Aktualności 2019-2020

30-LECIE MDK

28 sierpnia 2020, mdk


Okres wakacyjny dobiegł końca. Wszyscy z radością wracamy do pracy stacjonarnej. Mamy nadzieję, że jak najdłużej. MDK w Biłgoraju w roku szkolnym 2019/2020 obchodził 30-lecie swojej pracy.

Czytaj więcej


wydarzenia

Akcja Wakacje w MDK 2020

29 sierpnia 2020, mdk


Tegoroczne wakacje były... wyjątkowe. Dla niektórych wyczekiwane, bo zdalne nauczanie dało się we znaki, dla innych było to przedłużenie czasu wolnego od szkoły.

Czytaj więcej Galeria zdjęć


wydarzenia

Rekrutacja uzupełniająca

28 sierpnia 2020, mdk


W związku z pandemią Covid-19 rekrutacja uzupełniająca odbędzie się 8 września 2020r. o godz. 16.00.


Renata Socha
Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju

Czytaj więcej


wydarzenia

Przed-wakacyjne MALOWANKI – RYSOWANKI

akt. 24.08 | 21 sierpnia 2020, mdk


Od 24 sierpnia 2020 r. w Galerii „Pierwsze Piętro” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju można oglądać wystawę prac plastycznych powstałych podczas wakacyjnych zajęć warsztatowych. Wystawa zatytułowana została „Przed-wakacyjne MALOWAKI-RYSOWANKI”. To efekt twórczej pracy grupy wychowanków pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia. Wernisaż odbędzie się w środę 9 września br. o godzinie 17.00.

Czytaj więcej Galeria zdjęć


wydarzenia

Akcja Artystyczne Lato w MDK

21 sierpnia 2020, mdk


Od 29 czerwca do 3 lipca w ramach akcji Artystyczne Lato w MDK, w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia spotykała się grupa dzieci, aby kreatywnie i miło spędzić czas początku wakacji. Codziennie, pod okiem nauczycieli plastyki Anny Świcy, można było wyczarować na papierze niepowtarzalne dzieło.

Czytaj więcej Galeria zdjęć


wydarzenia

FESTIWAL TAŃCA „SOLO W SIECI” ROZSTRZYGNIĘTY!

10 lipca 2020, mdk


Cieszymy się za tak liczne zainteresowanie naszym Festiwalem, w tak trudnym dla nas Wszystkich czasie epidemii koronawirusa. Mamy nadzieję, że jak sytuacja się poprawi, uda się przeprowadzić VII edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Taneczne Inspiracje” w Biłgoraju. Przedstawiamy wyniki - Protokół jury.

czytaj więcej


wydarzenia

OGÓLNOPOLSKI SUKCES PLASTYCZNY - KONKURS „ZIEMIA JEST JEDNA”

1 lipca 2020, mdk


Na konkurs wpłynęło 195 prac plastycznych (malarstwo, rysunek, grafika, fotografia, rzeźba) z 33 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski. Do wystawy pokonkursowej organizatorzy zakwalifikowali 122 prace, Jury przyznało 17 nagród i 18 wyróżnień w czterech kategoriach plastycznych.

czytaj więcej


wydarzenia

STRÓJ BIŁGORAJSKI W OCZACH WYCHOWANKÓW MDK

1 lipca 2020, mdk


Wychowankowie Tęczowej Malarni działającej w MDK ponownie znaleźli się wśród laureatów konkursu plastycznego. Tym razem podopieczni Anny Świcy mieli za zadanie w artystyczny sposób zinterpretować strój biłgorajski. Imprezę zorganizowało Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.

czytaj więcej


wydarzenia

WAKACYJNE ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE DLA WYCHOWANKÓW MDK

26 czerwca 2020, mdk


Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą "Artystyczne Lato W MDK"

czytaj więcej


wydarzenia

Znamy już wyniki konkursu piosenki "Wirtualna nutka"

