Aktualności

 Występ Zespołu Tańca Ludowego "TANEW" - Światowe Dni Młodzieży   | 21-07-2016 
21 lipca 2016 na scenie przy Biłgorajskim Centrum Kultury odbyło się uroczyste powitanie grupy pielgrzymów z Litwy, którzy przyjechali na Światowe Dni Młodzieży. Na scenie wystąpił Zespół Tańca Ludowego "Tanew" z MDK Biłgoraj, podopieczni pani Ewy Chuchro.
  czytaj więcej


Sukces taneczny w Niemczech   | 15-07-2016 
W dniach 9-10 lipca 2016 roku w Mannheim odbyły się Otwarte Mistrzostwa Niemiec (German Open Championships). Turniej miał miejsce w Centrum Kongresowym Rosengarten. Zawodnicy przyjechali między innymi z Anglii, Danii, Izraela, Ukrainy, Polski, Niemiec.
  czytaj więcej


Zespoły MDK na Zjeździe Polonii w Osny pod Paryżem   | 12-07-2016 
Na zaproszenie naszego krajana, księdza Mariusza Futymy, 1 lipca na Zjazd Polonii francuskiej z naszej placówki wyjechały: Zespół Tańca Ludowego „Tanew”, podopieczni pani Ewy Chuchro, Zespół Tańca Współczesnego „Ada”, pracujący pod kierunkiem pani Edyty Buczek oraz wychowankowie panów Jarosława Kloca i Andrzeja Czernika – Zespół Wokalno-Instrumentalny „Zawierucha”.
  czytaj więcej


"Złote Talenty w Złotej Pradze"
Grad nagród i medali dla MDK na festiwalu w Pradze.
  | 08-07-2016 
Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w dniach od 27 czerwca do 1 lipca uczestniczyli w Międzynarodowym Festiwalu "Złote Talenty w Złotej Pradze".
  czytaj więcej


Wielki ogólnopolski sukces naszej wokalistki   | 29-06-2016 
W dniach 17-18 czerwca, na deskach amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu odbył się XXIV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej "Piosenkobranie 2016". W konkursie udział wzięło ponad 70 wykonawców z całego kraju, zakwalifikowanych uprzednio przez eliminacje wstępne, w tym Magda Koman – wokalistka ze Studia Wokalnego „Kombinejszyn” z MDK w Biłgoraju.
  czytaj więcej


Wycieczka edukacyjna do Warszawy   | 29-06-2016 
W dniu 22.06.16r. grupy plastyczne „Fantazja” i „3 D” wraz z opiekunami uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Narodowym i udział naszych wychowanków w lekcji muzealnej pt. „Impresjonizm i co dalej”.
  czytaj więcej

Sukces pary KTT Impuls w Karpaczu   | 20-06-2016 
W dniach 11 – 12 czerwca odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu Polskiego Towarzystwa Tanecznego – Polish Open Championships w Karpaczu.
  czytaj więcej


Sukces plastyczny naszej wychowanki   | 17-06-2016 
Anna Szubiak reprezentująca Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju została laureatką II. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Pilnujmy marzeń”. Konkurs zorganizowany został przez Szkolę Podstawową w Sokołowcu. W ocenie jury konkursowego Ania zasłużyła na wyróżnienie.
  czytaj więcej


„Ada Dance”   | 16-06-2016 
W środowe popołudnie, w Sali Dużej MDK, już po raz dziewiąty odbył się wewnętrzny turniej tańca „Ada Dance”. Imprezę zorganizowała pani Edyta Buczek, a na scenie rywalizowały jej podopieczne z grup „Ada” w kategoriach: solo i duety.
  czytaj więcej


VIII Ogólnopolskie Biennale Plastyczno-Fotograficzne „PRZYRODA” w Radomiu   | 14-06-2016 
Weronika Kamieniec i Emilia Gałka, wychowanki pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju, zostały laureatkami VIII. Ogólnopolskiego Biennale Plastyczno-Fotograficznego Dzieci i Młodzieży „PRZYRODA” – 2016 w Radomiu. Obie za swoje prace malarskie otrzymały nagrody.
  czytaj więcej


Rowerem przez Kraków 2016   | 13-06-2016 
Aż siedmioro wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Rowerem przez Kraków”, który zorganizował Klub Kultury Przegorzały - filia Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w Krakowie. Konkurs odbył się pod patronatem Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów. Finisaż wystawy oraz wręczenie nagród i wyróżnień miały miejsce w piątek, 10 czerwca.
  czytaj więcej


„Autoportret, czyli portret własny”   | 09-06-2016 
7 czerwca 2016 r. została otwarta wystawa pokonkursowa II. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego uczniów szkół gimnazjalnych, szkół średnich i specjalnych pt. „Autoportret, czyli portret własny”. Wśród laureatek imprezy organizowanej przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu są dwie wychowanki pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju – Ewa Król i Weronika Mazurek.
  czytaj więcej


Sukces naszych wychowanek w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Piękna nasza Polska cała”   | 09-06-2016 
Nagroda dla Weroniki Mielnik i wyróżnienie dla Zuzanny Bielak to rezultat udziału wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w III. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Piękna nasza Polska cała”. Na konkurs nadesłano aż 1808 prac ze 186 placówek naszego kraju.
  czytaj więcej


Nasza para tańca towarzyskiego Marcin Gorczyca i Maria Grasza świętują kolejny sukces   | 07-06-2016 
Nasza para tańca towarzyskiego Marcin Gorczyca i Maria Grasza świętują kolejny sukces.
  czytaj więcej


NOC KULTURY z MDK   | 06-06-2016 
W sobotę, 4 czerwca, w wielu miejscach Biłgoraja odbywały się różnorodne przedsięwzięcia kulturalne. Tego dnia w naszym mieści zorganizowana została popularna w miastach Polski „Noc Kultury”. W ramach tej kulturalnej akcji nasza placówka przygotowała ciekawą ofertę artystyczną – dwie imprezy, które zapowiedziała i gości powitała dyrektor MDK, pani Renata Socha.
  czytaj więcej


