Aktualności

 

ZTL TANEW i ZAWIERUCHA w Macedonii   | 29-07-2014 
W dniach od 19 do 25 lipca 2014 r. Zespół Tańca Ludowego „Tanew” i „Zawierucha”, grupy działające przy Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju, uczestniczyły w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Aleksander Macedoński”.
  czytaj więcej

 

Akcja lato 2014   | 30-06-2014 

  czytaj więcej

TV NaFali 28.06.2014 Wakacje   | 28-06-2014 
W programie: - „Tanew” i „Zawierucha” na V Festiwalu Sztuki Lokalnej „Biłgorajska Nuta”
- Zespoły MDK na „Jarmaku Sitarskim”
- Sukcesy pary IMPULS
- Wycieczka grup plastycznych do Lublina
- Festiwal Tańca w Nałęczowie
- Ogniska i spotkania integracyjne

Zapraszamy
  czytaj więcej

Rozdano bajkowe nagrody w IV. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Baśnie, bajki, bajeczki”   | 24-06-2014 
Jedenastoletnia Anna Pędziwiatr zdobyła pierwsze miejsce w IV. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Baśnie, bajki, bajeczki”, którego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie. We wtorek, 17 czerwca 2014 r., odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień laureatom imprezy.
  czytaj więcej

„Tanew” i „Zawierucha” na V Festiwalu Sztuki Lokalnej „Biłgorajska Nuta”   | 24-06-2014 
W miniony weekend w Dylach odbyła się piąta już edycja Festiwalu Sztuki Lokalnej „Biłgorajska Nuta”, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju. Niedziela, drugi dzień imprezy, to święto folkloru i muzyki ludowej dlatego na festiwalowej scenie nie mogło zabraknąć zespołów z naszej placówki.
  czytaj więcej

Jarmark sitarski   | 23-06-2014 
22 czerwca w drugi dzień Kresowego Jarmarku Sitarskiego, organizowanego przez Biłgorajskie Centrum Kultury, wystąpili młodzi artyści z naszej placówki. Na scenie letniej BCK zaprezentowały się grupy taneczne: „Ada”, „Sitareczka”, „Impuls”, „Jump” oraz wokalistki „Kombinejszyn”.
  czytaj więcej

Kolejny sukces młodych wokalistek   | 10-06-2014 
8 czerwca odbył się w Józefowie XII Mały Festiwal Piosenki Dziecięcej o „Józefowskiego Słowika”. Uczestniczyły w nim podopieczne pana Andrzeja Czernika ze Studia Wokalnego „Kombinejszych”.
  czytaj więcej

XXIII Lubartowskie Konfrontacje Taneczne   | 10-06-2014 
W niedzielę, 8 czerwca wychowankowie Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls”, działającego przy MDK, sukcesem zakończyli swoje występy w XXIII. Lubartowskich Konfrontacjach Tanecznych o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów.
  czytaj więcej

Dzień Dziecka na OSiR   | 03-06-2014 
1 czerwca w wielu miejscach i na różne sposoby świętowany był Dzień Dziecka. Młodzieżowy Dom Kultury również uczcił ten dzień przygotowując wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Piknik Sportowo-rekreacyjny. Impreza rozpoczęła się o godz. 15 koncertem wychowanków MDK.
  czytaj więcej

Złota "Zawierucha"   | 02-06-2014 
Z radością informujemy, że Zespół wokalno-instrumentalny "Zawierucha" z Naszego MDK-u, pracujący pod kierunkiem panów: Andrzeja Czernika i Jarosława Kloca, zdobył 1. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Podlaska Nuta 2014" i otrzymał nagrodę: "Złota Podlaska Nuta".
  czytaj więcej

Podsumowanie XXII. Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Moje Zakątki”   | 29-05-2014 
28 maja w naszej placówce odbyło się uroczyste podsumowanie XXII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Moje Zakątki” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.
  czytaj więcej

Międzynarowe sukcesy plastyczne naszych wychowanków   | 28-05-2014 
Koniec maja okazał się szczęśliwy dla dzieci z pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Wychowankowie tej placówki mogą poszczycić się wieloma sukcesami. Tym razem zdobyli nagrody i wyróżnienia aż w trzech konkursach plastycznych, w tym dwóch międzynarodowych. Opiekę artystyczną nad laureatami sprawuje Anna Świca.
  czytaj więcej

Dzień Mamy i Taty w MDK   | 26-05-2014 
Dnia 26 maja 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju o godz. 17. odbył się Koncert dla Mamy i Taty w wykonaniu dzieci z grup „Sitareczka Mł.”, „Sitareczka St.”, „Ada II” i „Dzieciaki Śpiewaki”.
  czytaj więcej

XIV Ogólnopolski TTT O Puchar Starosty Rzeszowskiego i Wójta Gminy Kamień   | 26-05-2014 
Na XIV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego organizowany przez KTT "DŹET Rzeszów" Boguchwała przyjechały 142 pary z 30 klubów tanecznych z całej Polski.
  czytaj więcej

