Osiągnięcia naszych wychowanków - 2018-2019
 Styczeń 2019

 19.01.2019 r. | Nauczyciel: Anna Świca

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Okiem artysty – Edgar Degas”
Organizator: Galeria Twórczości Plastycznej Młodych przy MDK „Śródmieście” we Wrocławiu

Nagrody Równorzędne

Malarstwo
Julia Kudełka, lat 18
Magda Czop, lat 17
Marta Sołoducha, lat 18

Wyróżnienie
Martyna Kniaziowska, lat 14

Udział w wystawie pokonkursowej
Weronika Woźnica, lat 16
Dominika Leńczuk, lat18
Aleksandra Farion, lat 18
Zuzanna Dobrzyńska, lat 9
Sonia Kowalska, lat 9

 19.01.2019 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Okiem artysty – Edgar Degas”
Organizator: Galeria Twórczości Plastycznej Młodych przy MDK „Śródmieście” we Wrocławiu

Nagrody Równorzędne

Malarstwo
Faustyna Kaczor l. 16
Bartosz Mucha l. 13

Wyróżnienie
Krzysztof Jankowski l. 17, Aleksandra Okoń l. 16 oraz Iga Serek l. 14

Udział w wystawie pokonkursowej
Ilona Jaskowska l. 11, Bartłomiej Proć l. 13, Olga Kurys l. 12, Karolina Kurys l. 18 i Natalia Grabias l. 17

 11.01.2019 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XXVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Witaj, gwiazdko złota” w ramach Festiwalu „Tyskie Wieczory Kolędowe 2019”
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach

Wyróżnienie
Katarzyna Sudoł, lat 11
Kwalifikacje do wystawy
Hanna Bosak, lat 7
Natalia Gontarz, lat 7
Julia Łuszczak, lat 8
Julia Wasąg, lat 10

Wyróżnienie dla nauczyciela
Anna Świca

 11.01.2019 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

XXVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Witaj, gwiazdko złota” w ramach Festiwalu „Tyskie Wieczory Kolędowe 2019”
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach

Nagroda
Kinga Brodziak 10 lat
Kwalifikacje do wystawy
Emilia Mazurek 11 lat,
Natalia Mucha 11 lat,
Gabrysia Bajwoluk 5 lat,
Natalia Proć 7 lat

 Grudzień 2018

 19.12.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XV. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moje spotkanie z folklorem”
Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Przygoda” w Rybniku
Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda”

Kategoria 7-9 lat

Nagroda
Weronika Zarębska, lat 9

Kategoria 10-12 lat

Wyróżnienie
Izabela Pogorzelec, lat 10
Olga Goch, lat 11

Kwalifikacje do wystawy
Katarzyna Sudoł, lat 11

Kategoria 13-15 lat

Nagroda
Martyna Kniaziowska, lat 14
Wyróżnienie
Angelo Dziwura, lat 13

 19.12.2018 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

XV. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moje spotkanie z folklorem”
Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Przygoda” w Rybniku
Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda”

Kategoria 10-12 lat

Kwalifikacje do wystawy
Gabriela Rój 11 lat

Kategoria 13-15 lat

Wyróżnienie
Gabriela Ciosmak, lat 13
KWALIFIKACJA do wystawy
Kornelia Ciosmak 14 lat

 14.12.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca

VI. Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Mój Anioł”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie
pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
nadesłano 788 prac płaskich i przestrzennych nadesłanych z 61 placówek

kategoria - przedszkola

Nagroda
Olga Skubis, lat 5
Wyróżnienie
Julianna Sołtys, lat 5

kategoria – klasy IV-VI

Nagrody
Katarzyna Sudoł, lat 11
Olga Goch, lat 11
Martyna Mendyk, lat 12
Jakub Furmanek, lat 10
Wyróżnienie
Zuzanna Dobrzyńska, lat 9
Franciszek Gnyp, lat 10

kategoria szkoła ponadgimnazjalna

Nagroda
Patrycja Różańska, lat 16
Kwalifikacje do wystawy
Maria Gnyp, lat 6
Natalia Klucha, lat 11

 14.12.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XVI. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz”
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Tychach
wpłynęło 2360 prac z 275 placówek z Polski, Serbii, Ukrainy, Bułgarii i Białorusi

NAGRODA SPECJALNA

(stanowiąca ilustrację do miesiąca STYCZNIA w kalendarzu na rok 2019)

Katarzyna Sudoł, lat 12

Wyróżnienia (Kwalifikacje do wystawy)

Zofia Majcher, lat 11
Marta Sołoducha, lat 18

 13.12.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Magiczne Okienko”- „Zwierzęta całego świata”
organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie

Grupa III 10-12 lat
Wyróżnienie

Olga Goch, lat 11
Dominika Szubiak, lat 11

Grupa IV 13-16 lat
Wyróżnienie
Martyna Kniaziowska, lat 14

 12.12.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XXVII. Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Boże Narodzenie”
pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i prezydenta Miasta Lublin
Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie
Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie

grupa gimnazjalna
Nagroda

Wiktoria Kurzyńska, lat 13

Wyróżnienie

Martyna kniaziowska, lat 14
Alicja Portka, lat 15

Kwalifikacja do wystawy

Natalia Klucha, lat 11

 09.12.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji”
Dom Kultury w Łapach
Patronat: Burmistrz Miasta Łapy

Nadesłano 763 prace z 109 placówek oświatowych i kulturalnych z całej Polski

Kategoria 7 - 10 lat
Wyróżnienie

Adam Badaszek, lat 8

Kwalifikacja do wystawy

Klaudia Czerniak, lat 8
Paulina Blacha, lat 7

 07.12.2018 r. | Nauczyciel: Edyta Buczek

26. Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Mikołajkowe Spotkania Taneczne”.


w kategorii Debiuty - I miejsce dla grupy Ada I młodsza

w kategorii wiekowej powyżej 15 lat - III miejsce oraz Nagroda Specjalna „za najlepszy wizerunek sceniczny” dla grupy Ada I starsza

 Listopad 2018

 30.11.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca

IV. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Moje wymarzone wakacje”
Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze Nadesłano 2547 prac z 256 placówek z całej Polski


Grupa II (8-10 lat)

Nagroda

ZIzabela Nieckarz, lat 8, Wakacje na wsi

 26.11.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci młodzieży „W harmonii z przyrodą” – VIII edycja – 2018 rok
Na konkurs wpłynęło 820 prac ze 130 placówek oświatowych i kulturalnych.


II kategoria wiekowa – młodzież 11-13 lat

WYRÓŻNIENIA

Zofia Majcher, lat 12, Sikorka
Julia Kuraś, lat 11, Wiewiórka

Wyróżnienie poza kategoriami otrzymał:

Adam Szubiak, lat 6, Jeże

 25.11.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca

VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „Pod kolorowym Parasolem Jesieni”
Organizator: Rzeszowski Dom Kultury filia Zwięczyca
nadesłano 4575 prac z 533 placówek z całej Polski


kategoria 7-10 lat

prace plastyczne

WYRÓŻNIENIA

Jakub Furmanek, lat 9

WYRÓŻNIENIE dla nauczyciela

Anna Świca

 24.11.2018 r. | Nauczyciel: Ingrida Sokołowska

XVIII OGÓLNOPOLSKIE ANDRZEJKOWE SPOTKANIA TANECZNE JASŁO 2018
Jasielski Dom Kultury
W tym roku na scenie w 97 prezentacjach wystąpiło ponad 600 tancerzy z Chełma, Dębicy, Krosna, Mielca, Sandomierza, Ustrzyk, Rzeszowa, Brzozowa, Jedlicza, Korzennej, Leska, Stalowej Woli, Strzyżowa, Biłgoraja i Jasła.


w kategorii 7-11 lat
taniec nowoczesny

III miejsce (zespół „Kropeczki Starsze”)

 17.11.2018 r. | Nauczyciel: Edyta Buczek

XVII Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego "Kontrasty" w Mielcu
Organizator: Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu


kategoria soliści

II miejsce - Martyna Dmitroca - "Milcz"

 16.11.2018 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

XVIII Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „HISTORIA - PAMIĘĆ - CZŁOWIEK” Biłgoraj 2018
Temat przewodni tegorocznego konkursu: "Piękny kraj – piękna ojczyzna"

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju


OŚRODKI KULTURY


Kategoria klasy I - III

NAGRODY

Gabriela Bajwoluk, 5 lat
Alicja Mierzwa, 5 lat


Kategoria klasy IV - VI

NAGRODY

Bartłomiej Proć, 13 lat
Zuzanna Laszko, 10 lat


Kategoria klasy VII – VIII Szkoła Podstawowa i III gimnazjum

NAGRODY

Marta Jargieło, 14 lat

WYRÓŻNIENIA

Weronika Pawlos, 13 lat


Kategoria Szkoły ponadgimnazjalne

WYRÓŻNIENIA

Julia Sławkowska, 16 lat

 16.11.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XVIII Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „HISTORIA - PAMIĘĆ - CZŁOWIEK” Biłgoraj 2018
Temat przewodni tegorocznego konkursu: "Piękny kraj – piękna ojczyzna"

