Czerwiec 2018 |
15-18.06.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XVIII Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy „Słońce – Radość – Piękno” Nesebar (Bułgaria)
PLASTYKA starsza grupa wiekowa
V Miejsce: Patrycja Różańska
IV Miejsce: Dominika Leńczuk
|
21.06.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
IX Ogólnopolskie Biennale Plastyczno-Fotograficzne Dzieci i Młodzieży „PRZYRODA”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu Nadesłano 1245 prac plastycznych i fotograficznych od 86 nadawców
PLASTYKA Wyróżnienie
Martyna Mendyk, lat 11
Kwalifikacja do wystawy pokonkursowej
Ewa Król, lat 14
Anna Pędziwiatr, lat 15
Marta Sołoducha, lat 17
|
15.06.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XVIII edycja regionalnego konkursu ekologicznego - Konkurs Plastyczny „Wędrówki po szlakach Roztocza”
Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu
Kategoria 7-12 lat I NAGRODA
Maja Szawara, Klaudia Czerniak
II NAGRODA
Lena Bełżek, Julia Wasąg
III NAGRODA
Maria Gałka
Wyróżnienie
Emilia Kapka, Natalia klucha, Zofia Gałka, Alicja Flor, Izabela Pogorzelec, Kamila Różańska
Kategoria 13-15 lat I NAGRODA
Martyna Kniaziowska
|
15.06.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
VI Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pn. „Szlakiem Orlich Gniazd”
Miejski Dom Kultury w Częstochowie
NAGRODA
Marta Sołoducha
Wyróżnienie
Izabela Pogorzelec, lat 9
Martyna Kniaziowska, lat 13
Julia Kapka, lat 15
Dominika Leńczuk, lat 17
Karolina Kaczor, lat 17
|
14.06.2018 r. | Wychowankowie MDK |
Powiatowy Dzień Olimpijczyka Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
Wyróżniono
1. Martyna Dmitroca
2. Joanna Zych
3. Krystian Świerczyński
4. Weronika Lekan
5. Mateusz Kmieć
6. Nela Fusiarz
7. Kacper Kapka
8. Weronika Kusz
9. Diana Kotuła
10. Weronika Flis
11. Stanisław Pindor
12. Ea Król
|
14.06.2018 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak |
XVII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Rodzina. Z rodziną w ZOO”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
Kat. Przedszkola
Nagrody:
Julia Frączak 6 lat
Maja Lipiec 6 lat
Kategoria klasy I-III
Wyróżnienie
Agata Dołba 9 lat
|
14.06.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XVII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Rodzina. Z rodziną w ZOO”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
Kategoria klasy I-III
Nagroda
Adam Badaszek, lat 7
Wyróżnienie
Lena Bełżek, lat 9
Kategoria klasy IV-VI
Wyróżnienie
Katarzyna Sudoł, lat 11
Alicja Flor, lat 10
Jakub Furmanek, lat 10
kwalifikacje do udziału w wystawie
Anna Szubiak, lat 11
Dominika Szubiak, lat 10
|
12.06.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży z cyklu „Wielcy Znani i Nieznani”; XV. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny - Rybnik 2018 pt. „WILLIAM TURNER – SŁOŃCE WE MGLE”
Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku Pod Honorowym Patronatem: Prezydenta Miasta Rybnika, Śląskiego Kuratora Oświaty, Polskiego Komitetu InSEA
Grupa 12-15 lat
NAGRODA
Ewa Król, lat 14
Wyróżnienie
Alicja Portka, lat 14
|
10.06.2018 r. | Nauczyciel: Andrzej Czernik |
XVI Mały Festiwal Piosenki Dziecięcej o „Józefowskiego Słowika” Zaprezentowało się blisko 100 wykonawców
Najwyższa nagroda - „Józefowski Słowik”, w swojej kategorii wiekowej
otrzymała Monika Litwin - Studio Wokalne „Kombinejszyn”
III miejsce w swojej kategorii wiekowej
zdobyła Daria Podpora - Studio Wokalne „Kombinejszyn”
|
9.06.2018 r. | Nauczyciel: Ewa Chuchro |
XVIII Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego we Włodawie
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie
W przeglądzie wzięło udział 16 grup tańca ludowego z Lubelszczyzny.
Do Włodawy przyjechało blisko 450 tancerzy, muzyków i instruktorów.
Kategoria (15-19 lat)
I miejsce:
Zespół Tańca Ludowego TANEW
|
9.06.2018 r. | Nauczyciel: Andrzej Czernik, Jarosław Kloc |
XVIII Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego we Włodawie
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie
W przeglądzie wzięło udział 16 grup tańca ludowego z Lubelszczyzny.
Do Włodawy przyjechało blisko 450 tancerzy, muzyków i instruktorów.
Kategoria (15-19 lat)
I miejsce:
Zespół Wokalno-Instrumentalny "Zawierucha"
|
08.06.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
18. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Człowiek w ruchu”
Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach Na konkurs wpłynęło 1064 prace ze 153 placówek oświatowych i kulturalnych.