Wycieczka edukacyjna do Krakowa   | 26-05-2014 
22 maja młodzież z grup plastycznych z pracowni pani Anny Świcy i Ireny Oręziak – Kupczak wraz z opiekunami uczestniczyła w edukacyjnej wycieczce do Krakowa.
  czytaj więcej

Wyróżniono naszych wychowanków w Ogólnopolskim
Konkursie Plastycznym pn. „Człowiek w ruchu”
  | 26-05-2014 
Elena Wolanin, Olena Misztal i Michał Osiński z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju otrzymali wyróżnienia w 14. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Człowiek w ruchu”, który został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach. Uroczystość podsumowania konkursu odbyła się 23 maja br.
  czytaj więcej

Sukces najmłodszych tancerzy MDK z grupy "Sitareczka"
na XXVIII Międzywojewódzkim Przeglądzie w Przeworsku
  | 20-05-2014 
W niedzielę 18 maja odbył się XXVIII Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego „Taneczny Krąg” w Przeworsku, w którym uczestniczyli najmłodsi tancerze naszej placówki.
  czytaj więcej

Wspaniały występ naszych wokalistek na "Śpiewającym Słowiku"   | 19-05-2014 
W miniony weekend odbył się Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” w Rykach. Wystąpiło w nim 80 wokalistów, którzy byli finalistami powiatowych konkursów i zostali nominowani do finału. Poziom prezentacji był więc bardzo wysoki.
  czytaj więcej

PROTOKÓŁ Konkursu Plastycznego "Moje miejsce na ziemi – powiat biłgorajski"   | 19-05-2014 
19 maja 2014 roku w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyła się uroczystość podsumowania konkursu Plastycznego pn. „Moje miejsce na ziemi – powiat biłgorajski”.
  czytaj więcej

Nagrodzono naszych wychowanków w konkursie plastycznym "Moje miejsce na ziemi – powiat biłgorajski"   | 19-05-2014 
Dziesięcioro wychowanków Młodzieżowego Dom Kultury w Biłgoraju zostało nagrodzonych w organizowanym w ramach obchodów Jubileuszu 15-lecia reaktywowania Powiatu Biłgorajskiego konkursie plastycznym pn. „Moje miejsce na ziemi – powiat biłgorajski”.
  czytaj więcej

PROTOKÓŁ XXII. Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Moje Zakątki”   | 14-05-2014 
W dniu 13 maja 2014 roku odbyło się spotkanie Komisji Konkursowej XXII. Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod nazwą: "Moje Zakątki” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Nagrodzono, wyróżniono oraz zakwalifikowano do wystawy nadesłane prace.
  czytaj więcej

Dziecięce i Młodzieżowe Zawody w Tańcu Sportowym w Warszawie   | 14-05-2014 
W dniach 9 – 10 maja tancerze ze Studia Tańca „Styl” z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju pracujący pod kierunkiem Agnieszka Wolanin, brali udział w Dziecięcych i Młodzieżowych Zawodach w Tańcu Sportowym DISCO i HIP HOP w Warszawie.
  czytaj więcej

XIII. Amatorskie Spotkania Taneczne w Formie Towarzyskiej w Lubartowie   | 13-05-2014 
10 maja w Lubartowie odbyły się XIII. Amatorskie Spotkania Taneczne w Formie Towarzyskiej. Nie zabrakło naszych par z Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls” z naszej placówki.
  czytaj więcej

Udany rodzinny występ w Warce.   | 12-05-2014 
23 kwietnia w Warce odbył się coroczny Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej. Nasz MDK reprezentowały siostry: Karolina i Ewelina Więcław. Dla obu naszych wokalistek był to udany występ i obie otrzymały w swoich kategoriach drugie miejsce.
  czytaj więcej

Wystawy Rysunku i Malarstwa „Mój Teatr”   | 12-05-2014 
Prace czterech dziewczynek z pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zakwalifikowane zostały do wystawy pokonkursowej 24. Wystawy Rysunku i Malarstwa „Mój Teatr” organizowanego przez Bałucki Ośrodek Kultury w Łodzi.
  czytaj więcej

Świat w oczach najmłodszych   | 05-05-2014 
29 kwietnia 2014 r. odbyło się podsumowanie XI. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej „Świat w oczach najmłodszych” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie pod patronatem Burmistrza Nałęczowa. Prace dwóch chłopców z pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju – Aleksa Stelmacha i Andżelo Dziwury – zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej.
  czytaj więcej

TV NaFali 26.04.2014   | 26-04-2014 
W programie: - Wystawa "Różnorodność" Ekspozycję można oglądać do 20.05.2014
- Film przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu, którzy w ramach praktyk zagranicznych odwiedzili Hiszpanię
Zapraszamy
  czytaj więcej

