logo mdk    napis Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

Aktualności 2020-2021
wystawy wystawy

wydarzenia

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA 2021-2022

27 sierpnia 2021, mdk


Przedstawiamy harmonogram rekrutacji uzupełniającej na zajęcia w MDK w nowym roku szkolnym 2021/2022.

Czytaj dalej


wydarzenia

Sukcesy naszych tancerzy w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca "Balans" w Lublinie oraz Nałęczowskim Festiwalu "Euro Dance"

13 lipca 2021, mdk


W dniach 06.06.2021 oraz 20.06. 2021 ogłoszone zostały wyniki tanecznych konkursów internetowych 06.06 w Lublinie Ogólnopolski Festiwal Tańca Balans oraz 20.06. Nałęczowski Festiwal tańca. W obu tych konkursach brały udział prezentacje zespołów Ada z MDK oraz solistek z tych zespołów.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Sukces Zespołu Diversum z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „The Muse” w Grecji

9 lipca 2021, mdk


Otwarty dla wykonawców muzyki klasycznej Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „The Muse” w Grecji, to ważne wydarzenie dla muzyków wszystkich narodowości i grup wiekowych. W konkursie corocznie biorą udział młodzi artyści ze szkół i akademii muzycznych oraz zawodowi muzycy z wielu krajów.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Koncert "Biłgorajska, Ty ziemico"

28 czerwca 2021, mdk


W czwartkowy wieczór, na scenie letniej przy Młodzieżowym Domu Kultury odbył się klimatyczny koncert „Biłgorajska, ty ziemico”, zorganizowany z inicjatywy pani Edyty Buczek. Koncert był efektem projektu „Biłgorajska, ty ziemico – muzyka regionu biłgorajskiego we współczesnych formach tanecznych”, realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Trampolina Sukcesu”, działające przy MDK, a finansowany i wspierany przez Zarząd Powiatu Biłgorajskiego. W ramach projektu zostały opracowane nowe choreografie folkowe oraz zakupione i uszyte stroje sceniczne dla tancerzy.

Koncert podzielony został na dwie części – pierwsza, tradycyjna, w której zaprezentowały się zespoły „Sitareczka”, „Tanew” oraz „Zawierucha”. Druga – to formy współczesne w folkowych stylizacjach, zaprezentowane przez grupy „Ada”.

Mimo niepewnej pogody, koncert został zrealizowany w całości przy głośnym aplauzie i zachwycie publiczności, zgromadzonej na placu przy MDK.

Galeria


wydarzenia

Koncert "Taneczna wywiadówka"

28 czerwca 2021, mdk


Fotorelacja z koncertu

Galeria


wydarzenia

POWIATOWY DZIEŃ OLIMPIJCZYKA - MDK

25 czerwca 2021, mdk


,,Dzień Olimpijczyka" to coroczna impreza organizowana przez "Starostwo Powiatowe w Biłgoraju. Podczas tej imprezy Starosta nagradza uczniów i wychowanków oraz nauczycieli ze szkół i placówek podlegających starostwu. W poniedziałkowe popołudnie 21 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju dyplomy wychowankom i nauczycielom wręczyła Maria Gałka - etatowy członek zarządu powiatu.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

TEATR, OPERA, BALET w oczach dzieci

21 czerwca 2021, mdk


18 czerwca 2021 r. poznaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „NAMALUJ - TEATR, OPERĘ, BALET”, zorganizowanego przez Teatr Wielki w Łodzi. Wychowankowie pracowni plastycznych działających w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju zdobyli pierwsze i drugie miejsce oraz pięć wyróżnień.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Wystawa „Zatrzymane chwile...”

21 czerwca 2021, mdk


W czwartek 17 czerwca 2021 r. w Galerii Pierwsze Piętro Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Zatrzymane chwile...”.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

XI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PRZYRODA W KOLORACH 2021

18 czerwca 2021, mdk


Wielkim sukcesem - wieńczącym ten rok szkolny - zakończył się XI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PRZYRODA W KOLORACH 2021. Konkurs odbywa się w Krakowie. Podopieczni Anny Świcy z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia MDK w Biłgoraju uplasowali się na czołowych miejscach - zdobywając I miejsce i dwa wyróżnienia.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

O CZYM SZUMIĄ DRZEWA – sukces w konkursie plastycznym

16 czerwca 2021, mdk


„O czym szumią drzewa” - pod takim hasłem odbył się Wojewódzki Ekologiczny Konkurs Plastyczny. Impreza została zorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Wychowanki pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały bardzo wysoko ocenione zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

PIĘKNO NATURY W UJĘCIU MŁODYCH ARTYSTEK

15 czerwca 2021, mdk


Jagoda Góra zajęła II miejsce a Hanna Mura III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Piękno natury - zauważ je" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 314 im. Przyjaciół Ziemi w Warszawie. Konkurs miał finał 15 czerwca 2021r.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Dzieci malowały rodzinę

15 czerwca 2021, mdk


XIX Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Rodzina - W leśnym zakątku” zakończył się sukcesem dzieci uczęszczających na zajęcia plastyczne do Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Dwie nagrody, wyróżnienie i trzy kwalifikacje do wystawy otrzymały podopieczne Anny Świcy i Renaty Sochy.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Dzień Polskiego Folkloru

14 czerwca 2021, mdk


Zespół Tańca Ludowego TANEW i zespół instrumentalny ZAWIERUCHA z naszego MDK wzięły udział w organizowanym przez Biłgorajskie Centrum Kultury i Grupę Folklorystyczną ,,POKOLENIA" DNIU POLSKIEGO FOLKLORU.