Ogromny sukces naszej młodej artystki   | 06-06-2016 
Ogromny sukces odniosła Lena Kanty z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju w VI. Ogólnopolskim Biennale Plastycznym „ŚWIAT DINOZAURÓW”. Praca stworzona przez Lenę otrzymała jedyną nagrodę jaka została przyznana w najmłodszej kategorii prac malarskich.
  czytaj więcej


Nasza wychowanka laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „KRÓLEWSKIE PARY”   | 06-06-2016 
Olga Goch z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „KRÓLEWSKIE PARY”. Konkurs został ogłoszony przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.
  czytaj więcej


Drugi plener malarski w przestrzeni "SOWA”   | 02-06-2016 
Tytuł drugiego pleneru malarskiego zorganizowanego w przestrzeni S.O.W.A, 1 czerwca 2016 roku to: "Rodzina z łabędziem w tle” Powstało 20 prac prezentujących rodziny z symbolem naszego miasta.
  czytaj więcej


Międzynarodowy sukces naszego wychowanka   | 01-06-2016 
Miłosz Stelmach z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju został laureatem XXVI. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej „COLOR ART” odbywającego się w Goleniowie. Patronat Honorowy nad imprezą objął Polski Komitet ds. UNESCO w Warszawie.
  czytaj więcej


Charytatywny Dzień Dziecka po Biłgorajsku na rzecz Igi Pawelec   | 30-05-2016 
Fotorelacja z koncertu MDK
  czytaj więcej


Podsumowanie XXIV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty „MOJE ZAKĄTKI” – „Kwiaty Polskie”.   | 25-05-2016 
24 maja w naszej placówce odbyło się uroczyste podsumowanie XXIV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty „MOJE ZAKĄTKI” – „Kwiaty Polskie”.
  czytaj więcej


Ogólnopolski sukces naszej wychowanki!   | 23-05-2016 
I. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezdroża Fantazji” zatytułowanego „W ŚWIECIE BAŚNI” okazała się bardzo szczęśliwa dla Martyny Kniaziowskiej z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Ta młoda, utalentowana artystka, za swoją pracę plastyczną dziewczynka zdobyła I miejsce.
  czytaj więcej


Koncert Ludowy MDK   | 19-05-2016 
W niedzielne popołudnie 15 maja w Sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury od godziny 15:00 odbywał się II Powiatowy Festiwal Zespołów Ludowych. Imprezę poprowadziła Dyrektor naszego MDK Renata Socha. O godzinie 17:00 rozpoczął się koncert ludowych zespołów działających w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.
  czytaj więcej

Sukces w XIV Międzynarodowym Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży   | 11-05-2016 
Imponujący i wyjątkowy sukces w konkursie plastycznym odniosły dziewczęta uczestniczące w zajęciach pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Emilia Gałka – została nagrodzona, Weronika Kamieniec i Weronika Mazurek – wyróżnione. Ich prace znalazły się wśród najlepszych w bardzo prestiżowym XIV. Międzynarodowym Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży – „Wielcy Znani i Nieznani” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku.
  czytaj więcej


Sukcesy plastyczne młodych artystek z MDK   | 09-05-2016 
Mamy wielką przyjemność poinformować o ostatnich sukcesach młodych artystek z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w ogólnopolskich konkursach plastycznych. Początek maja rozpoczął się od podsumowania XII. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego zatytułowanego „Piękno i brzydota w szarości”- Rawicz 2016 oraz 19. edycji Konkursu Plastycznego Malujemy Pastelami - „Pejzaż polski”, jaki miał miejsce w Tarnobrzegu.
  czytaj więcej


Wycieczka do Krakowa   | 06-05-2016 
W środę, 27 kwietnia br., dwadzieścioro wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju wyjechało do Krakowa. Wycieczka została zorganizowana dla uczęszczających na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia podopiecznych Anny Świcy. Wyjazdowi co roku przyświeca inny cel, nie tylko zwiedzanie muzeów i zgromadzonych tam zbiorów, ale też aktywny udział w warsztatach i lekcjach muzealnych, chęć poszerzenia swojej wiedzy o historii i kulturze w różnych jej aspektach.
  czytaj więcej


Wystawa "Czar starych fotografii"   | 29-04-2016 
28.04.2016r. w Galerii Zielonej Młodzieżowego Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych grupy dziecięcej „Fantazja” oraz grupy młodzieżowej „3 D” pt. „Czar starych fotografii”. Na co dzień dzieci i młodzież pracują pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak.
  czytaj więcej


Kolejny Finał dla IMPULS-u   | 29-04-2016 
Para tańca towarzyskiego Marcin Gorczyca i Maria Grasza w niedzielę 24 kwietnia uczestniczyła w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego z cyklu Grand Prix Polski w Lublinie.
  czytaj więcej


Sukces "Sitareczki" w Międzywojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego   | 25-04-2016 
W niedzielę, 24 kwietnia, w Przeworsku odbył się 30. Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego „Taneczny Krąg”. Na przeworskiej scenie zaprezentowało się 13 zespołów z województw południowo-wschodnich.
  czytaj więcej


Grupa "Spontan" wyróżniona na Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych   | 25-04-2016 
W dniach 20 – 21 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie odbywały się XXXIX Wojewódzkie Prezentacje Teatrów Młodzieżowych.
  czytaj więcej


Nominacja dla aktorów Spontana - Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Tarnogrodzie   | 21-04-2016 
W dniach 14 – 15 kwietnia w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbywał się XVII Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, będący etapem eliminacji do Wojewódzkiego Przeglądu Najciekawszych Widowisk.
  czytaj więcej


Ogólnopolski sukces plastyczny naszych wychowanek!   | 21-04-2016 
Miło nam poinformować, iż czworo wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało laureatami XXI. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „DOM”. Imprezę organizuje Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Radlinie przy współpracy z Miastem Radlin i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Radlinie.
  czytaj więcej


