Osiągnięcia wychowanków MDK    2016/2017

Archiwum

 

 Czerwiec 2017

 13.06.2017 r. | Nauczyciel: Urszula Demucha

Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017 – Dzień Olimpijczyka – Nagrody Starosty Biłgorajskiego
Aula LO im. ONZ w Biłgoraju

1. Marcin Gorczyca, 18 lat
2. Maria Grasza, 18 lat

 13.06.2017 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak Kupczak

Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017 – Dzień Olimpijczyka – Nagrody Starosty Biłgorajskiego
Aula LO im. ONZ w Biłgoraju

1. Maja Bednarz 17 lat
2. Bruno Gleń, 11 lat
3. Justynka Mazur 5 lat
4. Magdalena Palinka, 14 lat

 13.06.2017 r. | Nauczyciel: Andrzej Czernik

Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017 – Dzień Olimpijczyka – Nagrody Starosty Biłgorajskiego
Aula LO im. ONZ w Biłgoraju

1. Martyna Koman, 14 lat

 13.06.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017 – Dzień Olimpijczyka – Nagrody Starosty Biłgorajskiego
Aula LO im. ONZ w Biłgoraju

1. Weronika Kuziak, lat 18
2. Julia Kudełka, lat 16
3. Julia Kapka, lat 14
4. Martyna Bednarz, lat 12
5. Amelia Senczyna, lat 11
6. Zuzanna Bielak, lat 11
7. Natalia Rusinek, lat 10
8. Alicja Flor, lat 9
9. Lena Bełżek, lat 9
10. Olga Goch, lat 9
11. Jakub Furmanek, lat 8
12. Milena Myszak, lat 7
13. Stanisław Pindor, lat 7
14. Julia Krawczyk, 6
15. Zuzanna Romaniak, lat 6
16. Izabela Borowiec, lat 6
17. Julia Furmanek, lat 5

 07.06.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

IV. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ZABIERZ MNIE TAM WYOBRAŹNIĄ 2017 - „Portret w kolorze uśmiechu”
Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Głownie
zgłoszono 1558 prac plastycznych wykonanych przez 1546 autorów pod kierunkiem 228 nauczycieli reprezentujących 170 placówek z Polski

Wyróżnienie
Maria Grabek, lat 6

 05.06.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XXVII. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej „COLOR ART” - „Wiej wietrze wiej”
Patronat Honorowy: Polski Komitetu ds. UNESCO w Warszawie
Goleniowski Dom Kultury w Goleniowie

Kategoria - Malarstwo

Grupa I (6 - 9 lat)
Nagrody
Miejsce III
Julia Furmanek, lat 5

Prace zakwalifikowane do wystawy:
Aleksandra Brzozowska, lat 9
Zuzanna Romaniak, lat 6
Julia Krawczyk, lat 6
Jakub Furmanek, lat 8

Grupa II (10-13 lat)
Prace zakwalifikowane do wystawy:
Anna Szubiak, lat 10
Paula Kaczor, lat 10

 02.06.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

17 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Człowiek w ruchu”
Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach
Na konkurs wpłynęło 1443 prac z 208 placówek oświatowych i kulturalnych.

Kategoria 6 lat
III miejsce
Julia Furmanek

Kategoria 7 lat
III miejsce
Łucja Ksiądz

 Maj 2017

 26.05.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „INNE SPOJRZENIE” – „Barwy dzieciństwa”
Ognisko pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu
Nadesłano 3490 prac z Polski oraz 14 państw (Chiny, Bułgaria, Litwa, Węgry, Łotwa, Cypr, Bahrajn, Czechy, Rumunia, Indonezja, Ukraina, Białoruś, Rosja, Kazachstan).

kategoria wiekowa 6-9 lat
NAGRODA
Zuzanna Romaniak, lat 6

WYRÓŻNIENIE
Anna Krzesińska, lat 9

 25.05.2017 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

Powiatowy Konkurs Plastyczno-Fotograficzny dla dzieci i młodzieży „Powiat Biłgorajski – Moje Miejsce na Ziemi”
pod patronatem Starosty Biłgorajskiego

Prace plastyczne

Kategoria Klasy 4 - 6
NAGRODA
Klaudia Kulik, 13 lat
Bruno Gleń, 13 lat

Kategoria Gimnazja
WYRÓŻNIENIE
Natasza Pawlos, 14 lat

Kategoria Szkoły Ponadgimnazjalne
NAGRODA
Aleksandra Piaskowa, 16 lat
WYRÓŻNIENIE
Jakub Majewski, 18 lat

