Start |  Kontakt |  Pomoc
     O MDK |  Aktualności |  Nasze grupy |  Oferta |  Osiągnięcia |  Pobierz |  Prasa o nas |  Linki
   

 

 

 

 

 
home
     

Wystawa w MDK: "Projektowanie samochodów - hobby czy sztuka użytkowa ?"
Autor: Zuzanna Brzozowska; Data: środa, 31 marzec 2004r.

   Celem wystawy jest zaprezentowanie szerszej publiczności, nie tylko szkiców istniejących już samochodów lecz również naszych własnych koncepcji dodajmy wizjonerskich, które nie jednokrotnie brały już udział w różnego rodzaju konkursach stylizacyjnych. Autorami wystawy są: Miłosz Wróblewski (19 lat), Sławomir Łukasik (24 lata) i Sławomir Myszak (27 lat).
   
Współpraca w tworzeniu projektowania samochodów zainspirowała nas do zorganizowania, tej że wystawy.
  
Uczestnicząc w konkursach organizowanych m.in. przez portal DesignForum oraz czasopismo motoryzacyjne MOTOR, rozwijamy swoje umiejętności oraz poznajemy nowe rozwiązania stylizacyjne. Tworzymy swoje własne wizje samochodów przyszłości. Wystawa ta, to kolejny krok w naszej rysowniczej karierze.
 
Chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszymi pomysłami - wizjami samochodów. Naszym marzeniem jest aby, któryś z projektów został w przyszłości urzeczywistniony.

PLAKAT.jpg

Relacja z przebiegu wystawy:

Otwarcie wystawy "Projektowanie samochodów - hobby czy sztuka użytkowa ?" odbyło się 23 marca br. w galerii biłgorajskiego MDK. Wystawa potrwa do 6 kwietnia 2004 r. Autorami prac są trzej młodzi pasjonaci motoryzacji i wszystkiego co związane z projektowaniem oraz stylizacją samochodów. Są to:

zdjecie2.jpg
  • Sławomir Myszak - obecnie pracownik MDK; do jego największych osiągnięć obecnie należą: 2 miejsce w konkursie stylizacyjnym "Nowa Twarz OPLA" - tygodnik Motor 2001;
  • Sławomir Łukasik - student AGH w Krakowie; do jego największych osiągnięć obecnie należą: 2 miejsce w konkursie stylizacyjnym "Następna generacja Fiata Punto" - PMS 2003 oraz Publikacje prac w miesięczniku "Kurier Daewoo"
  • oraz najmłodszy z nich Miłosz Wróblewski - uczeń IV klasy liceum plastycznego w Zamościu; do jego największych osišgnięć obecnie należą: 3 miejsce w konkursie stylizacyjnym "Następna generacja Fiata Punto" - PMS 2003;
     

   Na wernisaż przybyło wielu gości - przyjaciele, znajomi, i rodzina młodych projektantów. Oficjalnego otwarcia wystawy dokonała Pani Edyta Buczek - v-ce dyrektor MDK.
   Pasjonaci nowoczesnej motoryzacji zajmują się projektowaniem samochodów już od dawna. Wszystkie prace wykonywane sš kredką, ołówkiem, długopisem, markerami oraz farbami akwarelowymi.

   Prace Sławomira Myszaka charakteryzujš się dbałością o wyrazistość formy. Nie brak im realizmu. Auta przedstawiane na rysunkach są trochę jakby jednopłaszczyznowe. Zauważa się problem z perspektywą, co delikatnie psuje walor estetyczny jego prac. Ostre rysy sylwetki samochodu mieszane obłymi kształtami zmniejszają to wrażanie. Zwracanie uwagi na cieniowanie i dodawanie akcentów kolorystycznych w stosunku do szarości sprawiają, że jego prace są oryginalne, żywsze i bardziej naświetlone w sensie estetycznym. Oprócz rysowania Sławek tworzy też modele. Na wystawie znalazły się 2 takie makiety, które są jego autorstwa. Model Mercedesa SLR vision wykonany jest w skali 1:8 oraz pojazd koncepcyjny Fiat 500 w skali 1:16; dokładnie widać to na zdjęciach.

   Sławomir Łukasik preferuje fotograficzną dokładność co zapewne można dostrzec w jego pracach. Dbałość w  oddawaniu realizmu w rysunkach to jego atuty. Jest dobrym obserwatorem. W swoich pracach wykorzystuje ołówki, kredki oraz farby akwarelowe. 

   Natomiast Miłosz Wróblewski w projektach daje upust swojej fantazji. Ma ładną, szybką, ostrą kreskę. Szczególnie dostrzec ją można na rysunkach wykonanych w technice kredek. Artystycznie przedstawione kolorowe auta zdają się być zabawne i wesołe. Projekty są bardzo realistyczne ale nie brakuje w nich motywów fantastycznych.

   Autorzy podkreślają, że to ich pasja, którą pragną realizować w przyszłości nie tylko jako hobby ale również jako sposób na życie.
Obecnie przygotowują prace do konkursu stylizacyjnego "Sen o Warszawie", który ogłoszony jest przez Design Forum.

    Wystawę można oglądać do 6 kwietnia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.
 

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY
ul. Nadstawna 56a, 23-400 Biłgoraj
tel. (0-84) 686 89 56, fax (0-8
4) 686 89 57
mdk@lbl.pl, www.mdk-bilgoraj.lbl.pl

 

       

       

   

 
 do góry
   O Placówce |  Aktualności |  Oferta MDK |  Do pobrania |  Kontakt top ^
 Copyright 2002-2004 MDK Biłgoraj ostatnia aktualizacja:  2 kwietnia 2004