Aktualności

 
Słonecznie, radośnie, pięknie – tak było w Bułgarii   | 27.06.2017 
Już po raz piąty wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju uczestniczyli w Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu „SŁOŃCE – RADOŚĆ – PIĘKNO” w urokliwym miasteczku Nessebar w Bułgarii. Była to już 18. edycja festiwalu, odbywającego się co roku w dniach 15 – 20 czerwca.
  zobacz więcej


Noc Kultury z MDK   | 12.06.2017 
Już po raz czwarty w naszym mieście zorganizowano "Noc Kultury", podczas której odbyły się liczne imprezy dla mieszkańców Biłgoraja.
  zobacz więcej


Sukces młodej artystki   | 08.06.2017 
III miejsce i Nagroda dla Julii Furmanek oraz aż sześć prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej to wspaniały sukces dzieci z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w XXVII. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Pięknej „COLOR ART” zorganizowanym przez Goleniowski Dom Kultury. Impreza odbywa się pod Patronatem Honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO w Warszawie.
  zobacz więcej


Sukces w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Pięknej „COLOR ART”   | 08.06.2017 
III miejsce i Nagroda dla Julii Furmanek oraz aż sześć prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej to wspaniały sukces dzieci z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w XXVII. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Pięknej „COLOR ART” zorganizowanym przez Goleniowski Dom Kultury. Impreza odbywa się pod Patronatem Honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO w Warszawie.
  zobacz więcej


„Człowiek w ruchu” - Sukces plastyczny naszych wychowanek   | 05.06.2017 
Julia Furmanek i Łucja Ksiądz to dwie wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, które zostały nagrodzone w 17 Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zatytułowanym „Człowiek w ruchu”. Na konkurs zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach wpłynęło 1443 prac z 208 placówek oświatowych i kulturalnych z całej Polski.
  zobacz więcejBajkowy Dzień Dziecka   | 29.05.2017 
W niedzielę, 28 maja, na placu przy Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się Bajkowy Dzień Dziecka w ramach pikniku charytatywnego, podczas którego zbierano środki na rehabilitację chorych dziewczynek, Oliwki i Milenki.
  zobacz więcej


Sukces w Międzynarodowym Konkursie „Inne Spojrzenie”   | 29.05.2017 
Nagroda dla Zuzanny Romaniak i wyróżnienie dla Anny Krzesińskiej to wielki sukces w Międzynarodowym Konkursie „Inne Spojrzenie”, jaki miał miejsce w Sosnowcu. Dziewczynki uczęszczają na zajęcia plastyczne do Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, a ich nauczycielką jest Anna Świca.
  zobacz więcej


Podsumowanie Konkursu Plastyczno-Fotograficznego dla dzieci i młodzieży „Powiat Biłgorajski – Moje miejsce na ziemi”   | 26.05.2017 
W czwartkowe popołudnie, 25 maja, w siedzibie Starostwa Powiatowego podczas sesji Rady Powiatu odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Plastyczno-Fotograficznego dla dzieci i młodzieży „Powiat Biłgorajski – Moje miejsce na ziemi”.
  zobacz więcej


Plener malarski w Krasnobrodzie   | 25.05.2017 
W dniach 19-21.05.17r. grupy plastyczne „Fantazja”, „3 D” oraz „Tęczowa Malarnia” uczestniczyły w plenerze malarskim w Krasnobrodzie.
  zobacz więcej


"Moje Zakątki" 2017   | 23.05.2017 
We wtorkowe przedpołudnie, 23 maja, w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Moje Zakątki” – „Kwiaty Polskie”.
  zobacz więcej


Biłgorajska premiera spektaklu 'Pudełko'   | 23.05.2017 
15 maja wieczorem w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się biłgorajska premiera spektaklu „Pudełko”, w wykonaniu grupy „Spontan”.
  zobacz więcej


Powiat Biłgorajski – Moje Miejsce na Ziemi   | 19.05.2017 
W dniu 17 maja 2017 odbyło się posiedzenie Komisji konkursowej Powiatowego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego dla dzieci i młodzieży „Powiat Biłgorajski – Moje Miejsce na Ziemi”.
  zobacz więcej


Protokół - XXV Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „MOJE ZAKĄTKI” 2017 „Kwiaty Polskie” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty   | 18.05.2017 
W dniu 17 maja 2017 odbyło się posiedzenie Komisji konkursowej XXV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „MOJE ZAKĄTKI” 2017 „Kwiaty Polskie” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.
  zobacz więcejSukces w XVII Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży   | 16.05.2017 
Pięknym sukcesem mogą się pochwalić dzieci z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Prace aż sześciu najmłodszych wychowanek znalazły się w finale XVII Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu.
  zobacz więcej


Wycieczka do Rzeszowa grup plastycznych
„Pędzelki” oraz „Tęczowa malarnia”
  | 16.05.2017 
W dniu 9.05.17r. grupy plastyczne „Pędzelki” oraz „Tęczowa malarnia” wraz ze swoimi nauczycielami panią Ireną Oręziak-Kupczak i Anną Świcą oraz rodzicami, uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy oraz Flypark.
  zobacz więcej


VII Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA 2017   | 16.05.2017 
W dniach 26 – 30 kwietnia w Zduńskiej Woli odbyły się VII Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA 2017. W imprezie uczestniczyła grupa teatralna Spontan z naszej placówki.
  zobacz więcej


Konkursy plastyczne 'DOM' i 'Świat w oczach najmłodszych'   | 16.05.2017 
Kolejne nagrody, kolejne sukcesy odnotowali dwóch konkursach plastycznych najmłodsi wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Dzieci z Pracowni Plastycznej TĘCZOWA MALARNIA, pracujące pod czujnym okiem nauczycielki plastyki Anny Świcy, zostały laureatami XIV Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej „Świat w oczach najmłodszych” i XXII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „DOM”.
  zobacz więcej