Taneczne Inspiracje   | 19-04-2016 
17 kwietnia w hali widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbył się III Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taneczne Inspiracje” 2016. Imprezę zorganizowali: Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Trampolina Sukcesu” oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, przy wsparciu OSiR oraz Urzędu Miasta Biłgoraj i SKOK Chmielewskiego.
  czytaj więcej


Zaplątane Kroki   | 11-04-2016 
W niedzielę, 3 kwietnie, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbyła się trzecia edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Disco Dance i Hip-Hop „Zaplatane Kroki” 2016, której głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Kulturlno-Oświatowe „Trampolina sukcesu” przy wsparciu MDK oraz OSiR.
  czytaj więcejMłodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju zaprasza do udziału w następujących imprezach:


XXXVI Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2016 r.
Dokumenty do pobrania: Regulamin  Karta zgłoszenia

XXIV Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moje zakątki” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty 2016 r.
UWAGA: Organizatorzy wprowadzają podtytuł konkursu "KWIATY POLSKIE"

Dokumenty do pobrania: Regulamin


"Zabawy rysunkiem" - Zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy w Galerii Czerwonej MDK   | 07-04-2016 
W środę, 6 kwietnia br. w Galerii Czerwonej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została otwarta wystawa zatytułowana „Zabawy rysunkiem”. Autorami prezentowanych na niej prac są młodzi artyści w wieku od 8 do 18 lat. Wszyscy uczestniczą w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Annę Świcę.
  czytaj więcej


„Dotknij Teatru” w MDK   | 04-04-2016 
27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Tego roku data ta wyznaczyła początek ogólnopolskiej akcji „Dotknij Teatru”, trwającej do 3 kwietnia. Jej celem jest „umożliwienie twórczego spotkania artystów teatru i widzów poprzez wykorzystanie różnorodnych form – od wycieczek po teatralnych kulisach poprzez dyskusje, spotkania autorskie po warsztaty i spektakle”.
  czytaj więcejUwaga! - Odwołane zajęcia

Z powodu choroby nauczyciela, zajęcia plastyczne
z panią Ireną Oręziak-Kupczak

są odwołane do 31 marca 2016Wystawa "Kolorowe dinozaury"   | 22-03-2016 
Od 21 marca do 22 kwietnia 2016 r. w galerii „Po Schodach” w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju można oglądać ekspozycję zatytułowaną „Kolorowe Dinozaury”. Autorami prac są wychowankowie pracowni Tęczowa Malarnia, a pracujący pod kierunkiem Anny Świcy.
  czytaj więcej


Sukcesy MDK na "Marce Dance" 2016   | 22-03-2016 
19 marca w Krasnymstawie odbyły się VII Wojewódzkie Spotkania Taneczne XII edycji „Marce Dance”. Na konkursie naszą placówkę reprezentowały grupy Ada I i Ada +, prowadzone przez panią Edytę Buczek oraz podopieczne pani Ingridy Sokołowskiej – grupy Jump oraz Kropeczki.
  czytaj więcej


Premierowy spektakl "Spisek Czerwonych Kapturków"   | 21-03-2016 
W piątkowy wieczór, 18 marca, Galeria zielona MDK zamieniła się w kameralną salę teatralną. A to za sprawą dziecięcej grupy teatralnej Ambaras mini, która prezentowała tam premierowy spektakl „Spisek Czerwonych Kapturków”.
  czytaj więcej


Sportowe podwórko   | 17-03-2016 
Natalia Pyda i Anna Szubiak zostały laureatkami w VI. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży pt. "PODWÓRKO”. Dziewczynki uczęszczają na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.
  czytaj więcejSPONTANowy sukces w XIII Spotkaniach Teatralnych Zwierciadła   | 15-03-2016 
W dniach 9 - 11 marca w Lublinie odbyła się trzynasta edycja Spotkań Teatralnych „Zwierciadła”, organizowanych przez II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego. Jak co roku zaprezentowały się w nim zespoły teatralne z Lubelszczyzny, a wśród nich grupa „Spontan” z naszej placówki.
  czytaj więcej


Ferie 2016   | aktualizacja: 04-03-2016 
W naszej placówce przez cały okres ferii zimowych trwały liczne warsztaty i szkolenia dla naszych grup. Grafik mięliśmy bardzo napięty, większość grup scenicznych podnosiła swoje umiejętności pod czujnym okiem specjalistów zarówno z MDK, jak i zaproszonych gości.
  czytaj więcej


Kolejny sukces naszej pary
GRAND PRIX POLSKI W TAŃCU TOWARZYSKIM
  | 03-03-2016 
27 lutego w Warszawie odbył się Turniej Tańca Towarzyskiego z cyklu GRAND PRIX POLSKI w stylu tańców standardowych. Organizatorem turnieju był Zarząd Okręgu Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego. W kat. 16-18 lat wystartowała nasza para Marcin Gorczyca - Maria Grasza, zajmując 3 miejsce.
  czytaj więcej


IKONY POPKULTURY
Kolejny sukces pracowni plastycznych MDK
  | 24-02-2016 
Weronika Woźnica z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju została nagrodzona w VI. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „IKONY POPKULTURY – PORTRET ARTYSTY MUZYKA I JEGO LEGENDY...”. Podsumowanie imprezy połączone z wręczeniem nagród laureatom odbędzie się 27 lutego 2016 roku w Zespole „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu.
  czytaj więcej


KOCIE SPRAWY"
Wyjątkowy sukces wychowanków pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.
  | 24-02-2016 
VII. Wojewódzki Konkurs Fotograficzny i Plastyczny „KOCIE SPRAWY”, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu pod patronatem Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka, zakończył się wyjątkowym sukcesem wychowanków pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.
  czytaj więcej


Bal Przebierańców   | 12-02-2016 
W poniedziałkowy wieczór, 8 lutego, w naszej placówce odbył się Bal Przebierańców. Na parkiecie Sali dużej bawiły się księżniczki, królewny, indianki, kowboje, postacie z bajek.
  czytaj więcej


