Aktualności 2020/2021
wydarzenia

ANIOŁY SĄ TAKIE...

30 grudnia 2020, mdk


Piękna malarska praca autorstwa ośmioletniej Lilianny Obszyńskiej z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zatytułowanym „Anioły są takie…”. Konkurs odbywał się w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie.


Lilianka Obszyńska


Jury konkursu "Anioły są takie..." w składzie: Agnieszka Byszkowska – artysta plastyk, Robert Rzepnicki – artysta fotografik, Joanna Siwak – artysta plastyk, oceniało 698 prac nadesłanych z 87 placówek oświatowych i kulturalnych z całej Polski. Spośród wszystkich prac postanowiono nagrodzić ośmioro i wyróżnić dziesięcioro młodych artystów.


Jedna z nagród przypadła bardzo utalentowanej plastycznie wychowance Anny Świcy – Liliannie Obszyńskiej. Lilianka uczęszcza na zajęcia do pracowni Tęczowa Malarnia i wielokrotnie - pomimo bardzo młodego wieku – była nagradzana i wyróżniana w konkursach plastycznych, nawet o międzynarodowym zasięgu.


NAGRODA, Lilianna Obszyńska, lat 8


Praca nagrodzona przedstawia - zdawałoby się - tancerki na scenie. Jedną z nich jest jednak, uskrzydlona postać anioła. Jak widać, anioły też lubią tańczyć…


Liliance należą się wielkie gratulacje, za znalezienie się w ścisłym finale konkursu!


Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można zobaczyć na stronie organizatora: link


Anna M. Świca