Aktualności 2020/2021
wydarzenia

Sukces wychowanek MDK w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Szlakiem Orlich Gniazd”

23 października 2020, mdk
Lilianna Obszyńska i Barbara Bodek z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego p.n. „Szlakiem Orlich Gniazd 2020". Konkurs zorganizował Miejski Dom Kultury w Częstochowie.


Do konkursu zgłoszono 521 prac plastycznych z 89 placówek z całej polski. Komisja w składzie: Maria Cieślak- Gurgul - artysta plastyk, Irena Młynarczyk - artysta plastyk, Barbara Wręczycka - Messjasz – nauczyciel plastyki - obradująca 16 października br. - oceniła nadesłane prace. Spośród nich wybrano najlepsze, nagradzając 25 autorów, zaś 50 wyróżniając.


Wśród wyróżnionych artystów znalazły się dwie podopieczne Anny Świcy, która otacza swoją opieką dzieci i młodzież uczęszczające do pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia. Lilianka Obszyńska i Basia Bodek to ośmioletnie dziewczynki, które przedstawiły na swoich pracach zamki w Bobolicach i Tenczynie. Usytuowane na szlaku od Krakowa do Częstochowy zamki i warownie są jednymi z wielu na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Piękno krajobrazu, zróżnicowanie terenu a przede wszystkim wybudowane na skałach zamki stanowią o walorach i atrakcyjności tej części naszego kraju.


Wystawa wszystkich prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie zostanie zaprezentowana on-line na stronie internetowej organizatora. My podziwiajmy obrazy naszych młodych artystek.


Gratulujemy!


Anna M. ŚwicaFotorelacja (2 zdjęcia)