Wojewódzki Festiwal Współczesnych Form Tanecznych w Puławach   | 09.05.2017 
6 maja odbył się XVIII Wojewódzki Festiwal Współczesnych Form Tanecznych, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, pod patronatem Starosty Puławskiego.
  zobacz więcej


"Warszawa moja stolica"   | 09.05.2017 
W organizowanym przez Pałac Młodzieży w Warszawie XXXII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pt. „Warszawa moja stolica” została nagrodzona Weronika Kuziak - wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Ponadto do udziału w wystawie zakwalifikowane zostały prace Anny Pędziwiatr i Karoliny Kaczor.
  zobacz więcej


Koncerty Wiosenne w MDK   | 09.05.2017 
W środowe popołudnie, 26 kwietnia, w dawnej siedzibie MDK przy ulicy Nadstawnej odbył się Koncert Wiosenny na ludowo. Wystąpiły w nim dziecięca grupa „Sitareczka” oraz młodsza grupa ZTL „Tanew”. Mali tancerze, podopieczni pani Edyty Buczek, zaprezentowali tańce biłgorajskie, zaś wychowankowie pani Ewy Chuchro zatańczyli Krakowiaka, tańce lubelskie oraz śląskie.
  zobacz więcej


Prasa o nas /09.05.2017/

Nowa Gazeta Biłgorajska Nr 17 (771) 2017/
# "Bajkowo, filmowo" - Jubileusz KTT "Impuls"
# Wernisaż wystawy "Jak kwiaty..."


  zobacz więcej


Jubileuszowy Koncert - 25 lat KTT IMPULS - „Bajkowo, filmowo”   | 26.04.2017 
W niedzielne popołudnie, 23 kwietnia, w Sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się Jubileuszowy Koncert z okazji 25 lat działalności Klubu Tańca Towarzyskiego IMPULS – „Bajkowo, filmowo”.
  zobacz więcej


„Święta Wielkiej Nocy – tradycja i współczesność” - Sukcesy wychowanków pani Ireny Oręziak-Kupczak   | 26.04.2017 
W dniu 03. kwietnia 2017r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbyło się posiedzenie Jury X Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. „Święta Wielkiej Nocy – tradycja i współczesność”.
  zobacz więcej


„Mój Świat” - Sukcesy wychowanków Tęczowej Malarni   | 26.04.2017 
Julia Kudełka i Weronika Kuziak z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju zostały docenione XXII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pn. „Mój Świat”. W sobotę, 22 kwietnia 2017 r., w Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice” w Lublinie miała miejsce uroczystość podsumowania tej w prestiżowej imprezy.
  zobacz więcej


11 Wiosenne Spotkania Taneczne – Zamość 2017   | 25.04.2017 
22 kwietnia na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych – „11 Wiosenne Spotkania Taneczne – Zamość 2017”. Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego, a Honorowy Patronat objął Pan Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamość.
  zobacz więcej


XVIII Powiatowy Przegląd Teatrów w Tarnogrodzie   | 24.04.2017 
W dniach 14 – 15 kwietnia w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbywał się XVIII Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, będący etapem eliminacji do Wojewódzkiego Przeglądu Najciekawszych Widowisk.
  zobacz więcej


Młodzi artyści i wystawa „Jak kwiaty...”   | 21.04.2017 
W środę, 19 kwietnia 2017 r., odbył się wernisaż wystawy malarstwa zatytułowanej „Jak kwiaty...”. Ekspozycja udostępniona został publiczności w na korytarzach dwóch pięter w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.
  zobacz więcej


Wspaniały sukces młodych artystów z Biłgoraja   | 12.04.2017 
Po raz kolejny młodzi artyści z Biłgoraja w odnieśli wspaniały sukces w ogólnopolskiej imprezie plastycznej. Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury - Milena Myszak, Stanisław Pindor i Justyna Mazur - zostali nagrodzeni, zaś Ola Brzozowska, Izabela Pogorzelec i Błażej Gleń – otrzymali kwalifikacje do wystawy w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tradycje Wielkanocne" zorganizowanym przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.
  zobacz więcej


Życzenia Świąteczne /12.IV.2017/


Prasa o nas /06.IV.2017/

Nowa Gazeta Biłgorajska Nr 14 (768) 2017/
# Festiwal Tańca "Taneczne Inspiracje"

  zobacz więcej


IV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Taneczne Inspiracje” Biłgoraj 2017 r.   | 06.04.2017 
W sobotę, 1 kwietnia, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Taneczne Inspiracje” Biłgoraj 2017 r. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Trampolina Sukcesu” oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju.
  zobacz więcejSukces wychowanek "Tęczowej Malarni" w Tarnobrzegu   | 05.04.2017 
Weronika Kuziak, Patrycja Różańska i Lena Bełżek z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami dwóch konkursów plastycznych zorganizowanych przez Tarnobrzeski Dom Kultury. W piątek, 31 marca 2017 roku, odbyło się podsumowanie 20. edycji Konkursu Plastycznego „Malujemy Pastelami” oraz organizowanego po raz trzynasty Konkursu Plastycznego „Świat Moich Doznań”.
  zobacz więcej


Spektakl „Koszmar Amelii”   | 04.04.2017 
W środowy wieczór, 29 marca, odbył się premierowy pokaz spektaklu „Koszmar Amelii”, w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej „Ambaras mini”. Na tę okoliczność sala, w której na co dzień ćwiczą młodzi aktorzy, zamieniła się w profesjonalną salę teatralną z kurtyną, kulisami, światłami i miejscami dla publiczności.
  zobacz więcej


"Relacja z XIII Regionalnych Warsztatów Metod Zdobienia Pisanek   | 30.03.2017 
We wtorek, 28 marca 2107 r., dzieci z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju uczestniczyły w XIII Regionalnych Warsztatach Metod Zdobienia Pisanek. Imprezę zorganizował Tarnogrodzki Ośrodek Kultury.
  zobacz więcejInformacja!
W dniu 29 marca 2017r. (środa) zajęcia wokalne z panem Andrzejem Czernikiem zostają odwołane.


