Aktualności
wydarzenia

Sukces w konkursie MÓJ ANIOŁ - NA DROGACH DO WOLNOŚCI

17 grudnia 2018 , mdk


W VII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „MÓJ ANIOŁ – NA DROGACH DO WOLNOŚCI” wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju otrzymali za swoje prace malarskie 6 nagród i 3 wyróżnienia oraz dwie kwalifikacje do wystawy. Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie, pod patronatem Teresy Misiuk – Lubelskiego Kuratora Oświaty.


wydarzenia

Galeria zdjęć - Konkurs "Zwierzęta całego świata"

17 grudnia 2018 , mdkwydarzenia

Sukcesy wychowanków w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pn. „Moje Boże Narodzenie”

14 grudnia 2018 , mdk


Nagroda, dwa wyróżnienia i kwalifikacja do wystawy to efekt udziału wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pn. „Moje Boże Narodzenie”. Impreza odbyła się po raz dwudziesty siódmy. Jej organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie i Wydział d/s Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Swoim patronatem konkurs objęła Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty.


wydarzenia

Koncert charytatywny ˝Pomóż dzieciom przetrwać zimę˝ w Biłgoraju

13 grudnia 2018 , mdk

Fotorelacja


mdk-odwołane zajecia

UWAGA - ODWOŁANE ZAJĘCIA

11 grudnia 2018 , mdk

Informujemy, że 11 grudnia (wtorek) zajęcia z panią Ewą Chuchro – zostają odwołane!


Nie odbędą się też jutrzejsze zajęcia taneczne (12 grudnia - środa), które prowadzi pani Igrida Sokołowska.


wydarzenia

Sukcesy na 26. Mikołajkowych Spotkaniach Tanecznych w Krośnie

11 grudnia 2018 , mdk

W piątek, 7 grudnia, w Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbył się 26. Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Mikołajkowe Spotkania Taneczne”.


wydarzenia

Wystawa "Anioły Bożego Narodzenia"

10 grudnia 2018 , mdk

„Anioły Bożego Narodzenia” - tak zatytułowana wystawa została uroczyście otwarta w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Autorami prac są dzieci z grup plastycznych prowadzonych przez Annę Świcę w pracowni Tęczowa Malarnia.


wydarzenia

Konkurs "rzeka - dziedzictwo natury..."

10 grudnia 2018 , mdk

W ogłoszonym przez Dom Kultury w Łapach, II. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji”, młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odnieśli sukces zdobywając wyróżnienie i dwie kwalifikacje do wystawy.


wydarzenia

Sukces Jesień Plastyczna w Hrubieszowie

7 grudnia 2018 , mdk

30 listopada 2018 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyła się uroczystość podsumowania Jesieni Plastycznej – Hrubieszów 2018. Nagrodę Burmistrza Miasta Hrubieszowa otrzymała Anna Małgorzata Świca.


wydarzenia

Moje wymarzone wakacje

7 grudnia 2018 , mdk

Choć wakacje daleko za nami wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, Izabela Nieckarz, zdobyła jedną z nagród w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Moje wymarzone wakacje”.


wydarzenia

Sukces taneczny Kropeczek starszych w Jaśle

4 grudnia 2018 , mdk

24 listopada w Jasielskim Domu Kultury odbyła się 18. edycja Andrzejkowych Spotkań Tanecznych. W tanecznych zmaganiach w Jaśle uczestniczyło ponad 600 tancerzy, a wśród nich jeden z najmłodszych zespołów naszej placówki, czyli „Kropeczki starsze”, pracujące pod kierunkiem pani Ingridy Sokołowskiej.


wydarzenia

Sukces w konkursie plastycznym "W harmonii z przyrodą"

4 grudnia 2018 , mdk

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci młodzieży „W harmonii z przyrodą” przyniósł kolejny sukces wychowankom Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. W ósmej edycji tej imprezy, której organizatorem był Wdecki Park Krajobrazowy, wychowankowie biłgorajskiego MDK, uczestniczący w zajęciach plastycznych w pracowni Tęczowa Malarnia, zdobyli aż trzy wyróżnienia.