XI Przegląd Zespołów Tańca Sportowego "Zapasy Taneczne" w Nisku   | 09-02-2016 
W piątek, 5 lutego, grupy Studia Tańca STYL, prezentowały się na XI Przeglądzie Zespołów Tańca Sportowego " Zapasy Taneczne" w Nisku.
  czytaj więcej


Podsumowanie roku 2015 w kulturze i sporcie. Wśród nagrodzonych znaleźli się wychowankowie i grupy z Młodzieżowego Domu Kultury   | 08-02-2016 
W niedzielne popołudnie, 7 lutego, w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie roku 2015 w kulturze i sporcie. Najbardziej zasłużeni w obu kategoriach otrzymali statuetki oraz nagrody pieniężne.
  czytaj więcej


Koncert galowy z cyklu "Taniec i Poezja"   | 08-02-2016 
W czwartkowy wieczór, 4 lutego, w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury, odbył się cykliczny koncert „Taniec i Poezja”.
  czytaj więcej


ANIOŁ XXI wieku   | 01-02-2016 
Sześcioro wychowanków „Tęczowej Malarni” z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało laureatami VIII. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego zatytułowanego „ANIOŁ XXI wieku”. Tę artystyczną imprezę zorganizował Ośrodek Kultury w Będzinie i Urząd Miejski w Będzinie pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Będzina.
  czytaj więcej


Dzień Babci i Dziadka   | 29-01-2016 
W ostatnim tygodniu stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji odbyły się dwa koncerty, w których zaprezentowali się najmłodsi wychowankowie naszej placówki.
  czytaj więcej


Sukces wychowanków Studia Tańca "STYL". Turniej Tańca Nowoczesnego Roztańczony Stary Zamość 2016   | 26-01-2016 
W sobotę, 23 stycznia, w Starym Zamościu odbył się Turniej Tańca Nowoczesnego "Roztańczony Stary Zamość". Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju reprezentowali tancerze i tancerki ( ok. 40 osób) ze Studia Tańca STYL, prowadzonego przez panią Agnieszkę Wolanin.
  czytaj więcej


Jubileusz 10-lecia Pracowni Plastycznej TĘCZOWA MALARNIA   | 25-01-2016 
W niedzielne popołudnie, 24 stycznia 2016 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbyła się uroczystość Jubileuszu 10-lecia Pracowni Plastycznej TĘCZOWA MALARNIA. Na otwarcie wystawy z cyklu „Radość Tworzenia” zostali zaproszeni wszyscy wychowankowie pracowni wraz ze swoimi rodzicami. Organizatorką i pomysłodawczynią imprezy była Anna Świca, wieloletnia nauczycielka, a wcześniej organizator imprez w biłgorajskiej placówce.
  czytaj więcej


UWAGA !!! – zajęcia plastyczne odwołane
W dniu 25 stycznia 2016 r. (poniedziałek) zajęcia plastyczne z panią Anną Świcą zostają odwołane.
Następne zajęcia wg grafiku.


Audycja TV NaFali   | 23-01-2016 
- Katarzyna Nizio została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży zatytułowanego „Pieski w kreski”
- 24. Finał WOŚP w Biłgoraju
- Co można robić na feriach?
- Zaproszenie na X wystawę z cyklu "Radość Tworzenia"


  zobacz video


„Pieski w kreski”   | 18-01-2016 
Katarzyna Nizio z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży zatytułowanego „Pieski w kreski”. Imprezę zorganizowało Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu.
  czytaj więcej


24. Finał WOŚP w Biłgoraju   | 11-01-2016 
Jak co roku, w drugą niedzielę stycznia, w całym kraju zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy Biłgoraja także wsparli akcję zainicjowaną przez Jurka Owsiaka. W naszym mieście prowadzono zbiórkę uliczną, a w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się licytacja oraz koncert artystyczny, w którym, obok zespołów działających w BCK, zaprezentowali się wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury.
  czytaj więcej


Konkurs plastyczny Przyroda polska - "Na górskim szlaku" 2015 rozstrzygnięty!   | 05-01-2016 
„Przyroda Polska - Na górskim szlaku” 2015, taką nazwę miał Ogólnopolski Konkurs Plastyczny, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni. Jedno z wyróżnień przypadło młodej artystce z naszej placówki.
  czytaj więcej


Wyjątkowy sukces plastyczny dziewcząt z "Tęczowej Malarnii" MDK   | 30-12-2015 
We wtorek, 22 grudnia 2015 r., w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie odbyła się uroczystość podsumowująca IV. Wojewódzki Konkurs Plastyczny pn. „Mój Anioł”. Wśród laureatów imprezy, zorganizowanej pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, znalazło się aż osiem uczestniczek zajęć plastycznych prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.
  czytaj więcej„Wieczór Kolęd”   | 23-12-2015 
„Śpiewajmy i grajmy Mu...” to tytuł koncertu, jaki w ramach cyklicznej imprezy „Wieczór Kolęd”, odbył się w naszej placówce w poniedziałkowy wieczór, 21 grudnia.
  czytaj więcej


Wojewódzki sukces naszych artystów   | 23-12-2015 
XXIV. Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Boże Narodzenie” przyniósł wspaniały ośmiorgu wychowankom Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju uczęszczającym na zajęcia plastyczne. Konkurs organizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie oraz Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Honorowym Patronatem objął imprezę Lubelski Kurator Oświaty.
  czytaj więcej


TV NaFali 19.12.2015   | 19-12-2015 
- II Liga Taneczna "STYLU"
- Sukces wokalistek „KOMBINEJSZYN”
- Otwarcie wystawy "Pocztówka do św Mikołaja"


  zobacz video


„Pocztówka do Świętego Mikołaja"   | 18-12-2015 
W dniu 16.12.2015r., w Galerii Zielonej MDK odbył się wernisaż wystawy pt. „Pocztówka do Świętego Mikołaja". Autorami prezentowanych prac są dzieci z grupy plastycznej „Pędzelki”, pracujące pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak. Wystawę można oglądać do 4.01.2016r.
  czytaj więcej