 25.05.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

Powiatowy Konkurs Plastyczno-Fotograficzny dla dzieci i młodzieży „Powiat Biłgorajski – Moje Miejsce na Ziemi”
pod patronatem Starosty Biłgorajskiego

Prace plastyczne

Kategoria klasy 0 - 3
NAGRODA
Izabela Pogorzelec, 8 lat
Lena Kanty, 8 lat
Nina Łukaszczyk, 8 lat
WYRÓŻNIENIE
Lena Bełżek, 8 lat
Amelia Senczyna, 10 lat
Lena Żurawicz, 8 lat
Agnieszka Żuk, 9 lat

Kategoria Klasy 4 - 6
NAGRODA
Martyna Bednarz, 12 lat
WYRÓŻNIENIE
Andżelo Dziwura, 11 lat

Kategoria Gimnazja
NAGRODA
Weronika Woźnica, 14 lat

 23.05.2017 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

XXV Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „MOJE ZAKĄTKI” 2017 „Kwiaty Polskie”
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty

Kategoria 5 - 9 lat
WYRÓŻNIENIE
Natasza Ulidowska, 6 lat
Agata Dołba, 8 lat

Kategoria 10 – 13 lat
KWALIFIKACJA DO WYSTAWY
Anna Jonik, 11 lat
Gabriela Ciosmak, 13 lat

Kategoria 14 – 18 lat
WYRÓŻNIENIE
Natalia Grabias, 15 lat

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY
Aleksandra Piaskowa, 16 lat

 23.05.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XXV Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „MOJE ZAKĄTKI” 2017 „Kwiaty Polskie”
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty

Kategoria 5 - 9 lat
NAGRODA
Lena Kanty, 8 lat

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY
Natalia Lembryk, 5 lat
Aleksandra Brzozowska, 9 lat
Michalina Kostek, 5 lat

Kategoria 10 – 13 lat
NAGRODA
Aleksandra Żak, 12 lat

WYRÓŻNIENIE
Zuzanna Bielak, 11 lat

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY
Martyna Bednarz, 12 lat

Kategoria 14 – 18 lat
NAGRODA
Julia Kapka, 14 lat

WYRÓŻNIENIE
Magda Czop, 15 lat

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY
Alicja Portka, 14 lat

 12.05.2017 r. | Nauczyciel: Andrzej Czernik

XXXVII Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
Wystąpiło 47 podmiotów wykonawczych


Pierwsza kategoria wiekowa - szkoły podstawowe

Laureat
Pola Wasąg
Wiktoria Watrak

Wyróżnienie
Jakub Trybalski


Druga kategoria wiekowa - 11-13 lat (klasy IV-VI)

Laureat
Karolina Monastyrska
Dagmara Skubisz

Wyróżnienie
Maria Wróbel
Anita Pieczonka


Trzecia kategoria wiekowa - 14-16 lat (gimnazjum)

Laureat
Ewelina Komosa

Wyróżnienie
Daria Wiktoria Kotuła
Natalia Piskorska
Gabriela Duma


Czwarta kategoria wiekowa - 17-20 lat (szkoły średnie)

Laureat
Rafał Kaczor
Kamila Rapa


Nominacje do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki "Śpiewający Słowik"
z Naszej placówki otrzymali:

Pola Wasąg, Karolina Monastyrska, Ewelina Komosa

 09.05.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XVII Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży
Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu
Nadesłano 1307 prac

Wyróżnienia
w kategorii kl. I-III szkoły podstawowe
Patrycja Kaproń, lat 8
Kamila Puźniak, lat 9
Kamila Różańska, lat 9

Kwalifikacja do wystawy
Kategoria A: przedszkole od lat 5
Natalia Lembryk, lat 5
Milena Myszak, lat 6

w kategorii B kl. I-III szkoły podstawowe:
Nina Łukaszczyk, lat 8

 06.05.2017 r. | Nauczyciel: Edyty Buczek

XVIII Wojewódzki Festiwal Współczesnych Form Tanecznych w Puławach
Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach
pod patronatem Starosty Puławskiego.

