Aktualności 2019/2020
wydarzenia

Pięknie Malowane Pejzaże Nagrodzone!

20 maja 2020, mdk


Cztery nagrody i trzy wyróżnienia otrzymali wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod nazwą „Pejzaż pięknie malowany” odbywającym się w Rybniku.


W poniedziałek, 4 maja 2020 roku, został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „PEJZAŻ PIĘKNIE MALOWANY”. Jego organizatorem był Teatr Ziemi Rybnickiej w Rybniku. Nadesłano 528 prac z 54 placówek oświatowych i kulturalnych z całej Polski. Komisja konkursowa, pod przewodnictwem artysty malarza Dominiki Stach, wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych.


Dla dzieci i młodzieży z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju udział w konkursie można uznać za bardzo udany, gdyż aż siedmioro podopiecznych Anny Świcy zostało laureatami konkursu.

  Karol Mituła (lat 8)


   Julia Łuszczak (lat 9)


   Łucja Ksiądz (lat 9)Wyróżnienia w kategorii 7-9 lat otrzymały prace trojga uczestników zajęć plastycznych. Wykonali je Julia Łuszczak (lat 9), Łucja Ksiądz (lat 9) i Karol Mituła (lat 8). Charakteryzuje je jednolita technika malarska, ale budzi uznanie odmienność w ujęciu tematu pejzażu.

   Izabela Pogorzelec (lat 11)


   Zuzanna Błaszkiewicz (lat 12)


   Magdalena Komosa (lat 12)


Dwa drugie miejsca zajęły Izabela Pogorzelec (lat 11) i Zuzanna Błaszkiewicz (lat 12), zaś miejsce trzecie wywalczyła praca autorstwa dwunastoletniej Magdaleny Komosy. Dziewczęta oceniane były w kategorii wiekowej 10-12 lat. Te obrazy są ukazaniem natury, fragmentów przyrody w różnych porach roku, różnych porach dnia - co zauważamy w zastosowanej kolorystyce i sposobie użycia światła. Dynamiczne i pewne budowanie form za pomocą kresek jest bardzo charakterystyczna dla Izy, która swoją pracę namalowała pastelami. Obrazy Zuzi i Magdy to prace malarskie. Każda z nich ukazuje piękne przejścia kolorystyczne. Zuzia zastosowała intensywne, czyste barwy, zaś Magda skupiła się na nietypowym ujęciu kompozycyjnym w kolorach złamanych brązów i ugrów.

   Emilia Kapka (lat 14)W następnej kategorii 13-15 lat - II miejsce otrzymała czternastoletnia Emilia Kapka. Jej obraz to widok na sad. Drzewa jabłoni, uginające się pod ciężarem dojrzałych owoców, namalowane zostały technika pastelową.


Uroczyste podsumowanie konkursu, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej, nie jest niestety możliwe ze względu na trwającą w Polsce sytuację. Dlatego nagrodzone prace zostały publikowane na Facebooku Teatru Ziemi Rybnickiej w formie wystawy prac online:


Zapraszamy także do podziwiania galerii prac nienagrodzonych w konkursie.


Wielkie brawa dla wszystkich uczestników konkursu, a w szczególności dla naszych Laureatów!


Anna M. ŚwicaFotorelacja z tego wydarzenia /28 zdjęć/