Para "IMPULSU" wizytówką XLII. Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prof. Mariana Wieczystego w Krakowie   | 17-12-2015 
Miło nam poinformować, że pierwszy raz w historii zdjęcie naszej pary z Klubu IMPULS, Marii Graszy i Marcina Gorczycy, jest na stronie głównej XLII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prof. Mariana Wieczystego, który odbędzie się w najbliższy weekend w Krakowie.
  czytaj więcej


Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym   | 17-12-2015 
Trzy nagrody, jedno wyróżnienie i pięć kwalifikacji do wystawy to efekt udziału wychowanków pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w XII. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moje spotkanie z folklorem”. We wtorek, 15 grudnia br., odbyło się uroczyste otwarcie wystawy, wręczenie nagród i dyplomów laureatom imprezy zorganizowanej przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku.
  czytaj więcej


TV NaFali 12.12.2015   | 12-12-2015 
- Wycieczka do Nowej Dęby
- Rozmowy z wychowankami Klubu Tańca Towarzyskiego "Impuls"


  zobacz video


ŚWIĘTA, JAK Z OBRAZKA ...   | 09-12-2015 
Kto jak nie dzieci namaluje piękno i wyjątkowość Świąt Bożego Narodzenia? Tylko one potrafią ukazać prawdziwie i niepowtarzalnie, to co najważniejsze dla nich, ale też dla dorosłych. Od 7 grudnia 2015 r. do 6 stycznia 2016 roku wchodząc do Młodzieżowego Domu Kultury, w galerii Po Schodach, możemy zobaczyć i podziwiać wystawę zatytułowaną ”Święta jak z obrazka”.
  czytaj więcej


Sukces wokalistek „KOMBINEJSZYN”   | 08-12-2015 
Dnia 2 grudnia odbyły się eliminacje, a 6 grudnia Koncert Finałowy Międzypowiatowego Festiwalu Piosenki „Mikołaj 2015” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kuryłówce. W konkursie wzięli udział młodzi wokaliści z powiatów: leżajskiego, łańcuckiego, niżańskiego i biłgorajskiego.
  czytaj więcej


TV NaFali 05.12.2015   | 04-12-2015 

- "Mysie Harce" w Mielcu
- Nagrodzono wychowanki Tęczowej Malarni
- Koncert w ramach akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"


  zobacz video


Mikołajki w MDK   | 04-12-2015 
W czwartkowe popołudnie, 3 grudnia, do Młodzieżowego Domu Kultury przybył święty Mikołaj. Odwiedził zajęcia starszej grupy „Sitareczka” oraz młodszej grupy „Tanew”, wręczając wychowankom drobne upominki.
  czytaj więcej


Międzynarodowy sukces wychowanków Pani Anny Świcy   | 04-12-2015 
Weronika Kuziak, wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, odniosła sukces w XIII. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dzieci i młodzieży „Tęczowy Kalendarz”, zdobywając jedną z nagród. Impreza organizowana jest przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach. We wtorek, 1 grudnia 2015 roku, w odbyło się uroczyste podsumowanie imprezy, podczas której wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla laureatów.
  czytaj więcej


Kolejne sukcesy par Klubu Tańca Towarzyskiego "Impuls"   | 04-12-2015 
Nasze pary turniejowe z KTT "Impuls" nie zwalniają tempa, odnosząc kolejne sukcesy taneczne.
  czytaj więcej


"Choinki Jedynki"   | 04-12-2015 
Michalina Rybak z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została jedną z laureatek ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ogłoszonego przez Polskie Radio Program Pierwszy w ramach XIV. Charytatywnej Akcji Choinki Jedynki, nad którą Honorowy Patronat objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser–Duda.
  czytaj więcej


Wycieczka do Nowej Dęby   | 03-12-2015 
W poniedziałek 30.11.2015r. dzieci z grup plastycznych „Pędzelki” oraz „Tęczowa malarnia” wraz z opiekunami i rodzicami uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.
  czytaj więcej


"Mysie Harce" w Mielcu   | 02-12-2015 
Grupa Tańca JUMP z naszego MDK brała udział w 14 Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Pasikonik” 2015 w Mielcu.
  czytaj więcej


Koncert w ramach akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" - Biłgoraj 2015   | 30-11-2015 
W niedzielę, 29 listopada, ruszyła XXIII Ogólnopolska Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.
  czytaj więcej


Nagrodzono wychowanki Tęczowej Malarni   | 30-11-2015 
Dwie nagrody i aż dwanaście prac wyróżnionych kwalifikacją do wystawy to efekt udziału wychowanków pracowni plastycznej TĘCZOWA MALARNIA Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w XV. Wojewódzkim Konkursie dla Dzieci i Młodzieży pn. „Rodzina. Zwierzę - przyjaciel rodziny”. Imprezę zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie.
  czytaj więcej


TV NaFali 28.11.2015   | 28-11-2015 

- Zapraszamy na koncert w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę - Biłgoraj 2015
- W MDK Biłgoraj, zbieramy korki dla Szymonka
- Podsumowanie XV Powiatowego Konkursu Plastycznego „Historia – Pamięć – Człowiek”
- Sukcesy par z KTT "IMPULS"


  zobacz video


Sukces młodych artystek z grupy plastycznej „FANTAZJA”. II Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego – Zamość 2015”   | 26-11-2015 
W czwartek, 26 listopada 2015 roku w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej” w Zamościu odbyło się podsumowanie II. Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego – Zamość 2015”. Pierwszą nagrodę otrzymała MARTYNA MIZAK, drugą Nagrodę MARTA JARGIEŁO. Obie artystki reprezentowały grupę plastyczną „FANTAZJA” z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.
  czytaj więcej


