Aktualności 2020/2021
wydarzenia

„RZEKA – DZIEDZICTWO NATURY, KULTURY I TRADYCJI”

- OGÓLNOPOLSKI SUKCES WYCHOWANKÓW MDK

08 maraca 2021, mdk


Pierwsza nagroda dla Izabeli Pogorzelec, wyróżnienia dla Adama Szubiaka i Olgi Goch oraz pięć prac zakwalifikowanych do wystawy - to efekt udziału wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w 4. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji”. Konkurs został zorganizowany przez Dom Kultury w Łapach.


Na konkurs wpłynęły 704 prace plastyczne ze 122 placówek – szkół, świetlic, domów kultury, ognisk pracy pozaszkolnej oraz zgłoszeń indywidualnych. Komisja obradująca pod przewodnictwem Dariusza Gumowskiego - po obejrzeniu i ocenie prac - postanowiła przyznać 24 nagrody, 36 wyróżnień i 171 kwalifikacji do wystawy.


Kat. 10-12 lat | I Nagroda - Izabela Pogorzelec


Spośród podopiecznych Anny Świcy najwyżej oceniona została praca malarska autorstwa dwunastoletniej Izabeli Pogorzelec. Iza zdobyła I nagrodę w kategorii wiekowej 10 – 12 lat. Wyróżnione zostały dwie prace. Pierwsze wyróżnienie otrzymał ośmioletni Adam Szubiak, którego praca oceniana była w kategorii 7 – 9 lat, natomiast w kategorii 13-15 lat wyróżniono pracę trzynastoletniej Olgi Goch. Kwalifikacje do wystawy zdobyły: Lilianna Obszyńska (lat 8), Lena Kanty (lat 11), Magdalena Legieć (lat 14), Antonina Tutka (lat 13) i Wiktoria Szabat (lat 13). Wszyscy laureaci biorą udział w zajęciach plastycznych prowadzonych w pracowni Tęczowa Malarnia.


Celem imprezy jest pobudzanie kreatywności i wrażliwości twórczej dzieci i młodzieży do przedstawienia w formie plastycznej piękna i majestatu rzek w różnych porach roku, ukazania ich różnorodności i fascynujących zjawisk dziejących się nad ich brzegami.


Wszystkim laureatom gratulujemy!


Anna M. Świca


Kat. I (7 – 9 lat) | Wyróżnienie - Adam Szubiak (lat 8)


Kat. III (13 – 15 lat) | Wyróżnienie - Olga Goch (lat 13)


Kwalifikacja do wystawy - Antonina Tutka (13 lat)


Kwalifikacja do wystawy - Lena Kanty (11 lat)


Kwalifikacja do wystawy - Lilianna Obszyńska (8 lat)


Kwalifikacja do wystawy - Magda Legieć (14 lat)


Kwalifikacja do wystawy - Wiktoria Szabat (13 lat)