|
||||||||||||||||||||||||
![]() |
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
|
IV Przegląd Form Folklorystycznych "SITARECZKA 2006" Sławomir Myszak, 22.06.2006r.
W miniony weekend juz po
raz 4-ty odbył się Przegląd Form Folklorystycznych „Sitareczka”.
Organizatorami
Festiwalu byli: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
oraz Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca Tanew –
"POKOLENIA". Przegląd rozpoczął się 17
czerwca (sobota) o
godz. 19.00 Koncertem Inauguracyjnym na scenie letniej BCK.
Wystąpiły zespoły: Podczas koncertu Starosta Biłgorajski uhonoruje wyróżnieniami przedsiębiorców - Laureatów konkursu "Nasze Biłgorajskie 2006" 18 czerwca (niedziela) program przedstawiał się następująco:
godz. 15.00 Korowód ulicami miasta Nasi pierwsi goście
przyjechali do nas już w piątek. Były to Zespół „Sądeczoki”
z Nowego Sącza oraz Formacja Taneczna „Gracja” z
Nowogrodu Wołyńskiego.
Pierwszy dzień pobytu w
naszym mieście nasi goście rozpoczęli od spaceru i zwiedzania
najciekawszych miejsc Biłgoraja. Wieczorem odbyła się wspólna
próba zaproszonych zespołów i grup z MDK. W sobotę
zespoły miały możliwość zwiedzania Zwierzyńca i zaprezentowania
swojego programu artystycznego na nowej scenie letniej.
W niedzielę wieczorem
odbyła się pożegnalna dyskoteka, zaś w poniedziałek Zespół z
Nowogrodu Wołyńskiego miał możliwość zwiedzania Zamościa.
[IP]
|
||||||||||||||||||||||
| |
||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||