Aktualności 2014/2015

Wystawa w Galerii Czerwonej - „Anioły są wśród nas”

MDK, 16-12-2014r

„Anioły są wśród nas” to tytuł wystawy prezentowanej w Galerii Czerwonej MDK. Autorami prac są wychowankowie grup plastycznych „Fantazja” i „3 D”, pracujących pod kierunkiem pani Ireny Kupczak

Tematem wystawy, jakże często poruszanym przed świętami Bożego Narodzenia na lekcjach czy w konkursach plastycznych są, anioły.

Prace plastyczne, ukazujące wizerunki aniołów, mają zwrócić uwagę na potrzeby innych ludzi, dla których my sami jesteśmy aniołami, a oni dla nas. Spotykamy je codziennie w różnych sytuacjach często nie zdając sobie sprawy, że to nasi bliscy, przyjaciele i znajomi.

Czuwają, obserwują i pomagają.

W świecie internetu, ciągle napływających informacji, ciągłej rywalizacji, przemian, które każą nam pędzić przez życie, nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę i starajmy się docenić czas spędzony z naszymi bliskimi.

Zadanie, jakie zostało wykonane w pracach plastycznych to również doskonalenie swoich umiejętności w dziedzinie portretu oraz techniki akwarelowej.

Wystawę można oglądać w dniach 15.12.14r. – 16.01.15r.

I. Kupczak