Aktualności 2014/2015

PIĘKNE UŚMIECHY – PIĘKNY SUKCES

MDK, 04-03-2015r

Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odebrali nagrody w V. Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Piękny uśmiech – zdrowe zęby” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu przy współpracy z Wielospecjalistycznym Centrum Stomatologicznym sp. z o.o.  oraz Radą Rodziców MDK.

Anna Pędziwiatr i Adrian Stelmach to wychowankowie pracowni plastycznej TĘCZOWA MALARNIA, której opiekunem artystycznym jest Anna Świca. Dzięki swojemu talentowi, wyobraźni i kreatywności młodzi artyści po raz kolejny sięgnęli po najwyższe laury za swoje prace plastyczne. W tegorocznym konkursie wzięło udział 471 prac z 56 placówek oraz 3 prace indywidualne. Komisja oceniająca przyznała nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Praca siedmioletniego Adriana Stelmacha zatytułowana  „Myjemy zęby”  otrzymała nagrodę w kategorii do lat 9, zaś obrazek zatytułowany  „Poranne mycie zębów”  autorstwa jedenastoletniej Ani Pędziwiatr nagrodę w kategorii uczniów do lat 12. Tematyka konkursu skłaniała młodych uczestników imprezy do indywidualnej interpretacji i większego zainteresowania promocją i kształtowaniem postaw prozdrowotnych wśród dzieci i młodzieży. Prace wychowanków biłgorajskiego MDK w prosty i czytelny sposób pokazują jak ważne jest codzienne, systematyczne dbanie o czystość i higienę jamy ustnej. Ujmujący w swoim wyrazie jest obrazek Ani, która przedstawiła radosne i uśmiechnięte twarze dzieci podczas porannego mycia zębów. Z kolei Adrian pokazał, że zbyt wysoka umywalka dla malucha to żadna przeszkoda, a zdrowe zęby zasługują na trochę poświęcenia.

Osobisty udział w odebraniu nagród jest dla dzieci zawsze wielkim przeżyciem. Z rąk dyrektora zamojskiego MDK Andrzeja Szumowskiego oraz dr Danuty Marcyniuk Ania i Adrian otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy oraz piękne kubki z uwiecznionymi na nich nagrodzonymi obrazkami. Dzieci z dumą pozowały do zdjęć na tle swoich prac prezentowanych na wystawie.

Uroczystość otwarcia wystawy pokonkursowej odbyła się 27 lutego 2015 r. w Galerii Sztuki Dziecka MDK w Zamościu.

Serdecznie gratulujemy, życząc wielu promiennych uśmiechów na co dzień!