Aktualności 2019/2020
wydarzenia

Spektakl z cyklu „Taniec i Poezja”

3 marca 2020, mdk


W czwartkowe popołudnie, 27 lutego, w Sali widowiskowej BCK odbyła się pierwsza prezentacja tegorocznego spektaklu z cyklu „Taniec i Poezja”. Jak co roku reżyserką tego tanecznego widowiska była pani Edyta Buczek przy ogromnym wsparciu swoich wychowanek z najstarszej grupy Ada.


Koncert składał się z trzech części – I „Szukając siebie” to mocno teatralna taneczna opowieść o tym, co nas boli, czego się obawiamy na drodze do odnalezienia, tego, co najważniejsze – nas samych. Zaprezentowały się w niej najstarsze tancerki grupy Ada I.


II część „To i owo” – to dwie choreografie zbiorowe młodszej grupy oraz piękne i wzruszające solówki i duety, zaprezentowane przez młodziutkie tancerki oraz ich starsze koleżanki.


W ostatniej części widzowie zobaczyli spektakl taneczny zatytułowany „Legenda o tancerzu z mieczem”. Jego pomysłodawczynią i autorką tekstów jest Magdalena Szado, zaś choreografie to w większości dzieło Oliwii Stelmach. Tancerki Ady opowiedziały niełatwą historię, pełną zwrotów akcji i skrajnych emocji, a wszystko to za pomocą przepięknego ruchu i klimatycznej muzyki.


Po zakończeniu premierowego pokazu koncertu był czas na podziękowania na scenie dla pani reżyser, a także dla tancerek, które w tym roku pożegnają się z zespołem. Były kwiaty, piękne słowa, radość i łzy wzruszenia.


Kolejne dwa pokazy miały miejsce w piątkowe przedpołudnie o godz. 9.00 i o 11.30. Spektakl obejrzeli uczniowie biłgorajskich szkół.


Serdecznie gratulujemy pani Edycie i jej wychowankom pięknego widowiska i dziękujemy za dostarczone nam emocje.


Fotorelacja dostępna na naszym Fanpage - link poniżej


Zobacz