Aktualności 2014/2015

Młodzieżowa grupa teatralna „Spontan” po raz kolejny odniosła sukces, prezentując swój nowy spektakl „Babel”.

MDK, 21-04-2015r

A miało to miejsce podczas XXXVIII Wojewódzkich Prezentacji Teatrów Młodzieżowych w Lublinie w dniach 14 – 15 kwietnia. Imprezę, jak co roku zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”, a patronat objął Lubelski Kurator Oświaty.

Młodzież z naszej placówki miała okazję zobaczyć doskonałe spektakle grup z innych placówek z terenu województwa lubelskiego, co niewątpliwie zaowocuje mobilizacją do dalszej pracy nad doskonaleniem własnego warsztatu. Spektakl „Babel” wg autorskiego scenariusza Joanny Łukaszczyk, nauczyciela grupy, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony widowni oraz pochwałami ze strony Jury, co miało przełożenie na werdykt.

Jurorzy: Michał Zgiet - aktor Kompani "Teatr", Janusz Bator - muzyk, kompozytor i Renata Adamczewska - sekretarz, MDK "Pod Akacją", postanowili wyróżnić grupę „Spontan” „za scenariusz i sprawną grę aktorską”.

Przed „Spontanem” już niebawem kolejny konkurs – powiatowe eliminacje w Tarnogrodzie do Wojewódzkiego Przeglądu Najciekawszych Widowisk oraz biłgorajska premiera w Młodzieżowym Domu Kultury.

Joanna Łukaszczyk