Aktualności 2020/2021
wydarzenia

"Moje ulubione..."

23 maraca 2021, mdk


W dniu 22 marca 2021r . w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbył się wernisaż wystawy pt. Moje ulubione. Autorami prac są wychowankowie grupy plastycznej „Pędzelki”. To najmłodsza z grup plastycznych, którą prowadzi pani Irena Oręziak-Kupczak.


Wystawę otworzyła pani Joanna Łukaszczyk – organizator imprez MDK.


Wystawa prezentuje 22 prace. 11 z nich zostało wykonanych w I semestrze i przedstawiają „Moje ulubione – zwierzęta”, drugie 11 zostało wykonanych w II semestrze i prezentują „Moje ulubione – bajki”.


Jak wiadomo to jedne z ulubionych tematów dzieci, które najczęściej są wybierane podczas zajęć oraz konkursów plastycznych.


Zarówno temat zwierząt jak i bajek ma ogromny wpływ na wychowanie i życie każdego dziecka.


W pracach plastycznych o zwierzętach dzieci przedstawiły te wybrane przez siebie, które kochają i uwielbiają, które mają i te, które chciałyby mieć. Głównie to pupile domowe: psy, koty, rybki i króliki, uwiecznione na pracach podczas zabawy, karmienia i spaceru. Występują również zwierzęta , podziwiane przez dzieci np. ptaki czy mrówki.


W pracach plastycznych o bajkach występuje całe bogactwo różnych postaci, zwierząt, roślin i przedmiotów, przedstawiających i tworzących barwną scenerię, przypominających ilustracje z książek dla dzieci. Przedstawione bajki w pracach plastycznych również zostały wybrane przez dzieci. Jedynym warunkiem miał być wybór bajek Hansa Chrystiana Andersena lub Braci Grimm. Prace ilustrują bajki pt. „Królewna Śnieżka”, „Brzydkie kaczątko”, „Kot w butach”, „Alicja w krainie czarów”, „Piękna i bestia”, „Calineczka” , „Księżniczka na ziarnku grochu” oraz „Roszpunka”.


Prace zostały wykonane w różnych technikach plastycznych: pastelą olejną i suchą, farbą akrylową i akwarelową, kredką akwarelową oraz tuszem i piórkiem.


Cała wystawa ma kolorowy i radosny klimat, wprowadzający widza w cudowny świat dziecięcej wyobraźni.


Autorzy prac:
Hanna Bosak, Nikola Siciarz, Lena Obszyńska, Gabriela Bajwoluk, Alicja Mierzwa, Janina Mosakowska, Karina Kozioł, Wiktor Kozioł, Natalia Proć, Alicja Potocka i Robert Potocki.


Zapraszam do oglądania wystawy on-line.

Irena O-K.

zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ... zdjecia z wystawy - Moje ulubione ...