Aktualności 2014/2015

"Przyroda - ulotne kadry piękna" - wystawa fotografii Karola Siudaka w Młodzieżowym Domu Kultury.

MDK, 11-12-2014r

"Przyroda - ulotne kadry piękna" to tytuł wystawy fotografii prezentowanej od 10 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Autorem zdjęć jest Karol Siudak, uczeń Zespołu Szkół Leśnych. Swoją pasję obserwowania przyrody i jej fotografowania rozwija od najmłodszych lat. Samą fotografią zainteresował się jeszcze bardziej, gdy rozpoczął szkołę średnią. Dzięki udziałowi w programie "WYMODELuj Swoje Marzenia" miał możliwość zakupu profesjonalnego sprzętu fotograficznego.

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się w środowe przedpołudnie, a gościli na nim przedstawiciele Starostwa Powiatowego, pan Jarosław Piskorski, wicestarosta Biłgorajski oraz Etatowy Członek Zarządu - Jarosław Lipiec. Obecny był również pan Sławomir Magdziarz, wicedyrektor Zespołu Szkół Leśnych oraz wychowawczyni i uczniowie z klasy Karola.

Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor MDK, Renata Socha.

Ale głównym bohaterem tego spotkania był Karol , który opowiedział o swojej pasji, przedstawił również historię powstania poszczególnych zdjęć. Wszyscy zgromadzeni byli pod dużym wrażeniem prezentowanych prac, zwłaszcza pan wicestarosta, który w bardzo pochlebnych słowach wyraził się o umiejętnościach Karola.

Przygotowaniem wystawy i wernisażu zajęła się Iwona Pawlos, organizator imprez MDK.

Fotografie można oglądać w Galerii Zielonej MDK do 12 stycznia 2015. Zapraszamy.

I.P.