XXXIV Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej rozstrzygnięty   | 25-04-2014 
Po raz trzydziesty czwarty zorganizowany został Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Organizatorem festiwalu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju.
  czytaj więcej

17. edycja Konkursu Plastycznego Malujemy Pastelami - wyróżniono naszych młodych wychowanków   | 25-04-2014 
Prace plastyczne ośmioletniego Andżela Dziwury i dziewięcioletniego Miłosza Stelmacha zostały wyróżnione w 17. edycji Konkursu Plastycznego Malujemy Pastelami organizowanego przez Tarnobrzeski Dom Kultury. Tematem przewodnim tegorocznych prac konkursowych była „Martwa natura”.
  czytaj więcej

Wystawa "Jan Paweł II w oczach dzieci"   | 14-04-2014 
Od 11 kwietnia do 2 maja 2014 r. w sali lustrzanej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju można zobaczyć okolicznościową wystawę prac plastycznych zatytułowaną "Jan Paweł II w oczach dzieci”.
  czytaj więcej

Wystawa "Różnorodność"   | 14-04-2014 
Od 11 kwietnia 2014 roku Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju zaprasza na kolejną prezentację prac plastycznych wychowanków tej placówki. Ta dorocznie organizowana wystawa prac młodzieży nosi tytuł „Różnorodność”. W piątkowe popołudnie ekspozycja została uroczyście otwarta przez dyrektor MDK w Biłgoraju Renatę Sochę. Gościem honorowym wernisażu był Stanisław Schodziński – wicestarosta biłgorajski.
  czytaj więcej

TV NaFali 12.04.2014   | 12-04-2014 
W programie: - Dni otwarte w Gimnazjum Nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju.
- Studio KOMBINEJSZYN: Udane występy na eliminacjach do konkursu „Wygraj Sukces”
- Sukcesy wychowanek pracowni plastycznej na XIX. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „DOM” w Radlinie
- Sukcesy naszych grup w I. Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Taneczne Inspiracje”
Zapraszamy
  czytaj więcej

Sukcesy naszych grup w I. Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Taneczne Inspiracje”   | 08-04-2014 
Popularyzacja tańca współczesnego, konfrontacja dorobku artystycznego amatorskiego ruchu tanecznego, integracja środowiska tanecznego oraz wymiana pomysłów i doświadczeń twórczych - to główne cele zorganizowanego w Biłgoraju I Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca "Taneczne Inspiracje".
  czytaj więcej

Sukcesy wychowanków MDK w XII. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje Wielkanocne 2014"   | 08-04-2014 
Ponad dwa tysiące prac oceniła komisja konkursowa XII. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tradycje Wielkanocne 2014" organizowanego przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki w Płocku. Tegoroczny konkurs przyniósł sukces aż pięciorgu wychowankom Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. 8 kwietnia br. odbył się wernisaż wystawy oraz uroczystość podsumowania imprezy.
  czytaj więcej

Wspaniałe osiągnięcia dzieci z pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury   | 08-04-2014 
Wspaniałym osiągnięciem dzieci z pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zakończył się XIX. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „DOM” w Radlinie. W poniedziałek, 7 kwietnia 2014 r., odbyła się uroczystość podsumowania imprezy połączona z wręczeniem nagród laureatom. Konkurs organizuje Miasto Radlin, Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Radlinie.
  czytaj więcej

Udane występy na eliminacjach do konkursu „Wygraj Sukces”   | 07-04-2014 
4 kwietnia odbyły się eliminacje regionalne do ogólnopolskiego konkursu piosenki „Wygraj Sukces”.
  czytaj więcej

TV NaFali 05.04.2014   | 05-04-2014 
W programie: - Otwarcie nowej siedziby biłgorajskiego Muzeum
- IX Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Obcojęzycznej
- Festiwal Taneczny „Marce Dance” w Krasnymstawie
- Turniej Tańca "Pierwszy krok taneczny" w Miedzyrzecu Podlaski
Zapraszamy
  czytaj więcej

X Spotkania Taneczne „Marce dance”   | 02-04-2014 
W ubiegłą sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie odbyły się X Spotkania Taneczne „Marce dance”.
  czytaj więcej

Turniej Tańca "Pierwszy krok taneczny" w Miedzyrzecu Podlaskim   | 01-04-2014 
„Pierwszy krok taneczny” - pod takim hasłem odbył się w Międzyrzecu Podlaskim Turniej Tańca Towarzyskiego dla najmłodszych tancerzy.
  czytaj więcej

TV NaFali 29.03.2014   | 29-03-2014 
W programie: - Sukces „Kombinejszyn” na Konkursie Ogólnopolskim
- MDK oficjalnie powitał wiosnę
- Turniej Tańca Disco Dance i Hip hop 'Zaplątane Kroki'
- Sukcesy taneczne KTT "IMPULS"
Zapraszamy
  czytaj więcej

