Aktualności 2014/2015

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

MDK, 08-12-2014r

W okresie przedświątecznym organizowanych jest wiele akcji charytatywnych. Jedną z nich jest ogólnopolska akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” zainicjowana przez dziennikarkę Radia Lublin panią Ewę Dados. Akcja ta od wielu lat jest prowadzona w Biłgoraju.

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w minioną niedzielę odbył się koncert przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju. Przed koncertem zbierane były dary dla najuboższych dzieci z naszego powiatu. Licznie przybyli mieszkańcy ofiarowali bardzo dużo produktów żywnościowych, słodyczy, zabawek i ubrań dla potrzebujących.

Organizatorzy dziękowali wszystkim za ich hojność.

W Biłgoraju na hali OSiR wszystkich mieszkańców witali Św. Mikołaj oraz maskotka OsiR - łabędź którzy najmłodszych częstowali lizakami. Mieszkańcy przekazywali zarówno produkty spożywcze, jak i odzież, czy przybory szkolne. Dary przekazane zostaną dzieciom potrzebującym, z terenu powiatu, a ich dystrybucją zajmie się biłgorajski oddział PCK.

Na scenie zaprezentowali się wychowankowie MDK m.in. grupy ADA I, ADA II, Styl, Impuls, Sitareczka Starsza, Sitareczka Młodsza, solistki Studia wokalnego KOMBINEJSZYN, grupa Jump.

Organizatorem imprezy w Biłgoraju byli: Młodzieżowy Dom Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie "Trampolina Sukcesu”.