BLOK TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

STARSZA KATEGORIA WIEKOWA – ZESPÓŁ:
WYRÓŻNIENIE:
ADA I STARSZA, FUETE

STARSZA KATEGORIA WIEKOWA – SOLISTA:
2 Nagroda – Joanna Zych

WYRÓŻNIENIE:
Martyna Dmitroca, Julia Małysza

MŁODSZA KATEGORIA WIEKOWA – SOLISTA:
WYRÓŻNIENIE:
Julia Hasiak

 Kwiecień 2017

 27.04.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XXII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „DOM”
Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Radlinie
Miasto Radlin, Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie

Kategoria 3-6 lat
I Miejsce
Izabela Borowiec, lat 6

Nagroda Dyrektora OPP Radlin
Stanisław Pindor, lat 7

Kwalifikacja do wystawy
Natalia Lembryk, lat 5
Liliana Jaskuła, lat 8

 27.04.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XIV Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej: „Świat w oczach najmłodszych – W kwitnącym ogrodzie”
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie pod patronatem Burmistrza Nałęczowa
Nadesłano 1422 prace ze 175 placówek oświatowych

Nagroda
Julia Krawczyk, lat 6

Kwalifikacja do wystawy
Michalina Kostek, lat 5

 24.04.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XXXII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „WARSZAWA MOJA STOLICA”
Pałac Młodzieży w Warszawie
nadesłano1477 prac, które napłynęły na konkurs ze 143 placówek

Nagroda
Weronika Kuziak, lat 17, Krakowskie Przedmieście nocą

Udział w wystawie
Anna Pędziwiatr, lat 14, Zamek Królewski w bożonarodzeniowej szacie
Karolina Kaczor, lat 16, Kamienne Schodki

 22.04.2017 r. | Nauczyciel: Edyta Buczek

Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych – „11 Wiosenne Spotkania Taneczne – Zamość 2017”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego, a Honorowy Patronat objął Pan Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamość
Podczas Spotkań zaprezentowało się 47 zespołów województwa lubelskiego

W najstarszej kategorii wiekowej
I Miejsce - grupa „Ada I”

 22.04.2017 r. | Nauczyciel: Ingrida Sokołowska

Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych – „11 Wiosenne Spotkania Taneczne – Zamość 2017”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego, a Honorowy Patronat objął Pan Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamość
Podczas Spotkań zaprezentowało się 47 zespołów województwa lubelskiego

W kategorii wiekowej kl. IV – VI
III Miejsce - grupa „Jump”

 22.04.2017 r. | Nauczyciel: Ingrida Sokołowska

Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych – „11 Wiosenne Spotkania Taneczne – Zamość 2017”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego, a Honorowy Patronat objął Pan Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamość
Podczas Spotkań zaprezentowało się 47 zespołów województwa lubelskiego

W kategorii wiekowej kl. I – III
I Miejsce - „Kropeczki”

 22.04.2017 r. | Nauczyciel: Agnieszka Wolanin

Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych – „11 Wiosenne Spotkania Taneczne – Zamość 2017”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego, a Honorowy Patronat objął Pan Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamość
Podczas Spotkań zaprezentowało się 47 zespołów województwa lubelskiego

W kategorii wiekowej kl. I – III
III Miejsce - „Stylusie”

 22.04.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XXII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mój Świat” - pt. „Pejzaż”
Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie
Na konkurs nadesłano 3143 prace z 320 ośrodków oraz 23 zgłoszenia indywidualne z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji, Czech i Kazachstanu.

Kwalifikacja do wystawy
Julia Kudełka, lat 16
Weronika Kuziak, lat 17

 05.04.2017 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

IX Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Przemocy mówię NIE - Zamość 2017”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka, Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu Pana Wiesława Pawluka oraz Komendanta Staży Miejskiej Miasta Zamość Pana Mariana Puszki przy współpracy z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Zamościu oraz Biurem Wystaw Artystycznych Galeria Zamojska
wpłynęło 354 prac z 34 placówek z województwa lubelskiego


Kategoria III – ośrodki kultury i inne placówki

II nagroda - Magdalena Palinka, lat 14

 01.04.2017 r. | Nauczyciel: Edyta Buczek

IV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Taneczne Inspiracje” Biłgoraj 2017 r.
Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Trampolina Sukcesu” oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju.

Taniec współczesny
Kategoria średnia 10-13 lat

Wyróżnienie - grupa "ADA I"

Nagroda Specjalna Dyrektora MDK w Biłgoraju - grupa "Lie Team"


Taniec współczesny
Kategoria starsza pow. 14 lat

Wyróżnienie - grupa "ADA I "starsza

 Marzec 2017

 31.03.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XIII edycja Konkursu Plastycznego „Świat moich doznań”
Tarnobrzeski Dom Kultury w Tarnobrzegu

Nagroda
Lena Bełżek, lat 8

 31.03.2017 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tradycje Wielkanocne"
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży
na konkurs nadesłano 2104 prace ze 172 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych z całego kraju.

Kategoria przedszkola
III Nagroda
Justyna Mazur, 5 lat

Kwalifikacja do wystawy
Błażej Gleń, 7 lat

 31.03.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tradycje Wielkanocne"
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży
na konkurs nadesłano 2104 prace ze 172 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych z całego kraju.

