Aktualności 2018/2019
wydarzenia

Warsztaty dla Zespołu Tańca Ludowego ,,Tanew”

12 kwietnia 2019, mdk


W dniach 5-7.04.2019 r. 28-osobowa grupa młodzieży z Zespołu Tańca Ludowego „Tanew” uczestniczyła w szkoleniu prowadzonym przez dwójkę przesympatycznych młodych Słowaków – Radovana Gregora Pastyrik, choreografa Zespołu Folklorystycznego Visniciar z miejscowości Sobrance i Barbarę Podolakovą członka tegoż Zespołu.


Pierwszego dnia pod okiem Radovana i Basi młodzież uczyła się pierwszych kroków i ćwiczyła wyklaskiwanie rytmu. Kolejny dzień to już było to, czego młodzież obawiała się najbardziej :) szybkie tempa, skomplikowane kroki i kroczki oraz dużo śmiechu i fajnej zabawy.


Ostatecznie trzeciego dnia, w niedzielne przedpołudnie powstał układ „Tańców słowackich”, który, mamy nadzieję, zaprezentować przed szerszą publicznością w najbliższej przyszłości.


Jako ciekawostkę należy wspomnieć, że Radovana poznaliśmy na Festiwalu w Ohrid (Macedonia) podczas wspólnego koncertu. Cieszymy się, że nawiązała się owocna współpraca, tym bardziej, że wstępnie po szkoleniu dostaliśmy zaproszenie z koncertem do Sobrance.


Ewa Chuchro


Zapraszamy na fotorelację.


Autor zdjęć: Ewa Chuchro/

Fotorelacja /7 zdjęć/