logo MDK    napis Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

Aktualności 2020/2021
wydarzenia

TO ONI BĘDĄ OCENIAĆ TEGOROCZNE PREZENTACJE TANECZNE

akt. 7 kwietnia br. mdk, |(22 maraca 2021)


Ogólnopolski Festiwal Tańca ” TANECZNE INSPIRACJE – W SIECI” BIŁGORAJ 2021 POD PATRONATEM STAROSTY BIŁGORAJSKIEGO

Znamy składy jury tegorocznego Festiwalu Tańca. Sędziować będą: Anna Iskra, Dominika Machnik, Paweł Grzegorz Żołądek oraz Anna Śmiganowska. Poniżej przedstawiamy sylwetki naszych sędziów.


Wydłużamy termin do 9 kwietnia br. na przesłanie zgłoszenia udziału w FESTIWALU TAŃCA ”TANECZNE INSPIRACJE – W SIECI” BIŁGORAJ 2021 POD PATRONATEM STAROSTY BIŁGORAJSKIEGO.


W tym roku najlepsze spektakle wybiorą:

Jury festiwalu - Dominika Machnik


Sędzia nr 1
Dominika Machnik - instruktor


W 2011 roku ukończyła kurs instruktorski z Hip Hopu. Była tancerka w Szkole Tańca “Wena” w Krakowie. Ma na swoim koncie pasmo sukcesów i osiągnięć, m.in. XX miejsce na Mistrzostwach Europy w kat. Formacje Hip- Hop, XVI miejsce na Mistrzostwach Europy w kat. Soliści Hip-Hop, VI miejsce na Krajowych Mistrzostwach IDO w kat. Formacje Hip-Hop, VI miejsce w kat. soliści Hip- Hop. Kwalifikacja do mistrzostw Europy, II miejsce na Otwartych Mistrzostwach Polski w kat. Formacje Hip- Hop, VII miejsce w kat. Soliści Hip-Hop, kwalifikacja do Mistrzostw Świata w tańcu Hip- Hop, VI miejsce na Krajowych Mistrzostwach IDO w kat. Formacje Hip- Hop. Uczestniczka warsztatów z choreografami takimi jak, Sayquon Keys, Thierry Verger, Justyna Lichacy, FnF. Od 7 lat prowadzi formacje, które odnoszą liczne sukcesy.
Założycielka Szkoły Tańca Dance Monkey w Bochni.


Jury festiwalu - Anna Śmiganowska


Sędzia nr 2
Anna Śmiganowska


Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Tancerka nieistniejącego już Studenckiego Teatru Tańca „Kontrast”. Pedagog z 23 – letnim stażem. Od 18 lat nauczyciel tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Bytomiu.

Wykładowca kompozycji na bytomskim Wydziale Teatru tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.


Jury festiwalu - Paweł Grzegorz Żołądek


Sędzia nr 3
Paweł Grzegorz Żołądek


Artysta, aktor Teatru Tańca Współczesnego. Dyplomowany choreograf sceniczny, pedagog oraz instruktor tańca. Edukację kontynuuje od blisko 20 lat szkoląc się u najlepszych pedagogów zarówno w Polsce jak i w Europie. Występował na deskach teatrów Groteska, Teatru Ludowego, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Teatru im. Witkiewicza w Zakopanem, Landestheater Linz Music Theater – Jednego z największych teatrów muzycznych w Europie. Student Uniwersytetu Antona Brucknera na wydziale Tańca Współczesnego o podwójnej specjalizacji: Movement Research oraz Pedagogy of Dance. Członek oraz jeden z założycieli Why not? Collective, z którym to w ramach BalletOff Festival 2018 Kraków brał udział w premierze spektaklu ,,Nieprzeniknione srebro’’.

Wieloletni konsultant od techniki tańca współczesnego na Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury i Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Współpracuje ze szkołą tańca Impuls działającą przy Kieleckim Teatrze Tańca.


Jury festiwalu - Anna Iskra


Sędzia nr 4
Anna Iskra - folklorystka, instruktor kat I.

Założycielka i wieloletni kierownik artystyczny i choreograf młodzieżowego Zespołu Tańca Ludowego „Tanew” z Biłgoraja.

W latach 2000-2007 – pełniła funkcję Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Od 2012 r. prowadzi dorosłą Grupę Folklorystyczną POKOLENIA przy Biłgorajskim Centrum Kultury.

W latach 1992-2012 – współpracowała z Polonią jako Wykładowca w Studium Folklorystycznym dla Instruktorów Zespołów Polonijnych na UMCS w Lublinie. Była również wykładowcą przedmiotu Dziedzictwo Kulturowe w Lubelskiej Szkole Wyższej.

Odkrywca i popularyzatorka regionalnych tańców biłgorajskich. Autorka książki „Biłgorajska ty ziemico”- wydanej w 1999 r. - w której na podstawie swoich badań terenowych dokumentuje biłgorajski folklor taneczny i muzyczny.

W 2011 r. wydała drugą swoją książkę pt. "Strój biłgorajski". Autorka scenariusza widowiska „Żałosne i Radosne – czyli pożegnanie i powitanie sitarzy". Współpracuje jako konsultant i choreograf z wieloma polonijnymi zespołami folklorystycznymi na świecie.

Za swoją pracę uzyskała nagrody:
1. Nagroda Ministra Edukacji Narodowej – 2006 r.
2. Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 2006 r.
3. Srebrny Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP – 2008 r.Dzień dobry,
zapraszamy Państwa do udziału w FESTIWALU TAŃCA “TANECZNE INSPIRACJE – W SIECI” BIŁGORAJ 2021 Pod patronatem Starosty Biłgorajskiego.

ORGANIZATOR: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
Współorganizator: Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe “Trampolina Sukcesu”
MIEJSCE: Konkurs przeprowadzany online.
TERMIN: nadsyłanie nagrań wydłużony do 9 kwietnia 2021, rozstrzygnięcie konkursu/ogłoszenie wyników odbędzie się 16 kwietnia 2021.

Dokumenty do wypełnienia, celem zgłoszenia udziału w festiwalu.
Regulamin : Pobierz »
Dokumenty do wypełnienia, celem zgłoszenia udziału w festiwalu.
Karta zgłoszenia przez formularz Google: Wypełnij formularz »
Klauzula nauczyciele: Pobierz druk »


Wszelkie pytania można kierować do
pani Edyty i Joanny lub przesłać mailowo.


Osoby do kontaktu:


Edyta Buczek – 608504208
Joanna Łukaszczyk – 515287016


Kontakt mailowy:
MDK Biłgoraj – mdk@mdk.lbl.pl, mdklbl@gmail.com, Trampolina Sukcesu Biłgoraj – info@trampolinasukcesu.pl


Pozdrawiamy
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe “Trampolina Sukcesu”