Sukcesy naszych wychowanków w I Turnieju Tańca Disco Dance i Hip Hop „Zaplątane Kroki”   | 27-03-2014 
Ponad 200 tancerzy z województwa lubelskiego, z których najmłodszy miał 5 lat, rywalizowało 22 marca w Biłgoraju podczas I Turnieju Tańca Disco Dance i Hip Hop "Zaplątane Kroki".
  czytaj więcej

Sukces „Kombinejszyn” na Konkursie Ogólnopolskim   | 23-03-2014 
23 marca w BCK odbył się Finał I Ogólnopolskiego Festiwalu „Pogodna Nutka” o nagrodę im. Marka Sochackiego (wybitnego autora tekstów piosenek dziecięcych i młodzieżowych).
  czytaj więcej

MDK oficjalnie powitał wiosnę   | 18-03-2014 
Zespoły Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju wspólnie z uczniami szkół podstawowych z naszego miasta powitały wiosnę pięknym koncertem.
  czytaj więcej

TV NaFali 22.03.2014   | 20-03-2014 
W programie: Wystawa „Wiosna – ach to Ty”; "Kombinejszyn" na festiwalu "Pogodna Nutka" oraz Wystawa w w Galerii „Po Schodach” - Portrety fantastyczne. Zapraszamy
  czytaj więcej

"Kombinejszyn" na festiwalu "Pogodna Nutka"   | 18-03-2014 
16 marca w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Pogodna nutka”. Bardzo dobrze zaprezentowali się na nim wokaliści z naszego Studia Wokalnego „Kombinejszyn”, którzy stanowili zdecydowaną większość uczestników.
  czytaj więcej

Wystawa „Wiosna – ach to Ty”   | 14-03-2014 
„Wiosna – ach to Ty” to tytuł wystawy, której uroczyste otwarcie miało miejsce w czwartek 13.03.14r. w Galerii Zielonej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.
  czytaj więcej

Konkurs Tańca Disco "Pluszowy Miś"   | 14-03-2014 
12 marca w dużej Sali MDK odbyła się kolejna impreza taneczna z cyklu „Pluszowy Miś”. Imprezę zorganizowały grupy STUDIA TAŃCA STYL z naszej placówki pod okiem pani Agnieszki Wolanin.
  czytaj więcej

Sezon taneczny KTT "IMPULS" rozpoczęty   | 11-03-2014 
Klub Tańca Towarzyskiego "IMPULS" z sukcesami rozpoczął nowy sezon starów turniejowych.
  czytaj więcej

Ogólnopolski sukces szesnastoletniej Gabrieli Tutki   | 10-03-2014 
Wielkim sukcesem szesnastoletniej Gabrieli Tutki zakończył się udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "ANIOŁ" 2013/2014. Gabrysia zdobyła w nim jedną z dwóch nagród przyznanych w kategorii wiekowej 14-16 lat. Konkurs jest organizowany przez Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży DOROŻKARNIA w Warszawie.
  czytaj więcej

Wystawa Karoliny Kaczor „Moje rysowanie”   | 10-03-2014 
W piątek, 7 marca 2014 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbyło się otwarcie wystawy zatytułowanej „Moje rysowanie” z cyklu „Mali Artyści – Wielkie Talenty”. To trzecia wystawa indywidualna, której celem jest promowanie talentów dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia plastyczne. Autorką prezentowanych rysunków i pasteli jest Karolina Kaczor.
  czytaj więcej

Wystawa w MDK - Portrety fantastyczne   | 06-03-2014 
Emilia Gałka, Ewa Król, Martyna Kniaziowska, Dżesika Stelmach, Julia Kapka, Oliwia Stelmach, Dominika Pawelec i Weronika Woźnica to autorki prac prezentowanych od 5 marca br. w Galerii „Po Schodach” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Wystawa zatytułowana została „Portrety fantastyczne”.
  czytaj więcej

Namalowała piękny uśmiech i zdrowe zęby   | 04-03-2014 
W czwartek 27 lutego w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbyło się podsumowanie IV. Wojewódzkiego konkursu plastycznego "Piękny uśmiech zdrowe zęby".
  czytaj więcej

Powiatowy Dzień Kobiet   | 04-03-2014 
W ubiegłą niedzielę, 2 marca, w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących odbyła się uroczystość z okazji Święta Kobiet. Inicjatorem i gospodarzem spotkania był Starosta Biłgorajski, Marian Tokarski wraz z placówkami oświatowymi podległymi samorządowi powiatowemu.
  czytaj więcej

Wspaniały sukces młodych uczestników zajęć plastycznych naszego MDK-u w Krasnymstawie   | 24-02-2014 
II. Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Mój Anioł” zakończył się wspaniałym sukcesem młodych uczestników zajęć plastycznych z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Imprezę organizuje Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie a patronat nad nią objął Lubelski Kurator Oświaty. W czwartek, 27 lutego 2014 r., odbyło się podsumowanie tego artystycznego przedsięwzięcia.
  czytaj więcej