Cała barwna, taneczno - muzyczna impreza odbyła się 12 czerwca 2021r.  w sobotę i rozpoczęła się od koncertu kapel i zespołów instrumentalnych. W koncercie, na scenie mini amfiteatru przy Urzędzie Miasta Biłgoraja  udział wziął również nasz Zespół wokalno-instrumentalny ,,Zawierucha", pracująca pod kierunkiem pana Jarosława Kloca i Zbigniewa Bilińskiego.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Dzieci namalowały zaczarowany ogród

14 czerwca 2021, mdk


Troje dzieci - Oriana Makowska, Lena Drozdowska i Franciszek Szado - z Pracowni Plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało laureatami I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W zaczarowanym ogrodzie...”.

Czytaj dalej


wydarzenia

„Uśmiechnięta Buzia Świata"

11 czerwca 2021, mdk


Z okazji Dnia Dziecka Łukowski Ośrodek Kultury w Łukowie ogłosił konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. „Uśmiechnięta Buzia Świata”. Konkurs miał zasięg wojewódzki. Wzięły w nim udział także dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Aż dwanaścioro zostało jego laureatami.

Czytaj dalej


wydarzenia

"W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM”

11 czerwca 2021, mdk


We wtorkowe popołudnie, 8 czerwca, w naszej placówce odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „W hołdzie Żołnierzom Wyklętym”. Inicjatorką jego organizacji była pani poseł na Sejm RP, Beata Strzałka, która wraz ze Starostą Biłgorajskim, panem Andrzejem Szarlipem oraz Instytutem pamięci Narodowej, oddział Lublin objęli swoim patronatem oraz współfinansowali Konkurs. Oczywiście nie zabrakło ich na naszej wtorkowej uroczystości.

Czytaj dalej


wydarzenia

5-letnia Lenka Obszyńska laureatką w konkursie plastycznym

11 czerwca 2021, mdk


26 maja 2021r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach-Zdroju, rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Portret mojej mamy”.

Czytaj dalej


wydarzenia

„Balans” festiwal w Lublinie - Sukcesy

8 czerwca 2021, mdk


06. 06. 2021 opublikowano wyniki i koncert finałowy Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Balans” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie.

Czytaj dalej


wydarzenia

Sukcesy naszych wychowanków w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca POWER 2021 w Katowicach

8 czerwca 2021, mdk


1 Czerwca 2021 na stronie Pałacu Młodzieży w Katowicach ogłoszone zostały wyniki ogólnopolskiego festiwalu tańca Power Online, który rozgrywany był w 3 kategoriach tanecznych Power Folk , Power Dance oraz Power Experyment. W każdej z tych kategorii były również kategorie wiekowe. Z naszej placówki w tym festiwalu wzięły udział grupy Ada I , Jump, Nova oraz Impuls.

Czytaj dalej


wydarzenia

ZUZIA KRAWCZYK Z TĘCZOWEJ MALARNI LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO W KRAKOWIE

2 czerwca 2021, mdk


Sześcioletnia Zuzanna Krawczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została wyróżniona w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Na początku była miłość – moja rodzina”. Organizatorem imprezy jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie. Konkurs odbywa się pod honorowym Patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Martyna Kniaziowska ze Statuetką Talent 2021

31 maja 2021, mdk


W organizowanej przez Hajnowski Dom Kultury w Hajnówce XVII Ogólnopolskiej Wiośnie Młodych Talentów - I Biennale „Wiosna Młodych Talentów” Martyna Kniaziowska z Tęczowej Malarni Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została nagrodzona za malarską prezentację indywidualną i zdobyła statuetkę TALENT 2021.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Rozstrzygnięty - Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „W hołdzie Żołnierzom Wyklętym”

31 maja 2021, mdk


Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej Powiatowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „W hołdzie Żołnierzom Wyklętym” 2021 pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej, Poseł na Sejm RP Beaty Strzałki, Starosty Biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa, maj 2021 r.

Czytaj dalej


wydarzenia

,, STREFA KREATYWNOŚCI” DLA MAM.

28 maja 2021, mdk


26 maja 2021 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju uroczyście otwarto wystawę poświęconą mamom.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Rozstrzygnięty - XXV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

28 maja 2021, mdk


Protokół z posiedzenia Komisji XXV Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj, 14 maja 2021 r.

Czytaj dalej


wydarzenia

MIĘDZYNARODOWY SUKCES W JAPONII!

24 maja 2021, mdk


Wspaniałym sukcesem zakończył się udział wychowanków naszej placówki w 51. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym organizowanym w Japonii przez firmę PENTEL. Aż sześcioro wychowanków pracowni plastycznej TĘCZOWA MALARNIA Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, prowadzonej przez Annę Świcę, zostało laureatami tej prestiżowej imprezy o światowym zasięgu.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

WYSTAWA ONLINE - XXIX „MOJE ZAKĄTKI” 2021

21 maja 2021, mdk


Zapraszamy do obejrzenia Wystawy w formie Online. W artykule znajdą Państwo też protokół z obrad JURY konkursu.

Czytaj dalej


wydarzenia

OGÓLNOPOLSKI SUKCES NASZEJ WYCHOWANKI

21 maja 2021, mdk


21 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Człowiek w ruchu” został rozstrzygnięty. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach.