Informacja!
28 marca 2017r. (wtorek) zajęcia plastyczne grupy dziecięcej w Pracowni Tęczowa Malarnia z panią Anną Świcą nie odobędą się!W dniach 28-30 marca 2017r. (wtorek - czwartek) zajęcia plastyczne z panią Ireną Oręziak-Kupczak zostają odwołane!


"VIII Wojewódzkie Spotkania Taneczne „Marce Dance” XIII edycja   | 28.03.2017 
W minioną sobotę, 25 marca, w Krasnymstawie odbyły się VIII Wojewódzkie Spotkania Taneczne „Marce Dance” XIII edycja. Na konkursie, organizowanym przez krasnystawski MDK, wystąpiły grupy taneczne z naszej placówki.
  zobacz więcej


"Wiosenne Spotkania z Tańcem i Poezją” w SP nr 1 w Biłgoraju   | 28.03.2017 
W poniedziałkowe przedpołudnie, 27 marca, w Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju odbyły się „Wiosenne Spotkania z Tańcem i Poezją”.
  zobacz więcej


Prasa o nas /24.III.2017/

Nowa Gazeta Biłgorajska Nr 11 (765) 2017/
# "Białe inspiracje"
# Kobiety świętowały

  zobacz więcej


"Diversum" i "Zawierucha" koncertowali dla Kasi   | 23.03.2017 
18 marca w kościele parafialnym w Majdanie Starym miał miejsce niezwykle wzruszający koncert. Niezwykła była nie tylko atmosfera spotkania, ale i cel, którym jest pomoc Kasi Szcząchor, 12-letniej dziewczynce z tej miejscowości.
  zobacz więcej


Młode artystki z MDK nagrodzone!   | 14.03.2017 
Wyjątkowe sukcesy odniosły w ostatnich dniach wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Przez trzy kolejne dni w trzech różnych miastach Polski – Rybniku, Słupsku i Wrocławiu - odbyły się podsumowania ogólnopolskich konkursów plastycznych. W każdym z nich prace podopiecznych Anny Świcy z Tęczowej Malarni otrzymały nagrody i wyróżnienia.
  zobacz więcej


Dzień Kobiet   | 14.03.2017 
W niedzielne popołudnie, 12 marca, w hali sportowej ZSBiO świętowano Powiatowy Dzień Kobiet. Wszystkie przybyłe panie powitał gospodarz obiektu, pan Stanisław Sitarz, a życzenia złożył Starosta Biłgorajski, pan Kazimierz Paterak.
  zobacz więcej


Warsztaty z Piotrem Lutyńskim   | 14.03.2017 
W sobotę, 11 marca br., w pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odbyły sie warsztaty malarskie dla młodzieży z grup plastycznych Tęczowa Malarnia. Warsztaty poprowadził artysta malarz Piotr Lutyński.
  zobacz więcej


Sukces Grupy „Spontan” w XIV Spotkaniach Teatralnych „Zwierciadła” 2017   | 13.03.2017 
W dniach 8 – 10 marca w Lublinie odbyły się XIV Spotkania Teatralne „Zwierciadła” 2017. Impreza, jak co roku odbyła się w IILO im. Jana Hetmana Zamoyskiego i miała charakter konkursu o zasięgu wojewódzkim.
  zobacz więcej


Wystawa "Białe inspiracje"   | 10.03.2017 
W czwartek 9 marca 2017r.odbył się wernisaż wystawy prac grup plastycznych „Fantazja” i „3 D” pracujących pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak pt. „Białe inspiracje”. Wystawę otworzyła pani Renata Socha - dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.
  zobacz więcej


Udany debiut Marysi i Marcina w kategorii par dorosłych (pow. 18 lat)   | 08.03.2017 
25 lutego 2017 r. para Marcin Gorczyca Maria Grasza, wychowankowie Klubu Tańca Towarzyskiego Impuls z MDK w Biłgoraju ,wzięła udział w Grand Prix Polski w Łomiankach k/ Warszawy.
  zobacz więcej


„IKONY POPKULTURY – PORTRET ARTYSTY I JEGO LEGENDY...”   | 01.03.2017 
W organizowanym przez Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu VII. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „IKONY POPKULTURY – PORTRET ARTYSTY I JEGO LEGENDY...” prace malarskie aż trzynastu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju znalazły się wśród zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej.
  zobacz więcej


Ogólnopolski sukces plastyczny naszego wychowanka   | 28.02.2017 
Miło nam poinformować, że Andżelo Dziwura wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, został wyróżniony w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pudełko moich marzeń”. Imprezę organizuje Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.
  zobacz więcej


Plastycy pomagają...   | 28.02.2017 
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju od lat angażuje się w pomoc dla innych w formie czy to koncertów charytatywnych czy też zbiórki artykułów spożywczych i odzieży dla najbardziej potrzebujących. Tym razem akcja pomocy odbyła się w czwartek 16.02.17r. na zajęciach plastycznych w grupie młodzieżowej „3 D”, prowadzonej przez panią Irenę Oręziak-Kupczak.
  zobacz więcej


Bal przebierańców 2017   | 27.02.2017 
23 lutego, w czwartkowe popołudnie, w naszej placówce odbył się bal przebierańców. Karnawałowa impreza została podzielona na dwie części - dla dzieci młodszych oraz starszych i młodzieży.
  zobacz więcej


Sukcesy plastyczne wychowanków MDK - "Kocie sprawy" Zamość 2017 - Wernisaż wystawy   | 24.02.2017 
W dniu 22 lutego 2017r. w Galerii Sztuki Dziecka przy MDK im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, miał miejsce wernisaż wystawy pokonkursowej na której królowały koty i ich sprawy. Na wystawie zobaczyć można prace uczestników VIII Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Plastycznego pt. „Kocie sprawy - Zamość 2017”. Honorowy patronat nad konkursem objął Wojewoda Lubelski pan Przemysław Czarnek.
  zobacz więcej