26 czerwca 2020, mdk


Zapraszamy do zapoznania się z protokołem z Posiedzenia Komisji Konkursu Piosenki „Wirtualna nutka” Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju z dnia 25.06.2020 roku.

czytaj więcej


wydarzenia

„CZAS W SZAROŚCI” RAWICZ 2020 - SUKCESY PLASTYCZNE WYCHOWANKÓW

23 czerwca 2020, mdk


W dniu 03.06.2020r. odbyły się obrady jury 15 Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Czas w szarości” Rawicz 2020 przy udziale miast partnerskich Rawicz - Attedorn (Niemcy) - Głębokie (Białoruś).

czytaj więcej


wydarzenia

Wydłużony termin zgłoszeń - Internetowy konkurs piosenki „Wirtualna nutka”

19 czerwca 2020, mdk


Z ostatniej chwili.... przedłużamy termin przesyłania nagrań na konkurs do środy, 24.06, do godziny 24:00

czytaj więcej


wydarzenia

Uwaga! Przedłużamy termin „DZISIEJSZY ŚWIAT W OCZACH NAJMŁODSZYCH”

aktualizacja: 10.06.2020, mdk | 29 maja 2020


UWAGA! Przedłużamy termin na stworzenie plakatu pt. „Dzisiejszy świat w oczach najmłodszych” do 18 czerwca 2020 r. Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z grup plastycznych do stworzenia plakatu na temat zdarzenia i nowej sytuacji, która ogarnęła i zatrzymała cały świat: koronawirusa, pandemii i kwarantanny.

czytaj więcej


wydarzenia

Sukcesy naszych wychowanków w eliminacjach X Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek” 2020

8 czerwca 2020, mdk


Troje naszych wychowanków zostało zakwalifikowanych do finału festiwalu: Amelia Lewkowicz, Filip Bednarz oraz Daria Podpora.

czytaj więcej


wydarzenia

Namalowali "Ekologiczne podwórko"

8 czerwca 2020, mdk


3 czerwca 2020 r. rozstrzygnięty został X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PODWÓRKO – „Ekologiczne Podwórko”. Impreza zorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku, w tym roku odbyła się w formie on-line. Laureatami konkursu zostało ośmioro wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

czytaj więcej


wydarzenia

KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ WYMARZONY DZIEŃ DZIECKA"

5 czerwca 2020, mdk


W konkursie plastycznym ogłoszonym z okazji Dnia Dziecka laureatami zostało siedmioro podopiecznych Anny Świcy z pracowni Tęczowa Malarnia. Konkurs zatytułowany „Mój wymarzony Dzień Dziecka” zorganizowany został przez Biuro Poselskie Pani Beaty Strzałki - Posła na Sejm RP.

czytaj więcej


wydarzenia

Festiwal Tańca pn. "TANECZNE INSPIRACJE - SOLO W SIECI" BIŁGORAJ 2020

5 czerwca 2020, mdk


Witamy serdecznie, Taniec jest twoją pasją 💗, masz teraz sporo czasu i chcesz go dobrze wykorzystać? Mamy dla Ciebie propozycję. Nie czekaj . Spróbuj 😊 swoich sił w konkursie online. Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Trampolina Sukcesu” organizują Festiwal Tańca pn. "TANECZNE INSPIRACJE - SOLO W SIECI" BIŁGORAJ 2020, bez wychodzenia z domu. Konkurs jest kierowany do solistów, tancerzy z województwa lubelskiego.

czytaj więcej


wydarzenia

POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY

2 czerwca 2020, mdk


👉📸‼️ KONKURS‼️🧐 Odkryj w sobie nową pasję👉 zgłoś się do konkursu fotograficznego i pokaż wszystkim PIĘKNO przyrody POWIATU BIŁGORAJSKIEGO więcej na : www.bilgorajski.pl #ZOBACZJAKTUPIĘKNIE #polubswójpowiat

czytaj więcej


wydarzenia

Internetowy konkurs piosenki „Wirtualna nutka”

