Aktualności 2020/2021
wydarzenia

Mój najbliższy świat – Rodzina i Dom

23 listopada 2020, mdk
Klaudia Czerniak z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została nagrodzona w Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pn. „Mój najbliższy świat – rodzina i dom”. To artystyczne przedsięwzięcie realizuje Fundacja Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” w Szczecinie.


Tegoroczną edycję Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Mój najbliższy świat – rodzina i dom” podsumowano w połowie listopada. Pomimo trwającej pandemii na konkurs nadesłano wiele ciekawych prac, nawet z dalekich Chin. Jury konkursowe oceniało je w czterech kategoriach wiekowych.


W kategorii wiekowej 8-10 lat przyznano 5 równorzędnych nagród. Wśród nagrodzonych dzieci jest również wychowanka MDK w Biłgoraju – Klaudia Czerniak. Ta dziesięcioletnia dziewczynka pracuje pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia. Klaudia ukazała swoją rodzinę bardzo osobiście. Jej obrazek, namalowany farbami akrylowymi na kartonie i wykończony czarnym konturem, przedstawia przyjęcie urodzinowe. Można się o tym przekonać patrząc na urzekające szczegóły, drobiazgowość i prawdziwość elementów kompozycji.


Zapraszamy do obejrzenia pokonkursowej wystawy nagrodzonych prac plastycznych.


Film można obejrzeć na Facebooku pod adresem: LINK


Gratulujemy Klaudii tego wspaniałego sukcesu!


Anna M. Świca


Fotorelacja (2 zdjęcia)