Aktualności 2018/2019
wydarzenia

Nasze zespoły nagrodzone przez Burmistrza Miasta Biłgoraj

28 lutego 2019, mdk


23 lutego br. w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyło się "Podsumowanie Roku 2018 w kulturze, sporcie i działalności społecznej". Z rąk władz miasta wyróżnienia odebrały osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy zarówno w kategorii indywidualnej jak i zespołowej.


Osoby do wyróżnienia wyłoniła powołana przez Radę Miasta Biłgoraj komisja. Nagrody przyznano sportowcom i działaczom sportowym oraz działaczom kultury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, a także za działalność społeczną.


Za osiągnięcia w twórczości artystycznej Burmistrz Miasta Biłgoraj przyznał następujące nagrody finansowe) :


- Jakubowi Nizio ze Studia wokalnego „Kombinejszyn” MDK Biłgoraj za liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych i wokalnych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim - 500 zł.


- Grupie Plastycznej „Tęczowa malarnia” MDK Biłgoraj - członkowie grupy zdobywają liczne czołowe lokaty na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych - 1 000 zł.


- Zespołowi Tańca Ludowego „Tanew” MDK Biłgoraj - za promocję folkloru oraz kultywowanie polskich tradycji narodowych i regionalnych. Od ponad 36 lat zespół prezentuje swój dorobek w kraju i za granicą. Posiada bogaty repertuar taneczny i wokalny oraz interesujące układy choreograficzne - 1 500 zł.


- Klubowi Tańca Towarzyskiego IMPULS - MDK Biłgoraj - zespół od ponad 25 lat aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta, reprezentuje Biłgoraj na krajowych i międzynarodowych turniejach tanecznych. W 2018 r. zdobył III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Tanecznych w Rzeszowie oraz wyróżnienie na Ogólnopolskich Spotkaniach Artystycznych w Opolu - 1 500 zł.


- Zespołowi Wokalno - Instrumentalnemu „Zawierucha” – MDK Biłgoraj za promocję folkloru oraz kultywowanie polskich tradycji narodowych i regionalnych. W 2018 roku zespół zdobył I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Podlaska Nuta” - 1 500 zł.


Gratulujemy zespołom i ich nauczycielom: Pani Urszuli Demucha, Pani Ewie Chuchro, Pani Annie Świca, Panom Andrzejowi Czernikowi i Jarosławowi Klocowi.