Kategoria przedszkola
I Nagroda
Milena Myszak, lat 6

Kategoria 7-9 lat
I Nagroda
Stanisław Pindor, lat 7

Kwalifikacja do wystawy
Izabela Pogorzelec, lat 8
Aleksandra Brzozowska, lat 9

 31.03.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

20. edycja Konkursu Plastycznego Malujemy Pastelami - „Drzewa”
Tarnobrzeski Dom Kultury w Tarnobrzegu

Nagroda
Weronika Kuziak, lat 17
Patrycja Różańska, lat 15

 28.03.2017 r. | Nauczyciel: Edyta Buczek

VIII Wojewódzkie Spotkania Taneczne „Marce Dance” XIII edycja
MDK Krasnystaw
zaprezentowało się 56 grup i zespołów w dwóch kategoriach tanecznych: taniec współczesny i show dance.

Taniec współczesny
Kategoria najstarsza powyżej 16 lat
Wyróżnienie specjalne
ADA I GR. STARSZA

 28.03.2017 r. | Nauczyciel: Agnieszka Wolanin

VIII Wojewódzkie Spotkania Taneczne „Marce Dance” XIII edycja
MDK Krasnystaw
zaprezentowało się 56 grup i zespołów w dwóch kategoriach tanecznych: taniec współczesny i show dance.

Show Dance
Kategoria do 11 lat
Nagroda Dyrektora MDK
Mini formacja STYLusie

 11.03.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Z pędzlem przez świat” – „ETNO-PORTRETY” Oblicza ludzkich kultur
Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki

Rysunek i malarstwo
Kategoria 6-9 lat
Nagroda
Alicja Flor, lat 8

Kategoria 14-19 lat
Wyróżnienie
Julia Kudełka, lat 15

 10.03.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży pt. "Podwórko - Bajkowe podwórko"
Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku
wpłynęło 1841 prac

Nagroda
Izabela Borowiec, 6 lat

 09.03.2017 r. | Nauczyciel: Joanna Łukaszczyk

XIV Spotkania Teatralne „Zwierciadła” 2017
II LO im. Jana Hetmana Zamoyskiego w Lublinie

Grupa „Spontan” zdobyła III Nagrodę  „za wrażliwe opisywanie współczesności oraz świeżość, zespołowość gry scenicznej”, przyznaną przez profesjonalne Jury spotkań.

Młodzieżowe Jury postanowiło wyróżnić aktorów z MDK   „za uniwersalizm sztuki oraz zsynchronizowane sceny grupowe”.

 09.03.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „PORTRETY”
Teatr Ziemi Rybnickiej

Kategoria 7-9 lat
Wyróżnienie
Martyna Kostek, lat 8

 04.03.2017 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak - Kupczak

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „IKONY POPKULTURY – PORTRET ARTYSTY I JEGO LEGENDY...”
Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu

Malarstwo
Kwalifikacja do wystawy
Alicja Siebielec, 13 lat
Magdalena Palinka, 15 lat
Julia Paczor, 15 lat
Maja Bednarz, 17 lat
Natalia Oleszczak, 18 lat
Karolina Kurys, 16 lat
Aleksandra Piaskowa, 15 lat

 04.03.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „IKONY POPKULTURY – PORTRET ARTYSTY I JEGO LEGENDY...”
Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu

Malarstwo
Kwalifikacja do wystawy
Julia Kaczor, lat 13
Weronika Kuziak, lat 17 (2 prace)
Patrycja Różańska, lat 15
Alicja Portka, lat 13
Ewa Król, lat 13
Martyna Kniaziowska, lat 12

 Luty 2017

 27.02.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „PUDEŁKO MOICH MARZEŃ”
Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli

Kategoria wiekowa 10 - 12 lat
Wyróżnienie
Andżelo Dziwura, lat 11

 22.02.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

VIII Wojewódzki Konkurs Fotograficzny i Plastyczny „KOCIE SPRAWY”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu
Patronat: Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski
wpłynęło 888 prac plastycznych oraz 316 prac fotograficznych z 88 placówek oraz 6 prac indywidualnych.

Część Plastyczna - ośrodki kultury i inne placówki


Kategoria I – przedszkola

I nagroda
Milena Myszak, lat 6


Kategoria IV – uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych

II nagroda
Karolina Kaczor, lat 16

III nagroda
Marta Sołoducha, lat 16

Nagroda specjalna ufundowana przez Zamojską Fundację dla Zwierząt i Środowiska ZEA:
Aleksandra Farion, lat 15

 22.02.2017 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

VIII Wojewódzki Konkurs Fotograficzny i Plastyczny „KOCIE SPRAWY”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu
Patronat: Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski
wpłynęło 888 prac plastycznych oraz 316 prac fotograficznych z 88 placówek oraz 6 prac indywidualnych.