Prasa o nas /24.II.2017/

Nowa Gazeta Biłgorajska Nr 8 (762) 2017/
# Najpiękniejsze szopki
# Karnawał oczami artystów MDK
# Koncert karnawałowy

  zobacz więcej


Prasa o nas /22.II.2017/

Nowa Gazeta Biłgorajska Nr 8 (762) 2017/
# Najlepsi sportowcy i działacze kultury
# Dzieje się w Regionie

  zobacz więcej


Koncert Karnawałowy 2017   | 21.02.2017 
Trwający w tym roku dość długo karnawał to czas kolorowych balów, zabaw choinkowych, a także różnorakich imprez artystycznych. Do tych ostatnich zaliczyć trzeba Koncert Karnawałowy, jaki odbył się w niedzielny wieczór, 19 lutego, w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy był Młodzieżowy Dom Kultury przy współpracy z ZSBiO oraz ZSZiO.
  zobacz więcej


Podsumowanie roku 2016 w sporcie i kulturze   | 20.02.2017 
W sobotni wieczór, 18 lutego, w Sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury miało miejsce uroczyste podsumowanie roku 2016 w sporcie i kulturze. Podczas gali wręczono nagrody i wyróżnienia Burmistrza Miasta Biłgoraj dla sportowców, trenerów i działaczy sportowych za 2016 rok oraz za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury.
  zobacz więcej


Prasa o nas /17.II.2017/

Nowa Gazeta Biłgorajska Nr 7 (761) 2017/
# Spektakl "Taniec i poezja"

  zobacz więcej


Wystawa „Karnawał”   | 17.02.2017 
We wtorek, 14 lutego 2017 roku, w galerii „Pierwsze Piętro” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została otwarta wystawa zatytułowana „Karnawał”. To jedenasta z cyklu „Radość Tworzenia” prezentacja dorobku dzieci pracujących pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia.
  zobacz więcej


Koncert z cyklu „Taniec i Poezja” w reżyserii Edyty Buczek   | 15.02.2017 
W niedzielne popołudnie, 12 lutego, w Sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyła się doroczna impreza Młodzieżowego Domu Kultury - koncert z cyklu „Taniec i Poezja” w reżyserii Edyty Buczek i w wykonaniu jej wychowanek z grup tańca współczesnego „Ada”.
  zobacz więcej


Ogólnopolski sukces plastyczny naszych wychowanków   | 13.02.2017 
Nagrody dla Kuby Furmanka, Martyny Bednarz i Martyny Kniaziowskiej oraz pięć wyróżnień to efekt udziału wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Jak wyglądałaby szopka w innych krajach? Z jakimi zwierzętami przyszliby ludzie pokłonić się Bożej Dziecinie?”. Organizatorem imprezy jest Fundacja Orszak Trzech Króli, mająca swą siedzibę w Warszawie.
  zobacz więcej


Sukces plastyczny Niny   | 09.02.2017 
W środę, 8 lutego 2017 roku w Galerii Sztuki Dziecka „Na Kamiennej” Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród laureatom VII. Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Piękny uśmiech zdrowe zęby” – Zamość 2017. Wśród nagrodzonych znalazła się Nina Łukaszczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.
  zobacz więcej


Prasa o nas /3.II.2017/

Nowa Gazeta Biłgorajska Nr 5 (759) 2017/
# Dzieje się w Regionie - Suckes plastyczny Leny Bełżek i Błażeja Gleń

  zobacz więcej


Ferie ferie i już po...   | 01.02.2017 
Zimowa przerwa od zajęć lekcyjnych to czas na regenerację i odpoczynek. Każdy wybiera najlepszą dla niego formę spędzenia tego czasu – zimowiska szkolne, obozy zimowe, wyjazdy do rodziny, albo.... zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury.
  zobacz więcejWycieczka do Rzeszowa w ramach Akcji Ferie w MDK   | 27.01.2017 
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju przygotował bogatą ofertę na tegoroczne ferie. Jedną z atrakcji był wyjazd do Rzeszowa. W wycieczce uczestniczyły dzieci z grup „Studia Tańca Styl” pani Agnieszki Wolanin i grupy „Pod Prąd” pani dyrektor Renaty Socha.
  zobacz więcejPrasa o nas /25.01.2017/

Nowa Gazeta Biłgorajska Nr 2 (756) 2017/
# Dzieje się w regionie - "Tęczowy Kalendarz"

  zobacz więcej


"Kotki w kropki" - Sukces pracowni plastycznej MDK   | 24.01.2017 
Z przyjemnością informujemy, że siedmioletni Błażej Gleń został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "KOTKI W KROPKI" organizowanym przez CK AGORA we Wrocławiu. Błażej jest uczestnikiem grupy plastycznej „Pędzelki” prowadzonej przez panią Irenę Oręziak-Kupczak.
  zobacz więcej


Lena Bełżek laureatką Ogólnopolskiego Biennale Plastycznego w Warszawie   | 23.01.2017 
Wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju – Lena Bełżek – została nagrodzona w X. Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. „Rok polski w tradycji i obyczajach”. Podsumowanie imprezy odbyło się 19 stycznia br. w Sali Ogrodu Zimowego Pałacu Młodzieży w Warszawie.
  zobacz więcej


Wycieczka do Zamościa w ramach Akcji Ferie MDK   | 23.01.2017 
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju przygotował bogatą ofertę na tegoroczne ferie. Jedną z atrakcji był wyjazd do Zamościa.
  zobacz więcej