Kategoria 7 lat
Wyróżnienie
Dominika Kudzia
Kategoria 8 lat
III miejsce
Łucja Ksiądz
Kategoria 9 lat
Wyróżnienie
Stanisław Pindor
Kategoria 10 lat
II miejsce
Martyna Kostek
|
1-2.06.2018 r. | Nauczyciel: Kornela Rudy |
XXI Festiwal Piosenki „Rozśpiewany Chrząszcz” w Szczebrzeszynie
Wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej
Filip Bednarz - Dzieciaki Śpiewaki
|
01.06.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
33. Konkurs Plastyczny „ŚWIAT DZIECKA”
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu Nadesłano 1454 prace z 83 miejscowości w Polsce i 1 w Anglii.
II grupa 8-10 lat
NAGRODA
Stanisław Pindor, lat 8
|
Maj 2018 |
26.05.2018 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak |
VIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Przyroda w kolorach” – „W świecie psowatych”
Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach Na konkurs nadesłano 1423 prace
Miejsce
Klaudia Kulik 13 lat
Kwalifikacje do wystawy:
Kornelia Ciosmak 13 lat, Julia Marzec 12 lat
|
26 – 27 maja 2018 r. | Nauczyciel: Andrzej Czernik, Jarosław Kloc |
XII Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Podlaska Nuta” 2018
Organizator: Bielski Dom Kultury
Kategoria: Piosenka Ludowa, Zespoły Śpiewacze powyżej 15 lat
Zespół Wokalno-Instrumentalny „ZAWIERUCHA” – I miejsce
|
23-24.05.2018 r. | Nauczyciel: Andrzej Czernik |
Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” w Rykach
II miejsce w swojej kategorii wiekowej
Weronika Flis - Studio Wokalne „Kombinejszyn”
Wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej
Daria Podpora - Studio Wokalne „Kombinejszyn”
|
23-24.05.2018 r. | Nauczyciel: Kornela Rudy |
Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” w Rykach
Wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej
Filip Bednarz - Dzieciaki Śpiewaki
|
22.05.2018 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak |
III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pejzaże”
Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach Na konkurs wpłynęło ponad 400 prac z różnych regionów naszego kraju.
Szkoły ponadgimnazjalne: II miejsce
Aleksandra Piaskowa 18 lat
Wyróżnienie
Karolina Kurys 18 lat, Aleksandra Litwin 18 lat, Zuzanna kozina 17 lat
Szkoły podstawowe i gimnazja: Wyróżnienie
Iga Serek
|
15-18.05.2018 r. | Nauczyciel: Urszula Demucha |
Ogólnopolskie Spotkania Artystyczne Opole Artis 2018
Zaprezentowało się ponad 300 uzdolnionych dzieci z całej Polski skupionych wokół Młodzieżowych Domów Kultury. Wielki koncert dla przedszkoli i szkół zwieńczyła gala podczas, której wystąpił Kamil Bednarek z zespołem.
Nominacja do koncertu wieczornego - Gali tanecznej
Formacja Tańca Towarzyskiego "IMPULS"
|
15-18.05.2018 r. | Nauczyciel: Ingrida Sokołowska |
Ogólnopolskie Spotkania Artystyczne Opole Artis 2018
Zaprezentowało się ponad 300 uzdolnionych dzieci z całej Polski skupionych wokół Młodzieżowych Domów Kultury. Wielki koncert dla przedszkoli i szkół zwieńczyła gala podczas, której wystąpił Kamil Bednarek z zespołem.
Nominacja do koncertu wieczornego - Gali tanecznej
Zespół Tańca Nowoczesnego "JUMP"
|
15-18.05.2018 r. | Nauczyciel: Edyta Buczek |
Ogólnopolskie Spotkania Artystyczne Opole Artis 2018
Zaprezentowało się ponad 300 uzdolnionych dzieci z całej Polski skupionych wokół Młodzieżowych Domów Kultury. Wielki koncert dla przedszkoli i szkół zwieńczyła gala podczas, której wystąpił Kamil Bednarek z zespołem.
Udział w koncercie przedpołudniowym
Zespół Tańca Współczesnego "ADA"
|
12.05.2018 r. | Nauczyciel: Edyta Buczek |
XIX Wojewódzkim Festiwal Współczesnych Form Tanecznych w Puławach
Organizatorzy: Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach
Patronat:Starosta Puławski, Witold Popiołka.
W najstarszej kategorii wiekowej, od 14 lat grupa ADA I- choreografią „Dla Ciebie, Jasieńku” wytańczyła I miejsce
Wyróżnienie - duet: Kasia Szado i Patrycja Poźniak
I miejsce - solistki: – Martyna Dmitroca
II miejsce - solistki: – Joanna Zych
III miejsce - solistki: – Oliwia Stelmach
|
11.05.2018 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak |
XXVI Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „MOJE ZAKĄTKI” 2018 „FOLKLOR” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
Organizatorzy: MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY w Biłgoraju
Kategoria klasy I – III Szkoły Podst.
