Aktualności 2014/2015

II Ogólnopolski Turniej Tańca Disco Dance i Hip-hop "Zaplątane kroki"

MDK, 17-03-2015r

14 marca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbył się II Ogólnopolski Turniej Tańca Disco Dance i Hip-hop, zorganizowany przez Stowarzyszenie Kulturalno-oświatowe „Trampolina Sukcesu” przy wsparciu Młodzieżowego Domu Kultury oraz OSiR. Wszystkich zgromadzonych w hali gości, a zwłaszcza tancerzy, ich rodziców, opiekunów i nauczycieli powitali prezes „Tarampoliny...”, pan Marcin Holko oraz dyrektor MDK, pani Renata Socha, życząc wszystkim dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

Pierwsza część turnieju, która rozpoczęła się o godz. 10.00, to zmagania w stylu Hip-hop. Na parkiecie mogliśmy oglądać tancerzy, reprezentujących kluby taneczne między innymi z Lublina, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Krasnobrodu oraz naszych biłgorajskich hiphopowców z grupy „Cramp”, działającej w MDK pod kierunkiem pani Agnieszki Wolanin. Tancerzy, podzielonych na kategorie wiekowe oraz prezentacje solowe i duety, oceniało pięcioosobowe jury w składzie: pan Tadeusz Luterek – przewodniczący, pani Agnieszka Wolanin, pani Sylwia Wolszczak-Tuchanowska, pan Norbert Kowalczuk i pani Agnieszka Wąsik. Sprawnym zliczaniem punktów zajmował się sędzia skrutiner, pan Łukasz Kras, a całą imprezę prowadziła pani Joanna Luterek. Po finałowych rundach każdej kategorii odbywało się uroczyste odczytanie wyników i wręczanie dyplomów, medali i nagród najlepszym zawodnikom. Jednak z bilgorajskiego turnieju nikt nie wrócił z pustymi rękami, bowiem każdy uczestnik tanecznych zmagań otrzymał od organizatorów drobny upominek.

Po niespełna godzinnej przerwie, o godzinie 15.00 rozpoczęła się druga część Turnieju, czyli rywalizacja w stylu disco dance. Ta część sobotniej imprezy miała bardziej uroczysty charakter, bowiem były to jednocześnie taneczne obchody ważnego jubileuszu – 15 lat działalności Studia Tańca „STYL”, działającego w MDK. Taneczną rywalizację na parkiecie poprzedziła uroczysta prezentacja wszystkich podopiecznych pani Agnieszki Wolanin, którzy w kolorowych strojach wyszli powitać zgromadzoną publiczność. Słowo do gości oraz jubilatów skierował, przybyły na uroczystość Wicestarosta Biłgorajski, pan Jarosław Piskorski oraz Burmistrz Miasta Biłgoraj, pan Janusz Rosłan, wręczając na ręce pani Agnieszki kwiaty, okolicznościowe listy oraz słodycze dla dzieci. Głos zabrali także pani Renata Socha, dyrektor MDK oraz pan Marcin Holko, prezes „Trampoliny Sukcesu”. Wszyscy STYLowi tancerze otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki.

Po części oficjalnej rozpoczęła się taneczna rywalizacja w kategoriach wiekowych oraz z podziałem na występy solowe i w duetach. Prezentacje oceniało profesjonalne jury: pan T. Luterek, pani A. Wolanin, p. N. Kowalczuk oraz pani Ingrida Sokołowska i pani Agata Kupczak – była wychowanka ST „STYL”. Podobnie, jak w części pierwszej, po finale każdej kategorii, najlepsi tancerze otrzymywali medale, dyplomy i nagrody.

Po zakończeniu turniejowych zmagań, jak na jubileusz przystało, był tort i odśpiewano „Sto lat”.

Turniej zakończył się około godziny 19. Szczegółowe wyniki tanecznej rywalizacji podamy niebawem.

Joanna Łukaszczyk