Część Plastyczna - ośrodki kultury i inne placówki


Kat. II - uczniowie szkół podstawowych kl. I-III

I nagroda
Aleksandra Czajka, 7 lat
III nagroda
Paulina Trybalska, 7 lat


Kat. III - uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VI

II nagroda
Beniamin Gleń, 11 lat

 18.02.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

Podsumowanie Roku 2016 w Sporcie i Kulturze
Biłgorajskie Centrum Kultury

Nagrody Burmistrza Miasta Biłgoraj za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w roku 2016

Za osiągnięcia w twórczości artystycznej
nagrody /indywidualne – juniorzy/

Pracownia Tęczowa Malarnia
Karolina Kaczor, lat 16
Weronika Kuziak, lat 17

 10.02.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Jak wyglądałaby szopka w innych krajach?
Z jakimi zwierzętami przyszliby ludzie pokłonić się Bożej Dziecinie?”

Fundacja Orszak Trzech Króli (Warszawa)

Kategoria kl. I-III
III miejsce
Jakub Furmanek, lat 8

Kategoria kl. IV-VI
II miejsce
Martyna Bednarz, lat 12
III miejsce
Martyna Kniaziowska, lat 12

Wyróżnienia
Alicja Flor, lat 8
Lena Kloc, lat 9
Julia Wasąg, lat 8
Anna Szubiak, lat 10
Julia Kaczor, lat 13

 08.02.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

VII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Piękny uśmiech zdrowe zęby” – Zamość 2017
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu we współpracy z Wielospecjalistycznym Centrum Stomatologicznym sp. z o.o. ul. Kilińskiego 4 w Zamościu oraz Radą Rodziców MDK
Nadesłano 524 prace z 44 placówek województwa lubelskiego

Kategoria V – wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego do lat 12

II Nagroda
Nina Łukaszczyk, lat 8

 Styczeń 2017

 19.01.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

X Ogólnopolskie Biennale Plastyczne pt. „Rok polski w tradycji i obyczajach”
Pałac Młodzieży w Warszawie
Nadesłano 708 prac z 68 placówek

Nagroda
Lena Bełżek, lat 8

 16.01.2017 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "KOTKI W KROPKI"
Organizator: Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu
Na konkurs nadesłano ok. trzy tysiące prac

WYRÓŻNIENIA
Kategoria 7-9 lat:

Błażej Gleń

 14.01.2017 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Akademia Pana Kleksa" – w ramach II Dziecięcego Festiwalu Sztuki Filmowej w Koszalinie
Organizator: Centrum Kultury 105 w Koszalinie

Nagroda
(Praca posłuży do stworzenia gry pamięciowej "MEMORY")

Bruno Gleń, 11 lat

 10.01.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XXV. Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Witaj, gwiazdko złota” w ramach Festiwalu „Tyskie Wieczory Kolędowe 2017”
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach

Nagroda
Zuzanna Bielak, lat 10


Wyróżnienia
Julia Wasąg, lat 8

 5.01.2017 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny 2016 - "Pablo Picasso"
Organizatorem konkursu jest Galeria Twórczości Plastycznej Młodych Młodzieżowy Dom Kultury "Śródmieście" we Wrocławiu.
Do konkursu przystąpiło 76 placówek oświatowych i pracowni plastycznych z całej Polski, nadsyłając 522 prace wykonane przez dzieci i młodzież w wieku od 5 do 23 lat.
Do wystawy pokonkursowej organizatorzy zakwalifikowali 169 prac.

Nagroda
Maja Bednarz, 16lat


Wyróżnienia
Jakub Majewski, 17 lat
Martyna Mizak, 12 lat
Jagoda Luchowska, 12 lat
Julia Paczos, 15 lat
Klaudia Kulik, 12 lat

 Grudzień 2016

 21.12.2016 r. | Nauczyciel: Anna Świca

V Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Mój Anioł”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie
pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
nadesłano 516 prac płaskich i przestrzennych nadesłanych z 38 placówek

kategoria – Przedszkola
Nagroda
Maria Grabek, lat 6

kategoria – gimnazjum
Nagroda
Bartosz Łubiarz, lat 15

Wyróżnienia
Anna Pędziwiatr, lat 13
Patrycja Różańska, lat 15

kategoria – szkoły ponadgimnazjalne
Nagroda
Marta Sołoducha, lat 16

Wyróżnienia
Karolina Kaczor, lat 16

Kwalifikacja do wystawy
Izabela Pogorzelec, lat 8
Jakub Furmanek, lat 7

 20.12.2016 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XXIV Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Boże Narodzenie”
pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Lublin
Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie
Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie

grupa wiekowa do 9 lat
Nagroda
Katarzyna Sudoł, lat 9

Wyróżnienie
Izabela Borowiec, 6 lat


Kwalifikacja do wystawy
Izabela Pogorzelec, lat 8
Dominika Szubiak, lat 9
Anna Pędziwiatr, lat 13
Julia Kapka, lat 14