1 czerwca 2020, mdk


Zapraszamy wszystkich naszych wychowanków w wieku 5-18 lat do wzięcia udziału w internetowym konkursie piosenki „Wirtualna nutka”.

czytaj więcej


wydarzenia
1 czerwca 2020, mdk


wydarzenia

„DZISIEJSZY ŚWIAT W OCZACH NAJMŁODSZYCH”

29 maja 2020, mdk


Zaproszenie do stworzenia plakatu pt. „Dzisiejszy świat w oczach najmłodszych”. Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z grup plastycznych do stworzenia plakatu na temat zdarzenia i nowej sytuacji, która ogarnęła i zatrzymała cały świat: koronawirusa, pandemii i kwarantanny.

czytaj więcej


wydarzenia

XXVIII WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „MOJE ZAKĄTKI” – PTAKI

27 maja 2020, mdk


Zapraszamy do oglądania wystawy online, będącej podsumowaniem XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moje Zakątki”. Tegoroczna edycja nosi tytuł „Ptaki”. Na wystawie można zobaczyć prace nagrodzone i zakwalifikowane do pokonkursowej prezentacji. Serdecznie gratulujemy autorom tych pięknych prac.

czytaj więcej


wydarzenia

KONKURS TANECZNY DLA WYCHOWANKÓW MDK TANECZNY FREE-DOM - ROZSTRZYGNIĘTY

22 maja 2020, mdk


Przedstawiamy wyniki konkursu - Protokoły.

czytaj więcej


wydarzenia

Rekrutacja 2020-2021

15 maja 2020, mdk


Deklaracja kontynuacji uczestnictwa w zajęciach w roku 2020/2021.
25.05.2020r. – 20.06.2020r. - przyjmowanie deklaracji kontynuacji uczestnictwa w zajęciach. (formularz deklaracji kontynuacji znajduje się na stronie www.mdk.lbl.pl). Zasady rekrutacji na wolne miejsca przedstawione zostaną 10 sierpnia 2020r. Dodatkowych informacji udziela sekretariat MDK tel. 84 686 89 56.

czytaj więcej


wydarzenia

PIĘKNIE MALOWANE PEJZAŻE NAGRODZONE!

20 maja 2020, mdk


Cztery nagrody i trzy wyróżnienia otrzymali wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod nazwą „Pejzaż pięknie malowany” odbywającym się w Rybniku.

czytaj więcej


wydarzenia

„MOI RODZICE SĄ NAJ...” - ZAPRASZAMY DO MALOWANIA

19 maja 2020, mdk


ZAPRASZAMY DO MALOWANIA! Już niedługo, bo 26 maja, będziemy świętować Dzień Matki. Ale my chcemy, aby Wasi tatusiowie, których święto jest dopiero za miesiąc – 23 czerwca - także zostali pokazani na Waszych pracach wraz z mamami. Zróbcie im niespodziankę!

czytaj więcej


wydarzenia

BŁĘKITNA PODRÓŻ WEDŁUG CHAGALLA – SUKCES TĘCZOWEJ MALARNI W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

18 maja 2020, mdk


Nagroda dla Patrycji Różańskiej i udział w wystawie dla Lilianny Majewskiej z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju - to wyjątkowy sukces w XVI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „MARC CHAGALL - BŁĘKITNA PODRÓŻ”, jaki został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku.

czytaj więcej


wydarzenia

Konkurs taneczny FREE-DOM rozstrzygnięty

13 maja 2020, mdk


Protokół z posiedzenia Komisji Konkursu „Taneczny FREE-DOM” 13.05.2020 r.

czytaj więcej


wydarzenia


Zapraszamy do udziału w Konkursie tanecznym FREE-DOM.

