Aktualności 2018/2019
wydarzenia

Hanna Bosak i Agnieszka Cieślak laureatkami XIX. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ANIOŁ 2019

7 marca 2019, mdk


23 lutego br. w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyło się "Podsumowanie Roku 2018 w kulturze, sporcie i działalności społecznej". Z rąk władz miasta wyróżnienia odebrały osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy zarówno w kategorii indywidualnej jak i zespołowej.


Hanna Bosak i Agnieszka Cieślak reprezentujące pracownię plastyczną Tęczowa Malarnia z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami XIX. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ANIOŁ 2019. Impreza została zorganizowana przez Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży DOROŻKARNIA w Warszawie.


Wyróżniona praca i Laureatka – Agnieszka Cieślak (lat 16)


Uroczysty finał dziewiętnastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ANIOŁ 2019 odbył się w sobotę, 2 marca, w Domu Kultury DOROŻKARNIA w Warszawie.


W konkursie mogą uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku od 4 do 16 lat. Młodzi artyści mają za pomocą środków malarskich, rysunkowych bądź graficznych przedstawić własną wizję anioła. Dziecięca wyobraźnia stwarza nieograniczone możliwości interpretacji tego tematu. W gronie jurorów oceniających prace znajdowali się nie tylko wysokiej klasy profesjonaliści, ale także artyści, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą, a więc znają jej potrzeby, zainteresowania, możliwości twórczej wypowiedzi plastycznej, ale przede wszystkim doceniają dziecięcą sztukę i wspaniałą wyobraźnię dziecka.


Wychowankowie MDK w Biłgoraju już nie po raz pierwszy zostają laureatami konkursu. W tegorocznej edycji, wyróżnienie za swoją pracę w kategorii wiekowej 7-11 lat, otrzymała siedmioletnia Hanna Bosak.Praca autorstwa Hani Bosak (lat 7)


Drugie wyróżnienie, przyznane w kategorii wiekowej 14-16 lat, w odebrała Agnieszka Cieślak (lat 16). Agnieszka wzięła udział w uroczystości zakończenia konkursu, podczas której odbyło się wręczenie nagród, statuetek i dyplomów laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. Wszyscy uczestnicy, których prace zakwalifikowano na wystawę oraz nauczyciele i instruktorzy wszystkich laureatów także otrzymali dyplomy i podziękowania. Opiekę artystyczną nad wyróżnionymi dziewczętami sprawuje nauczycielka plastyki Anna Świca. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowana została także praca Zuzanny Laszko (10 lat) - podopiecznej Ireny Oręziak-Kupczak.


Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Anna M. Świca

Fotorelacja /4 zdjęcia/