Aktualności 2018/2019

VI Ogólnopolski Festiwal Tańca "Taneczne Inspiracje" 2019

9 kwietnia 2019, mdk

W dniach 5 - 6 kwietnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbył się już po raz szósty Ogólnopolski Festiwal Tańca "Taneczne Inspiracje", zorganizowany przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Trampolina Sukcesu" oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, co przekłada się na większą ilością zgłaszających się do udziału zespołów tanecznych. Dlatego też decyzją organizatorów już od ubiegłorocznej edycji Festiwal trwa dwa dni. Podczas pierwszego prezentują się zespoły w stylu nowoczesnym, zaś drugiego dnia na scenie można oglądać taniec współczesny. Ponadto tancerze podzieleni są na kategorie wiekowe 6- 9 lat, 10 - 13 lat oraz powyżej 14 lat. W tym roku do Biłgoraja przyjechali tancerze między innymi z Lublina, Warszawy, Krosna, Łęcznej, Łańcuta, Przemyśla, Świdnika, Framola, Tarnogrodu.

Uroczystego powitania gości i otwarcia tegorocznej edycji Festiwalu dokonali przedstawiciele organizatorów - pani Renata Socha, dyrektor MDK oraz pan Marcin Holko, prezes "Trampoliny Sukcesu", a także przedstawiciele lokalnych władz - Burmistrz Miasta Biłgoraj, pan Janusz Rosłan, Starosta Biłgorajski, pan Andrzej Szarlip oraz Wójt Gminy Biłgoraj, pan Wiesław Różyński. Festiwal poprowadziły panie, Joanna Łukaszczyk oraz Renata Socha.

Wszystkie taneczne prezentacje oceniało Jury w składzie: Monika Foster, choreograf, nauczyciel tańca - przewodnicząca, Paweł Żołądek, tancerz, choreograf oraz Piotr Mikołajczak, producent telewizyjny, kompozytor, wokalista. Szczegółowy protokół z posiedzenia komisji w załączniku na stronie www.mdk.lbl.pl. Podczas festiwalu obradowało również Młodzieżowe Jury, które także przyznawało swoje nagrody.

Cieszymy się, że wśród grup i zespołów docenionych przez Jury są reprezentanci MDK Pierwszego dnia pary KTT Impuls otrzymały wyróżnienie za choreografię Standard Mix, drugiego dnia nagrodzono grupy: Ada II "za pomysłowość choreografii", Kropeczki młodsze "za naturalność na scenie", Kropeczki starsze "za żywiołowość sceniczną". Ponadto grupa ADA II otrzymała Nagrodę Dyrektora OSiR, zaś Ada I starsza Nagrodę Starosty Biłgorajskiego.

Sprawny przebieg tak dużego przedsięwzięcia, jakim są "Taneczne Inspiracje" nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie wielu osób w tym młodych wolontariuszek z zespołu Ada, które wytrwale pomagały przez dwa dni.

Podziękowania należą się także firmie oswietlimywszystko.pl za bezpłatne użyczenie sprzętu oświetleniowego, dzięki któremu prezentacje taneczne miały swój niepowtarzalny klimat.

Protokół

VI Ogólnopolski Festiwal Tańca "Taneczne Inspiracje" 2019

Pobierz Wyniki - Taniec Nowoczesny - 05.04.2019 »

Pobierz Wyniki - Taniec Współczesny - 06.04.2019 »