Sukcesy par Impulsu   | 26-11-2015 
Miniony weekend był szczególnie owocny dla pary z Klubu Tańca Towarzyskiego IMPULS Macieja Czerwa i Magdaleny Starońskiej.
  czytaj więcej


TV NaFali 21.11.2015   | 20-11-2015 

- Jesienne gry i zabawy
- Wystawa „Piękno polskich strojów ludowych”
- „Zabawy z dynią”
- Wystawa „Studium postaci”


  zobacz video


Podsumowanie XV Powiatowego Konkursu Plastycznego „Historia – Pamięć – Człowiek”   | 19-11-2015 
19 listopada w naszej placówce odbyło się uroczyste podsumowanie XV Powiatowego Konkursu Plastycznego „Historia – Pamięć – Człowiek” oraz otwarcie wystawy pokonkursowej w Galerii czerwonej.
  czytaj więcej


Zapraszamy na koncert w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę - Biłgoraj 2015   | 17-11-2015 
29 listopada o godz. 16.30 na Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbędzie się charytatywny koncert artystyczny Wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w ramach ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.
  czytaj więcej


Wystawa „Jesienne kompozycje florystyczne”   | 16-11-2015 
W dniach 13.11.15r-4.12.15r. w Sali lustrzanej prezentowane są prace najmłodszych uczestników zajęć plastycznych z grupy „Pędzelki”, którzy na co dzień pracują pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak.
  czytaj więcej


Wystawa „Piękno polskich strojów ludowych”   | 16-11-2015 
„Piękno polskich strojów ludowych” to wystawa którą można oglądać od 18 listopada do 4 grudnia br. w Przedsionku Młodych Talentów Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Autorami prac jest dwanaścioro uczestników zajęć plastycznych prowadzonych w pracowni Tęczowa Malarnia.
  czytaj więcej


Wystawa „Studium postaci”   | 16-11-2015 
„Studium postaci” to tytuł wystawy prac wychowanków z grupy plastycznej „3 D” , którą można obejrzeć w Galerii po schodach w dniach od 12.11.15r.do 4.12.15r. Na co dzień grupa plastyczna pracuje pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak.
  czytaj więcej„Zabawy z dynią”   | 10-11-2015 
W poniedziałkowy wieczór, 9 listopada, w Sali dużej MDK wychowankowie pani Agnieszki Wolanin z młodszych grup ST „Styl” oraz pani Ireny Kupczak z grupy „Pędzelki” wspólnie bawili się podczas imprezy „Zabawy z dynią”. Były tańce oraz ciekawe konkursy, przy przebiegu których pomagały dziewczęta z grupy plastycznej „Fantazja”.
  czytaj więcej


Jesienne gry i zabawy   | 09-11-2015 
Jesienne gry i zabawy – pod takim hasłem w piątkowe popołudnie, 6 listopada, odbyło się spotkanie integracyjne dla grup „Jump” oraz „Kropeczki” starsze. Zorganizowała je nauczycielka grup, pani Ingrida Sokołowska.nych owoców, w ciemnościach poszukiwały skarbów – łakoci. Po dwugodzinnej zabawie podopieczne pani Sokołowskiej pełne wrażeń powróciły do domu.
  czytaj więcej


XX Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj 2015r.   | 06-11-2015 
6 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się XX Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej. Przedstawiamy wyniki oraz fotorelację z festiwalu.
  czytaj więcej


Sukces młodych artystek z MDK Biłgoraj   | 06-11-2015 
Marta Sołoducha i Gabriela Tutka z Tęczowej Malarni oraz Anna Myszkowiak z grupy plastycznej „3D” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. PORTRET, zorganizowanego przez Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu. Na konkurs wpłynęło aż 3814 prac plastycznych z 368 placówek z całej Polski.
  czytaj więcej


Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna.
Rozstrzygnięcie XII. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego w Katowicach
  | 05-11-2015 
4 listopada 2015 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z uroczystością wręczenia nagród laureatom XII. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziecięcej Twórczości Plastycznej zatytułowanego „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna”. Wyróżnienia Honorowe w postaci kwalifikacji na wystawę pokonkursową otrzymało czworo uczestników zajęć plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.
  czytaj więcej


Rysunki - świat budowany kreską   | 03-11-2015 
W czwartek, 29 października 2015 roku, w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Aleksandrowie została zaprezentowana ekspozycja prac rysunkowych autorstwa dziewcząt uczestniczących w zajęciach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Wystawa zatytułowana „rysunki - świat budowany kreską”, była imprezą towarzyszącą XIII. Jesiennym Spotkaniom Przyjaciół Bibliotek Powiatu Biłgorajskiego.
  czytaj więcej


„Improwizacje małe i duże”
wystawa prac autorstwa Gabrieli Tutki
  | 30-10-2015 
W czwartkowy wieczór, 29 października, w Galerii Zielonej MDK odbył się wernisaż prac autorstwa Gabrieli Tutki - „Improwizacje małe i duże” wystawa rysunku i malarstwa.
  czytaj więcej


I Liga Taneczna sezon 2015/2016   | 29-10-2015 
Dnia 26.10.2015 w dużej sali odbyła się "I Liga Taneczna sezon 2015/2016", w której brały udział dzieci z grup STYL prowadzonych przez panią Agnieszkę Wolanin.
  czytaj więcej


Nagrodzono naszych wychowanków w II Diecezjalnym Konkursie Fotograficzno - Plastycznym „Sanktuaria Diecezji” – Zamość 2015   | 29-10-2015 
Cztery nagrody zdobyli wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w II Diecezjalnym Konkursie Fotograficzno - Plastycznym „Sanktuaria Diecezji” – Zamość 2015. Konkurs odbywał się w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, a zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Honorowy Patronat nad tą imprezą objął Ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Jego Ekscelancja ks. Biskup Marian Rojek.
  czytaj więcej