Czytaj dalej


wydarzenia

FANTASTYCZNY SUKCES DZIEWCZĄT Z TĘCZOWEJ MALARNI W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „PEJZAŻE”

19 maja 2021, mdk


Pejzaże namalowane przez podopieczne Anny Świcy z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia zostały bardzo wysoko ocenione w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pejzaże”. Trzy z nich zdobyły pierwsze miejsca, kolejnym trzem przyznano miejsca drugie.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

SUKCESY TANECZNE W KRAKOWIE "CHYŻE NÓŻKI"

18 maja 2021, mdk


Dnia 14. 05 21 na stronie MDK im K.I. Gałczyńskiego w Krakowie ogłoszono wyniki pierwszego Ogólnopolskiego Turnieju Tańca "Chyże Nóżki".

Czytaj dalej


wydarzenia

Kolejne sukcesy wychowanek grup plastycznych

11 maja 2021, mdk


W dniach 2-6 maja 2021r. odbyły się obrady jury I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Koci świat”, którego organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Franciszka z Asyżu w Kęble. Ocena prac, przyznanie nagród i wyróżnień nie była łatwym zadaniem, ponieważ na konkurs wpłynęło 2222 prace – 2089 w kat. płaskie oraz 133 w kat. przestrzenne. Zdecydowana większość z nich była na niezwykle wysokim poziomie artystycznym.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

WSPANIAŁY SUKCES WYCHOWANEK TĘCZOWEJ MALARNI W KONKURSIE „MALUJEMY PASTELAMI”

11 maja 2021, mdk


Osiem młodych artystek z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia MDK w Biłgoraju zostało nagrodzonych i wyróżnionych w 22. Konkursie „Malujemy Pastelami”, którego tematem przewodnim był „ŚWIAT ABSTRAKCJI”. Konkurs organizuje Tarnobrzeski Dom Kultury w Tarnobrzegu. Patronat honorowy nad imprezą objęło Stowarzyszenie Pastelistów Polskich, Okręg Rzeszowski Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Prezydent miasta Tarnobrzega. Konkurs swoim zasięgiem obejmował trzy województwa: podkarpackie, świętokrzyskie i lubelskie.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Wystawa "Kreatywne drzewa"

11 maja 2021, mdk


,,Kreatywne drzewa" to tytuł wystawy jaką można oglądać w korytarzu II piętra Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Drzewa wykonane zostały z wykorzystaniem przeróżnych materiałów takich jak waciki kosmetyczne, ręcznik papierowy, kolorowe piórka, bibuła, farby akrylowe. Najważniejsza była kreatywność. Powstały przepiękne, kolorowe prace.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Wielki sukces Faustyny Kaczor w konkursie plastycznym

5 maja 2021, mdk

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tajemniczy ogród – wiosna” 2021 został rozstrzygnięty. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni.

Czytaj dalej


wydarzenia

„NOC I DZIEŃ W SZAROŚCI” – SUKCES WYCHOWANEK TĘCZOWEJ MALARNI MDK

5 maja 2021, mdk


Anna Szubiak i Paulina Blacha z pracowni plastycznej TĘCZOWA MALARNIA Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami 16. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego KOLORY SZAROŚCI. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „NOC I DZIEŃ W SZAROŚCI” Rawicz 2021.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Sukces duetów tanecznych ADY

4 maja 2021, mdk


W dniu 19 .04. 21 Wadowickie Centrum Kultury przedstawiło wyniki VI Ogólnopolskiego Turnieju Solo i Duety “Art Clip Dance”.

Czytaj dalej


wydarzenia

Wytańczyły sukces

4 maja 2021, mdk


Taneczna passa naszych tancerek z grupy Tańca Współczesnego Ada, którą prowadzi pani Edyta Buczek trwa w najlepsze. Podczas zawodów Marce Dance odniosły kolejne sukcesy.

Czytaj dalej


wydarzenia

Sukces naszych tancerek na głogowskiej scenie

30 kwietnia 2021, mdk


19.04.21 ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Online "Move&fun" 2021 organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Osiągnięcia w konkursie „Moje spotkanie z folklorem”
5 LETNIA KARINKA LAUREATKĄ W KONKURSIE PLASTYCZNYM

27 kwietnia 2021, mdk


Tegoroczna XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moje spotkanie z folklorem” odbyła się w formie on-line. Organizator konkursu Zespół Edukacyjno - Artystyczny „Przygoda” w Rybniku informuje, że nadesłane prace na konkurs w większości były bardzo dobrze sfotografowane.

Czytaj dalej


wydarzenia

Protokół - Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taneczne Inspiracje W Sieci” Biłgoraj
Kwiecień 2021

23 kwietnia 2021, mdk


Przedstawiamy protokół obrad JURY Festiwalu.

