gabrysia turczyniak (6) amelia rybak (12) amelia rybak (2)

Aktualności 2014/2015

Sukces w II. Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży
w Częstochowie

MDK, 18-05-2015r

Amelia Rybak i Gabriela Turczyniak z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami II. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Parki narodowe w Polsce oraz gatunki zwierząt i roślin chronionych”. Impreza została zorganizowana przez Miejski Dom Kultury w Częstochowie, a jej podsumowanie odbyło się 15 maja br.

Celem konkursu jest wzbudzanie zainteresowania dzieci i młodzieży ochroną środowiska naturalnego, budowanie właściwych postaw proekologicznych, ukazywanie unikatowych miejsc w krajobrazie Polski. Dzieci i młodzież poprzez prace plastyczne pokazują doniosłość podejmowanej tematyki oraz wartości, jakie płyną z budowania pozytywnych i świadomych postaw każdego człowieka dbającego o piękno otaczającej nas przyrody.

Komisja konkursowa obradująca w składzie: Maria Cieślak- Gurgul - artysta plastyk, Irena Młynarczyk - artysta plastyk, Majka M. Babczak - artysta plastyk dokonała oceny 887 prac nadesłanych z 148 placówek oraz 3 uczestników indywidualnych.

Nagrody otrzymało 18 uczestników, zaś wśród 69 wyróżnionych osób znalazły się dwie podopieczne Anny Świcy pracujące w Pracowni „Tęczowa Malarnia”. Dziewięcioletnia Amelka Rybak i jedenastoletnia Gabrysia Turczyniak przedstawiły w swoich pracach gatunki ptaków chronionych w Polsce – sowę i żurawie.

Obu dziewczynkom gratulujemy, życząc wielu dalszych sukcesów artystycznych!