 20.12.2016 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

XXIV Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Boże Narodzenie”
pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Lublin
Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie
Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie

grupa wiekowa do 9 lat
Kwalifikacja do wystawy
Agata Douba, 7lat

 16.12.2016 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XIV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz”
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Tychach
Nadesłano 694 prace plastyczne

Nagroda Specjalna
Ilustracja w kalendarzu na rok 2017 - SIERPIEŃ
Julia Kapka, lat 14


Wyróżnienie
przez kwalifikację do wystawy

Dominika Szubiak, lat 9
Andżelo Dziwura, lat 11
Anna Pędziwiatr, lat 13
Weronika Mielnik (2 prace), lat 13
Ewa Król, lat 13
Weronika Woźnica, lat 14
Karolina Kaczor, lat 16
Aleksandra Farion, lat 16

 15.12.2016 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moje spotkanie z folklorem”
Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Przygoda” w Rybniku
Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda”

Kategoria 7-9 lat
Nagroda
Olga Goch, lat 9

Kategoria 10-12 lat
Kwalifikacja do wystawy
Aleksandra Żak, lat 12
Lena Futyma, lat 10

Kategoria 13-15 lat
Kwalifikacja do wystawy
Magda Czop, lat 15

Kategoria 16-19 lat
Nagroda
Weronika Kuziak, lat 17
Wyróżnienie
Marta Sołoducha, lat 16
Kwalifikacja do wystawy
Weronika Mazurek, lat 16

 04.12.2016 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XV Charytatywna Akcja Choinki Jedynki – Konkurs plastyczny „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”
Polskie Radio S.A. Program 1
Honorowy Patronat Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser–Duda.


Wyróżnienie
Natalia Rusinek, lat 9

 5.XII.2016 r. | Nauczyciel: Andrzej Czernik

Międzypowiatowy Festiwal Piosenki "Mikołaj 2016"
Kuryłówka

Martyna Koman - II miejsce, Daria Podpora - III miejsce

 Listopad 2016

 30.XI.2016 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

Konkurs dla dzieci z Biłgoraja i placówek pozaszkolnych p.n. „Sprzątaj po swoim psie” w ramach projektu 'Śliski temat'
Organizator: Fundacja "Bliżej Pasji" wspólnie z Biłgorajskim Stowarzyszeniem Opieki Nad Zwierzętami "Podaj Łapę"
Wpłynęło 83 prace, wymagane kryteria spełniło 71 prac, które zostały ocenione przez Komisję konkursową.

Podziękowanie za udział
Mucha Bartosz

 28.XI.2016 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny p.n. „Ja i Król Maciuś Pierwszy”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku
Urząd Miasta Płocka

Grupa wiekowa 4-6 lat
Wyróżnienie
Michalina Kostek, lat 5

 24-25.XI.2016 r. | Nauczyciel: Edyta Buczek

XV Przegląd Zespołów Tanecznych "Pasikonik 2016"
Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu

II Kategoria
Wyróżnienie
Zespół Tańca Współczensego "ADA"

 18.XI.2016 r. | Sukces nauczycieli zajęć plastycznych MDK

Konkurs „Najciekawsza Praca Roku” w ramach cyklicznej imprezy Jesień Plastyczna – Hrubieszów 2016
Hrubieszowski Dom Kultury

Tytuł laureata
Anna Świca i Irena Oręziak-Kupczak

 9.XI.2016 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XVI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Rodzina. Rodzina w muzeum”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie
pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty

Kategoria 4-6 lat
Nagroda
Michalina Kostek, lat 5
Wyróżnienie
Jagoda Adamek, lat 6

Kategoria 7-9 lat
Nagroda
Martyna Kostek, lat 8

kategoria 10-12 lat
Nagroda
Anna Szubiak, lat 10

Kwalifikacje do wystawy
Natalia Gontarz, lat 5
Milena Myszak, lat 6
Amelia Adamek, lat 8

 9.XI.2016 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak Kupczak

XVI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Rodzina. Rodzina w muzeum”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie
pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty

Kwalifikacje do wystawy
Hanna Adamek (lat 6),
Justyna Luchowska (lat 8),
Kinga Brodziak (lat 7)

 4.XI.2016 r. | Nauczyciel: Andrzej Czernik

XXI FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I LEGIONOWEJ BIŁGORAJ 2016 r.

