Aktualności 2020/2021
wydarzenia

Wystawa "CZEKAJĄC NA PIERWSZĄ GWIAZDKĘ"

11 grudnia 2020, mdk
Od 8 grudnia bieżącego roku do 17 stycznia 2021 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju obejrzeć można wystawę prac wychowanków pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia oraz uczestników zajęć Strefa Kreatywności.


W galerii „Pierwsze Piętro” zobaczyć można prace o tematyce bożonarodzeniowej. Ekspozycja składa się z trzydziestu prac, dwudziestu czterech wychowanków Anny Świcy z Tęczowej Malarni. Świątecznego klimatu dodają dekoracje wykonane przez podopiecznych Renaty Sochy z grup plastycznych Strefa Kreatywności.


wydarzenia


Jednak to nietypowa wystawa. Na ścianach zawieszone zostały prace reprodukowane w formie plakatów, gdyż większość oryginalnych dziecięcych obrazów została przesłana na konkursy plastyczne. Niebanalną formą wystawienniczą stał się nowy element w formie słupa ogłoszeniowego. Tam także znajdziemy prace i informacje o wystawie.


Każdy obrazek to oddzielna opowieść o Świętach Bożego Narodzenia, o św. Mikołaju, aniołach. Każde dziecko pokazuje świat mu najbliższy, to co dla niego jest najpiękniejsze w atmosferze przygotowań i świątecznych symboli. Tradycyjnym, nieodłącznym elementem jest oczywiście choinka, szopka, wigilijne rodzinne spotkania czy kolędowanie.


Autorami prac malarskich są: Lena Bełżek, Paulina Blacha, Klaudia Czerniak, Lena Drozdowska, Jakub Furmanek, Julia Furmanek, Olga Goch, Lena Kanty, Natalia Klucha, Diana Kozakiewicz, Zuzanna Krawczyk, Antosia Kryń, Magdalena Legieć, Ignacy Lemieszek-Bury, Jagoda Leńczuk, Julia Łuszczak, Lilianna Obszyńska, Staś Pindor, Alicja Psiuk, Izabela Pogorzelec, Szymon Pogorzelec, Julianna Sołtys, Anna Szubiak i Dominika Szubiak.


Tegoroczna ekspozycja dostępna jest widzom przede wszystkim w formie przygotowanej on-line prezentacji:


Zachęcamy do oglądania i podziwiania obrazków.


Anna M. ŚwicaFotorelacja (14 zdjęć)