Pobierz regulamin


wydarzenia

WYCHOWANKOWIE MDK WŚRÓD LAUREATÓW XXV MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "MÓJ ŚWIAT”

04 maja 2020, mdk


W XXV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mój Świat” pt. „Różnorodność Natury”, zorganizowanym przez Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie, wielki sukces odnieśli wychowankowie pracowni plastycznych działających w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Podopieczni Anny Świcy i Ireny Oręziak-Kupczak otrzymali dwa wyróżnienia, a aż sześć prac zostało zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej.

czytaj więcej


wydarzenia

Zapraszamy do malowania! OGRODY MALOWANE

24 kwietnia 2020, mdk


Kolejny artysta, z pracami którego zapoznamy się i spróbujemy stworzyć własne dzieło to, Stanisław Wyspiański (1869-1907). Stanisław Wyspiański był wybitnym, wszechstronnym artystą obdarzonym niespotykaną wyobraźnią. Był nie tylko malarzem, ale też poetą, scenografem, grafikiem, twórcą zapierających dech w piersiach witraży. Artysta studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych. Jego nauczycielem był m.in. Jan Matejko.

czytaj więcej


wydarzenia

WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE ARTYSTYCZNEJ - temat: inspiracja pracami Tadeusza Makowskiego

15 kwietnia 2020, mdk


Witam wychowanków pracowni Tęczowa Malarnia! Zapraszam Was do wspólnej zabawy artystycznej. Prowadząc zajęcia na odległość pomyślałam, że mali i więksi artyści będą co tydzień tworzyć własne prace inspirując się obrazami wybitnych, znanych artystów.

czytaj więcej


wydarzenia

Kosmos pełen tajemnic w dziecięcej wyobraźni

6 kwietnia 2020, mdk


Mikołaj Bergin i Barbara Bodek z Tęczowej Malarni Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostali laureatami XVII Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej zatytułowanego „Świat w oczach najmłodszych – Kosmos pełen tajemnic”.

czytaj więcej


wydarzenia

WYSTAWA ONLINE - EKSPOZYCJA POWARSZTATOWA Z ARTYSTĄ MALARZEM PANEM WŁADYSŁAWEM MAŁAWSKIM

3 kwietnia 2020, mdk


Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju zaprasza również do obejrzenia drugiej wystawy prac grup plastycznych, które powstały 6 lutego 2020r. podczas warsztatów malarskich prowadzonych przez artystę malarza pana Władysława Maławskiego.

czytaj więcej


wydarzenia

TRADYCJE WIELKANOCNE W GALERII ONLINE

1 kwietnia 2020, mdk


Prace plastyczne dzieci z Tęczowej Malarni MDK w Biłgoraju zostały zaprezentowane w galerii online przygotowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. Pierwotnie prace miały uczestniczyć w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Święta Wielkiej Nocy” – tradycja i współczesność.

czytaj więcej


wydarzenia

Wystawa online „Fascynujący świat zwierząt”

31 marca 2020, mdk


W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kraju i zamknięciem placówek oświatowych oraz kulturalnych wystawa wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju pt. „Fascynujący świat zwierząt”, która miała się odbyć 12 marca 2020 r., zostanie zaprezentowana w formie online.

czytaj więcej


wydarzenia

PODSUMOWANIE KONKURSU „KOCIE I PSIE SPRAWY” – ZAMOŚĆ 2020

25 marca 2020, mdk


XI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Kocie i psie sprawy” – Zamość 2020 organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zakończył się sukcesem czterech wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Młode artystki wykazały się talentem, zaangażowaniem i wrażliwością w ukazaniu świata zwierząt.

czytaj więcej


wydarzenia

BIEG WILCZYM TROPEM W BIŁGORAJU

4 marca 2020, mdk


Miejscem zbiórki uczestników tegorocznej edycji "Biegu Wilczym Tropem" był plac przy Młodz. Domu Kultury w Biłgoraju. Już od godz. 10.30 trwała rejestracja biegaczy i odbiór pakietów startowych.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Spektakl z cyklu „Taniec i Poezja”