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju


OŚRODKI KULTURY


Kategoria klasy I - III

NAGRODY

Lilianna Obszyńska, 6 lat
Paulina Blacha, 7 lat

WYRÓŻNIENIA

Klaudia Czerniak, 8 lat
Izabela Borowiec, 8 lat


Kategoria klasy IV - VI

NAGRODY

Julia Kuraś, 11 lat

WYRÓŻNIENIA

Lena Bełżek, 10 lat


Kategoria klasy VII – VIII Szkoła Podstawowa i III gimnazjum

NAGRODY

Gabriela Turczyniak, 15 lat
Martyna Kniaziowska, 14 lat


Kategoria Szkoły ponadgimnazjalne

NAGRODY

Magda Czop, 17 lat

WYRÓŻNIENIA

Karolina Kaczor, 17 lat

 09.11.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XL Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”
Organizator: Muzeum Okręgowym w Toruniu
Nadesłano zostało 1484 prac z Polski, Łotwy, Estonii, Białorusi, Słowenii, Turcji, Chin (Hong-Kong).


NAGRODY wyłonione podczas plebiscytu publiczności spośród 167 prac ocenionych przez 3187 osób.
Lilianna Obszyńska, lat 6, „Strój biłgorajski”
Emilia Kapka, lat 12, „Cerkiew”
Martyna Kniaziowska, lat 14, „Cerkiew Radrużu”
Magda Czop, lat.16, „Klasztor w Radecznicy”
Bartosz Łubiarz, lat 17, „Przydrożna kapliczka”


NAGRODA SPECJALNA
dla Instytucji za kreacje nowatorskich rozwiązań artystycznych i wybitne osiągnięcia w procesie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży
Młodzieżowy Dom Kultury
Biłgoraj
opiekun plastyczny: Anna Świca

 08.11.2018 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy

XXIII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj 2018
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju


I Kategoria wiekowa - szkoły podstawowe

tytuł Laureata

Dzieciaki Śpiewaki

 08.11.2018 r. | Nauczyciel: Andrzej Czernik

XXIII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj 2018
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju


II Kategoria wiekowa - IV-VI Szkoły podstawowej

tytuł Laureata

Jakub Trybalski - Studio Wokalne Kombinejszyn


III Kategoria wiekowa - VII-VIII Szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum

tytuł Laureata

Daria Podpora - Studio Wokalne Kombinejszyn


IV Kategoria wiekowa - Szkoły ponadgimnazjalne

tytuł Laureata

Gabriela Duma - Studio Wokalne Kombinejszyn

 07.11.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XV Ogólnopolski Konkurs Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna”
Pałac Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach
Stowarzyszenie Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży.
Patronat Honorowy: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.


Nagroda
Maja Szawara, lat 8


WYRÓŻNIENIE HONOROWE
w postaci kwalifikacji na wystawę pokonkursową

Lilianna Obszyńska, lat 6
Julia Wasąg, lat 9
Angelo Dziwura, lat 13

 Październik 2018

 04.10.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XI Ogólnopolski Konkurs Rysunku Węglem - Łęczna 2018 pod nazwą KOSMOS
organizator: Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA
nadesłano 628 prac

Grupa wiekowa 5-8 lat
III miejsce
Adam Badaszek, lat 7

Grupa wiekowa 9-10 lat
III miejsce
Amelia Adamek, lat 10

Grupa wiekowa 15-18 lat
II miejsce ex aequo:
Bartosz Łubiarz, lat 17


Wyróżnienie
Dominika Leńczuk, lat 18


Kwalifikacja do wystawy
Natalia Klucha, lat 10
Aleksandra Brzozowska, lat 10
Izabela Borowiec, lat 7
Marietta Skalska, lat 6
Martyna Kniaziowska, lat 14
Emilia Kapka, lat 13
Weronika Mielnik, lat 14
Martyna Mendyk, lat 11
Gabriela Turczyniak, lat 14
Krystian Głuszczak, lat 17
Karolina Kaczor, lat 17
Patrycja Różańska, lat 16
Alicja Portka, lat 15

 02-03.10.2018 r. | Nauczyciel: Urszula Demucha

XVI Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych "O Laur Rzecha" w Rzeszowie
organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Edukacji Artystycznej "Promotor"
Patronat nad tegoroczną edycją imprezy objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.
po wcześniejszych eliminacjach wzięło udział 17 zespołów tanecznych z Polski, Ukrainy i Słowacji

