Aktualności 2014/2015

Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego

MDK, 28-10-2014r

24.10.2014r. w Galerii Sztuki Dziecka MDK w Zamościu „Na poddaszu” odbyło się podsumowanie I Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego”, którego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu przy współpracy Rady Rodziców MDK.

Celem konkursu było uczczenie obchodów 65-lecia działalności placówki a także pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży na temat twórczości Kornela Makuszyńskiego.

Na konkurs wpłynęło 471 prac z 44 placówek. Wśród nagrodzonych znalazły się także wychowanki naszego MDK z grupy plastycznej „Fantazja” pracujących pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak. W kategorii uczniowie klas IV-VI nagroda dla Natalii Grabias 12 lat oraz kwalifikację do wystawy otrzymała Iga Matwis 10 lat.

Dla laureatek konkursu serdeczne gratulacje!

I.O-K.