Wystawa w MDK - Miasto Kobiet   | 24-02-2014 
W poniedziałkowe popołudnie w Galerii Zielonej MDK otwarto wystawę fotografii „MIASTO KOBIET”. Autorem zdjęć jest Pan Marcin Holko, wizażem i stylizacją zajęła się pani Iwona Pawlos.
  czytaj więcej

"Taniec i Poezja" – Koncert taneczno-poetycki   | 17-02-2014 
W niedzielne popołudnie, 16 lutego br., w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury licznie zgromadzona publiczność obejrzała spektakl z cyklu „Taniec i Poezja” przygotowany i wyreżyserowany przez panią Edytę Buczek. Zapraszamy na fotorelację.
  czytaj więcej

Karnawałowy Bal Przebierańców w MDK   | 12-02-2014 
We wtorek 11 lutego 2014 r. w naszym MDK odbył się Karnawałowy Bal Przebierańców. Popatrzcie jak przebrali się wychowankowie MDK, jak się bawili oraz kto został Królową i Królem balu.
  czytaj więcej

„Zwierzyniec, czyli zwierzęta duże i małe”   | 11-02-2014 
„Zwierzyniec, czyli zwierzęta duże i małe” - tak zatytułowane zostały XI. Działania Plastyczne poświęcone pamięci Izabeli Przybyłek „Po drugiej stronie tęczy”. Tegoroczna impreza miała miejsce 23 stycznia br. Zorganizowana została w ramach zajęć otwartych podczas ferii zimowych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Galeria „Po Schodach” prezentuje efekty tej plastycznej zabawy.
  czytaj więcej

Karolina Kostrzanowska laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moja muzyka”   | 11-02-2014 
W podsumowaniu X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moja muzyka” komisja wyłoniła laureatów i przyznała nagrody. Na konkurs wpłynęło 768 prac z 97 miejscowości.
  czytaj więcej

Ikony popkultury   | 10-02-2014 
16 stycznia 2014r. w Zespole „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu komisja konkursowa wyłoniła laureatów IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Ikony popkultury”.
  czytaj więcej

Pudełko moich marzeń   | 10-02-2014 
10 lutego 2014 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom XV. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „PUDEŁKO MOICH MARZEŃ”. Konkurs organizuje Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury „Na pięterku” w Zduńskiej Woli.
  czytaj więcej

Kostiumy karnawałowe - prezentacja prac   | 04-02-2014 
„Kostiumy karnawałowe” to prezentacja prac dzieci, najmłodszych uczestników zajęć plastycznych prowadzonych przez Annę Świcę. Dekoracja Sali lustrzanej MDK przypomina o zabawach w czasie karnawału.
  czytaj więcej

Relacja z pierwszego tygodnia ferii zimowych w MDK   | 21-01-2014 
W okresie ferii zimowych, tj. od 20 do 31 stycznia 2014 r. Młodzieżowy Dom Kultury przygotował bogatą ofertę zajęć, zarówno dla grup z zimowisk, jak i naszej placówki.
  czytaj więcej

Koncert Noworoczny   | 16-01-2014 
15 stycznia 2014r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbył się Koncert Noworoczny.   czytaj więcej

Wystawa „Tancerki”   | 15-01-2014 
Od 13 stycznia do 14 lutego 2014 roku zapraszamy do obejrzenia nowej ekspozycji prac malarskich w Przedsionku Młodych Talentów Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Prezentacja obejmuje trzynaście obrazów tworzących cykl zatytułowany „Tancerki”.   czytaj więcej

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
dla Dzieci i Młodzieży „Moja Rodzina”
  | 11-01-2014 
Julka Zajmała i Marlena Sprysak zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Rodzina” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie. Obie dziewczynki uczestniczą w zajęciach plastycznych prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju a opiekę artystyczną nad nimi sprawuje Anna Świca.   czytaj więcej

"Witaj, gwiazdko złota"   | 10-01-2014 
8 stycznia 2014 r. odbyło się podsumowanie XXII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Witaj, gwiazdko złota” odbywającego się w ramach Festiwalu „Tyskie Wieczory Kolędowe 2014”. Wśród laureatów tej imprezy, której organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach, nie zabrakło dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.   czytaj więcej

Sukcesy plastyczne w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym
i Literackim „Moje Boże Narodzenie"
  | 24-12-2013 
Po raz kolejny wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odniosły sukces zdobywając dwie nagrody i trzy wyróżnienia w XXII. Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim „Moje Boże Narodzenie”. Imprezę organizuje Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Wydziału ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie.   czytaj więcej

Ogólnopolskie sukcesy plastyczne wychowanków MDK   | 24-12-2013 
Aż siedmioro uczestników zajęć plastycznych prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju zostało laureatami XIII. Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Rodzina. Tradycje Rodzinne”. Impreza organizowana jest w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie i tam też, w czwartek 19 grudnia 2013 r., odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, który swoim patronatem objął Lubelski Kurator Oświaty.   czytaj więcej