3 marca 2020, mdk


W czwartkowe popołudnie, 27 lutego, w Sali widowiskowej BCK odbyła się pierwsza prezentacja tegorocznego spektaklu z cyklu „Taniec i Poezja”. Jak co roku reżyserką tego tanecznego widowiska była pani Edyta Buczek przy ogromnym wsparciu swoich wychowanek z najstarszej grupy Ada.

czytaj więcej


wydarzenia

Bal karnawałowy w MDK

20 luty 2020, mdk


W poniedziałkowy wieczór, 17 lutego, w naszej placówce odbyła jedna z najbardziej barwnych imprez corocznych – Bal przebierańców. Nasi wychowankowie nie zawiedli, przybyli licznie i, zgodnie z ideą imprezy, w fantastycznych kreacjach.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

WYCIECZKA DO ŚWIATA SZTUKI

20 luty 2020, mdk


Wizyta w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli stała się celem wycieczki, którą zorganizowały nauczycielki z pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. W tej niezwykłej wyprawie wzięły udział dziewczęta z grupy „Fantazja” oraz jednej z grup pracowni Tęczowa Malarnia. Nauczycielkami wprowadzającymi młode artystki w świat sztuki są Irena Oręziak-Kupczak i Anna Świca.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

SUKCESY MŁODYCH PLASTYKÓW Z TĘCZOWEJ MALARNI

13 luty 2020, mdk


Konkurs Plastyczny „Boże Narodzenie 2019” przyniósł pięciorgu wychowankom Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju sukces w postaci kwalifikacji do wystawy. Organizatorem tego wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku.

czytaj więcej


wydarzenia

Warsztaty plastyczne w MDK

11 luty 2020, mdk


W piątek 7 lutego 2020r. odbyły się warsztaty plastyczne dla grupy „Fantazja” i „3D” , pracujących pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak.

czytaj więcej


wydarzenia

Nasze zespoły docenione przez Burmistrza Biłgoraja

11 luty 2020, mdk


W niedzielę 9 lutego w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie roku 2019 w sporcie, kulturze i działalności społecznej. Wśród nagrodzonych przez Burmistrza Miasta Biłgoraja nie zabrakło naszych grup i solistów z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

czytaj więcej


wydarzenia

Dzień Babci i Dziadka w MDK

7 luty 2020, mdk


5 lutego w sali tanecznej MDK najmłodsi tancerze z naszej placówki przygotowali krótki koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zgromadzoną widownię powitała pani Edyta Buczek, składając jednocześnie serdeczne życzenia Babciom i Dziadkom, przybyłym, by oglądać artystyczne pokazy swoich wnucząt. Na zakończenie występu dzieci wręczyły ukochanym dziadkom piernikowe serduszka oraz zaśpiewały "Sto lat". W koncercie wzięły udział grupy pracujące pod kierunkiem pani Edyty Buczek: Adusie, Ada II oraz Sitareczka, jak również "Folkowe Dziewczyny", pracujące z panią Iwoną Pawlos.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Warsztaty taneczne w MDK

7 luty 2020, mdk


Relacja z warsztatów tanecznych Klubu Tańca Towarzyskiego „IMPULS”, które odbyły się w dniach 31 stycznia do 2 lutego bieżącego roku w MDK. Warsztaty poprowadził pan Norbert Czerski.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Wystawa "Kolorowo" w MDK

7 luty 2020, mdk


„KOLOROWO” to wystawa prac plastycznych otwarta 4 lutego br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Kilkudziesięciu małych artystów z Pracowni Tęczowa Malarnia prezentuje przekrój swoich dokonań artystycznych z ostatniego półrocza. Opiekunem artystycznym i realizatorką wystawy jest Anna Świca.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Warsztaty śpiewu białego w MDK

5 luty 2020, mdk


W dniach od 31 stycznia do 2 lutego bieżącego roku sekcja wokalna Zespołu „Zawierucha” brała udział w warsztatach śpiewu białego. Celem zajęć było rozwijanie umiejętności wokalnych młodzieży oraz bliższe zapoznanie jej z tradycyjną „muzyką źródeł”, czyli z najbardziej archaicznymi utworami, przed stuleciami śpiewanymi na ziemi biłgorajskiej.

czytaj więcej


wydarzenia

Sukcesy naszych wychowanków!