mdk-odwołane zajecia

UWAGA - ODWOŁANE ZAJĘCIA

29 listopada 2018 , mdk

Informujemy, że 30 listopada (piątek) zajęcia z panią Anną Świcą – zostają odwołane!


wydarzenia

Sukces w konkursie ogólnopolskim w Rzeszowie

29 listopada 2018 , mdk

W zorganizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury, VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży zatytułowanym „Pod kolorowym Parasolem Jesieni”, wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju – Jakub Furmanek – znalazł się w ścisłym gronie laureatów.


wydarzenia

Podsumowanie 18. edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Historia – Pamięć – Człowiek"

27 listopada 2018 , mdk

„Mój piękny kraj – moja ojczyzna” to tytuł tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Historia – Pamięć – Człowiek”, organizowanego przez naszą placówkę już po raz osiemnasty.


wydarzenia

Taneczne zmagania w Mielcu

26 listopada 2018 , mdk

23 listopada występowaliśmy w Mielcu na Przeglądzie Zespołów Tanecznych "Pasikonik" 2018.


wydarzenia

MIĘDZYNARODOWY SUKCES WYCHOWANKÓW MDK

16 listopada 2018 , mdk

XL Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Moja Przygoda w Muzeum” przyniosły wyjątkowy sukces wychowankom Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. W piątek, 9 listopada w Muzeum Okręgowym w Toruniu, miała miejsce uroczysta Gala podsumowująca projekt połączona z wręczeniem nagród, których aż pięć przypadło uczestnikom zajęć plastycznych z Pracowni Tęczowa Malarnia.


Wyniki - XVIII "HISTORIA - PAMIĘĆ - CZŁOWIEK"

W piątek, 16 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się z posiedzenie komisji konkursowej XVIII. Powiatowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „HISTORIA - PAMIĘĆ - CZŁOWIEK” Piękny kraj – piękna ojczyzna Biłgoraj 2018.


Wyniki prezentujemy w poniższym protokole.

Protokół: Pobierz »  PDF

mdk-odwołane zajecia

UWAGA - ODWOŁANE ZAJĘCIA

15 listopada 2018 , mdk

Informujemy, że w czwartek (15 listopada) zajęcia z panią Edytą Buczek – zostają odwołane!


Odwołane są również zajęcia taneczne, które prowadzi pani Ingrida Sokołowska.


wydarzenia

Koncert młodych artystów z MDK we Frampolu

14 listopada 2018 , mdk

11 listopada w całym kraju odbywały się różnorodne uroczystości patriotyczne, uświetniające ten szczególny dzień w historii Polski – setną rocznicę odzyskania niepodległości. W jednej z takich uroczystości brali udział wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury.


XXIII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj 2018

8 listopada w Sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się XXIII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej. Zgromadzoną widownię powitała dyrektor MDK, Renata Socha, przybliżając rys historyczny oraz ideę festiwalu.

Cykliczna impreza, organizowana przez MDK, jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony młodych artystów. Na scenie zaprezentowało się blisko 50 podmiotów wykonawczych (soliści i zespoły), podzielonych na cztery kategorie wiekowe. W każdej z nich komisja konkursowa przyznała równorzędne tytuły Laureata Festiwalu.
Szczegóły w załączonym protokole.


Protokół: Pobierz »  PDF

:: Galeria zdjęć ::

festiwal
mdk-odwołane zajecia

UWAGA - ODWOŁANE ZAJĘCIA

6 listopada 2018 , mdk

Informujemy, że w najbliższy czwartek (8 listopada) i piątek (9 listopada) zajęcia z panią Anną Świcą – zostają odwołane!


