Aktualności 2020/2021
wydarzenia

KOSMICZNE WAKACJE Z POLSKĄ AGENCJĄ KOSMICZNĄ

24 luty 2021, mdk


„Kosmos to labirynt zbudowany z labiryntów. W każdym otwiera się następny.” Słowa Stanisława Lema będą towarzyszyć młodym artystom z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moje kosmiczne wakacje”. Konkurs został ogłoszony przez Departament Edukacji Polskiej Agencji Kosmicznej w Gdańsku.


W ubiegłym roku inicjatywa podjęta przez POLSA w partnerstwie gdańskim Hevelianum i Centrum Nauki Kopernik – Biurem Edukacji Kosmicznej ESERO Polska okazała się wielkim sukcesem. W konkursie wzięło udział ponad 2000 uczestników, którzy zgłosili około 1500 różnych prac – od opowiadań, rysunków po prezentacje multimedialne i amatorskie filmy. Ich ilość, różnorodność oraz bardzo wysoki poziom przerosły oczekiwania organizatorów.


Wśród uczestników byli także wychowankowie pracowni Tęczowa Malarnia z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju: Alan Makowski, Lilianna Obszyńska, Paulina Blacha, Natalia Lembryk, Klaudia Czerniak, Dominik Grabias, Zuzanna Machoń, Alicja Psiuk, Stanisław Pindor, Olga Goch, Alicja Flor Natalia Rusinek, Magdalena Legieć i Anna Szubiak. Każdy z podopiecznych Anny Świcy namalował swoją wizję kosmosu, wciąż pełnego niespodzianek i tajemnic. Nieograniczona wyobraźnia pozwoliła młodym artystom stworzyć przepiękne prace ukazujące niezmierzone rejony wszechświata i wakacyjne zabawy przyszłości.


W ostatnich dniach lutego br. gratulacje za udział w Konkursie i ciekawość Wszechświata wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy z podziękowaniami podpisanymi przez Prezesa i pracowników POLSA. Prace naszych podopiecznych można podziwiać w wirtualnej galerii na stronie MDK Biłgoraj.


Anna M. Świca