Druga kategoria wiekowa – gimnazja
Laureat
MARTYNA KOMAN
WERONIKA FLIS
GABRIELA DUMA

Trzecia kategoria wiekowa – szkoły ponadgimnazjalne
Laureat
EWELINA KOMOSA
ROKSANA KNIAZIOWSKA

Wszyscy Laureaci są nominowali do Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Warce.

 XI.2016 r. | Nauczyciel: Anna Świca

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Ilustracja do wybranego wiersza Jana Brzechwy”
Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze
Wpłynęło 3640 prac z 332 placówek

III grupa 8-9 lat
Nagroda
Olga Goch, lat 8, „Sum”
Olena Misztal, lat 9, „Akademia Pana Kleksa”

IV grupa 10-11 lat
Nagroda
Amelia Senczyna, lat 10, „Dzik”
Wyróżnienie
Anna Szubiak, lat 10, „Na straganie”

V grupa 12-13 lat
Nagroda
Aleksandra Żak, lat 12. „Księżyc”

 Październik 2016

 29-30.X.2016 r. | Nauczyciel: Urszula Demucha

Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych
Hala OSiR w Tarnowie Podgórnym
Organizatorem Mistrzostw było Polskie Towarzystwo Taneczne ST Bellcanto Poznań, O.Wielkopolski PTT.

W gronie najlepszych tancerzy z całej Polski znalazła się nasza para Marcin Gorczyca – Maria Grasza.

W sobotę 29 października, startując w kat 16-18 lat Styl Standard na 37 par wywalczyli ścisły Finał ostatecznie zajmując V miejsce.

W niedzielę para startowała w kat wiekowej 16-20 lat, zajmując również wysoką 10 lokatę.

 29.X.2016 r. | Nauczyciel: Edyta Buczek

Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego „KONTRAKCJE” w Krakowie
Do Krakowa przyjechało ponad 50 zakwalifikowanych zespołów z całej Polski, które startowały w trzech kategoriach wiekowych, prezentując ciekawe układy choreograficzne.

Oprócz rywalizacji tanecznych podczas festiwalu przeprowadzony został konkurs choreograficzny do muzyki zadanej przez organizatorów.

W obu konkurencjach scenicznych uczestniczyły podopieczne pani Edyty Buczek z grupy ADA I i w obu odniosły znaczące sukcesy: wyróżnienie festiwalowe oraz wyróżnienie za choreografię autorstwa Martyny Dmitrocy i Julii Małyszy.

 27.X.2016 r. | Nauczyciel: Ewa Chuchro

Jubileuszowy 10. Powiatowy Dzień Twórcy Kultury
Sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Biłgoraju

Podczas wydarzenia najbardziej zasłużeni w tej dziedzinie otrzymali statuetki i pamiątkowe dyplomy. Wśród nagrodzonych znalazł się Zespół Tańca Ludowego "TANEW” z naszego Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Zespół Tańca Ludowego "Tanew" - za promocję folkloru oraz kultywowanie polskich tradycji narodowych i regionalnych. Od ponad 30 lat zespół prezentuje swój dorobek w kraju i za granicą. Posiada bogaty repertuar taneczny i wokalny oraz interesujące układy choreograficzne. W 2015r zespół reprezentował Polskę i Biłgoraj na Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcym w Bułgarii, Festiwalu Amerykańsko - Polonijnym w Stanach Zjednoczonych oraz brał udział w nagraniu teledysku w ramach promocji regionu na Światowe Dni Młodzieży. W 2016 roku promował naszą kulturę regionalną i narodową na Zjeździe Polonii Francuskiej w Osny pod Paryżem. Zespół prowadzi pani Ewa Chuchro.

 26.X.2016 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XIII Ogólnopolski Konkurs Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna”
Pałac Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach
Stowarzyszenie Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży.
Patronat Honorowy: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

WYRÓŻNIENIE HONOROWE
w postaci kwalifikacji na wystawę pokonkursową
Lena Futyma, lat 9

 25.X.2016 r. | Nauczyciel: Anna Świca

III Diecezjalny Konkurs Fotograficzno - Plastyczny „Madonny”
Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu
Honorowy Patronat Ordynariusza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Jego Ekscelencji ks. Biskupa Mariana Rojka

Część Plastyczna

Kategoria I – uczniowie do lat 9
III nagroda
Lena Bełżek, lat 8

Kategoria II – uczniowie od lat 10 - 12
Wyróżnienie
Zuzanna Bielak, lat 10

Kategoria III – uczniowie od lat 13 - 18
I nagroda
Julia Kudełka, lat 16
II nagroda
Magda Czop, lat 15

