Aktualności 2017-2018


Ewa Król laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego


MDK, 02-02-2018 rEwa Król z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju została nagrodzona w X. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ANIOŁ XXI wieku”. Konkurs organizuje Ośrodek Kultury w Będzinie wraz Urzędem Miejskim w Będzinie pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Będzina.


Kim są Anioły, o których tak dużo i często słyszymy? Czy są to duchowe istoty takie jakie widzimy na obrazach czy w książkach? A może Anioły są tylko pewną formą energii, która manifestuje się dla nas w ten sposób? Czy masz swojego Anioła Stróża? Jak sobie wyobrażasz Anioła XXI wieku? Jaką rolę pełni Anioł? – takie pytania zadają uczestnikom organizatorzy organizowanego po raz dziesiąty Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ANIOŁ XXI wieku”. Odpowiedź na zadane pytania i plastyczną wizję aniołów młodzi artyści - dzieci z przedszkoli aż do gimnazjalistów - nadesłali na tegoroczny konkurs. Komisja konkursowa oceniła ok. 1000 prac i 200 rzeźb z terenu całej Polski. Wśród zdobywców głównych nagród jest czternastoletnia Ewa Król – wieloletnia uczestniczka zajęć plastycznych i laureatka licznych konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.


I miejsce, Ewa Król, lat 14


Ewa zdobyła I miejsce w kategorii gimnazjalnej. Jej nauczycielką i opiekunem artystycznym jest Anna Świca. Praca tej utalentowanej artystki to urokliwy obraz dwóch unoszących się na tle ciemnego nieba aniołów. Przytuleni, niczym zakochana para chronią się pod parasolem. Atutem pracy jest niewątpliwie wykorzystanie techniki kolażu, lekkość operowania plamą i niemal monochromatyczna kolorystyka.


Wystawę pokonkursową można oglądać w Ośrodku kultury w Będzinie od 26 stycznia do 28 lutego 2018 r.


A. M. Świca

© MDK Biłgoraj 2002-2018