Formacja tańca towarzyskiego "IMPULS"
III miejsce w swojej kategorii wiekowej

 02-03.10.2018 r. | Nauczyciel: Edyta Buczek

XVI Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych "O Laur Rzecha" w Rzeszowie
organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Edukacji Artystycznej "Promotor"
Patronat nad tegoroczną edycją imprezy objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.
po wcześniejszych eliminacjach wzięło udział 17 zespołów tanecznych z Polski, Ukrainy i Słowacji

Zespół Tańca Współczesnego "ADA"
Wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej

 Wrzesień 2018

 27.09.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca

I Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Józef Piłsudski w twórczości plastycznej dzieci i młodzieży”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu
wpłynęło 457 prace z 47 placówek województwa lubelskiego Honorowy Patronat: Prezydent Miasta Zamość - Andrzej Wnuk
Posłowie Na Sejm RP: Jarosław Sachajko i Sławomir Zawiślak

Kategoria IV – ośrodki kultury i inne placówki:


I Nagroda
Karolina Kaczor, lat 17


Wyróżnienie
Julia Zajmała, lat 9


Nagrody specjalne Posła na Sejm RP Pana Sławomira Zawiślaka
Michalina Kostek, lat 7
Marta Sołoducha, lat 17
Lena Bełżek, lat 9


Nagroda specjalna Dyrektora Książnicy Zamojskiej Pana Piotra Bartnika
Nikola Dudek, lat 12


Nagroda specjalna Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu Pana Andrzeja Szumowskiego
Martyna Kniaziowska, lat 14

 21.09.2018 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

XVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój" 2018
Patronat: Prezydent Miasta Oświęcim
Nadesłano: 910 prac przez 903 autorów.
Komisja przyznała nagrodę specjalną, 22 równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 7-10 lat, 25 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 11-13 lat, 26 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 14-16 lat, 12 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 17-19 lat oraz wyróżniła udziałem w pokonkursowej wystawie prace 65 autorów.


kategoria wiekowa 17-19 lat


Nagrody: Aleksandra Piaskowa, 18 lat


Wyróżnienie udziałem w pokonkursowej wystawie: Gabriela Ciosmak, 14 lat

 17.09.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca

IV Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „PARKI NARODOWE W POLSCE oraz GATUNKI ZWIERZĄT I ROŚLIN CHRONIONYCH”
organizator: Miejski Dom Kultury w Częstochowie
Nadesłano 480 prac z 78 placówek


Nagroda

Andżelo Dziwura, lat 13, Żuraw – gatunek chroniony


Wyróżnienia

Michalina Kostek, lat 6, Sowa – gatunek chroniony
Amelia Senczyna, lat 12, Koniki polskie - gatunek chroniony
Zuzanna Bielak, lat 12, Zimorodek - gatunek chroniony

 14.09.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca

* Wystawa 14.09 – 11.11.2018 r.
* Finisaż – podsumowanie 09.11.2018 r.

XL Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”
organizator: Muzeum Okręgowym w Toruniu
Nadesłano zostało 1484 prac z Polski, Łotwy, Estonii, Białorusi, Słowenii, Turcji, Chin (Hong-Kong).


Spis prac zakwalifikowanych na wystawę i do plebiscytu publiczności

Julia Furmanek , lat 6, „Martwa natura”
Julia Furmanek, lat 6, „Muzeum Zabawek”
Lilianna Obszyńska, lat 6, „Strój biłgorajski”
Dominika Kudzia, lat 7, „Kapliczka”
Emilia Stós, lat 8, „Toruńskie kamieniczki”
Milena Myszak, lat 8, „Zamek”
Alicja Flor, lat 10, „Szopka krakowska”
Kamila Różańska, lat 10, „W Toruniu”
Emilia Kapka, lat 12, „Cerkiew”
Martyna Kniaziowska, lat 14, „Cerkiew Radrużu”
Alicja Portka, lat 15, „Włoskie miasteczko – Gubbio”
Ewa Król, lat 15, „Kościół na wodzie w Zwierzyńcu”
Magda Czop, lat.16, „Klasztor w Radecznicy”
Bartosz Łubiarz, lat 17, „Przydrożna kapliczka”
Julia Kudełka, lat 17, „Babie lato”
Aleksandra Farion, lat 18, „W Wilanowie”


Nagroda dla Instytucji za kreacje nowatorskich rozwiązań artystycznych i wybitne osiągnięcia w procesie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży Młodzieżowy Dom Kultury ul. „Wira” Bartoszewskiego 10 23-400 Biłgoraj
opiekun plastyczny: Anna Świca