Konkurs "Witaj gwiazdko złota"   | 18.01.2017 
Zuzanna Bielak została nagrodzona, a Julia Wasąg otrzymała wyróżnienie w XXV. Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Witaj, gwiazdko złota”, który odbywa się w ramach Festiwalu „Tyskie Wieczory Kolędowe 2017”. Dziewczynki uczęszczają na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu kultury w Biłgoraju.
  zobacz więcej


Bruno Gleń laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Akademia Pana Kleksa"   | 16.01.2017 
14.01.2017 zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Akademia Pana Kleksa" w ramach II edycji Dziecięcego Festiwalu Sztuki Filmowej w Koszalinie. Jednym z laureatów tego konkursu, został nasz wychowanek, jedenastoletni Bruno Gleń z grupy plastycznej "Fantazja", prowadzonej przez panią Irenę Oręziak-Kupczak.
  zobacz więcej


25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy   | 16.01.2017 
15 stycznia po raz 25. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku w naszym mieści organizowane były uliczne kwesty oraz duży koncert artystyczny w Biłgorajskim Centrum Kultury, podczas którego zaprezentowali się nasi wychowankowie.
  zobacz więcej


Wystawa „Dobranocki z dawnych lat”   | 16.01.2017 
13.01.17r. w Galerii I Piętro Młodzieżowego Domu Kultury dobyło się uroczyste otwarcie wystawy prac dziecięcych pt. „Dobranocki z dawnych lat” grupy plastycznej „Pędzelki” pracującej pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak. Wystawę rozpoczęła dziesięcio minutowa projekcja bajki „Bolek i Lolek”, następnie pani dyrektor MDK Renata Socha przywitała gości.
  zobacz więcejNie przegap nowej wystawy w naszym MDKu - "Dobranocki z dawnych lat"   | 11.01.2017 
Zapraszamy na wystawę prac grupy plastycznej „Pędzelki” – „DOBRANOCKI Z DAWNYCH LAT”. Wernisaż odbędzie się 13 stycznia 2017 roku o godzinie 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.
  zobacz więcej


"Spójrz okiem artysty - Pablo Picasso" - sukcesy wychowanków   | 09.01.2017 
Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 2016 "Spójrz okiem artysty - Pablo Picasso", w którym znaczący sukces odnieśli wychowankowie pracowni plastycznej MDK, prowadzonej przez panią Irenę Oręziak-Kupczak.
  zobacz więcej


TV NAFALI - aktualne wydanie   | 07.01.2017 
Witamy w kolejnym wydaniu naszej audycji.
Przegląd najważniejszych wydarzeń 2016 roku w MDK.
Zapraszamy do oglądania.
  zobacz video


Występ naszej pary tanecznej podczas 8. edycji "Gaudium"   | 05.01.2017 
W piątek 16 grudnia 2016 roku w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się Koncert Laureatów VIII Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych „Gaudium”.
  zobacz więcej


Prasa o nas /03.01.2017/

Nowa Gazeta Biłgorajska Nr 1 (755) 2017/
# Sukcesy młodych plastyków
# Dzieje się w regionie


  zobacz więcej


Prasa o nas /30.12.2016/

Nowa Gazeta Biłgorajska Nr 50 (754) 2016/
# Koncert "Dzieci dzieciom"
# Spektakl "Anioły od reklamy"


  zobacz więcejDWA KONKURSY – SUKCESY MŁODYCH PLASTYKÓW   | 22.12.2016 
Wspaniałymi sukcesami wychowanków pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju kończymy 2016 rok. Nagrody i wyróżnienia dla młodych artystów przypadły w dwóch konkursach rangi wojewódzkiej. Ich podsumowania odbyły się 20 i 21 grudnia w Lublinie i Krasnymstawie.
  zobacz więcej


Z Tęczowej Malarni do Tęczowego Kalendarza 2017   | 21.12.2016 
Julia Kapka, z pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, została laureatką XIV. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz”, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach.
  zobacz więcej


Koncert charytatywny wychowanków MDK w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2016   | 20.12.2016 
W niedzielny wieczór, 18 grudnia, na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbył się koncert charytatywny wychowanków MDK w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.
  zobacz więcej


Znakomita końcówka roku pary KTT IMPULS   | 20.12.2016 
4 grudnia w Paryżu odbywały się Mistrzostwa Świata – World Dance Council Amateur League Disney 2016. Startowała w nich para Klubu Tańca Towarzyskiego Impuls: Marcin Gorczyca i Maria Grasza, pracujący na co dzień pod kierunkiem pani Urszuli Demuchy.
  zobacz więcej


TV NAFALI - aktualne wydanie.   | 17.12.2016 
Witamy w kolejnym wydaniu naszej audycji.
Tym razem pokażemy Spektakl „Anioły od reklamy” wyreżyserowany przez Joannę Łukaszczyk, który odbył się 15 grudnia w Sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Na scenie zaprezentowały się: grupa teatralna Spontan, grupy taneczne Ada i Styl oraz wokalistki Kombinejszyn i Dzieciaki Śpiewaki.
Zapraszamy do oglądania.
  zobacz video


Spektakl 'Anioły od reklamy' wyreżyserowany przez Joannę Łukaszczyk   | 16.12.2016 
W czwartkowy wieczór, 15 grudnia, w Sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury zaprezentowany został spektakl „Anioły od reklamy” wyreżyserowany przez Joannę Łukaszczyk. Na scenie zaprezentowały się: grupa teatralna Spontan, grupy taneczne Ada i Styl oraz wokalistki Kombinejszyn i Dzieciaki Śpiewaki.
  zobacz więcej


Sukces w Rybniku - SPOTKANIE Z FOLKLOREM   | 16.12.2016 
Wielki sukces odniosło aż siedem wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju - w organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Przygoda” oraz Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda” w Rybniku - XIII. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zatytułowanym „Moje spotkanie z folklorem”.
  zobacz więcej


