Aktualności 2016-2017


Sukces plastyczny Niny


MDK, 09-02-2017rW środę, 8 lutego 2017 roku w Galerii Sztuki Dziecka „Na Kamiennej” Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród laureatom VII. Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Piękny uśmiech zdrowe zęby” – Zamość 2017. Wśród nagrodzonych znalazła się Nina Łukaszczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu we współpracy z Wielospecjalistycznym Centrum Stomatologicznym w Zamościu, Salonem Firmowym „Meblik” w Zamościu i Radą Rodziców MDK wpłynęło 524 prac z 44 placówek z województwa lubelskiego. Przyznano 38 nagród i wyróżnień. Członkowie jury złożyli podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu za pomysłowość  oraz umiejętne przedstawienie tematu i celów konkursu.


Nina Łukaszczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju ma osiem lat i uczęszcza na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia. Jej opiekunem artystycznym jest Anna Świca. Praca Niny otrzymała II nagrodę w kategorii wiekowej do lat 12 (placówki wychowania pozaszkolnego). Dziewczynka przedstawiła na swoim obrazku cztery postaci myjące zęby. Wymowne jest ukazanie jak przykre mogą być konsekwencje niedbania o swoje zęby, czego obrazem jest postać dziewczynki, która chyba nie zawsze dbała o codzienną higienę jamy ustnej. Nina mogła osobiście odebrać nagrodę i uczestniczyć w pięknie przygotowanej uroczystości, którą uświetniły występy wychowanków zamojskiego MDK.


Składamy serdeczne gratulacje dla utalentowanej młodej artystki, życząc jej jeszcze wielu sukcesów!


A.M. Świca

Fotogaleria:

2 nagroda nina łukaszczyk IMG 20170208 174533 IMG 20170208 174644 laureatki (10) Nina Łukaszczyk i jej nagrodzona praca Nina pokazuje swoja pracę

© MDK Biłgoraj 2002-2017