Aktualności 2018/2019
wydarzenia

Konkurs "rzeka - dziedzictwo natury..."

10 grudnia 2018, mdk


W ogłoszonym przez Dom Kultury w Łapach, II. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji”, młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odnieśli sukces zdobywając wyróżnienie i dwie kwalifikacje do wystawy.


Tematem konkursu odbywającego się pod patronatem Burmistrza Miasta Łapy są polskie rzeki – naturalne i historyczno–kulturowe dziedzictwo. Organizatorzy zachęcali dzieci i młodzież do przedstawienia piękna i majestatu rzek w różnych porach roku, ukazania jej form i zjawisk w otaczającym nas krajobrazie. W pracach można się było odnieść także do lokalnych tradycji, życia i pracy związanych z rzeką. To także okazja do budowania i kształtowania świadomości ekologicznej.


Na konkurs nadesłano 763 prace ze 109 placówek oświatowych i kulturalnych z całej Polski. Jury przyznało wyróżnienie ośmioletniemu Adamowi Badaszkowi. Jego praca oceniana była w kategorii 7-10 lat. Inspiracją dla młodego artysty był zamek w Niedzicy. Ta średniowieczna budowla obronna wybudowana została na wysokim brzegu Dunajca. Obrazek Adasia ukazuje piękno krajobrazu - zakole wzburzonej, górskiej rzeki i górujący nad nią zamek. Ponadto do wystawy zostały zakwalifikowane dwie prace autorstwa Pauliny Blachy (lat 7) i Klaudii Czerniak (lat 8). Dziewczynki skupiły się na ukazaniu życia pejzażu i codziennego związanego z rzeką. Na pracach możemy zobaczyć wędkarzy zarzucających wędki do wody pełnej ryb, pływające po rzece kaczki oraz fruwające po niebie ptaki i motyle. Dzieci pracują pod kierunkiem nauczycielki plastyki Anny Świcy w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia.


Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w niedzielę, 9 grudnia 2018 r., w Domu Kultury w Łapach.


Dzieciom gratulujemy odniesionego sukcesu!

Fotorelacja /3 zdjęcia/