Prasa o nas /13.12.2016/

Nowa Gazeta Biłgorajska Nr 49 (753) 2016/
# Choinki Jedynki - Sukces w ogólnopolskim konkursie
# Wystawa "Gwiazdkowe prezenty"


  zobacz więcej


Audycja TV NaFali   | 10.12.2016 
Witamy Was w kolejnym programie w Telewizji Młodzieżowej NaFali. Dziś przygotowaliśmy dla Was: - Mikołajki 2016; - Sukces wokalistek z naszego MDK-u; -Wystawa "Gwiazdkowe Prezenty"; - Warsztaty taneczne u "Ada"; - Rozstrzygnięto konkurs 'Sprzątaj po swoim psie' organizowanego w ramach projektu 'Śliski temat'; - Mannequin Challenge w MDKu; - Zaproszenie na spektakl świąteczny „Anioły od reklamy”; - Zaproszenie na „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.; Zapraszamy do oglądania.
  zobacz video


Wystawa "Gwiazdkowe Prezenty"   | 08.12.2016 
We wtorek, 6 grudnia br., w Galerii „Pierwsze Piętro” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została otwarta wystawa „Gwiazdkowe Prezenty”. Autorami prezentowanych prac plastycznych są dzieci z pracowni Tęczowa Malarnia.
  zobacz więcej


Mikołajki 2016   | 06.12.2016 
Tradycyjnie, jak co roku, w okolicach dnia 6 grudnia do Młodzieżowego Domu Kultury przybywa Święty Mikołaj oraz jego pomocnicy, by obdarować najmłodszych wychowanków naszej placówki prezentami.
  zobacz więcej


Sukces wokalistek z naszego MDK-u   | 05.12.2016 
Piątego grudnia odbył się w Kuryłówce Międzypowiatowy Festiwal Piosenki "Mikołaj 2016".
  zobacz więcej


Choinki Jedynki 2016   | 05.12.2016 
Praca malarska Natalii Rusinek z pracowni plastycznej „Tęczowa Malarnia” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym w ramach akcji i aukcji charytatywnej „Choinki Jedynki 2016”.
  zobacz więcej


Rozstrzygnięto konkurs 'Sprzątaj po swoim psie' organizowanego w ramach projektu 'Śliski temat'.   | 02.12.2016 
Jednym z 10 zwycięzców konkursu jest wychowanek pracowni plastycznej MDK.
  zobacz więcej


„Ja i Król Maciuś Pierwszy”   | 30.11.2016 
Michalina Kostek, wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została laureatką XVII. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego p.n. „Ja i Król Maciuś Pierwszy”. Konkurs organizuje Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku i Urząd Miasta Płocka.
  zobacz więcej


Koncert IMPULSU "Zaproś przyjaciela do tańca"   | 28.11.2016 
W środowe popołudnie 23 listopada odbył się koncert tancerzy KTT Impuls z cyklu "Spotkania z tańcem towarzyskim". Tym razem gościny udzielił nam Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju. Publiczność, wypełniająca po brzegi salę mogła obejrzeć wspaniałe pokazy w wykonaniu zespołów i par tanecznych pracujących pod okiem Pani Urszuli Demucha.
  zobacz więcej


Ada w Mielcu   | 28.11.2016 
W miniony piątek, 25 listopada, grupa Tańca Współczesnego "ADA" zdobyła wyróżnienie w Przeglądzie Zespołów Tanecznych "Pasikonik" w Mielcu.
  zobacz więcej


Andrzejki w MDK   | 28.11.2016 
25 listopada w naszej placówce odbyła się impreza andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Wychowanków MDK. Jej inicjatorką i koordynatorką była pani Ingrida Sokołowska, opiekunka samorządu.
  zobacz więcej


Audycja TV NaFali   | 26.11.2016 
Witamy Was w kolejnym programie w Telewizji NaFali. Dzisiejszy program poprowadzi grupa "Pod Prąd". Wydarzenia tego wydania to: - Oficjalne otwarcie MDK; - „HISTORIA - PAMIĘĆ - CZŁOWIEK” 2016; - Wystawa "Taniec"; - Nasze ulubione książki. Zapraszamy do oglądania.
  zobacz video


Wycieczka edukacyjna do Lublina   | 25.11.2016 
Czwartek 24.11.16r. był dniem wyjazdu dzieci z grup plastycznych z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju do Lublina. To kolejna wycieczka edukacyjna, w której udział wzięli grupa plastyczna „Fantazja” oraz Tęczowa Malarnia wraz ze swoimi nauczycielami panią Ireną Oręziak-Kupczak i panią Anną Świcą.
  zobacz więcej


Prasa o nas /24.11.2016/

Niedziela Tygodnik Katolicki Nr 47 (949) 2016/
# Patriotyczne śpiewanie


  zobacz więcejKonkursu „Najciekawsza Praca Roku” zorganizowanego w ramach cyklicznej imprezy Jesień Plastyczna – Hrubieszów 2016   | 21.11.2016 
Anna Świca i Irena Oręziak-Kupczak – nauczycielki zajęć plastycznych pracujące w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju - zostały laureatkami Konkursu „Najciekawsza Praca Roku” zorganizowanego w ramach cyklicznej imprezy Jesień Plastyczna – Hrubieszów 2016 w Hrubieszowskim Domu Kultury.
  zobacz więcej


Audycja TV NaFali   | 19.11.2016 
Siemka :)
Jak w każdą sobotę spotykamy się na naszej MDKowskiej audycji Nafali. Dzisiejszy program poprowadzą Oliwia i Natalia.
Wydarzenia tego wydania to: - „Rodzina w Muzeum”; - Kolejne sukcesy grup plastycznych z MDK; - Grupa "Ada" wzięła u dział w imprezie charytatywnej. Zapraszamy do oglądania.
  zobacz video