24 stycznia 2020, mdk


W piątek 17 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie odbył się XX Jubileuszowy Przegląd kolęd i pastorałek "Hej, kolęda, kolęda!"

czytaj więcej


wydarzenia

WYSTAWA DLA BABCI I DZIADKA

24 stycznia 2020, mdk


„Dla Babci i Dziadka’ – to wystawa którą prezentujemy na drugim piętrze w Młodzieżowym Domu Kultury. Prace powstały podczas zajęć feryjnych. Ich autorami są wychowankowie Ireny Oręziak-Kupczak z grup „Pędzelki” i „Fantazja”, Anny Świcy z pracowni „Tęczowa Malarnia”, oraz dwie podopieczne Iwony Pawlos z grupy tanecznej. Ta niewielka ekspozycja dedykowana jest babciom i dziadziom, których święta właśnie obchodziliśmy.

czytaj więcej


wydarzenia

WIELKI SUKCES WYCHOWANEK Z PRACOWNI PLASTYCZNYCH. Osiągnięcia w konkursie „Okiem artysty – Vincent Van Gogh”

17 stycznia 2020, mdk


16 wychowanek z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Okiem artysty – Vincent Van Gogh” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu.

czytaj więcej


wydarzenia

Ferie 2020

16 stycznia 2020, mdk


Tegoroczne ferie rozpoczęły się wyjątkowo szybko, zaledwie po tygodniu od zakończenia długiej przerwy świątecznej. Zatem uczniowie nie zdążyli się jeszcze „zmęczyć” w szkole, a już wolne. A żeby w te wolne dni się nie nudzić, trzeba dobrze zorganizować swój czas. Pomocne okazują się tu inicjatywy różnych placówek oświatowych, które przygotowują ciekawe oferty zajęć dla dzieci i młodzieży.

czytaj więcej


wydarzenia

Występowaliśmy podczas 28. Finału WOŚP w Biłgoraju.

13 stycznia 2020, mdk


W naszym mieście w ramach WOŚP odbywały się różne imprezy o charakterze artystyczno-widowiskowym. Jedną z nich był koncert w Biłgorajskim Centrum Kultury, w ramach którego zaprezentowali się młodzi artyści z naszej placówki, zawsze chętnie włączającej się w akcje charytatywne.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

wydarzenia

Występowaliśmy na spotkaniu opłatkowym samorządu powiatowego, gdzie zaprezentowaliśmy tradycyjne polskie kolędy

20 grudnia 2019, mdk

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

ANIOŁY NIE TYLKO NA ŚWIĘTA

17 grudnia 2019, mdk


Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju brali udział w dwóch konkursach, których motywem przewodnim były postaci aniołów. Ada Zych z najstarszej grupy plastycznej pracowni Tęczowa Malarnia zdobyła II miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Anioły – muśnięcie skrzydeł” w Wałbrzychu. Trzy nagrody i wyróżnienie oraz trzy prace zakwalifikowane do wystawy to sukces wychowanków Anny Świcy w VIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim „MÓJ ANIOŁ” w Krasnymstawie.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Sukcesy tancerek ADY w Krośnie

9 grudnia 2019, mdk


6 grudnia w Krośnie odbyły się 27. Mikołajkowe Spotkania Taneczne. Organizatorem tej Międzywojewódzkiej imprezy jest Regionalne Centrum Kultur Pogranicza. W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział 45 zespołów z takich miast jak, Zamość, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Rzeszów, Leska, Leżajsk, Łańcuta.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Pierwsze miejsce i dwa wyróżnienia dla małych artystek z Mdk

