Aktualności 2020/2021
wydarzenia

ŚWIĄTECZNE PRACE NAGRODZONE

27 stycznia 2021, mdk


22 stycznia br. odbyło się podsumowanie XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Witaj, gwiazdko złota...” organizowanego w ramach Tyskich Wieczorów Kolędowych. W tegorocznej edycji, dzieci z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, zostały bardzo wysoko ocenione.


Jury konkursowe przyznało 20 nagród, 25 wyróżnień i 24 kwalifikacje do wystawy. W gronie laureatów znalazła się Julia Łuszczak (lat 10), której praca została nagrodzona. Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Krawczyk (lat 6), a do wystawy zakwalifikowano pracę Diany Kozakiewicz (lat 6). Dziewczynki uczęszczają na zajęcia plastyczne prowadzone pod kierunkiem Anny Świcy.


Julia Łuszczak, lat 10


Warto zwrócić uwagę na indywidualny charakter każdej pracy, sposób ujęcia tematu, różnorodność zastosowanych technik, piękną kolorystykę. Nagrodzona praca Julii Łuszczak pokazuje, jak wśród dziecięcych zabaw na śniegu, pojawia się choinka, a w tle między domami stajenka, w której narodził się malutki Jezus. Jej młodsze koleżanki także ukazały czas świątecznej radości dla dzieci i ich rodzin.


Tym pięknym akcentem kończymy świąteczny czas i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy się mogli cieszyć się z tak licznych sukcesów naszych wychowanków.


Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach, Miejskie Centrum Kultury i Urząd Miasta Tychy.


Dziewczynkom z Tęczowej Malarni serdecznie gratulujemy!


Anna M. Świca

Fotorelacja