Ośrodki Kultury
KWALIFIKACJA DO WYSTAWY
Maja Lipiec, 6 lat
Natalia Proć, 7 lat
Kategoria: klasy VII SP – II i III Gimn.
Ośrodki Kultury
NAGRODA
Marta Jargieło, 14 lat
WYRÓŻNIENIE
Martyna Grabias, 15 lat
Kategoria: klasy I – III Szkoły Ponadgimn.
Ośrodki Kultury
NAGRODA
Aleksandra Okoń, 16 lat
WYRÓŻNIENIE
Zuzanna Kozina, 17 lat
Jakub Nizio, 17 lat
Aleksandra Piaskowa, 18 lat
KWALIFIKACJA DO WYSTAWY
Aleksandra Litwin, 18 lat
|
11.05.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XXVI Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „MOJE ZAKĄTKI” 2018 „FOLKLOR” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
Organizatorzy: MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY w Biłgoraju
Kategoria klasy I – III Szkoły Podst.
Ośrodki Kultury
NAGRODA
Nina Łukaszczyk, 9 lat
WYRÓŻNIENIE
Adam Badaszek, 7 lat
Weronika Zarębska, 8 lat
Maja Szarawa, 8 lat
Kategoria: klasy IV - VI
Ośrodki Kultury
NAGRODA
Alicja Flor, 10 lat
WYRÓŻNIENIE
Lena Futyma, 11 lat
KWALIFIKACJA DO WYSTAWY
Jakub Furmanek, 10 lat
Zofia Gałka, 11 lat
Kategoria: klasy VII SP – II i III Gimn.
Ośrodki Kultury
NAGRODA
Martyna Kniaziowska, 14
Kategoria: klasy I – III Szkoły Ponadgimn.
Ośrodki Kultury
NAGRODA
Aleksandra Okoń, 16 lat
|
Kwiecień 2018 |
27.04.2018 r. | Nauczyciel: Andrzej Czernik |
XXXVIII Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Biłgoraj 2018
Organizatorzy: MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY w Biłgoraju
w kategorii 6-10 lat II Nagroda: Monika Litwin Wyróżnienie: Klaudia Lekan
w kategorii 11-13 lat I Nagroda: Daria Podpora II Nagroda: Martyna Cios Wyróżnienie: Pola Wasąg, Natalia Mazurkiewicz
w kategorii 14-16 lat Wyróżnienie: Gabriela Duma
w kategorii 17-20 lat I Nagroda: Weronika Flis III Nagroda: Ewelina Komosa Wyróżnienie: Karolina Więcław
Nominacja do Wojewódzkiego Festiwalu "Śpiewający Słowik" Daria Podpora, Weronika Flis
|
27.04.2018 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy |
XXXVIII Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Biłgoraj 2018
Organizatorzy: MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY w Biłgoraju
w kategorii 6-10 lat I Nagroda: Filip Bednarz
Nominacja do Wojewódzkiego Festiwalu "Śpiewający Słowik" Filip Bednarz
|
26.04.2018 r. | Nauczyciel: Joanna Łukaszczyk |
41. WOJEWÓDZKIE PREZENTACJE TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH
Organizatorzy: MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY „POD AKACJĄ” w Lublinie
III Miejsce - Grupa Teatralna SPONTAN
za spójną realizację sceniczną, ciekawy scenariusz autorski, zespołowość,
dobór środków wyrazu w spektaklu „Przypadek”, scenariusz i reżyseria Joanna Łukaszczyk
Jury wyróżniło:
Panią Joannę Łukaszczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju za umiejętność pracy z aktorem w spektaklu „Przypadek”.