Festiwal tańca KONTRAKCJA w Krakowie   | 28-10-2015 
23 października, wczesnym rankiem dwie grupy Ada wyjechały do Krakowa na konkurs taneczny. Podopieczne pani Edyty Buczek po uprzednich eliminacjach zostały zakwalifikowane do Festiwalu KONTRAKCJA – III Krakowskiej Otwartej Nowej Tanecznej Akcji i ReAkcji. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Teatr Tańca DF, a festiwal odbył się w Nowohuckim Centrum Kultury.
  czytaj więcej


Koncert charytatywny „Dla Szasty”   | 26-10-2015 
25 października w Sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny „Dla Szasty”, zorganizowany z inicjatywy członków Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca „Tanew” Pokolenia. Koncert piękny w formie, treści, ale przede wszystkim w idei, jaka mu przyświecała – zebranie środków finansowych na rehabilitację Agnieszki Szozdy.
  czytaj więcej


Konkurs plastyczny "Tabor Cygański"   | 26-10-2015 
W niedzielne popołudnie w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod nazwą "Tabor Cygański".
  czytaj więcej


Sukces taneczny Magdy i Macieja   | 22-10-2015 
Magda Starońska i Maciej Czerw – para Klubu Tańca Towarzyskiego "IMPULS” z naszej placówki odniosła kolejny sukces.
  czytaj więcej


Mój Nauczyciel i jego praca – na lekcjach WF   | 22-10-2015 
We wtorek, 20 października 2015 roku, w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej” w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie VII. Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Mój Nauczyciel i jego praca – na lekcjach WF” Zamość 2015. Nagrodę Specjalną członka jury pani Małgorzaty Pełczyńskiej-Nowosad otrzymał Adrian Stelmach z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.
  czytaj więcej


Wystawa "W jesiennej szacie"   | 20-10-2015 
Galeria "Po Schodach" - Wystawa prac dziecięcych grupy plastycznej "Pędzelki" prowadzonej przez panią Irenę Oręziak-Kupczak.
  czytaj więcej


POZYTYWKA - czyli wszystko to co sprawia, że jestem szczęśliwy   | 20-10-2015 
Trzy wychowanki pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „POZYTYWKA - czyli wszystko to co sprawia, że jestem szczęśliwy” organizowanego przez rybnickie Stowarzyszenie wolnych z wyboru – Strefa WzW. Impreza została zrealizowana w ramach projektu „ Pozytywka 2015”.
  czytaj więcej


Para KTT IMPULS na podium   | 19-10-2015 
11 października w Siennicy Różanej odbył się VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Siennicy Różanej RYTM 2015.
  czytaj więcej


NAGRODA STAROSTY
DLA IRENY-ORĘZIAK KUPCZAK
  | 15-10-2015 
W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Edukacji. Z tej okazji swoje nagrody przyznał również Starosta Biłgorajski ,Marian Tokarski, który we wtorek 13 października zaprosił nagrodzonych nauczycieli do budynku Starostwa.
  czytaj więcej


Nasi pracownicy wyróżnieni podczas Powiatowego Dnia Twórcy Kultury....   | 15-10-2015 
Miło nam poinformować, że wśród osób wyróżnionych w tym roku przez Starostę za działalność na niwie kultury znaleźli się pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury: Joanna Łukaszczyk, nauczyciel zajęć teatralnych i organizator imprez oraz Kamil Gulak, pracownik administracji i obsługi, kamerzysta i montażysta telewizyjny.
  czytaj więcej


Sukces wychowanków naszej placówki w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Kwiaty i zwierzęta” w Rybniku   | 15-10-2015 
W środę, 13 października 2015 r., w Rybniku odbyło się podsumowanie XIII. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Kwiaty i zwierzęta”. Impreza organizowana przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku, Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda” pod patronatem „Vitroflora” k. Bydgoszczy i Urząd Miasta Rybnika po raz kolejny okazała się bardzo szczęśliwa dla wychowanków pracowni plastycznej TECZOWA MALARNIA z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Podopieczni Anny Świcy zdobyli dwie nagrody i dwa wyróżnienia, a aż siedem prac zostało zakwalifikowanych do wystawy
  czytaj więcej


Moja ulubiona postać bajkowa   | 13-10-2015 
Pięknym sukcesem może pochwalić się wychowanka pracowni plastycznej TĘCZOWA MALARNIA z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Jej praca jako jedna z trzech została nagrodzona w VI. Konkursie Plastycznym „Moja ulubiona postać bajkowa”. Impreza została zorganizowana przez Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie w ramach 6. Zjazdu postaci Bajkowych, który odbył się, w niedzielę, 11 października br.
  czytaj więcej


TV NaFali 10.10.2015 USA cz. 3   | 10-10-2015 

- Galerii Młodych Talentów w LO im. ONZ
- Zespół Tańca Ludowego "TANEW” w USA


  zobacz video


Zespół z misją w USA   | 08-10-2015 
Publikacja prasowa pt "Zespół z misją w USA" w Echa Roztocza - 7 października 2015.
  czytaj więcej


Moje pasje i fascynacje   | 06-10-2015 
2 października 2015 r. odbyło się podsumowanie i uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej II. Ogólnopolskiego Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pn. „Moje pasje i fascynacje”. Organizatorem imprezy – zakończonej kolejnym wielkim sukcesem dwóch wychowanek pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju - był Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim.
  czytaj więcej


TV NaFali 03.10.2015 USA cz. 2   | 02-10-2015 

- Sukces Pary Tanecznej z KTT IMPULS
  Opolska Gala Tańca Towarzyskiego 2015
- Moja Przygoda w Muzeum
- Zespół Tańca Ludowego "TANEW” w USA


  zobacz video


Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju zaprasza do udziału w XV. Powiatowym Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży „Historia – Pamięć – Człowiek” 2015.   | 02-10-2015 

Temat przewodni tegorocznego konkursu: „Żołnierz polski na przestrzeni wieków”.

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
Patronat: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju – Wydział Edukacji, Promocji, Zdrowia,Kultury, Sportu i Turystyki.