Czytaj dalej


wydarzenia

Kwalifikacja do finału - "Taneczne Inspiracje w Sieci" 2021

22 kwietnia 2021, mdk


Kwalifikacje do finału konkursu tanecznego “Taneczne Inspiracje w Sieci” - Taniec Nowoczesny i Taniec Ludowy

Czytaj dalej


wydarzenia

Kwalifikacja do finału - "Taneczne Inspiracje w Sieci" 2021

21 kwietnia 2021, mdk


Kwalifikacje do finału konkursu tanecznego “Taneczne Inspiracje w Sieci” - Taniec Współczesny

Czytaj dalej


wydarzenia

Transmisja TW - "Taneczne Inspiracje w Sieci" 2021

21 kwietnia 2021, mdk


Link do tramsmisji - Taniec Współczesny 21-04-2021

Czytaj dalej


wydarzenia

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI XLI POWIATOWEGO FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ BIŁGORAJ 2021

20 kwietnia 2021, mdk


W dniu 16 kwietnia 2021 roku, w Młodziełowym Domu Kultury w Biłgoraju odbyło się przesłuchanie nadesłanych nagrań na nasz festiwal.

Czytaj dalej


wydarzenia

ŁACIATE, SKRZYDLATE, KUDŁATE... - WYSTAWA DZIECIĘCYCH PRAC MALARSKICH W MDK

16 kwietnia 2021, mdk


W czwartek, 15 kwietnia 2021 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbył się wernisaż wystawy dziecięcych prac malarskich. To wystawa prac najmłodszych wychowanków pracowni, którą prowadzi Anna Świca. Na wystawie możemy obejrzeć prace 28 dzieci z trzech grup Tęczowej Malarni.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Sukcesy taneczne w Gdańsku

16 kwietnia 2021, mdk


Dn. 11.04.21 Gdańska Agencja Artystyczna Białobrzeski zorganizowała III edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Dance Show Białobrzeski. Festiwal odbył się on line ze względu na sytuację pandemii. Do festiwalu zgłosiło się ponad 280 podmiotów wykonawczych w tym solo, duety mini formacje i formacje z całej Polski. Z naszej placówki udział wzięli tancerze i tancerki z grupy Impuls prowadzonej przez panią Urszulę Demucha oraz z grup Ada prowadzonych przez pania Edytę Buczek. Cieszymy się niezmiernie z sukcesów naszych wychowanków a było ich sporo w każdej kategorii wiekowej.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

DESZCZ NAGRÓD DLA WYCHOWANKÓW MDK

14 kwietnia 2021, mdk


Deszcz nagród dla wychowanków MDK w Biłgoraju w ,,Wiosennych spotkaniach ze Stanisławem Lemem i Janem Brzechwą”. Konkurs miał zasięg wojewódzki, a organizatorem był Krasnobrodzki Dom Kultury.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Pierwsze ogólnopolskie sukcesy plastyczne wychowanków Renaty Sochy z pracowni ,,Strefa kreatywności” mdk w Biłgoraju

9 kwietnia 2021, mdk


8 kwietnia 2021 roku w Raciborzu rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Bajki robotów”. Wzięło w nim udział 399 uczestników w wieku od 3 do 75 lat z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz m.in. Warszawy, Zamościa, Rybnika, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Oleszyc, Poznania, Rzeszowa, Lublina, Biłgoraja, Gliwic, Rudy Śląskiej, Markowa, Inowrocławia, Kruszyny, Gdyni, Łodzi, Książenic, Płocka, Katowic, Gietrzwałdu i Stalowej Woli.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

LABIRYNTY ŚWIATA PODWODNEGO - SUKCES WYCHOWANEK MDK WE WROCŁAWIU

9 kwietnia 2021, mdk


Dziewczęta z pracowni plastycznych działających w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego tematyce ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna”. Tegoroczna edycja zatytułowana została LABIRYNTY ŚWIATA PODWODNEGO. Organizatorem imprezy jest Galeria Twórczości Plastycznej Młodych przy MDK „Śródmieście” we Wrocławiu.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

TO ONI BĘDĄ OCENIAĆ TEGOROCZNE PREZENTACJE TANECZNE

akt. 7 kwietnia br. mdk, |(22 maraca 2021)


Wydłużamy termin do 9 kwietnia br. na przesłanie zgłoszenia udziału w FESTIWALU TAŃCA ”TANECZNE INSPIRACJE – W SIECI” BIŁGORAJ 2021 POD PATRONATEM STAROSTY BIŁGORAJSKIEGO. W tym roku najlepsze spektakle wybiorą...

Czytaj dalej


wydarzenia

Sukcesy taneczne w Zamościu

7 kwietnia br. mdk,


Do dnia 14.03 2021 wysyłane były zgłoszenia na wojewódzki Turniej Taneczny „Solo dance Fascination” w Zamościu konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury. Z naszej placówki wysłane były filmy z solówkami w wykonaniu tancerek i tancerzy z grup Ada i Impuls.

Czytaj dalej


wydarzenia

Życzenia Wielkanocne

31 maraca 2021, mdk


wydarzenia

Wystawa "Przebudzenie wiosny - ozdoby wielkanocne"

2 kwietnia 2021, mdk


W środowe popołudnie 31 marca 2021r.w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbył się wernisaż wystawy pt. „Przebudzenie wiosny – ozdoby wielkanocne”. Wystawę otworzyła pani Joanna Łukaszczyk – organizator imprez MDK. Autorami wystawy są wychowanki grupy „Cudawianki” z pracowni rękodzieła, nad którą opiekę artystyczną sprawuje pani Irena Oręziak-Kupczak.

Galeria Czytaj dalej


wydarzenia

Wystawa "Moje ulubione..."

23 maraca 2021, mdk


W dniu 22 marca 2021r . w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbył się wernisaż wystawy pt. Moje ulubione. Autorami prac są wychowankowie grupy plastycznej „Pędzelki”. To najmłodsza z grup plastycznych, którą prowadzi pani Irena Oręziak-Kupczak.