|
26.04.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
IX. Wojewódzki Konkurs Fotograficzno-Plastyczny „KOCIE SPRAWY”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu wpłynęło 918 prac plastycznych oraz 239 prac fotograficznych z 89 placówek
Część Plastyczna - ośrodki kultury i inne placówki
Kategoria – uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych
II nagroda
Gabiela Turczyniak, lat 14
Wyróżnienie
Magda Czop, lat 16
Nagroda specjalna ufundowana przez Zarząd Osiedla Kilińskiego w Zamościu
Martyna Kniaziowska, lat 13
|
21.04.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XXIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mój Świat” pt. „Opowiem ci o mojej ojczyźnie”
Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie Nadesłano 1190 prac ze 124 ośrodków z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji, Serbii i Kazachstanu
Kategoria wiekowa 5-6 lat
Wyróżnienia
Zuzanna Romaniak, lat 6
Kategoria wiekowa 7-9 lat
Wyróżnienia
Jakub Grabias, lat 7
Kwalifikacja do wystawy
Nina Łukaszczyk, lat 9
|
18.04.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XXV. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna” - „MAGIA ROŚLIN - KWIAT”
Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu Nadesłano 755 prac plastycznych z 92 szkół i pracowni plastycznych
Malarstwo
Nagrody Równorzędne
Milena Iwańczyk, lat 9 ; Weronika Mielnik, lat 14
Wyróżnienia
Andżelo Dziwura, lat 12 ; Izabela Pogorzelec, lat 9 ; Artur Kurzyński, lat 12
|
12.04.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XV Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej: „Świat w oczach najmłodszych – Rodzinne pasje”
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie pod patronatem Burmistrza Nałęczowa Nadesłano 859 prac z 58 placówek oświatowych
Nagroda
Stanisław Pindor, lat 8
Kwalifikacje do wystawy
Adam Badaszek, lat 7
|
14.04.2018 r. | Nauczyciel: Edyta Buczek |
V OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA "TANECZNE INSPIRACJE" 2018
Pierwszy dzień zmagań: Taniec współczesny, liga mistrzów (taniec nowoczesny, taniec współczesny) wystąpiło 36 zespołów
Organizatorzy: MDK Biłgoraj, Trampolina Sukcesu Biłgoraj, OSiR Biłgoraj, UM Biłgoraj
Kategoria wiekowa młodsza od 6–9 lat
Grupa ADA II – za żywiołowość
Kategoria wiekowa średnia od 10–13 lat
NAGRODA SPECJALNA Prezesa Stowarzyszenia „TS”: ADA PLUS
Kategoria wiekowa starsza od 14 lat
Wyróżnienie: Ada I Grupa Młodsza - „Lulaj”
Liga Mistrzów
Nagroda Specjalna Dyrektora MDK: Ada I gr. starsza
|
14.04.2018 r. | Nauczyciel: Ingrida Sokołowska |
V OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA "TANECZNE INSPIRACJE" 2018
Pierwszy dzień zmagań: Taniec współczesny, liga mistrzów (taniec nowoczesny, taniec współczesny) wystąpiło 36 zespołów
Organizatorzy: MDK Biłgoraj, Trampolina Sukcesu Biłgoraj, OSiR Biłgoraj, UM Biłgoraj
Kategoria wiekowa średnia od 10–13 lat
TN : Wyróżnienia: Grupa Jump
|
13.04.2018 r. | Nauczyciel: Urszula Demucha |
V OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA "TANECZNE INSPIRACJE" 2018
Pierwszy dzień zmagań: Taniec nowoczesny wystąpiło 51 zespołów
Organizatorzy: MDK Biłgoraj, Trampolina Sukcesu Biłgoraj, OSiR Biłgoraj, UM Biłgoraj
Kategoria wiekowa starsza od 14 lat
III miejsce dla KTT "IMPULS"
|
13.04.2018 r. | Nauczyciel: Agnieszka Wolanin |
V OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA "TANECZNE INSPIRACJE" 2018
Pierwszy dzień zmagań: Taniec nowoczesny wystąpiło 51 zespołów
Organizatorzy: MDK Biłgoraj, Trampolina Sukcesu Biłgoraj, OSiR Biłgoraj, UM Biłgoraj
Kategoria wiekowa starsza od 14 lat
Nagroda Specjalna dla Studia Tańca STYL
|
06.04.2018 r. | Nauczyciel: Ewa Chuchro |
IX Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec" 2018
Organizator: Miejski Dom Kultury w Łańcucie wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca "Łańcut"
W Przeglądzie prezentowało swoje umiejętności ponad 700 młodych tancerek i tancerzy w wieku od 5 do 19 lat z 34 zespołów.
Wyróżnienie
Zespół Tańca Ludowego „Tanew” grupa młodsza I z „Krakowiakiem” i „Tańcami sądeckimi”
Wyróżnienie
Zespół Tańca Ludowego „Tanew” grupa starsza z „Tańcami lubelskimi”.
|
05.04.2018 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak |
XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "DOM" w Radlinie
Organizator: MDK w Radlinie
Kwalifikacje do wystawy: Dziewczynki z grupy plastycznej "Pędzelki"
Justynka Mazur lat 6, Pola Niedżwiedzka lat 6, Maja Lipiec lat 6.
|
05.04.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XXIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „DOM”
Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Radlinie Miasto Radlin, Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie
Kategoria 4-6 lat
Wyróżnienia
Julia Furmanek, lat 6 Natalia Lembryk, lat 6
Kwalifikacje do wystawy
Katarzyna Sudoł, lat 11
|
Marzec 2018 |
23.03.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tradycje Wielkanocne"
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży
na konkurs nadesłano 1821 prac ze 152 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych z całego kraju.
Kategoria 3-6 lat
I nagroda
Natalia Lembryk, lat 6
Kategoria 10-12 lat
II nagroda
Zuzanna Bielak, lat 11
|
16.03.2018 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy |
V Ogólnopolski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Pogodna Nutka o nagrodę im. Marka Sochackiego.
