Aktualności 2014/2015

Międzynarodowy sukces plastyczny naszej wychowanki

MDK, 02-06-2015r

Joanna Rasińska, wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, została Laureatką V. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „PRZYRODA W KOLORACH 2015”. Imprezę organizuje Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 30 maja 2015 r. w Palmiarni „Victoria” Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który jest współorganizatorem imprezy. Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie wystawy prac uczestników konkursu zakwalifikowanych do wystawy, wyróżnionych oraz laureatów.

Corocznie zmienia się tematyka konkursu, a obecna edycja zatytułowana została „Tajemniczy las”. Poza Polską do konkursu zgłoszono także prace z Ukrainy, Turcji, Francji, Słowacji, Czech, Szwecji i Białorusi. Pracom jurorów przewodniczył absolwent ASP w Krakowie artysta malarz dr Jacek Pasieczny.

Każda placówka mogła zgłosić do konkursu tylko pięć prac. Tym bardziej można powiedzieć o wielkim sukcesie dzieci z MDK w Biłgoraju, gdyż. wśród nagrodzonych znalazła się podopieczna Anny Świcy - jedenastoletnia Joasia Rasińska. Dziewczynka bierze udział w zajęciach Tęczowej Malarni. Młoda artystka namalowała ścieżkę, która prowadzi nas do świata zwierząt. Wijąca się wśród drzew dróżka, wyłaniające się spośród zieleni zwierzęta, a na końcu wielkie zaciekawione oczy sowy, która jest jakby strażnikiem tej leśnej ostoi.

joasia rasińska
Laureat
Joanna Rasińska, lat 11

lena bełżek
kwalifikacja do wystawy
Lena Bełżek, lat 6

Do wystawy zakwalifikowano również pracę sześcioletniej Lenki Bełżek. Ta sympatyczna, bardzo kreatywna sześciolatka stworzyła bardzo indywidualne i wyjątkowe dzieło.

Obu laureatkom życzymy wielu wspaniałych sukcesów artystycznych!

Przeczytaj również: Przyroda plastycznie Niedziela 7 VI 2015/