Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Wystawa "Odkrywamy kolory"
MDK, 09.03.2012r.

Wystawa "Odkrywamy kolory"

Od 9 marca br. czternaścioro wychowanków naszej placówki prezentuje swoje prace plastyczne w Galerii "Po Schodach". Ekspozycja została zatytułowana "Odkrywanie kolorów". Młodzi artyści pracują pod kierunkiem Anny Świcy.

Karolina Kaczor, 11 lat, Aleksandra Wujec, 8 lat, Anna Pędziwiatr, 8 lat, Ewa Król, 8 lat, Martyna Kniaziowska, 7 lat, Wiktoria Gil, 8 lat, Julia Bury, 8 lat, Michał Osiński, 9 lat, Karina Miastkowska, 9 lat, Tamara Florkiewicz, 7 lat, Emilia Gałka, 10 lat, Faustyna Kaczor, 9 lat, Katarzyna Wolanin, 8 lat i Joanna Nizio, 8 lat - to autorzy kilkunastu obrazków wykonanych w technice wydrapywanki. Ma ona przypominać stosowaną w malarstwie ściennym technikę sgrafitto polegającą na nakładaniu kolejnych, kolorowych warstw tynku i na zeskrobywaniu fragmentów warstw wierzchnich.

Dla dzieci jest to technika pełna niespodzianek i nieoczekiwanych efektów. Spod pomalowanej na czarno powierzchni wydobywane jest kolorowe tło namalowane pastelami olejnymi. Tematyka prac nawiązuje do najbliższego otoczenia dzieci, tego co je interesuje i co jest dla nich ważne.

Anna Świca

Podziel się:     Facebook  Twitter Blip