Aktualności 2013/2014

Powiatowy Dzień Twórcy Kultury w MDK w Biłgoraju

MDK, 05-11-2013r

Każdego roku starosta powiatu biłgorajskiego wręcza wyróżnienia osobom propagującym i promującym kulturę i tradycję regionu. Tegoroczny Powiatowy Dzień Twórcy Kultury zorganizowany został w środę, 30 października. Uroczystość odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.

Swoim występem uświetnił uroczystość zespół wokalno - instrumentalny "Zawierucha" pracujący pod kierunkiem Andrzeja Czernika i Jarosława Kloca. Wystąpił też zespół śpiewaczy z Łukowej IV.

W uroczystości, która zorganizowana została w środowe przedpołudnie udział wzięli twórcy, animatorzy kultury, ale również przedstawiciele władz. Obecny był starosta powiatu biłgorajskiego Marian Tokarski, wicestarosta Stanisław Schodziński oraz przewodniczący komisji oświaty Rady Powiatu Adam Olszta.

Wszystkich powitała dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Renata Socha.

Nagrodzeni z MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY w Biłgoraju:

Edyta Buczek - nauczyciel MDK w Biłgoraju, animator kultury z wieloletnim stażem pracy z dziećmi i młodzieżą. Stworzyła własną imprezę "Taniec i Poezja" na podwalinach tańca współczesnego, którą cyklicznie realizuje.

Ewa Chuchro - nauczyciel MDK w Biłgoraju, twórca kultury ludowej poprzez prowadzenie Zespołu Tańca Ludowego "Tanew". Pani Ewa Chuchro prowadzi Zespół Tańca Ludowego "Tanew".

Przeczytaj również: