Aktualności 2014/2015

Mielecki Festiwal "Kontrasty" 2014

MDK, 02-12-2014r

22.11.2014 r. w Mielcu odbyła się już kolejna edycja festiwalu tańca współczesnego do którego w drodze eliminacji zakwalifikowały się również nasze grupy współczesne Ada I oraz Incydent. Na festiwal ten przyjeżdżają grupy teatrów tańca współczesnego z całego kraju prezentując się w solówkach, duetach i spektaklach tanecznych.

W tym roku do konkursu zakwalifikowało się 12 zespołów, 11 solistów i 9 duetów. Poziom imprezy był bardzo wysoki, poza tym była bardzo dobrze przygotowana organizacyjnie, i atmosfera również była bardzo sympatyczna i życzliwa.

Po zmaganiach na scenie uczestnicy festiwalu mogli wziąć udział w warsztatach, które trwały dwa dni, a prowadzili je tancerze i choreografowie zasiadający w jury. Wieczorem przed ogłoszeniem werdyktu można było obejrzeć spektakl współczesny w wykonaniu tancerzy z Bałtyckiego Teatru Tańca w Gdańsku. Cała impreza przygotowana była z dużym rozmachem, a dawka tańca Współczesnego w bardzo dobrym wydaniu, zapewni nam inspirację i zapał do pracy na najbliższy rok.

/Edyta Buczek