Galeria Czytaj dalej


wydarzenia

MUZYKĄ MALOWANE – MUZYCZNE IMPRESJE W SZTUCE

19 marca 2021, mdk


„MUZYKĄ MALOWANE – MUZYCZNE IMPRESJE W SZTUCE” to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach. W tej imprezie o zasięgu ogólnopolskim, prace malarskie dwójki wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały wyróżnione.

Galeria Czytaj dalej


wydarzenia

Konkurs taneczny Free-Dom 2021 w obiektywie

17 marca 2021, mdk


O tym, kto zajął miejsca na podium, kto został wyróżniony można przeczytać w protokole - LINK>. Dziś prezentujemy Wam sylwetki naszych zdolnych MDK-owych Tancerzy, którzy wzięli udział w Konkursie Free-Dom.

Galeria Czytaj dalej


wydarzenia

Wystawa w MDK zatytułowana „Ratujmy naszą Ziemię"

10 marca 2021, mdk


„Ratujmy naszą Ziemię”  to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się 9 marca 2021r. w Galerii I Piętro Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Galeria Czytaj dalej


wydarzenia

AKTYWNI FIZYCZNIE - NAGRODZENI PLASTYCZNIE

10 marca 2021, mdk


Pięcioro dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało laureatami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Ja i moja aktywność fizyczna”. Imprezę zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Celem imprezy było inspirowanie do poszukiwań twórczych, promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, rozwijanie świadomości prozdrowotnej, integracja z osobami niepełnosprawnymi.

Galeria Czytaj dalej


wydarzenia

SUKCES TANCEREK ADY W GLIWICACH GOLD CONTEST 2021

10 marca 2021, mdk


W dniu 06.03.21 w Gliwicach odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Gold Contest Online. Ogółem do turnieju zgłosiło się 220 podmiotów wykonawczych z całego kraju. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach tanecznych etiuda taneczna i taniec nowoczesny.

Galeria Czytaj dalej


wydarzenia

Ilustrowanie Wierszy Z Wyróżnieniami

10 marca 2021, mdk


Klaudia Andrychiewicz i Wiktoria Szabat zostały wyróżnione w XX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Julii Hartwig”. Dziewczęta są wychowankami Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju i uczęszczają na zajęcia plastyczne prowadzone w pracowni Tęczowa Malarnia.

Galeria Czytaj dalej


wydarzenia

„ROK POLSKI W TRADYCJI I OBYCZAJACH”

9 marca 2021, mdk


XII Ogólnopolskie Biennale Plastyczne „Rok polski w tradycji i obyczajach” organizowane przez Pałac Młodzieży w Warszawie zakończył się sukcesem Julii Furmanek i Stasia Pindora z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Za swój obraz Julia otrzymała nagrodę, praca Stasia została zakwalifikowana do wystawy.

Galeria Czytaj dalej


wydarzenia

Festiwal “Magia tańca” w Ostrowie Wielkopolskim

9 marca 2021, mdk


Dnia 28.02 2021 roku odbył się finał międzynarodowego konkursu tanecznego w Ostrowie Wielkopolskim “Magia tańca” Festiwal odbył się w formie online. Uczestnicy przesyłali filmy z prezentacjami nagranymi w warunkach obecnej pandemii.

Galeria Czytaj dalej


wydarzenia

„RZEKA – DZIEDZICTWO NATURY, KULTURY I TRADYCJI”

- OGÓLNOPOLSKI SUKCES WYCHOWANKÓW MDK

8 marca 2021, mdk


Pierwsza nagroda dla Izabeli Pogorzelec, wyróżnienia dla Adama Szubiaka i Olgi Goch oraz pięć prac zakwalifikowanych do wystawy - to efekt udziału wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w 4. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji”. Konkurs został zorganizowany przez Dom Kultury w Łapach.

Czytaj dalej


wydarzenia

II Taneczny Free Dom rozstrzygnięty

4 marca 2021, mdk


Protokół z wynikami - II Taneczny Free Dom 2021

Czytaj dalej


wydarzenia

Ogólnopolskie osiągnięcia wychowanków grup plastycznych MDK

26 luty 2021, mdk


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Spójrz okiem artysty – Frida Kahlo” , przyniósł kolejny sukces wychowankom grup plastycznych z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu.

Galeria Czytaj dalej


wydarzenia

KOSMICZNE WAKACJE Z POLSKĄ AGENCJĄ KOSMICZNĄ

24 luty 2021, mdk


„Kosmos to labirynt zbudowany z labiryntów. W każdym otwiera się następny.” Słowa Stanisława Lema będą towarzyszyć młodym artystom z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moje kosmiczne wakacje”. Konkurs został ogłoszony przez Departament Edukacji Polskiej Agencji Kosmicznej w Gdańsku.

Czytaj dalej


wydarzenia

NASZA "ZAWIERUCHA" DOCENIONA

16 luty 2021, mdk


Nasza 😍 "ZAWIERUCHA" trzecia w I Ogólnopolskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Józefowie.

