Aktualności 2014/2015

LETNIE FORUM TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO 2015

WARSZTATY W RAMACH PROJEKTU „DOTKNĄĆ TAŃCA”

MDK, 26-06-2015r

Projekt „Letnie Forum Tańca Współczesnego – dotknąć tańca” nawiązuje do tradycji Forum Tańca Współczesnego organizowanego przez Centrum Kultury w Lublinie. Głównym celem projektu „Letnie Forum Tańca Współczesnego – dotknąć tańca” jest przybliżenie maksymalnie szerokiej publiczności aktualnych dokonań artystycznych wybranych polskich teatrów tańca oraz umożliwienie kontaktu ze znakomitymi tancerzami, choreografami i pedagogami w ramach spotkań i warsztatów skierowanych do najbardziej zainteresowanych, młodych miłośników sztuki tańca z regionu lubelskiego.

Projekt składa się z dwóch modułów: artystycznego i edukacyjnego. Na moduł artystyczny składają się spektakle trzech polskich teatrów tańca: Polskiego Teatru Tańca z Poznania, Wydziału Teatru Tańca z Bytomia (PWST Kraków) i Lubelskiego Teatru Tańca przygotowane pod kierunkiem wybitnych choreografów (Nadar Rosano, Jens van Daele, Simone Sandroni). Warto dodać, że dwa spektakle spośród zaproszonych do udziału w Forum znalazły się w Programie Polskiej Platformy Tańca 2014. Będą one prezentowane nieodpłatnie na scenie Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie.

Drugi moduł Forum to warsztaty, czyli nieodzowny komponent edukacyjny. Z myślą o młodych tancerzach z zespołów, które swoje zainteresowania kierują w stronę tańca współczesnego został przygotowany program zajęć warsztatowych, które poprowadzą zaproszeni goście Letniego Forum Tańca Współczesnego – tancerze z Polskiego Teatru Tańca i absolwenci Wydziału Teatru Tańca z Bytomia.

Partnerami projektu będą dwa domy kultury i jedno stowarzyszenie działające od lat na rzecz promocji sztuki tańca w regionie lubelskim wśród dzieci i młodzieży. Co warte podkreślenia są to ośrodki nastawione na edukację i działania artystyczne w dziedzinie tańca współczesnego, wspieranie oryginalności i kreatywności scenicznej wypowiedzi dzieci i młodzieży. Do młodszych uczestników zajęć pedagodzy przyjadą, by w ośrodkach regionalnych przekazać wiedzę z technik tanecznych. Natomiast młodzież z ośrodków tanecznych z Biłgoraja, Chełma, Nałęczowa, Bełżyc zostanie zaproszona na nieodpłatne warsztaty w Lublinie do profesjonalnego studia tanecznego w Centrum Kultury w Lublinie, tak by móc jednocześnie uczestniczyć w wieczornych spektaklach zaproszonych teatrów tańca.

Będzie to swoiste dopełnienie intensywnego spotkania z tańcem współczesnym i znakomitymi artystami.

Piątek 26.06.2015:

Grupa młodzież z Biłgoraja w Centrum Kultury w Lublinie 17.30-20.30 – sala prób nr 4

Grupa młodzież z Bełżyc + Lublin w Centrum Kultury wLublinie 17.30-20.30 – sala Czarna

Warsztaty w Centrum Kultury w Lublinie (ul.Peowiaków 12)
z Dominika Wiak oraz Paweł Szlinger - WTT Bytom

21.30 spektakle Polskiego Teatru Tańca w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego ok.80 minut (wjazd na parking Ogrodu Saskiego od ul.Leszczyńskiego)

Sobota 27.06.2015

Chełm – grupa młodsza 10.00 – 13.00 - Paulina Jaksim, PTT Poznań (504 606 388)

(wyjazd z Lublina Niki Bus o 8.15)

Grupa młodzieżowa z Chełma – w Centrum Kultury w Lublinie 17.30-20.30 – sala prób nr 4

Warsztaty w Centrum Kultury w Lublinie (ul.Peowiaków 12) z Paulina Jaksim, PTT Poznań

21.30 – spektakl Wydziału Teatru Tańca/Bytom w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego 100 minut (wjazd na parking Ogrodu Saskiego od ul.Leszczyńskiego)