16 grudnia 2019, mdk


Trzy wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, uczestniczące w zajęciach plastycznych prowadzonych w pracowni Tęczowa Malarnia zostały Laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego zatytułowanego „Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia”. Udział w ogłoszonej przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka imprezie przyniósł im pierwsze miejsce i dwa wyróżnienia.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Wyjątkowy sukces dziewcząt z "Tęczowej Malarni"

16 grudnia 2019, mdk


Podwójnym sukcesem może poszczycić się Martyna Kniaziowska, wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, która została Laureatką XVII. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz” zorganizowanego w Tychach.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

SUKCES WYCHOWANKÓW MDK w KONKURSIE „MOJE BOŻE NARODZENIE”

13 grudnia 2019, mdk


Lilianna Obszyńska z pracowni Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju otrzymała wyróżnienie w XXVIII. Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim „Moje Boże Narodzenie”. Konkurs zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie oraz Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie odbywa się pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

"Świątecznie, Bajkowo, Kolorowo” wystawa w MDK.

13 grudnia 2019, mdk


W dniu 11 grudnia 2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy pt. „Świątecznie, bajkowo, kolorowo”. Na wystawie zaprezentowane zostały prace wychowanków z grupy plastycznej „Pędzelki” oraz grupy „Cudawianki” z pracowni rękodzieła, pracujących pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Koncert wychowanków MDK w ramach akcji PDPZ

10 grudnia 2019, mdk


W niedzielne po południe na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbył się finał akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Jak co roku na tę okoliczność nasza placówka przygotowała koncert artystyczny Młodzieżowego Domu Kultury, w którym zaprezentowały się niemal wszystkie grupy taneczne oraz wokalne i instrumentalne.

czytaj więcej


wydarzenia

Mikołaj odwiedził dzieci w MDK

9 grudnia 2019, mdk


Fotorelacja z wydarzenia

Fotorelacja


wydarzenia

NAJCIEKAWSZA PRACA 2019 ROKU

5 grudnia 2019, mdk


W sobotę, 30 listopada 2019 r., rozstrzygnięty został konkurs na NAJCIEKAWSZĄ PRACĘ 2019 ROKU odbywający się w ramach Jesieni Plastycznej. To wydarzenie artystyczne miało miejsce w Hrubieszowskim Domu Kultury. Reprezentująca Biłgoraj Anna Małgorzata Świca znalazła się w gronie laureatów.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Ogólnopolskie Andrzejkowe Spotkania Taneczne

3 grudnia 2019, mdk


30 listopada w Jaśle odbyły się XIX Ogólnopolskie Andrzejkowe Spotkania Taneczne.

czytaj więcej


wydarzenia

Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

2 grudnia 2019, mdk


W dniu 29 listopada 2019 r. grupy plastyczne „Pędzelki”, „Tęczowa malarnia” oraz grupa „Cudawianki” z pracowni rękodzieła uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Podsumowanie Konkursu Plastycznego „Co spalamy, to wdychamy”

2 grudnia 2019, mdk


W czwartek, 28 listopada br., został podsumowany Konkurs Plastyczny „Co spalamy, to wdychamy” zorganizowany przez Wydział Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Wśród laureatów znalazło się cztery uczestniczki zajęć plastycznych prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.

czytaj więcej


wydarzenia

Podsumowanie Konkursu "Historia - Pamięć - Człowiek"

28 listopada 2019, mdk


We wtorkowe przedpołudnie, 26 listopada, w naszej placówce odbyło się uroczyste podsumowanie XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego „Historia – Pamięć – Człowiek”. Tegoroczna edycja, zatytułowana „Wielcy Polacy w portrecie”, cieszyła się dużym zainteresowaniem, na konkurs wpłynęło blisko 300 prac ze szkół i placówek kultury z terenu naszego powiatu.

czytaj więcej


wydarzenia

Podsumowanie konkursu "Co spalamy, to wdychamy"

28 listopada 2019, mdk


,,Co spalamy, to wdychamy" to tytuł konkursu plastycznego, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.