Prace należy przesłać do dnia 6 listopada 2015 roku na adres: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Nadstawna 56 a, 23 – 400 Biłgoraj, z dopiskiem „Historia – Pamięć – Człowiek”.
Uroczyste podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpi 19 listopada 2015 roku w Galerii MDK o godz. 11.00.
  :: Regulamin ::


Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju zaprasza do udziału w XX. Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj 2015 r.   | 02-10-2015 

Realizator przedsięwzięcia
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

Czas i miejsce festiwalu: 6 listopada 2015 r.
Godz. 10:00 Prezentacje festiwalowe Sala Duża MDK


Zgłoszenia na kartach prosimy przesłać do dnia 28 października 2015 r. na adres: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Nadstawna 56 a, 23 – 400 Biłgoraj.
  :: Regulamin ::
  :: Karta zgłoszenia ::


Wymarzone wakacje   | 02-10-2015 
Wymarzone wakacje były tematem I. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod wspólnym hasłem „WAKACJE”. Impreza została zorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. Udział w tej imprezie przyniósł wspaniały sukces dzieciom z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia przy Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Prace Julii Kuraś i Ani Pędziwiatr zdobyły nagrody, a Julii Wasąg i Pauli Kaczor wyróżnienia.
  czytaj więcej


Otwarcie wystaw "Pejzaże malowane słońcem" oraz "Wspomnienie..." w Galerii MDK   | 01-10-2015 
W środowy wieczór, 30 września, w naszej placówce odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Pejzaże malowane słońcem”, na którą złożyły się prace malarskie, będące wyrazem wspomnień z pobytu w urokliwym miasteczku Nessebar w Bułgarii oraz powstałe podczas pleneru malarskiego w trakcie Akcji Lato.
  czytaj więcej


Sukces Pary Tanecznej z KTT IMPULS
Opolska Gala Tańca Towarzyskiego 2015
  | 25-09-2015 
Marysia Grasza i Marcin Gorczyca odnieśli kolejny taneczny sukces. Tym razem prezentowali swoje umiejętności w tańcu towarzyskim na gali w Opolu Lubelskim.
  czytaj więcejMoja Przygoda w Muzeum   | 23-09-2015 
Początek roku szkolnego przyniósł sukces dwunastu młodym artystom z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Aż czternaście prac wykonanych w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia znalazło się na wystawie XXXVII. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pn. „Moja Przygoda w Muzeum”. Impreza organizowana jest pod Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  czytaj więcej


Zespół Tańca Ludowego "TANEW” w USA   | 21-09-2015 
Zespół Tańca Ludowego "TANEW" z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju brał udział w Polsko – Amerykańskim Festiwalu w Doylestown w Stanach Zjednoczonych. Organizatorem festiwalu byli wolontariusze skupieni w organizacjach polonijnych, a festiwal odbywał się w Amerykańskiej Częstochowie.
  czytaj więcej


 

TV NaFali 19.09.2015 Solaris   | 19-09-2015 

W czwartkowy i piątkowy wieczór, 10 i 11 września, w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju miała miejsce prezentacja spektaklu zatytułowanego „Solaris”, opartego na powieści Stanisława Lema o tym samym tytule


  zobacz video


Zespół Tańca Ludowego "Tanew" na Festiwalu w Amerykańskiej Częstochowie   | 17-09-2015 
Kurier Plus - Polish Weekly Magazine - 12 września 2015
  czytaj więcej


'Lem w Biłgoraju'   | 14-09-2015 
W czwartkowy i piątkowy wieczór, 10 i 11 września, w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju miała miejsce prezentacja spektaklu zatytułowanego „Solaris”, opartego na powieści Stanisława Lema o tym samym tytule.
  czytaj więcej


Wystawa "Gra w Sztukę"   | 14-09-2015 
Prezentacja efektów zajęć przeprowadzonych w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia ma miejsce w Sali lustrzanej naszej placówki. Autorami prac jest dwudziestu uczestników zajęć plastycznych z grup młodzieżowych pracowni Tęczowa Malarnia.
  czytaj więcej


TV NaFali 12.09.2015   | 11-09-2015 

W programie: - Tanew na dożynkach, - ADA na warsztatach


  zobacz video


Wystawa "Pory Roku"   | 08-09-2015 
Od 7 września 2015 r. zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, gdzie po wakacyjnej przerwie, można obejrzeć prace młodych twórców prezentowane w Galerii „Po Schodach”. Wystawa została zatytułowana „Pory Roku”.
  czytaj więcej


LEM Solaris. Scenariusz i reżyseria Piotr Dudko.   | 07-09-2015 

Zapraszamy na spektakl "LEM Solaris" na podstawie powieści Stanisława Lema, który odbędzie się w czwartek (10.09.) i piątek (11.09.) o godz. 20.00 w Dużej sali Młodzieżowego Domu Kultury.


  czytaj więcej


TV NaFali 05.09.2015   | 05-09-2015 

W programie: - Akcja Lato 2015 - Zapisy do Mdku


  zobacz video


Startujemy...   | 01-09-2015 
Serdecznie zapraszamy dotychczasowych wychowanków MDK jak i wszystkich chętnych do odwiedzenia naszej placówki i zapoznania się z propozycją aktywnego i twórczego spędzania czasu wolnego. Zapisy odbędą się w Dużej sali MDK w następujących dniach: 1 września od godziny 10-15, natomiast w dniach 2-4 września w godz. 15-19.
  czytaj więcej


Archiwum

Rok szkolny - 2015-16


Rok szkolny - 2014-15
Rok szkolny - 2013-14
Rok szkolny - 2012-13
Rok szkolny - 2011-12
Rok szkolny - 2010-11
Rok szkolny - 2009-10
Rok szkolny - 2008-09
Rok szkolny - 2007-08
Rok szkolny - 2006-07
Rok szkolny - 2005-06
Rok szkolny - 2004-05
Rok szkolny - 2003-04

  

© MDK Biłgoraj 2002-2016