Oficjalne otwarcie MDK   | 18.11.2016 
17 listopada miało miejsce oficjalne otwarcie nowej siedziby Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju przy ulicy „Wira” Bartoszewskiego 10. Z tej okazji w naszej placówce odbyła się uroczystość z udziałem wielu gości oraz pracowników MDK.
  zobacz więcej


Protokół (wyniki): XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „HISTORIA - PAMIĘĆ - CZŁOWIEK”   „Twórczość Henryka Sienkiewicza” Biłgoraj 2016 Pobierz


Protokół (wyniki): XXI FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I LEGIONOWEJ BIŁGORAJ 2016 r. Pobierz


Prasa o nas /15.11.2016/

# "Rodzina w Muzeum" Nowa Gazeta Biłgorajska Nr 45 (749) 2016/


  zobacz więcej


Sukces ADY w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Współczesnego „KONTRAKCJE”   | 14.11.2016 
29 października w Krakowie odbywał się Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego „KONTRAKCJE”. Do dawnej stolicy przyjechało ponad 50 zakwalifikowanych zespołów z całej Polski, które startowały w trzech kategoriach wiekowych, prezentując ciekawe układy choreograficzne.
  zobacz więcej


„Rodzina w Muzeum” - Krasnystaw 2016   | 10.11.2016 
„Rodzina w Muzeum” – tak zatytułowany został XVI. Wojewódzki Konkurs Plastyczny z cyklu „Rodzina” zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie. Rokrocznie impreza odbywa się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Wśród zdobywców nagród i wyróżnień znalazły się cztery wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, zaś do wystawy zakwalifikowano prace sześciu młodych artystek z tej placówki. Podsumowanie konkursu odbyło się w środę 9 listopada br.
  zobacz więcejNajpiękniejsza jest moja Ojczyzna   | 10.11.2016 
W XIII. Ogólnopolskim Konkursie Dziecięcej Twórczości Plastycznej pn. „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna” praca Leny Futymy z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju otrzymała Wyróżnienie Honorowe w postaci kwalifikacji na wystawę pokonkursową.
  zobacz więcejMISTRZOWSKI WEEKEND W Tarnowie Podgórnym   | 08.11.2016 
W ostatni weekend października w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym mogliśmy oglądać najlepsze taneczne pary, które wzięły udział w Mistrzostwach Polski w tańcach standardowych. Do rywalizacji o mistrzowskie tytuły stanęło blisko stu tancerzy z 59 klubów.
  zobacz więcej


Audycja TV NaFali   | 05.11.2016 
Witamy w kolejnej MDKowskiej audycji Nafali.
Wydarzenia tego wydania to: - XXI FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I LEGIONOWEJ; - Zespół Tańca Ludowego ”TANEW” z naszego MDK wyróżniony; - MISTRZOWSKI WEEKEND W Tarnowie Podgórnym; - Wiersze Jana Brzechwy; - Sukces "ADY". Zapraszamy do oglądania.
  zobacz video


Audycja TV NaFali   | 05.11.2016 
Witamy w kolejnej audycji Nafali.
Wydarzenia tego wydania to:- Wywiad z Eleną i Wiktorem Wolanin
- Nagrody i wyróżnienia dla naszych wychowanków w III Diecezjalnym Konkursie Fotograficzno-Plastycznym "Madonny". Zapraszamy do oglądania.
  zobacz video


Wiersze Jana Brzechwy   | 03.11.2016 
Pięć wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju uczęszczających na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia zostało laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod tytułem „Ilustracja do wybranego wiersza Jana Brzechwy”.
  zobacz więcej


Audycja TV NaFali   | 29.10.2016 
- Wycieczka edukacyjna grup plastycznych do Krakowa
- Występ naszych wokalistek na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Podnoszeniu Ciężarów
- Drugi koncert z cyklu "Spotkania z tańcem towarzyskim".
  zobacz video


Nagrody i wyróżnienia dla naszych wychowanków w III Diecezjalnym Konkursie Fotograficzno-Plastycznym "Madonny"   | 28.10.2016 
25 października br. młodzi artyści z pracowni Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odebrali nagrody i wyróżnienia zdobyte w III. Diecezjalnym Konkursie Fotograficzno-Plastycznym zatytułowanym „Madonny”. Konkurs organizuje Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, a Honorowym Patronatem objął imprezę Jego Ekscelencja ks. Biskup Marian Rojek Ordynariusz
  zobacz więcej


Zespół Tańca Ludowego ”TANEW” z naszego MDK wyróżniony   | 27.10.2016 
W czwartkowe przedpołudnie, 27 października, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, odbył się jubileuszowy 10.Powiatowy Dzień Twórcy Kultury. Podczas wydarzenia najbardziej zasłużeni w tej dziedzinie otrzymali statuetki i pamiątkowe dyplomy. Wśród nagrodzonych znalazł się Zespół Tańca Ludowego "TANEW” z naszego Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.
  zobacz więcej


Wycieczka edukacyjna do Krakowa   | 25.10.2016 
Środa, 19 października 2016 r., był dniem wyjazdu młodzieżowych grup plastycznych z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju do Krakowa. To kolejna wycieczka edukacyjna, w której udział wzięli najstarsi uczestnicy zajęć z grup Tęczowa Malarnia i „3D” prowadzonych przez nauczycielki Annę Świcę i Irenę Oręziak-Kupczak.
  zobacz więcej


Wystawa „Jesienna martwa natura”   | 24.10.2016 
Od 17 października w Galerii „Pierwsze Piętro” w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju prezentowane są prace kilkunastu wychowanków uczęszczających na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia. Wystawa zatytułowana została „Jesienna martwa natura”.
  zobacz więcej


Spotkanie integracyjne pod nazwą „Zabawy z dynią”   | 24.10.2016 
W poniedziałkowe popołudnie 24.10.2016r. odbyło się spotkanie integracyjne pod nazwą „Zabawy z dynią”. Już od kilku lat grupy taneczne pracujące pod kierunkiem pani Agnieszki Wolanin oraz najmłodsza grupa plastyczna pracująca pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak pod koniec października spotykają się razem na wspólnej zabawie.
  zobacz więcej


