Aktualności 2012/2013

Wystawa „Warszawa nasza stolica”

MDK, 21-02-2013r.

Od 14 lutego 2013 r. w Galerii „Po Schodach” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju można oglądać wystawę zatytułowaną „Warszawa nasza stolica”. Prezentowane na niej prace zostały wykonane przez dzieci z grup plastycznych, których opiekunem artystycznym jest Anna Świca.

Ekspozycja prezentuje tylko niewielki wycinek prac, jakie powstały podczas zajęć. Temat zainspirował dzieci do pokazania miejsc najbardziej znanych i charakterystycznych w pejzażu stolicy. Zobaczmy na nich kolorowe kamienice na warszawskiej Starówce i pałac w Łazienkach, symbol stolicy – Syrenkę i Pałac Kultury i Nauki w otoczeniu wieżowców, Wisłę i wiszące nad nią mosty.

Autorami prac są: Julia Kapka, Hubert Bzdyra, Mateusz Dechnik, Jakub Droździel, Karolina Geroch, Martyna Kniaź, Martyna Kniaziowska, Wiktoria Ważna, Patrycja Fidzina, Aleksandra Feduń, Amelia Welc, Marlena Sprysak, Amelia Rybak, Dominika Ciechiewicz, Martyna Świtała, Anna Szubiak, Andżelo Dziwura, Martyna Pisiewicz, Natalia Iwanek.

Anna Świca