Kiermasz ozdób świątecznych   | 19-12-2013 
W czwartek, 12 grudnia, w holu Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, odbył się Kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez wychowanków pracowni plastycznej MDK.
  czytaj więcej

Sukcesy wokalistek Kombinejszyn. Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych "GAUDIUM"   | 16-12-2013 
14 grudnia odbył się Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych "GAUDIUM" zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju.   czytaj więcej

Ogólnopolskie sukcesy plastyczne wychowanków MDK   | 16-12-2013 
Barwne stroje ludowe, ukazujące różnorodność naszej kultury ludowej, namalowane przez wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały nagrodzone w X. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moje spotkanie z folklorem”. Organizatorami imprezy jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Przygoda” w Rybniku i Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda”.   czytaj więcej


Informujemy, że zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży zaplanowane na 16-17.XII.2013r. z panią Agnieszką Wolanin są odwołane. Natomiast zajęcia z panią Edytą Buczek odwołane są w dniach 16.XII.2013-07.I.2014r.„Mikołajkowy Turniej Tańca”   | 13-12-2013 
Dnia 6 grudnia w grupie H2O odbył się „Mikołajkowy Turniej Tańca”. Tańczyliśmy solówki podzielone na kategorie wiekowe do 7 lat, 8, 9 i 10-11 lat.   czytaj więcej

„Pierwsza gwiazdka”. Nowa wystawa w Galerii Po Schodach   | 13-12-2013 
„Pierwsza gwiazdka” to tytuł wystawy, którą można oglądać w „Galerii po schodach” od 9.12.13. do 10.01.14 r. Prezentowane prace zostały wykonane przez dzieci i młodzież z grup plastycznych prowadzonych przez p. Irenę Oręziak-Kupczak.   czytaj więcej

Sukcesy plastyczne naszych wychowanków w Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej w Zamościu   | 13-12-2013 
Gabriela Tutka i Michał Osiński - uczestnicy zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju zostali laureatami II Ogólnopolskiego Biennale Twórczości Fotograficznej i Plastycznej „Skarby UNESCO w Europie” - Zamość 2013. Podsumowanie imprezy odbyło się 12 grudnia 2013 roku w Galerii Sztuki Dziecka „Na Kamiennej” MDK w Zamościu.   czytaj więcej

"idą Święta...". Wystawa w cyklu Radość Tworzenia   | 09-12-2013 
„Idą Święta...” - tak zatytułowaną wystawę można oglądać od 10 grudnia br. w salach wystawowych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. To ósma wystawa z cyklu „Radość Tworzenia” mająca na celu prezentację dokonań artystycznych najmłodszych podopiecznych pracowni prowadzonej przez Annę Świcę.   czytaj więcej

Udany Finał Konkursu Piosenki „Mikołaj 2013” w Kuryłówce   | 09-12-2013 
Wszystkie nasze wokalistki ze Studia Wokalnego „Kombinejszyn”, które zakwalifikowały się do finału międzypowiatowego Konkursu Piosenki „Mikołaj 2013” zaprezentowały się znakomicie i zostały nagrodzone.   czytaj więcej

Sukcesy grup tańca ludowego. XII Przegląd Zespołów Tanecznych "Pasikonik 2013"   | 09-12-2013 
W dnia 28 - 29 listopada 2013 r. w Mielcu po raz XII odbył się Przegląd Zespołów Tanecznych "Pasikonik”. Jest to jeden z największych konkursów tanecznych dla zespołów dziecięcych i młodzieżowych w regionie. Gospodarzem konkursu był mielecki Dom Kultury, który przez dwa dni konkursu gościł ok. 1500 uczestników z 58 zespołów. Młodzi tancerze przyjechali z Podkarpacia, Małopolski, Świętokrzyskiego i Lubelskiego.   czytaj więcej

Malowane skrzydłem motyla. Najnowsza wystawa w Przedsionku Młodych Talentów MDK   | 02-12-2013 
„Malowane skrzydłem motyla” – to kolejna prezentacja twórczości dzieci uzdolnionych plastycznie z cyklu „Mali Artyści – Wielkie Talenty”. Wernisaż wystawy odbył się w piątek 29 listopada 2013 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.   czytaj więcej

XII Przegląd Zespołów Tanecznych "Pasikonik 2013"   | 03-12-2013 
Zespoły Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju na dobre rozpoczęły koncerty i zmagania w festiwalach. Jak zawsze nasze grupy wracają z tych imprez z wielkimi sukcesami.   czytaj więcej

Festiwal "Mikołaj 2013" w Kuryłówce - eliminacje   | 03-12-2013 
27 listopada śpiewaliśmy w Kuryłówce na eliminacjach do festiwalu "Mikołaj 2013", który swoim zasięgiem obejmuje dwa województwa: lubelskie i podkarpackie. Jesteśmy tam już po raz kolejny.   czytaj więcej

