Aktualności 2018/2019
wydarzenia

Sukces Jesień Plastyczna w Hrubieszowie

7 grudnia 2018, mdk


30 listopada 2018 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyła się uroczystość podsumowania Jesieni Plastycznej – Hrubieszów 2018. Nagrodę Burmistrza Miasta Hrubieszowa otrzymała Anna Małgorzata Świca.


Jesień Plastyczna to coroczna konfrontacja prac z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, rysunku i tkaniny artystycznej. To także podsumowanie i prezentacja prac powstałych podczas 40 Pleneru Malarskiego, który odbył się w Krasnobrodzie. Plener daje uczestniczącym w nim artystom możliwość pracy twórczej, integracji środowisk z różnych regionów naszego kraju, a także wymiany doświadczeń. Inauguracja Jesieni Plastycznej to okazja do dokonania podsumowania pleneru, oraz wręczenia przyznanych nagród i wyróżnień prac zgłoszonym do corocznego konkursu na „Najciekawszą Pracę Roku”.


Tytuł „Najciekawszej Pracy Roku 2018”, jury konkursowe pod przewodnictwem znanego zamojskiego artysty plastyka Marka Rzeźniaka, przyznało pracy malarskiej pt. ,,Czas Apokalipsy” Artura Łukasiewicza z Hrubieszowa i tym samym przyznano autorowi nagrodę Burmistrza Miasta Hrubieszowa - za kolorystykę, odważną ekspresję roztoczańskiego pejzażu.Anna Świca i Paweł Wojciechowski
- wiceburmistrz Hrubieszowa
na tle nagrodzonego obrazu
„Wnętrze kościoła”


Drugą nagrodę - Nagrodę Burmistrza Miasta Hrubieszowa - otrzymał obraz olejny zatytułowany „Wnętrze kościoła”, autorstwa biłgorajskiej plastyczki Anny Małgorzaty Świcy. Nagrodzona za „ukazanie bogactwa architektury sakralnej” praca jest efektem pracy twórczej podczas 40 Pleneru Malarskiego, jaki miał miejsce latem tego roku w Krasnobrodzie. Dla Anny Świcy to kolejna zdobyta nagroda. W ubiegłorocznej edycji za pracę „Brama Pałacu w Narolu” artystka, na co dzień nauczycielka plastyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju, otrzymała Nagrodę Starosty Hrubieszowskiego.


Krasnobród, to kolejne miejsce na mapie naszego regionu dające wspaniałą inspirację malarzom. Tym razem, wśród utrwalonych na płótnach miejsc, znalazły się widoki okolicznych lasów i wzgórz Roztocza, kościół i klasztor z cudownym obrazem matki Bożej Krasnobrodzkiej, czy urokliwa kapliczka „Na Wodzie”.


Uhonorowanie pracy twórczej jest dla każdego artysty impulsem do większej aktywności i realizowania kolejnych artystycznych projektów.


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fotorelacja /23 zdjęcia/