Biłgorajskie Centrum Kultury
I kategoria wiekowa (7-11 lat)
I miejsce
Filip Bednarz - Dzieciaki Śpiewaki
|
16.03.2018 r. | Nauczyciel: Andrzej Czernik |
V Ogólnopolski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Pogodna Nutka o nagrodę im. Marka Sochackiego.
Biłgorajskie Centrum Kultury
II Kategoria wiekowa (do lat 15)
Wyróżnienia:
Daria Podpora - Kombinejszyn
III Kategoria wiekowa (powyżej 15 roku życia)
III miejsce
Ewelina Komosa - Kombinejszyn
|
15.03.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn. „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz poetów Polski Niepodległej”
Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk
grupa wiekowa klasy I – III
Nagroda
Izabela Pogorzelec, lat 9, (J. Tuwim „Dwa wiatry”)
Wyróżnienia
grupa wiekowa klasy I – III
Stanisław Pindor, lat 8, (J. Czechowicz „Na wsi”)
Lena Kanty, lat 9, (J. Czechowicz „Kolory”)
Kwalifikacje do wystawy
Julia Furmanek, lat 6, (J. Czechowicz „Lublin z dala”)
Emilia Stós, lat 8, (J. Czechowicz „Księżyc w rynku”)
Nina Łukaszczyk, lat 9, (J. Czechowicz „Klinika lalek”)
Jakub Furmanek, lat 9, (J. Czechowicz „Lublin z dala”)
|
7-9.03.2018 r. | Nauczyciel: Joanna Łukaszczyk |
XV Spotkania Teatralne "Zwierciadła" Zamoy 2018
II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie i Fundacja Teatrikon.
Okazało się, że "Przypadek" spodobał się także dwóm składom jurorskim. Dorosłe profesjonalne jury postanowiło przyznać grupie Spontan Wyróżnienie "za obycie sceniczne oraz barwną i dynamiczną grę aktorską", zaś młodzieżowe jury przyznało biłgorajskim aktorom Indywidualne wyróżnienia aktorskie. Otrzymali je Maja Sokołowska, Gabriela Odrzywolska, Anna Ohirko oraz Szymon Czajka.
|
10.03.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Z pędzlem przez świat” – „ETNO-PORTRETY” - Kobieta w kulturach świata
Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław - Krzyki
Kategoria 14-19 lat
Nagroda
Julia Kudełka, lat 17
|
03.03.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
VII Ogólnopolskie Biennale Plastyczne „ŚWIAT DINOZAURÓW”
Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu
Nadesłano 1569 prac płaskich - malarskich, rysunkowych i graficznych oraz 97 prac przestrzennych – ceramik i rzeźb
kategoria: PRACE PŁASKIE
szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne
Wyróżnienie
Dominika Leńczuk, 17 lat
Kwalifikacja do wystawy
Anna Pędziwiatr, 14 lat
Martyna Kniaziowska, 13 lat
Dominika Kudzia, 6 lat
|
Luty 2018 |
22.02.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XIV. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moje spotkanie z folklorem”
Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Przygoda” w Rybniku Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda”
Kategoria 4-6 lat
Kwalifikacja do wystawy
Natalia Lembryk, lat 6
Kategoria 7-9 lat
Kwalifikacja do wystawy
Aleksandra Brzozowska, lat 9
Kategoria 10-12 lat
Wyróżnienie
Andżelo Dziwura, lat 12
Kategoria 13-15 lat
Wyróżnienie
Gabriela Turczyniak, lat 14
Kwalifikacja do wystawy
Martyna Bednarz, lat 13
Kategoria 16-19 lat
Nagroda
Karolina kaczor, lat 17
Wyróżnienie
Marta Sołoducha, lat 16
|
Styczeń 2018 |
31.01.2018r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak |
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Okiem artysty – Salvador Dali“ 2018 r.
Galeria Twórczości Plastycznej Młodych, MDK „Śródmieście“ we Wrocławiu Do konkursu przystąpiło 129 szkół i pracowni plastycznych, nadsyłając 887 prac. Organizatorzy do wystawy pokonkursowej zakwalifikowali 184 prace z 98 placówek oświatowych.
MALARSTWO – NAGRODY
Klaudia Kulik, l. 13
MALARSTWO – WYRÓŻNIENIA
Marta Jargieło, l. 13
Aleksandra Litwin, l. 18
MALARSTWO – Kwalifikacja do wystawy
Daria Kuśmierczyk, l. 14
Nagrodzone i wyróżnione prace można zobaczyć w Galerii MDK: *** link ***
|
23.01.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ANIOŁ XXI wieku”
Ośrodek Kultury w Będzinie Urząd Miejski w Będzinie Pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Będzina
na konkurs nadesłano ok. 1000 prac i 200 rzeźb z terenu całej Polski
prace malarskie kategoria gimnazjum I miejsce Ewa Król, lat 14
|
12.01.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
V Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Niebo w Kolorze – Spotkanie z Zorzą Polarną” – Płock 2017
Polska Fundacja Sportu i Kultury, Oddział w Płocku Nadesłano 1605 prac z 209 placówek z całej Polski
kwalifikacja do wystawy
Patrycja Różańska, lat 15
|
09.01.2018 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XXVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Witaj, gwiazdko złota” w ramach Festiwalu „Tyskie Wieczory Kolędowe 2018”
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach
Nagroda
Maria Gałka, lat 9
Wyróżnienie
Olga Goch, lat 10
kwalifikacja do wystawy
Jakub Furmanek, lat 9 Natalia Klucha, lat 10 Natalia Rusinek, lat 10 Amelia Senczyna, lat 11
|
Grudzień 2017 |
21.12.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
VI. Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Mój Anioł”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty nadesłano 788 prac płaskich i przestrzennych nadesłanych z 61 placówek
kategoria 4-6 lat
Wyróżnienie
Marietta Skalska, lat 5
kategoria 7-9 lat
Wyróżnienie
Adam Badaszek, lat 7
kategoria 10-12 lat
Nagroda
Zuzanna Bielak, lat 11
Wyróżnienia
Artur Kurzyński, lat 12
Olga Goch, lat 10
kategoria 13-15 lat
Wyróżnienie
Martyna Bednarz, lat 13
kategoria – powyżej 15 lat
Wyróżnienie
Magda Czop, lat 16
Kwalifikacja do wystawy
Natalia Rusinek, lat 10
Martyna Kniaziowska, lat 13
Anna Pędziwiatr, lat 14
Karolina Kaczor, lat 17
Dominika Leńczuk, lat 17
|
20.12.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XXVI. Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Boże Narodzenie”
pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i prezydenta Miasta Lublin Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie
grupa gimnazjalna Nagroda
Martyna Kniaziowska, lat 13
Kwalifikacja do wystawy
Dominika Szubiak, lat 10 Martyna Bednarz, lat 13 Anna Szubiak, lat 11 Weronika Mielnik, lat 14 Anna Pędziwiatr, lat 14
|
18.12.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz”
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Tychach
Nadesłano 1871 prac z 202 placówek z Polski, Litwy, Ukrainy, Bułgarii, Serbii I Indonezji
kwalifikacja do wystawy
Julia Kudełka, lat 17
|
08.12.2017 r. | Nauczyciel: Urszula Demucha |
XXV Międzynarodowy Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych
Regionalne centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
W Spotkaniach uczestniczyło blisko 50 zespołów i grup tanecznych, głównie z Podkarpacia, Małopolski i Lubelszczyzny.
III miejsce - IMPULS
|
08.12.2017 r. | Nauczyciel: Ingrida Sokołowska |
XXV Międzynarodowy Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych
Regionalne centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
W Spotkaniach uczestniczyło blisko 50 zespołów i grup tanecznych, głównie z Podkarpacia, Małopolski i Lubelszczyzny.
Wyróżnienie - Grupa Jump
|
Listopad 2017 |
25.11.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Pod kolorowym Parasolem Jesieni”
Rzeszowski Dom Kultury filia Zwięczyca
nadesłano 2851 prac z 413 placówek z całej Polski
kwalifikacja do wystawy
Izabela Borowiec, lat 7, Dary jesieni Olena Misztal, lat 10, Jesień w parku Amelia Senczyna, lat 11, Jesienny deszcz
|
24.11.2017 r. | Nauczyciel: Edyta Buczek |
XVI Przegląd Zespołów Tanecznych „PASIKONIK”2017”
Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu
W piątek na scenie zobaczyć można było ponad czterdzieści tanecznych prezentacji – wariacji na temat tańca współczesnego, towarzyskiego czy hip-hopu. Rywalizacja podzielona była na trzy kategorie wiekowe.
II kategoria wiekowa – formy różne Wyróżnienie
„Ada I młodsza”
|
24.11.2017 r. | Nauczyciel: Urszula Demucha |
XVI Przegląd Zespołów Tanecznych „PASIKONIK”2017”
Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu
W piątek na scenie zobaczyć można było ponad czterdzieści tanecznych prezentacji – wariacji na temat tańca współczesnego, towarzyskiego czy hip-hopu. Rywalizacja podzielona była na trzy kategorie wiekowe.
III kategoria wiekowa – formy różne Wyróżnienie
„Impuls I”
|
24.11.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Wakacje”
Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze
Nadesłano 719 prac z 88 placówek z całej Polski
Grupa I (5-7 lat) Nagroda
Małgorzata Pawęska, lat 7, Wakacje nad morzem
|
23.11.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XVII Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „HISTORIA - PAMIĘĆ - CZŁOWIEK” - Postać Józefa Piłsudskiego - Biłgoraj 2017
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
Patronat: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju – Wydział Edukacji, Promocji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Turystyki.