Czytaj dalej


wydarzenia

15 lat Pracowni Plastycznej „Tęczowa Malarnia”

29 stycznia 2021, mdk


27 stycznia 2021 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbył się wernisaż wystawy z cyklu „Radość Tworzenia”, której tegoroczna, 15 już edycja zatytułowana jest „Z paletą w dłoni”. Podczas uroczystego spotkania świętowaliśmy jednocześnie Jubileusz Pracowni Plastycznej „Tęczowa Malarnia”, działającej w placówce, nad którą opiekę artystyczną i pedagogiczną sprawuje Anna Świca.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

ŚWIĄTECZNE PRACE NAGRODZONE

27 stycznia 2021, mdk


22 stycznia br. odbyło się podsumowanie XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Witaj, gwiazdko złota...” organizowanego w ramach Tyskich Wieczorów Kolędowych. W tegorocznej edycji, dzieci z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, zostały bardzo wysoko ocenione.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Strefa kreatywności - Wystawa "Projektowanie biżuterii karnawałowej"

19 stycznia 2021, mdk


,,Strefa kreatywności" to nowe grupy plastyczne prowadzone przez nauczyciela panią Renatę Socha. Dzieci i młodzież z trzech grup ,,Strefy Kreatywności" przygotowały pod okiem nauczycielki kolejna wystawę. Tym razem nawiązując do karnawału projektowały biżuterię i karnawałowe makijaże.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Międzynarodowe sukcesy dzieci z Mdk - „TĘCZOWY KALENDARZ” I „PRZYRODA W KOLORACH”

8 stycznia 2021, mdk


Koniec grudnia 2020 roku przyniósł rozstrzygnięcia dwóch konkursów plastycznych o międzynarodowym zasięgu. W obu sukcesy odnieśli wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju uczestniczący w zajęciach plastycznych prowadzonych pod kierunkiem Anny Świcy.

Czytaj dalej Galeria Galeria


życzenia Bożonarodzeniowe - Spokoju i radości na świąteczny czas
23 grudnia 2020, mdk


wydarzenia

ANIOŁY SĄ TAKIE...

30 grudnia 2020, mdk


Piękna malarska praca autorstwa ośmioletniej Lilianny Obszyńskiej z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zatytułowanym „Anioły są takie…”. Konkurs odbywał się w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie.

Czytaj dalej Galeria


18 grudnia 2020, mdk


wydarzenia

SUKCES W KONKURSIE „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

18 grudnia 2020, mdk


Zosia Majcher i Julia Furmanek z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Piękna nasza Polska cała”. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim oraz „Małe Marzenia” Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Osobom Potrzebującym Wsparcia.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

I Powiatowy Konkurs Plastyczny na ,,Kartkę Bożonarodzeniową
z motywem biłgorajskim”

17 grudnia 2020, mdk


Protokół z I. Powiatowego Konkursu Plastycznego na ,,Kartkę Bożonarodzeniową z motywem biłgorajskim” można pobrać tutaj. Nagrody i dyplomy zostaną przekazane lub przesłane laureatom konkursu.

Czytaj dalej


wydarzenia

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA W OBRAZKACH DZIECI

16 grudnia 2020, mdk


Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia możemy pochwalić się sukcesem dzieci z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Aż dwanaście prac przesłanych na XXIX Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „MOJE BOŻE NARODZENIE”, zyskało uznanie jury konkursowego.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Wystawa "CZEKAJĄC NA PIERWSZĄ GWIAZDKĘ"

11 grudnia 2020, mdk


Od 8 grudnia bieżącego roku do 17 stycznia 2021 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju obejrzeć można wystawę prac wychowanków pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia oraz uczestników zajęć Strefa Kreatywności.

Czytaj dalej


wydarzenia

DOBRA KULTURY UNESCO – ARCHITEKTURA W POLSCE

11 grudnia 2020, mdk


Młoda artystka Izabela Borowiec z pracowni Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odniosła sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Dobra kultury UNESCO – Architektura w Polsce”- Zamość 2020, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu pod Honorowym Patronatem Prezydenta  Miasta Zamość – Andrzeja Wnuka.

Czytaj dalej


wydarzenia

WYSTAWA "KOLOR, PLAMA, FORMA..."

akt. 8 grudnia 2020, mdk 4.XII.2020


W galerii I Piętro MDK w Biłgoraju od 2 grudnia 2020r. można oglądać wystawę online pt. „Kolor, plama, forma...”. Wystawa prezentuje prace malarskie wychowanków grup plastycznych „Fantazja” i „3 D”, pracujących pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Sukcesy plastyczne w IX Wojewódzkim Konkursie „MÓJ ANIOŁ” w Krasnymstawie

8 grudnia 2020, mdk


Nagroda, dwa wyróżnienia i cztery kwalifikacje do wystawy, to efekt udziału wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w IX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „MÓJ ANIOŁ”, który odbywa się w Krasnymstawie.

Czytaj dalej Galeriawydarzenia

Mój najbliższy świat – Rodzina i Dom

23 listopada 2020, mdk


Klaudia Czerniak z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została nagrodzona w Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pn. „Mój najbliższy świat – rodzina i dom”. To artystyczne przedsięwzięcie realizuje Fundacja Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” w Szczecinie.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

„Niech żyje kolor!”

