Aktualności 2019/2020
wydarzenia

SUKCES WYCHOWANKÓW MDK w KONKURSIE „MOJE BOŻE NARODZENIE”

13 grudnia 2019, mdk


Lilianna Obszyńska z pracowni Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju otrzymała wyróżnienie w XXVIII. Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim „Moje Boże Narodzenie”. Konkurs zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie oraz Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie odbywa się pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.


W środę, 11 grudnia, odbyło się uroczyste podsumowanie XXVIII. Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Moje Boże Narodzenie”. W tej, odbywającej się wiele lat imprezie dla dzieci i młodzieży uzdolnionej plastycznie i literacko z terenu województwa lubelskiego, biorą udział – z niemałymi sukcesami - wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.


W tegorocznej edycji konkursu wychowanka biłgorajskiego MDK – siedmioletnia Lilianka Obszyńska - została wyróżniona w kategorii dzieci do 9 lat. Ponadto na wystawie zostały zaprezentowane prace pięciorga młodych artystów. Są to: Marietta Skalska (7 lat), Klara Wardach (7 lat), Paulina Blacha (8 lat), Izabela Nieckarz (9 lat) i Stanisław Pindor (10 lat). Nauczycielem sprawującym opiekę artystyczną jest Anna Świca.


Radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to czas bardzo pracowity dla dzieci z pracowni plastycznej. Powstaje wówczas wielka kolekcja obrazów oddających atmosferę wyjątkowych chwil i najważniejszych symboli świąt. Dla najmłodszych to św. Mikołaj, anioły i ich prezenty pod choinkę, rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole, a nade wszystko szopka i postaci zgromadzonych przy malutkim Jezusie.


Najważniejszym punktem programu podsumowującego konkurs był wernisaż wystawy prac plastycznych nagrodzonych, wyróżnionych i zakwalifikowanych do ekspozycji, oraz wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów laureatom konkursu plastycznego i literackiego oraz podziękowań dla nauczycieli.


Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy licznych i wspaniałych sukcesów!


Anna M. Świca


A oto fotorelacja z tego niezwykłego wydarzenia.