OŚRODKI KULTURY
kategoria 6-9 lat
Nagrody
Maja Szawara, 8 lat Milena Iwańczyk, 9 lat Marietta Skalska, 5 lat
Wyróżnienia
Lena Kanty, 8 lat Izabela Borowiec, 7 lat
kwalifikacja do wystawy
Julia Zajmała, 9 lat
Łucja Ksiądz, 7 lat
kategoria 10-12 lat
Nagrody
Nikola Dudek, 12 lat
kwalifikacja do wystawy
Andżelo Dziwura, 12 lat
kategoria 13-15 lat
Nagrody
Martyna Kniaziowska, 13 lat
Kategoria 16-21 lat
Nagrody
Julia Kudełka, 17 lat Marta Sołoducha, 17 lat Karolina Kaczor, 17 lat
Wyróżnienia
Magda Czop, 16 lat
|
23.11.2017 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak |
XVII Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „HISTORIA - PAMIĘĆ - CZŁOWIEK” - Postać Józefa Piłsudskiego - Biłgoraj 2017
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
Patronat: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju – Wydział Edukacji, Promocji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Turystyki.
OŚRODKI KULTURY
kategoria 6-9 lat
Nagrody
Hanna Senczyna Błażej Gleń, 7 lat
Wyróżnienia
Kinga Brodziak, 9 lat Agata Dołba, 8 lat
kwalifikacja do wystawy
Justyna Luchowska, 9 lat Julia Lipiec, 6 lat
kategoria 10-12 lat
Nagrody
Bartłomiej Proć, 12 lat
WYRÓŻNIENIE
Beniamin Gleń, 12 lat
kategoria 13-15 lat
Nagrody
Gabriela Ciosmak, 13 lat Julia Skawkowska, 14 lat
WYRÓŻNIENIE
Klaudia Kulik, 13 lat Aleksandra Okoń, 15 lat
KWALIFIKACJA DO WYSTAWY
Weronika Harasim, 13 lat Iga Serek, 13 lat Daria Kuśmierkiewicz, 15 lat Amelia Piętak, 15 lat Kinga Kobel, 14 lat Faustyna Kaczor, 15 lat
Kategoria 16-21 lat
Nagrody
Jakub Nizio, 16 lat
Wyróżnienia
Karolina Kurys, 17 lat Aleksandra Piaskowa, 17 lat
|
19.11.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji”
Dom Kultury w Łapach
Patronat: Burmistrz Miasta Łapy
Nadesłano 762 prace z 103 placówek oświatowych i kulturalnych z całej Polski
Kategoria 11-13 lat
Kwalifikacja do wystawy
Nikola Dudek, lat 12
Kategoria 14-16 lat
II Nagroda
Karolina Kaczor, lat 16
III Nagroda
Gabriela Turczyniak, lat 14
|
10.11.2017 r. | Nauczyciel: Andrzej Czernik |
XXII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj 2017
BCK Biłgoraj
Pierwsza kategoria wiekowa – szkoły podstawowe
Tytuł Laureata
Pola Wasąg i Jakub Trybalski
Druga kategoria wiekowa - klasy VII Szkoły podstawowej oraz gimnazja
Tytuł Laureata
Gabriela Duma Martyna Koman
Trzecia kategoria wiekowa - szkoły ponadgimnazjalne
Tytuł Laureata
Weronika Flis
NAGRODA SPECJALNA DYREKTORA MDK: Ewelina Komosa
Nominacje do Ogólnopolskiego Festiwalu w Warce otrzymują: Wszyscy Laureaci
|
09.11.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Barwy Niepodległości”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Mieczysława Kozara – Słobódzkiego w Świdnicy
Nadesłano 728 prac z 84 placówek oświatowych z całej Polski
Nagrody
Natalia Klucha, lat 9 Zofia Gałka, lat 11 Aleksandra Farion, lat 17
|
08.11.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XIV. Ogólnopolski Konkurs Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna”
Pałac Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach
Stowarzyszenie Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży.
Patronat Honorowy: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.
WYRÓŻNIENIE HONOROWE
w postaci kwalifikacji na wystawę pokonkursową
Martyna Kostek, lat 9
|
Październik 2017 |
27.10.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
VI. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny p.n. „Baśnie, bajki, bajeczki”
Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie
Kategoria 6-8 lat
Wyróżnienie
Julia Furmanek, lat 5
Kategoria 9-12 lat
I Nagroda
Andżelo Dziwura, lat 12
Wyróżnienie
Zuzanna Błaszkiewicz, lat 10
Amelia Senczyna, lat 11
Kategoria 13-15 lat
I Nagroda
Anna Pędziwiatr, lat 14
Wyróżnienie
Weronika Woźnica, lat 15
Patrycja Różańska, lat 15
Kategoria 16-18 lat
I Nagroda
Julia Kudełka, lat 17
II Nagroda
Aleksandra Farion, lat 17
|
24.10.2017 r. | Nauczyciel: Urszula Demucha |
XV Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”
Filharmonia Podkarpacka im. A. Malawskiego w Rzeszowie
W festiwalu wzięło udział ponad 20 zespołów tanecznych ( po wcześniejszych eliminacjach) z Polski, Litwy i Ukrainy.