BIŁGORAJSKI PAT DOCENIONY   | 02-12-2013 
W dniu 25 listopada dwunastoosobowa grupa biłgorajskich członków PaT wraz z naszym opiekunem oraz Hubertem Bździuchem z Powiatowej Komendy Policji w Biłgoraju udała się do Multikina w Warszawie. W tym miejscu miała miejsce Gala Finałowa działania PaT/E ( edukacja).   czytaj więcej

Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego „Kontrasty” i warsztaty współczesne w Mielcu Ada 22-24.11.2013   | 26-11-2013 
W dniach 22-24.11.2013 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się warsztaty i festiwal tańca współczesnego organizowany już po raz 7. Grupa Ada po raz 3 brała udział w tej imprezie, która zorganizowana jest dla tancerzy tańca współczesnego.   czytaj więcej

Festiwalowy Turniej Tańca. Sukcesy dzieci i młodzieży ze Studia Tańca Styl   | 26-11-2013 
W sobotę 23 listopada grupa dzieci i młodzieży ze Studia Tańca Styl z Młodzieżowego Domu Kultury wyjechała na Festiwalowy Turniej Tańca Amatorskiej Ligi Tanecznej Okręgu Lubelskiego do Szczebrzeszyna. W konkursie udział brało ok. 300 tancerzy z Puław, Lublina, Zamościa, Starego Zamościa, Niemiec k.Lublina, Tomaszowa Lubelskiego, Krasnobrodu i Biłgoraja.   czytaj więcej

Sukces naszych wychowanków w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna”   | 15-11-2013 
Wiktoria Czerw i Mateusz Dechnik z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostali laureatami X Ogólnopolskiego Konkursu Dziecięcej Twórczości Plastycznej pn. „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna”. Konkurs organizowany jest przez Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach.   czytaj więcej

XVIII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj 2013   | 08-11-2013 
Protokół z posiedzenia Komisji Festiwalowej XVIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj, 8 listopada 2013   czytaj więcej

„Historia – Pamięć – Człowiek” 2013   | 07-11-2013 
W środę, 6 listopada, w Galerii Zielonej, otwarto wystawę pokonkursową XIII Powiatowego Konkursu "Historia - Pamięć - Człowiek".   czytaj więcej

Protokół - XIII Powiatowy Konkurs Plastyczno-Fotograficzny dla Dzieci i Młodzieży „Historia – Pamięć – Człowiek” 2013   | 05-11-2013 
We wtorek, 29 października 2013 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, która oceniła nadesłane prace. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami protokołu.   czytaj więcej

Nagroda Pauliny - Kartka w kalendarzu na 2014 rok ilustrująca miesiąc lipiec   | 05-11-2013 
Kartka w kalendarzu na 2014 rok ilustrująca miesiąc lipiec to Nagroda Specjalna dla Pauliny Misy - wychowanki pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.   czytaj więcej

Powiatowy Dzień Twórcy Kultury w MDK w Biłgoraju   | 05-11-2013 
Każdego roku starosta powiatu biłgorajskiego wręcza wyróżnienia osobom propagującym i promującym kulturę i tradycję regionu. Tegoroczny Powiatowy Dzień Twórcy Kultury zorganizowany został w środę, 30 października. Uroczystość odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.   czytaj więcej

Fotorelacja z zabawy taneczno-integracyjnej pod nazwą „Święto dyni” w MDK   | 05-11-2013 
W środę 30 października panie: Agnieszka Wolanin, Irena Oręziak-Kupczak i Ingrida Sokołowska zorganizowały dla swoich grup zabawę taneczno-integracyjną pod nazwą „Święto dyni”.   czytaj więcej

Sukcesy plastyczne wychowanków MDK w XI. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Kwiaty”   | 05-11-2013 
30 października 2013 r. podsumowany został XI. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Kwiaty” 2013. Impreza organizowana jest przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku, Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda” oraz Urząd Miasta Rybnika. W tegorocznej edycji pięcioro wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało jego laureatami.   czytaj więcej

„Król Maciuś I" - nowa wystawa prac dziecięcych z grupy plastycznej prowadzonej przez panią Irenę Kupczak   | 04-11-2013 
W Galerii po schodach można oglądać wystawę prac dziecięcych z grupy plastycznej prowadzonej przez panią Irenę Kupczak zatytułowaną „Król Maciuś I".   czytaj więcej

Kolejny turniej tańca towarzyskiego i kolejne wspaniałe wyniki naszych par z Klubu „IMPULS"   | 25-10-2013 
W sobotę, 19 października pary tańca towarzyskiego pracujące pod kierunkiem pani Urszuli Demuchy, uczestniczyły w turnieju w Lubartowie.   czytaj więcej