17 listopada 2020, mdk


Wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami VIII Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa „Niech żyje kolor” 2020, którego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu. Na konkurs napłynęły 483 prace plastyczne z 74 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski. Do wystawy pokonkursowej organizatorzy zakwalifikowali 129 prac z 58 szkół i pracowni plastycznych. Jury powołane przez organizatorów konkursu przyznało 20 nagród równorzędnych oraz 30 wyróżnień.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

JESTEŚMY DUMNI Z POLSKI

17 listopada 2020, mdk


9 listopada 2020 roku rozstrzygnięty został XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod nazwą „Jesteśmy dumni z Polski”. Wśród laureatów znalazło się aż dziewięcioro wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Głównymi organizatorami konkursu byli Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach i Urząd Miasta Tychy, a Honorowym Patronatem objął imprezę Śląski Kurator Oświaty.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Kolejne sukcesy z dziedziny plastyki naszych wychowanków

16 listopada 2020, mdk


10 listopada 2020 r. w Rzeszowskim Domu Kultury filia Przybyszówka odbyło się spotkanie Jury X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

MÓJ TEATR i KOLEJNE SUKCESY ARTYSTÓW Z MDK

16 listopada 2020, mdk


30. Wystawa Rysunku i Malarstwa "Mój Teatr" 2020 zakończyła się sukcesem młodych twórców z pracowni Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Pierwsza i druga nagroda oraz dwa wyróżnienia to efekt udziału w imprezie, której organizatorem było Centrum Kultury i Rewitalizacji RONDO Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

MDK DLA NIEPODLEGŁEJ 1918 - 2020

11 listopada 2020, mdk


Z okazji Święta Niepodległości Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju przygotował spektakl poetycko-muzyczny pt. „Wolność”. Zaprezentowały się młodzieżowe grupy, pracujące w placówce: „Zawierucha” oraz „Spontan”, przypominając popularne pieśni patriotyczne oraz współczesne teksty o tematyce niepodległościowej.

Czytaj dalej


wydarzenia

,,Projektowanie mody" - kolaż

28 października 2020, mdk


Kolejną wystawę prac plastycznych wykonanych przez dziewczęta z grupy ,,Strefa kreatywności" można oglądać na ścianach korytarza II piętra Młodzieżowego Domu Kultury. tym razem barwne prace zostały wykonane w technice kolażu.

Czytaj dalej Galeria


wydarzenia

Fotorelacja z zajęć plastycznych

23 października 2020, mdk


Strefa Kreatywności, grupa pani Renaty Socha.
Fotorelacja: "Malowanie sit" oraz "Projektowanie mody - kolaż"

Galeria


wydarzenia

Sukces wychowanek MDK w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Szlakiem Orlich Gniazd”

23 października 2020, mdk


Lilianna Obszyńska i Barbara Bodek z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego p.n. „Szlakiem Orlich Gniazd 2020". Konkurs zorganizował Miejski Dom Kultury w Częstochowie.

Czytaj więcej Galeria


wydarzenia

Sukces Filipa w X Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej KOZIOŁEK w Zamościu

16 października 2020, mdk


Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną, jury konkursowe w składzie Pani Magdalena Stopa, Pani Ewa Lisak i Pan Marian Szewera oceniło 60 finalistów na podstawie nagrań nadesłanych w maju.

Czytaj więcej Galeria


TV NaFali

10 października 2020, mdk


10.10.2020 TV NaFali Koncert "Pożegnanie Lata"
Witamy
Kolejny tydzień za nami. Tym razem przygotowaliśmy dla Was relację z wydarzenia, które odbyło się w MDK pod koniec września.
27 września, w niedzielne popołudnie, wychowankowie naszej placówki pożegnali lato tanecznym krokiem. Koncert, jaki przygotowały panie Edyta Buczek oraz Urszula Dmucha wraz ze swoimi podopiecznymi z grup Ada i Impuls, ze względu na warunki pogodowe, odbył się w Auli MDK bez udziału publiczności. Został w całości zarejestrowany i dziś można go obejrzeć na kanale naszej telewizji.

Zapraszamy do oglądania

Prosimy o subskrypcje, aby utworzyć niestandardowy adres URL dla kanału - przyjazny użytkownikom
Wszystkie nasze audycje znajdziesz tu: link


wydarzenia

Dziś obchodzimy Dzień Tańca Ludowego ❤️ 💃🕺

7 października 2020, mdk


Wszystkim Tancerzom i Miłośnikom folkloru życzymy wytrwałości w treningach, sukcesów scenicznych, by taniec dawał Wam radość, zabawę i okazję do poznawania nowych przyjaciół.


wydarzenia

Koncert "Pożegnanie lata"

7 października 2020, mdk


27 września, w niedzielne popołudnie, wychowankowie naszej placówki pożegnali lato tanecznym krokiem.

Czytaj więcej Galeria


wydarzenia

JESIENNE ZABAWY TUSZEM

6 października 2020, mdk


Od 2 października br. dzieci ze ,,Strefy kreatywności" prezentują swoje prace ,,jesienne zabawy tuszem" na wystawie, którą możemy zobaczyć w korytarzu drugiego piętra MDK w Biłgoraju. Nauczycielem prowadzącym i sprawującym opiekę artystyczną nad młodymi artystami jest Renata Socha.

Czytaj więcej Galeria


wydarzenia

JESIENNE DRZEWO – WYSTAWA DZIECIĘCYCH PRAC MALARSKICH

5 października 2020, mdk


Od 2 października br. dzieci z Tęczowej Malarni prezentują swoje prace malarskie na wystawie , którą możemy zobaczyć w galerii „Drugie Piętro” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Nauczycielem prowadzącym i sprawującym opiekę artystyczną nad twórcami prezentowanych obrazów jest Anna Świca.