Wyróżnienie
Formacja „Impuls” grupa starsza za układ „Latino Party”
|
24.10.2017 r. | Nauczyciel: Edyta Buczek |
XV Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”
Filharmonia Podkarpacka im. A. Malawskiego w Rzeszowie
W festiwalu wzięło udział ponad 20 zespołów tanecznych ( po wcześniejszych eliminacjach) z Polski, Litwy i Ukrainy.
II miejsce
„ADA” starsza za układ „Chmielu”.
|
21-22.10.2017 r. | Nauczyciel: Urszula Demucha |
Mistrzostwa Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w tańcach standardowych
Łańcut
Na tanecznym parkiecie zaprezentowało się ponad 300 par
Nasza para Marcin Gorczyca oraz Maria Grasza zajęła wysokie miejsca: 16 w kategorii par dorosłych oraz 9 w kategorii par do 20 lat
Warto podkreślić, iż był to pierwszy występ w kategorii par dorosłych (pow. 19 lat)
|
19.10.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XIX Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” - Toruń 2017 temat: „Harmonijna różnorodność”
Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy współudziale:
- Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
- Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu
- Urzędu Miasta Torunia
- Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Toruniu
Na konkurs nadesłano ponad 14000 prac.
Kwalifikacja do wystawy:
Julia Furmanek, lat 5 Milena Ostasz, lat 6
|
16.10.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Święty Jan Paweł II w oczach dzieci” - „Idźmy naprzód z nadzieją” edycja XII - 2017
organizator: Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Dekanat Bielski pod Honorowym Patronatem: J. E. Biskupa Drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa, Fundacji Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, Instytutu Teologii Pastoralnej i Katechetyki KUL Jana Pawła II, Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego, Starosty Bielskiego i Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski.
Nadesłano 2027 prac z Polski, Ukrainy, Litwy, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych
Kategoria IV (13-19 lat) Wyróżnienia
Weronika Mielnik, lat 14
|
04.10.2017 r. | Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak |
X Ogólnopolski Konkurs Rysunku Węglem - Łęczna 2017 pod nazwą DZIK
Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA Nadesłano: 628 prac
Kwalifikacja do wystawy pokonkursowej
Pola Niedźwiedzka, lat 6
Aleksandra Piaskowa, lat 17
|
Wrzesień 2017 |
29.09.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
III Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pn. „PARKI NARODOWE W POLSCE oraz GATUNKI ZWIERZĄT I ROŚLIN CHRONIONYCH”
Miejski Dom Kultury w Częstochowie
Nagrody
Marysia Grabek
Ewa Król
Wyróżnienia
Marta Sołoducha
Milena Myszak
|
23.09.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
IX Ogólnopolskie Biennale Plastyczne „KOT 2017”
Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu
Nadesłano 3995 prac
Kwalifikacja do wystawy
w kategorii prace płaskie
Julia Kudełka, lat 16
|
16–17.09.2017 r. | Nauczyciel: Urszula Demucha |
Jurajski Festiwal Tańca – Mistrzostwa Regionu PTT Polski centralno-wschodnie
Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny w Zabierzowie
W kategorii wiekowej powyżej 18 lat, klasa: open, styl: standard
Para Maria Grasza i Marcin Gorczyca wytańczyła VI miejsce
W kategorii wiekowej: 16 – 20 lat, Klasa: open, styl: standard
Para Maria Grasza i Marcin Gorczyca - zdobyła tytuł V-ce Mistrza Polski Centralno-Wschodniej.
|
15.09.2017 r. | Nauczyciel: Anna Świca |
XXXIX Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”
Muzeum Okręgowe w Toruniu
Pod Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Kronenberga
Na konkurs wpłynęło 1614 prac, z Bułgarii, Chin, Łotwy, Polski i Ukrainy
grupa wiekowa (5-6 lat)
Nagroda
Izabela Borowiec, lat 6
„Oglądamy portret – rodzina w Muzeum”
Kwalifikacja do wystawy
Lena Kanty, lat 8, „Maluję jak Cézanne”
Izabela Pogorzelec, lat 8, „W średniowiecznym grodzie”
Agnieszka Żuk, lat 9, „W muzeum dobranocek”
Anna Szubiak, lat 10, „Zwiedzamy muzeum”
Julia Kapka, lat 14, „Jana Góra”
Magda Czop, lat 15, „Na Akropolu” i „Portret damy”
Karolina Kaczor, lat 16, „Kościół Dominikanów w Krakowie”
Bartosz Łubiarz, lat 16, „Rysunek wg Dürera”
|