Aktualności 2019/2020
wydarzenia

MALOWANE „BAJKI, BAŚNIE, BAJECZKI”
SUKCES DZIECI I MŁODZIEŻY Z TĘCZOWEJ MALARNI

31 października 2019, mdk


Ośmioro wychowanków pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało laureatami VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Baśnie, bajki, bajeczki”. Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie. Podsumowanie imprezy odbyło się 25 października 2019 r.


To kolejny w tym roku szkolnym sukces dzieci i młodzieży z biłgorajskiego MDK. Stworzone przez młodych artystów prace konkursowe zostały bardzo wysoko ocenione. W kategorii 6-8 lat I Nagrodę otrzymała praca ośmioletniej Karoliny Stós. Nagrodę ufundowało Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza. Karolinka namalowała bohatera bajki „Miś Paddington”. W tej samej kategorii wiekowej wyróżnienie za ilustrację do bajki „Czerwony Kapturek” zdobyła Zuzanna Romaniak (lat 7).


Pierwsza nagroda w kategorii wiekowej 9-12 lat przypadła w udziale Stasiowi Pindorowi (lat 9) za pracę pt. „Jaś i Małgosia”. Wyróżniono też pracę dziesięcioletniej Izabeli Pogorzelec, która zilustrowała baśń Hansa Christiana Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu”.


Praca zatytułowana „W Krainie Krasnoludków” przyniosła piętnastoletniej Ewie Król I Nagrodę w kategorii 13-15 lat. II nagrodę w tej samej kategorii odebrała Martyna Kniaziowska (lat 15). Martyna wykonała pracę ilustrującą bajkę o Czerwonym Kapturku. Podobne laury przypadły dziewczętom ocenianym w grupie wiekowej 16-18 lat.


„Moja Bajka – Ogród Anioła” - to praca siedemnastoletniej Patrycji Różańskiej. Jury przyznało jej I nagrodę, zaś o rok młodszej Alicji Portka przyznano drugą nagrodę za obraz do bajki „Kopciuszek”.


W uroczystości podsumowania oraz wręczenia nagród laureatom wzięły udział Karolina Stós i Martyna Kniaziowska wraz ze swoimi rodzinami. Organizatorzy przekazali dyplomy i podziękowania także dla nauczycieli oraz placówek. W imieniu nieobecnych laureatów, Anna Świca sprawująca opiekę artystyczną nad młodymi artystami z Tęczowej Malarni, odebrała przyznane im nagrody i wyróżnienia.


Uczestniczki konkursu z pewnością będą pamiętać ten jesienny, słoneczny dzień oraz wspaniałą atmosferę podsumowania imprezy stworzoną przez organizatorów. Gratulujemy wszystkim wyjątkowych i pięknych bajkowych obrazów, poprzez które pokazują wielką wyobraźnię, kreatywność i talent plastyczny.


Anna M. ŚwicaFotorelacja (10 zdjęć)