Nasi nauczyciele nagrodzeni   | 18.10.2016 
14 października obchodziliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej placówki składamy z tej okazji najlepsze życzenia.
  zobacz więcej


Aneks do: Sukces w konkursie "Moja przygoda w muzeum"   | aneks z dnia: 10.10.2016 
Aneks do informacji o wynikach XXXVIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Moja Przygoda w Muzeum”, który odbył się 17 września br. w Muzeum Okręgowym w Toruniu.
  zobacz więcej


Audycja TV NaFali   | 08.10.2016 
- Sukces w konkursie "Moja przygoda w muzeum"
- Kwiaty w ogrodzie
- Jesień
- Zapowiedzi imprez w MDK
  zobacz video


Konkurs Rysunku Węglem „Muzyka” – Łęczna 2016   | 05.10.2016 
We wtorek, 4 października 2016 r., wychowanki Pracowni Plastycznej TĘCZOWA MALARNIA z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju uczestniczyły w uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnień laureatom IX. Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem pn. MUZYKA - Łęczna 2016. Olga Goch, Weronika Mazurek, Emilia Gałka i Lena Żurawicz znalazły się w gronie najwyżej ocenionych młodych twórców.
  zobacz więcej


Audycja TV NaFali   | 05.10.2016 
Zespół ADA Układ Pamiętasz
  zobacz video


Pierwszy koncert z cyklu "Spotkania z tańcem towarzyskim"   | 30.09.2016 
W dniu 29.09.2016 w auli Młodzieżowego Domu Kultury odbył się pierwszy koncert z cyklu "Spotkania z tańcem towarzyskim". Jest on elementem projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Klubu Tańca Towarzyskiego Impuls, który otrzymał dofinansowanie w konkursie grantowym Działaj Lokalnie IX. Realizując projekt "Spotkania z tańcem towarzyskim" Stowarzyszenie ma na celu popularyzację tańca towarzyskiego wśród dzieci i młodzieży i zachęcenie ich do zainteresowania tą formą aktywności.
  zobacz więcej


Kwiaty w ogrodzie   | 30.09.2016 
Nagroda dla Julii Kudełki oraz kwalifikacja prac plastycznych do wystawy pokonkursowej dla sześciu wychowanek pracowni Tęczowa Malarnia z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju – to efekt udziału dziewcząt w XIV. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Kwiaty w ogrodzie”, zorganizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku.
  zobacz więcej


Nasza para w doskonałej formie   | 27.09.2016 
W dniach 17 – 16 września para KTT Impuls, Marcin Gorczyca i Maria Grasza, podopieczni Urszuli Demuchy, startowała w prestiżowym turnieju Freedom Dance Cup Radom 2016 Poland. Organizatorem imprezy była firma MAKAN oraz MOSiR Radom. Parkietową rywalizację par oceniała Międzynarodowa Komisja Sędziowska.
W kolejny wrześniowy weekend Marcin z Marysią wystartowali w X Jubileuszowej Opolskiej Gali Tańca Cerrad 2016.
  zobacz więcej


Paleta wyobraźni - wrzesień 2016   | 27.09.2016 
Od 9 do 29 września 2016 r. w Galerii Akwarela oglądać można wystawę twórczości plastycznej wychowanków Placówek zaprzyjaźnionych z Pałacem Młodzieży w Katowicach.
  zobacz więcej


Audycja TV NaFali   | 24.09.2016 
- "Złote Talenty w Złotej Pradze" Grad nagród i medali dla MDK na festiwalu w Pradze.
- Zespoły MDK na Zjeździe Polonii w Osny pod Paryżem
  zobacz video


Wystawa Pauliny Węgrzyn "Pomiędzy"   | 20.09.2016 
25 sierpnia 2016 r. w Galerii Biłgorajskiego Centrum Kultury została otwarta wystawa malarstwa i rysunku Pauliny Węgrzyn zatytułowana „Pomiędzy”. Autorka prezentowanych na wystawie prac jest byłą wychowanką Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Przez sześć lat uczęszczała na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia, prowadzonej przez nauczycielkę plastyki Annę Świcę.
  zobacz więcej


Wystawa prac naszych wychowanek podczas Animal Party   | 20.09.2016 
Podczas odbywającej się 11 września 2016 roku imprezy pn. Animal Party, w Galerii Korytarz Biłgorajskiego Centrum Kultury, zostały zaprezentowane prace rysunkowe i malarskie dziewcząt, uczestniczących w zajęciach plastycznych prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury. Imprezę zorganizowało Biłgorajskie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami „Podaj Łapę”.
  zobacz więcej


Działamy już na pełnych obrotach...   | 19.09.2016 
Po trudach przeprowadzki i pracach porządkowych w nowej siedzibie MDK, 12 września rozpoczęliśmy zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży. Jak co roku, zainteresowanie naszą ofertą artystyczną było ogromne, zarówno ze strony osób, które uczęszczały już na zajęcia, jak i ze strony tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z MDK.
  zobacz więcej


Audycja TV NaFali   | 17.09.2016 
MDK w nowej siedzibie zaprasza na zajęcia
  zobacz videoArchiwum

Rok szkolny - 2015-16


Rok szkolny - 2014-15
Rok szkolny - 2013-14
Rok szkolny - 2012-13
Rok szkolny - 2011-12
Rok szkolny - 2010-11
Rok szkolny - 2009-10
Rok szkolny - 2008-09
Rok szkolny - 2007-08
Rok szkolny - 2006-07
Rok szkolny - 2005-06
Rok szkolny - 2004-05
Rok szkolny - 2003-04

  

© MDK Biłgoraj 2002-2017