Czytaj więcej Galeria


wydarzenia

PRACE DZIECI Z MDK W KOLEKCJI SZTUKI DZIECKA

2 października 2020, mdk


Kolekcja Sztuki Dziecka to unikalny zbiór prac plastycznych wykonanych przez dzieci w wieku 3-13 lat. Powstaje z prac nadesłanych na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Paleta wyobraźni” organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Mali artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju mają w niej także swój udział.

Czytaj więcej Galeria


wydarzenia

Taneczne warsztaty w MDK.

29 września 2020, mdk


Podczas ostatniego weekendu w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbywały się warsztaty taneczne. Organizatorkami wydarzenia były nauczycielki tańca pani Edyta Buczek i pani Ingrida Sokołowska. Wychowankowie poszerzali swoje umiejętności taneczne pod okiem profesjonalnych instruktorek tańca z Krakowa.

Czytaj więcej Galeria


wydarzenia

Powiatowy Dzień Olimpijczyka

29 września 2020, mdk


We wtorkowe popołudnie, 29 września br. w naszym MDK zostały wręczone dyplomy i nagrody wychowankom, laureatom ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów.

Czytaj więcej Galeria


wydarzenia

W POSZUKIWANIU SIEBIE

25 września 2020, mdk


Wernisaż wystawy zatytułowanej „W poszukiwaniu siebie” to tytuł ekspozycji prezentowanej od 23 września do 20 października 2020 r. w galerii „Pierwsze Piętro” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Uroczystość odbyła się w środowe popołudnie 23 września br.

Czytaj więcej Galeria


TV NaFali

19 września 2020, mdk


PREMIERA programu TV NAFALI.
Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami z MDK:

- Nadchodzi jesień...
- "Kolorowe motyle na kolorowej łące” to temat prac plastycznych wykonywanych podczas akcji plenerowej ,,Malowanie z mamą lub tatą”
- Zaglądamy na zajęcia wychowanków MDK
- Zaproszenie na wystawę rysunku i malarstwa Magdy Czop

Zapraszamy do oglądania


wydarzenia

"STREFA KREATYWNOŚCI" - NOWE ZAJĘCIA PLASTYCZNE W MDK

18 września 2020, mdk


"Strefa kreatywności” to nowe grupy prowadzone przez nauczyciela panią Renatę Socha. To zajęcia plastyczne oparte o różne techniki. Podczas zajęć dzieci będą rozwijały swoją kreatywność, wyobraźnię, pobudzały zmysły.

Czytaj więcej Galeria


wydarzenia

"Kolorowe motyle na kolorowej łące"

14 września 2020, mdk


"Kolorowe motyle na kolorowej łące” to temat prac plastycznych wykonywanych podczas akcji plenerowej ,,Malowanie z mamą lub tatą”. Akcja została zorganizowana i przeprowadzona na terenie placu przy MDK w sobotnie popołudnie 12 września.

Czytaj więcej Galeria


wydarzenia

Wernisaż wystawy "Przed - wakacyjne malowanki-rysowanki"

14 września 2020, mdk


9 września o godzinie 17:00 w Galerii "Pierwsze Piętro" odbyło się skromne, oficjalne otwarcie wystawy prac plastycznych pod tytułem: "Przed - wakacyjne malowanki-rysowanki".

Czytaj więcej


wydarzenia

Rekrutacja uzupełniająca

02 września 2020, mdk


W związku z pandemią Covid-19 rekrutacja uzupełniająca odbędzie się 8 września 2020r. o godz. 16.00.


Iwona Pawlos
p.o. Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju

Czytaj więcej


Komunikat-covid-19

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W MDK W BIŁGORAJU
W CZASIE TRWANIA PANDEMII COVID-19

02 września 2020, mdkZasady obowiązujące od 1 września 2020 w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.

Czytaj więcej


wydarzenia

Wystawa MOTYLE

04 września 2020, mdk


Motyle to tytuł wystawy prezentowanej w Filii nr 3 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju. Ekspozycja składa się z sześciu prac malarskich. Ich autorkami są wychowanki pracowni plastycznej TĘCZOWA MALARNIA działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.

Czytaj więcej


30-LECIE MDK

28 sierpnia 2020, mdk


Okres wakacyjny dobiegł końca. Wszyscy z radością wracamy do pracy stacjonarnej. Mamy nadzieję, że jak najdłużej. MDK w Biłgoraju w roku szkolnym 2019/2020 obchodził 30-lecie swojej pracy.

Czytaj więcej


wydarzenia

Akcja Wakacje w MDK 2020

29 sierpnia 2020, mdk


Tegoroczne wakacje były... wyjątkowe. Dla niektórych wyczekiwane, bo zdalne nauczanie dało się we znaki, dla innych było to przedłużenie czasu wolnego od szkoły.

Czytaj więcej Galeria zdjęć


wydarzenia

Przed-wakacyjne MALOWANKI – RYSOWANKI

akt. 24.08 | 21 sierpnia 2020, mdk


Od 24 sierpnia 2020 r. w Galerii „Pierwsze Piętro” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju można oglądać wystawę prac plastycznych powstałych podczas wakacyjnych zajęć warsztatowych. Wystawa zatytułowana została „Przed-wakacyjne MALOWAKI-RYSOWANKI”. To efekt twórczej pracy grupy wychowanków pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia. Wernisaż odbędzie się w środę 9 września br. o godzinie 17.00.

Czytaj więcej Galeria zdjęć