Koncert „TACY JAK MY”   | 17-10-2013 
16 października w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się koncert pt."TACY JAK MY". Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach konkursu "Polska dla wszystkich" ogłoszonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych .Celem konkursu MSZ oraz projektu „Tacy jak my" jest promowanie dialogu międzykulturowego oraz takich postaw obywatelskich, które uczą cenić różnorodność i bronić jej jako ich ważnego składnika.   czytaj więcej

Wystawa - Ania Pędziwiatr i jej świat   | 10-10-2013 
„Ania Pędziwiatr i jej świat” tak zatytułowana wystawa zapoczątkowała cykl prezentacji twórczości najmłodszych wychowanków pracowni plastycznej pt. Mali Artyści – Wielkie Talenty.   czytaj więcej

Kolejne szkolenie KTT "IMPULS"   | 10-10-2013 
W dniach 5-6.10 w Lublinie w ramach szkoleń dofinansowanych przez Zarząd Okręgu Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, 5 par tanecznych z KTT IMPULS wzięło udział w spotkaniu z Mistrzami Polski Anną i Lechem Romankiewiczami.   czytaj więcej

Kolejne sukcesy plastyczne naszych wychowanek   | 09-10-2013 
8 października 2013 roku w Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej odbyła się uroczystość podsumowująca VI. Ogólnopolski Konkurs Rysunku Węglem Łęczna 2013 pod nazwą „CZAS”. W imprezie wzięły udział dziewczęta z pracowni plastycznych MDK.   czytaj więcej

Sezon taneczny "Impulsu" rozpoczęty   | 01-10-2013 
W dniach 28-29 września Zarząd Okręgu Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego przeprowadził szkolenie dla par z Okręgu z P. Iwoną Golczak.   czytaj więcej

Wystawa "Bułgarskie Impresje"   | 27-09-2013 
W czwartkowe popołudnie, 26 września w Galerii Zielonej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Bułgarskie impresje”. Bohaterkami były dziewczęta uczestniczące w zajęciach plastycznych oraz ich nauczycielki.   czytaj więcej

Sukces pracowni plastycznej MDK   | 23-09-2013 
W piątek, 20 września 2013 r., w galerii Bielańskiego CEK w Warszawie, odbyła się uroczystość otwarcia wystawy połączona z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom VIII. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Tu, gdzie mieszkam...”   czytaj więcej

SPEKTAKL w MDK   | 20-09-2013 
W dniach 5-6.10 w Lublinie w ramach szkoleń dofinansowanych przez Zarząd Okręgu Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, 5 par tanecznych z KTT IMPULS wzięło udział w spotkaniu z Mistrzami Polski Anną i Lechem Romankiewiczami.   czytaj więcej

POKONAĆ SMOKA – II Konferencja "Profilaktyka a Ty"   | 01-10-2013 
Młodzież z MDK w Biłgoraju skupiona w grupie profilaktycznej PaT, brała udział w konferencji zorganizowanej 13 września w Lublinie. Organizatorami konferencji byli: Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.   czytaj więcej

Moja Przygoda w Muzeum   | 16-09-2013 
13 września 2013 r. został podsumowany XXXV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Jego laureatką została piętnastoletnia Agata Sawa z pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.   czytaj więcej

IMPREZA, na której warto być!!!   | 12-09-2013 
Kolejne wydarzenie teatralne w Młodzieżowym Domu Kultury. Spektakl teatralny pt. „SPEKTAKL” w wykonaniu Grupy teatralnej „Spontan” z MDK w Biłgoraju oraz Grupy teatralnej „Prosimy o wyrozumiałość” z L.O. im. ONZ.   czytaj więcej

Wystawy bieżące w MDK - wrzesień 2013   | 06-09-2013 
Początek roku szkolnego 2013/2014 rozpoczynamy od dwóch wystaw prezentujących dziecięce prace malarskie wykonane w pracowni plastycznej MDK w Biłgoraju. Wszystkie prace zostały namalowane podczas zajęć w ubiegłym roku szkolnym.   czytaj więcej

Rozpoczęliśmy zapisy na nowy rok szkolny 2013/2014.   | 04-09-2013 
Zapisy na zajęcia pozaszkolne w MDK - Fotorelacja   czytaj więcej

Oferta zajęć pozaszkolnych w MDK   | 02-09-2013 
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą zajęć pozaszkolnych, które będą odbywać się w br. szkolnym w Młodzieżowym Domu Kultury.   czytaj więcej

Archiwum

Rok szkolny - 2013-14


Rok szkolny - 2012-13
Rok szkolny - 2011-12
Rok szkolny - 2010-11
Rok szkolny - 2009-10
Rok szkolny - 2008-09
Rok szkolny - 2007-08
Rok szkolny - 2006-07
Rok szkolny - 2005-06
Rok szkolny - 2004-05
Rok szkolny - 2003-04

  

© MDK Biłgoraj 2002-2014