Kwalifikacje do wystawy
Natalia Klucha, lat 8
Andżelo Dziwura, lat 11
Anna Pędziwiatr, lat 13

 04.X.2016 r. | Nauczyciel: Anna Świca

IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS RYSUNKU WĘGLEM – MUZYKA- Łęczna 2016
Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA

Grupa wiekowa 5-8 lat
I miejsce
Olga Goch, lat 8, „Muzycy”
Wyróżnienie
Lena Żurawicz, lat 7

Grupa wiekowa do 14 lat
II miejsce
Emilia Gałka, lat 14, „ Muzyka w Paryżu”

Grupa wiekowa do 18 lat
I miejsce
Weronika Mazurek, lat 15, „Rytmy Jazzu”

Kwalifikacja do wystawy
Zuzanna Bielak, lat 10
Aleksandra Brzozowska, lat 8
Paula Kaczor, lat 9
Weronika Nowacka, lat 8
Stanisław Pindor, lat 6

 Wrzesień 2016

 29.X.2016 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Kwiaty w ogrodzie” 2016
Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku
pod patronatem „Vitroflora” k. Bydgoszczy;
Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda”;

Kategoria 5-7 lat
Kwalifikacja do wystawy
Liliana Jaskuła, lat 7
Elena Wolanin, lat 7

Kategoria 8-10 lat
Kwalifikacja do wystawy
Milena Iwańczyk, lat 8

Kategoria 11-13 lat
Kwalifikacja do wystawy
Martyna Kniaziowska, lat 11
Anna Pędziwiatr, lat 13

Kategoria 14-16 lat
Nagroda
Julia Kudełka , lat 15
Kwalifikacja do wystawy
Weronika Mazurek, lat 15

 24-25.X.2016 r. | Nauczyciel: Urszula Demucha

X Jubileuszowa Opolska Gala Tańca Cerrad 2016
Organizatorem tanecznych zmagań w Opolu był Zarząd Okręgu Lubelskiego PTT EM Studio.

W sobotę nasza para, startując w kategorii 16 – 18 lat Open Standart, wytańczyła I miejsce, a tym samym tytuł Mistrza Okręgu na rok 2016. Niedzielne zmagania przyniosły podopiecznym pani Uli tytuł II vice Mistrza w kategorii Standard Open 16 – 20 lat.

 17.X.2016 r. | Nauczyciel: Anna Świca

XXXVIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”
Muzeum Okręgowe w Toruniu
Na konkurs wpłynęło 2300 prac z 90 ośrodków polskich i zagranicznych

Udział w wystawie
Weronika Woźnica, lat 14, Dziewczyna w stroju góralskim
Weronika Kamieniec, lat 14, Dziewczyna w żółtej chustce
Julia Kudełka, lat 15, Hucułka
Marta Sołoducha, lat 15, Hucuł
Aleksandra Wujec, lat 13, Hucułka
Patrycja Różańska, lat 14, Hucułka
Emilia Gałka, lat 14, Aborygen
Julia Furmanek, lat 4, Wizyta w muzeum
Stanisław Pindor, lat 6, Wizyta w muzeum
Martyna Kostek, lat 7, Wieża ratuszowa
Aleks Stelmach, lat 7, Abstrakcja
Karolina Guska, lat 9, Japonka
Artur Kurzyński, lat 10, Motyw sztuki Aborygenów

 16-17.X.2016 r. | Nauczyciel: Urszula Demucha

Turniej Tańca "Freedom Dance Cup Radom 2016 Poland"
Organizatorem imprezy była firma MAKAN oraz MOSiR Radom.

Sobotnie występy: W kategorii 16 – 18 lat Open Standart, w której prezentowały się 23 pary, start naszej pary Marcin Gorczyca i Maria Grasza został wysoko oceniony. Tancerze uplasowali się na IX miejscu.

Niedzielną rywalizację w kategorii 16 – 20 lat Open Standart nasza para zakończyła na VII pozycji, pokonując 11 innych par.

Rok szkolny - 2015-16


Rok szkolny - 2014-15
Rok szkolny - 2013-14
Rok szkolny - 2012-13
Rok szkolny - 2011-12
Rok szkolny - 2010-11
Rok szkolny - 2009-10
Rok szkolny - 2008-09
Rok szkolny - 2007-08
Rok szkolny - 2006-07
Rok szkolny - 2005-06
Rok szkolny - 2004-05
Rok szkolny - 2003-04

© MDK Biłgoraj 2002-2017