Aktualności 2020/2021
wydarzenia

MÓJ TEATR i KOLEJNE SUKCESY ARTYSTÓW Z MDK

16 listopada 2020, mdk30. Wystawa Rysunku i Malarstwa "Mój Teatr" 2020 zakończyła się sukcesem młodych twórców z pracowni Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Pierwsza i druga nagroda oraz dwa wyróżnienia to efekt udziału w imprezie, której organizatorem było Centrum Kultury i Rewitalizacji RONDO Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi.


,,MÓJ TEATR” to przegląd prac malarskich i rysunkowych dzieci i młodzieży o charakterze konkursowym. Patronat Honorowy nad imprezą objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkurs odbywa się w ramach Festiwalu Kreatywności Młodych. Tym roku towarzyszy 41. Ogólnopolskiemu Festiwalowi Teatru Młodych ,,Dziatwa”. Konkurs został włączony do ogólnopolskiego festiwalu teatralnego, by zaprezentować prace szerszej widowni, ale przede wszystkim zaznaczyć związki plastyki i teatru.


Wśród najwyżej ocenionych laureatów przez jury konkursowe, znalazły się dziewczynki tworzące pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni Tęczowa Malarnia.


Praca ośmioletniej Natalii Lembryk „Jednorożce z kolorowej łąki” otrzymała I Nagrodę. II Nagroda przypadła Lenie Kanty (lat 11) za pracę zatytułowaną „Roszpunka”. Wyróżnienia zdobyły Weronika Zarębska (lat 10), która namalowała obraz pt. „Pinokio” i Lilianna Obszyńska (lat 8), której praca przedstawia „Kolorową Gęś”.


Wyjątkowym jest także fakt, iż organizatorzy umieścili na wystawie pokonkursowej wszystkie prace dzieci z MDK w Biłgoraju przesłane na konkurs. W każdym z tych dzieł możemy zauważyć różnorodność użytych technik, kompozycji, świetnego operowania kolorem. Każda praca oddaje indywidualne odczucia i wrażenia związane z przedstawieniem teatralnym, światem iluzji i fantazji, jaki tworzony jest przez aktorów, scenografię, światło.


Otwarcie pokonkursowej ekspozycji w formule online odbyło się 13 listopada 2020 r. Zachęcamy do obejrzenia prac w galerii na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju oraz relacji organizatorów konkursu pod [ LINKIEM ], a wszystkim młodym artystom życzymy licznych sukcesów!


Anna M. ŚwicaFotorelacja (24 zdjęcia)