Aktualności 2017-2018


Jubileuszowe Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie


MDK, 12-12-2017 rW piątek, 8 grudnia w Krośnie odbyły się Jubileuszowe Mikołajkowe Spotkania Taneczne – XXV Międzynarodowy Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych. Organizatorem imprezy jest Regionalne centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.


W Spotkaniach uczestniczyło blisko 50 zespołów i grup tanecznych, głównie z Podkarpacia, Małopolski i Lubelszczyzny, prezentujących się w różnych formach tanecznych (t. towarzyski, nowoczesny, współczesny i inne).


Młodzieżowy Dom Kultury reprezentowały dwie grupy: Jump z układem „Footsloose” oraz Formacja Tańca Towarzyskiego Impuls z choreografią „Standard mix”. Obie startowały w kategorii wiekowej 12 – 15 lat.


Prezentacje naszych wychowanków zrobiły wrażenie na publiczności oraz na jurorach, co odzwierciedliło się w wynikach. Podopieczne pani Ingridy Sokołowskiej, grupa Jump, zdobyły wyróżnienie, zaś tancerze, pracujący pod kierunkiem pani Urszuli Demuchy – III miejsce.Ponadto grupa Jump, prezentowała się w Kategorii Specjalnej, utworzonej z okazji jubileuszu. Były to prezentacje do melodii lub piosenki świątecznej, oceniane przez samego Świętego Mikołaja i jego pomocników. Wszyscy startujący w tej kategorii otrzymali słodkie upominki.


Jubileuszowa edycja Spotkań była wyjątkowa pod wieloma względami: panowała atmosfera serdeczności, radości wśród uczestników, a ponadto gospodarze zadbali, by nikt z Krosna nie wyjechał z pustymi rękami – każdy uczestnik otrzymał pamiątkowa poduszkę z logo imprezy.


Serdecznie gratulujemy naszym wychowankom i ich nauczycielkom tanecznych sukcesów.

Fotorelacja (6 zdjęć)Sequence 01 144 Sequence 01 205 Sequence 01 114 Sequence 01 31 Sequence 01 79 Sequence 01 7

© MDK Biłgoraj 2002-2017