Aktualności 2014/2015

"Martwa natura z kwiatami"

MDK, 05-05-2015r

Sukcesem zakończył się udział wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w 18. Edycji Konkursu Plastycznego Malujemy Pastelami zorganizowanego przez Tarnobrzeski Dom Kultury w Tarnobrzegu. Tematem tegorocznej imprezy była „Martwa natura z kwiatami”.

29 kwietnia 2015 r. w galerii Tarnobrzeskiego Domu Kultury odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu. Po raz kolejny podopieczni Anny Świcy z Tęczowej Malarni znaleźli się w gronie uczestników, których prace zostały najwyżej ocenione przez jury konkursu. Wyróżnieni zostali dziesięcioletni artyści Amelia Rybak i Miłosz Stelmach. Do wystawy zakwalifikowano aż cztery prace: Martyny Mendyk (lat 8), Karoliny Kaczor (lat 14), Katarzyny Maciochy (lat 15) i Gabrieli Tutki (lat 17).

Specyfiką konkursu jest stała, jednolita technika wykonania prac, czyli pastele. Corocznie zmienia się natomiast tematyka konkursu. W bieżącym roku tematem wiodącym była martwa natura, uwzględniająca motyw kwiatów. Podczas zajęć dzieci i młodzież musiała wykazać się biegłością posługiwania się zarówno pastelami, jak i zdolnościami budowania kompozycji za pomocą form, światłocienia, kontrastów barwnych, przy jednoczesnej oryginalności wykonania.

Wystawa pokonkursowa trwa od 14 kwietnia do 14 maja br.