Aktualności 2014/2015

Spektakl - "Do sklepów, hej, pasterze – krótka opowieść przedświąteczna"

MDK, 19-12-2014r

Do sklepów, hej, pasterze – krótka opowieść przedświąteczna” to tytuł spektaklu, jaki prezentowany był w Młodzieżowym Domu Kultury 18 grudnia w ramach cyklicznej imprezy „Wieczór kolęd”.

Młodzi aktorzy w krzywym zwierciadle pokazali współczesne przygotowania do świąt – szał zakupów, gonitwę od marketu do marketu w poszukiwaniu promocji, obniżek, domowe porządki, krzątaninę w kuchni, dbanie o dekoracje, o wystrój domów, udział w rekolekcjach, bo tak wypada, bo inni patrzą. Liczą się pozory, to co na zewnątrz, co widoczne.

W tym przedświątecznym zamęcie brakuje czasu na spokój, radość, głębszą refleksję nad sensem świąt, nad tym, co przyniosą, jak na nas wpłyną, co pozostawią w naszych sercach.

Dziś dla wielu są to „Święta już bynajmniej nie Bożego Narodzenia..., wymuskane, ledwo co złapane,... na błysk pucowane, wypolerowane,... przeżyte pośpiesznie, zjedzone z rodzynkami, zapite trunkami, przy zbyt głośnym filmie, spędzane rodzinnie...”

Autorem scenariusz i reżyserem spektaklu jest pani Joann Łukaszczyk, a wystąpili w nim jej podopieczni z młodzieżowej grupy teatralnej „Spontan” oraz wokalistki Studia wokalnego „Kombinejszyn”, pracujące pod kierunkiem pana Andrzeja Czernika. Na spektakl przybyli rodzice, przyjaciele i znajomi młodych aktorów. Wśród gości był także wicestarosta biłgorajski, pan Jarosław Piskorski. Po spektaklu pani Renata Socha, dyrektor MDK złożyła wszystkim świąteczne życzenia i podzielono się opłatkiem.

Joanna Łukaszczyk