Odwołane są również zajęcia taneczne w dniach 7-9 listopada, które prowadzi pani Edyta Buczek.


wydarzenia

Sukces w ogólnopolskim konkursie plastycznym w Katowicach

6 listopada 2018 , mdk

W przededniu Narodowego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w jej 100 rocznicę, wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju mogą poszczycić się sukcesem w XV. Ogólnopolskim Konkursie Dziecięcej Twórczości Plastycznej zatytułowanym „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna” zorganizowanym przez Pałac Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach.


wydarzenia

Freedom Dance Cup 2018 w Radomiu

30 października 2018 , mdk

W dniu 23 września 2018 roku para taneczna Marcin Gorczyca i Maria Grasza uczestniczyli w międzynarodowym turnieju tańca Freedom Dance Cup 2018 w Radomiu. Wystąpili w kategorii 16-20 lat, w której wywalczyli finałowe 5 miejsce, rywalizując z parami z całej Polski oraz z Rosji, Ukrainy i Islandii.


wydarzenia

Ty też możesz pomóc - Występy naszych wychowanków

26 października 2018 , mdk

Fotorelacja - Występy grup pani Ingridy Sokołowskiej


wydarzenia

Nowa wystawa w MDK - zatytułowana „Spojrzenie na przedmiot”

23 października 2018 , mdk

Od 22 października do 20 listopada w pomieszczeniach Galerii „Drugie Piętro” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju można oglądać wystawę zatytułowaną „Spojrzenie na przedmiot”. Autorami zaprezentowanych prac rysunkowych i malarskich są dzieci i młodzież pracujące pod kierunkiem Anny Świcy.


wydarzenia

Koncert podczas jubileuszu SM ,,Łada” w Biłgoraju

18 października 2018 , mdk

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Łada" w tym roku obchodzi 60-lecie istnienia. Z tej okazji we wtorek, 16 października, zorganizowano uroczystości jubileuszowe. - Spółdzielnia powstała ponad pół wieku temu, a powołana została po to, by zmienić nasze miasto - mówił obecny prezes Aleksander Bełżek.


wydarzenia

Powiatowy Dzień Twórcy Kultury oraz Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej

16 października 2018 , mdk

W Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej. Wystąpiło w nim kilkanaście zespołów ludowych reprezentujących gminy powiatu Biłgorajskiego. -To pokazanie dorobku kulturalnego Ziemi biłgorajskiej i promocja zespołów tworzonych przez pasjonatów. Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju na tym festiwalu reprezentował zespół wokalno – instrumentalny ,,Zawierucha”.


sukcesy plastyczne

Sukces w ogólnopolskim konkursie plastycznym o kosmosie

16 października 2018 , mdk

Wielkim sukcesem wychowanków pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zakończył się udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem – w Łęcznej. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy był „Kosmos”.


mdk-odwołane zajecia

UWAGA - ODWOŁANE ZAJĘCIA

4 października 2018 , mdk

W piątek, 5.10.2018 r. zajęcia z paniami Ewą Chuchro, Anną Świcą, Urszulą Demucha, Edytą Buczek, Ingridą Sokołowską oraz Kornelią Rudy – zostają odwołane!


mdk-o-laur-rzecha

Laury dla "IMPULSU" i "ADY" z MDK w Biłgoraju

4 października 2018 , mdk

W dniach w 2-3 października 2018r. zespoły taneczne "ADA" oraz "IMPULS" odnosły znaczące sukcesy w 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca "O Laur Rzecha" w Rzeszowie.


mdk-konkurs

SUKCESY MŁODYCH PLASTYKÓW Z MDK

2 października 2018 , mdk

Sześć nagród i jedno wyróżnienie zdobyły prace plastyczne stworzone przez wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Wzięły one udział w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym, którego motywem przewodnim był „Józef Piłsudski w twórczości plastycznej dzieci i młodzieży”. Temat wpisuje się w obchodzoną w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


mdk-konkurs

WYSTAWA W MDK PT. "MAŁE MIASTECZKO"

21 września 2018 , mdk

Zapraszamy do naszej placówki na wernisaż wystawy poplenerowej Janów Lubelski 2018 „Małe miasteczko”, który odbędzie się w najbliższą środę 26 września, o godzinie 18.00 w Galerii "Pierwsze Piętro".


mdk-konkurs

"TANEW" DOCENIONA W WOJEWÓDZTWIE

20 września 2018 , mdk

Bardzo miło nam poinformować, że 19 września podczas Wojewódzkiej Gali Kultury w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Zespół Tańca Ludowego „Tanew” z naszej placówki odebrał Dyplom Uznania.


Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury

18 września 2018 , mdk

XVIII Powiatowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieżowy „Historia - Pamięć - Człowiek”. Temat przewodni tegorocznego konkursu: "Mój piękny kraj, moja Ojczyzna"

Regulamin: Pobierz » [PDF]

 

XXIII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj 2018

Regulamin:Pobierz » [PDF] |   Karta zgłoszenia: Pobierz » [PDF]   |   Pobierz » [DOC]


mdk-konkurs

NAGRODA I TRZY WYRÓŻNIENIA DLA MŁODYCH PLASTYKÓW Z NASZEGO MDKU

18 września 2018 , mdk

Nagrodę i trzy wyróżnienia otrzymały dzieci z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w rozstrzygniętym 17 września br. IV Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pn. „Parki Narodowe w Polsce oraz Gatunki Zwierząt i Roślin Chronionych”. Imprezę zorganizował Miejski Dom Kultury w Częstochowie.


mdk-konkurs

PRZYGODA W MUZEUM 2018

14 września 2018 , mdk

„Moja Przygoda w Muzeum” to międzynarodowy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat.

Biorący w nim udział wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju starają się o Państwa zainteresowanie i wsparcie, gdyż to od Was zależy, czy ich prace zostaną nagrodzone bądź wyróżnione. Aż 16 prac autorstwa piętnaściorga podopiecznych Anny Świcy dostało się do ścisłego finału.


mdk-konkurs

SPOTKANIE REKRUTACYJNE W MDK

14 września 2018 , mdk

11 września w godzinach popołudniowych w naszej placówce odbyły się zapisy na zajęcia.

Jak co roku, zgłosiło się bardzo wiele nowych chętnych osób, które chcą rozpocząć artystyczną przygodę w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.


mdk-konkurs

KONKURS - "DARUJMY ŚWIATU POKÓJ"

13 września 2018 , mdk

W dniach od 21 września do 16 października 2018r. odbędzie się podsumowanie konkursu, otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród w XVII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Darujmy światu pokój” Oświęcim 2018.

Organizatorem konkursu jest Oświęcimskie Centrum Kultury pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim. Wśród laureatek konkursu znalazły się wychowanki z naszej placówki.


mdk-macedonia

WSPOMNIENIA Z WAKACJI

11 września 2018 , mdk

Nowy rok szkolny nabiera szybszego tempa, a my w MDK wspominamy jeszcze wakacje 2018 roku, a zwłaszcza niezapomniane wyjazdy zagraniczne.

W dniach 13 czerwca tuż przed północą spod MDK wyjechała autokar wychowanków. Cel podróży to Bułgaria. Tam w dniach 15 – 20 czerwca odbywał się Międzynarodowy Festiwal „Słońce – Radość – Piękno” w miasteczku Nessebar. Był to już szósty wyjazd wychowanków MDK na tenże festiwal.Ostatni tydzień wakacji z tańcem współczesnym

8 września 2018 , mdk

Tancerze z Grupy Tańca Współczesnego "ADA" pod koniec wakacji brali udział w szkoleniu przygotowawczym przed nowym rokiem szkolnym. Warsztaty poprowadził tancerz i choreograf Paweł Żołądek.


SPOTKANIE REKRUTACYJNE W MDK

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju serdecznie zaprasza wychowanków, rodziców i przyszłych uczestników zajęć na pierwsze spotkanie rekrutacyjne we wtorek, 11 września, w godzinach 15.00 - 18.00.