Aktualności 2019/2020
wydarzenia

„JA I KRÓL MACIUŚ PIERWSZY” – WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

28 listopada 2019, mdk

Magdalena Legieć z pracowni Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została wyróżniona w XX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ja i Król Maciuś Pierwszy”. Konkurs zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku. Ogłoszenie wyników odbyło się 25 listopada b.r.


Do dwudziestej jubileuszowej edycji konkursu „Ja i Król Maciuś Pierwszy” nadesłano 577 prac plastycznych z 67 placówek z całego kraju. Jury konkursowe pod przewodnictwem dr Elżbiety Ciesielskiej-Zając – artysty plastyka, historyka sztuki - oceniało prace w czterech kategoriach wiekowych.


Celem konkursu jest identyfikacja uczestników z bohaterem stworzonym i ukazanym przez Janusza Korczaka w serii książek o małym królu. Za sprawą prac plastycznych ożywają jego szlachetne intencje. Jak zwykle mali artyści we właściwy sobie sposób dokonują interpretacji postaci Króla Maciusia. Ich prace wciąż zachwycają i zaskakują inwencją twórczą, kolorystyką, wrażliwością i różnorodnością interpretacji.


Magda Legieć, reprezentująca biłgorajski MDK, ma 13 lat i uczęszcza na zajęcia plastyczne, które prowadzi nauczycielka plastyki Anna Świca. Praca wyróżniona, w kategorii wiekowej 13-16 lat, została wykonana w technice wydrapywanki - technice bardzo pracochłonnej, ale też bardzo efektownej.


Podziwiając pracę Magdy, gratulujemy młodej artystce, i życzymy dalszych sukcesów!


Anna M. Świca


Praca nagrodzona:Ja i Król Maciuś Pierwszy