czytaj więcej


wydarzenia

„JA I KRÓL MACIUŚ PIERWSZY” – WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

28 listopada 2019, mdk


Magdalena Legieć z pracowni Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została wyróżniona w XX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ja i Król Maciuś Pierwszy”. Konkurs zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku. Ogłoszenie wyników odbyło się 25 listopada b.r.

czytaj więcej


wydarzenia

Pod Kolorowym Parasolem Jesieni

26 listopada 2019, mdk


Zorganizowany przez Rzeszowski Dom Kultury IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży zatytułowany „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” zakończył się sukcesem Julii Wasąg z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Jej praca została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej.

czytaj więcej


wydarzenia

Sukcesy wychowanków na Przeglądzie Tanecznym

26 listopada 2019, mdk


W dniach 21 – 22 listopada odbył się XVIII Przegląd Zespołów Tanecznych „Pasikonik” 2019, organizowany przez Dom Kultury Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. O randze imprezy świadczy fakt, iż na przegląd rokrocznie przyjeżdżają setki tancerzy z różnych zakątków Polski, a wśród nich grupy z Biłgoraja.

czytaj więcej


wydarzenia

Sukces tancerek ADY w Mielcu

19 listopada 2019, mdk


W ubiegłą sobotę, 16 listopada, w sali widowiskowej SCK w Mielcu, odbyła się XIII. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Współczesnego w Mielcu.

czytaj więcej


Znamy już wyniki XIX. Powiatowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „HISTORIA - PAMIĘĆ - CZŁOWIEK” Wielcy Polacy w portrecie, Biłgoraj 2019

19 listopada 2019, mdk

wydarzenia

Sukcesy naszych wychowanków w XXIV Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Legionowej

15 listopada 2019, mdk


W pierwszej kategorii wiekowej (klasy I-IV szkoły podstawowej) tytuł laureata zdobyła Łucja Podpora). W drugiej kategorii (klasy V-VIII szkoły podstawowe) nagrodzone zostały aż trzy osoby: Zuzanna Płecha, Pola Wasąg oraz Jakub Trybalski. W ostatniej kategorii wiekowej (szkoły średnie) tytuł laureata wyśpiewały sobie Daria Podpora oraz Magdalena Sokołowska.

czytaj więcej


wydarzenia

SUKCES ADY w Rzeszowie - "O Laur Rzecha"

12 listopada 2019, mdk


W dniach 5 – 6 listopada w Rzeszowie odbywał się XVII Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych "O Laur Rzecha", zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej "Promotor". Imprezie patronował Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.

czytaj więcej


wydarzenia

Znamy już wyniki XXIV. Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Legionowej

8 listopada 2019, mdk


8 listopada w Sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury, organizowaliśmy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej – 08.11.2019r. Poniżej przedstawiamy wyniki zmagań festiwalowych.

czytaj więcej Wyniki - Protokół Festiwalu


wydarzenia

Kolejne sukcesy naszej wychowanki

2 listopada 2019, mdk


29 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbył się Konkurs Piosenki Religijnej "Moja Wiara, Moja Miłość". Daria Podpora, reprezentująca naszą placówkę zajęła II miejsce w trzeciej, najstarszej kategorii wiekowej.

czytaj więcej


wydarzenia

MALOWANE „BAJKI, BAŚNIE, BAJECZKI”
SUKCES DZIECI I MŁODZIEŻY Z TĘCZOWEJ MALARNI

31 października 2019 , mdk


Ośmioro wychowanków pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało laureatami VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Baśnie, bajki, bajeczki”. Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie. Podsumowanie imprezy odbyło się 25 października 2019 r.

czytaj więcej


wydarzenia

"Zawierucha" koncertowała podczas wizyty Prezydenta RP

24 października 2019 , mdk


Podczas wizyty w Biłgoraju Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, koncertował Zespół Wokalno-Instrumentalny "Zawierucha" z naszego MDK.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Zabawa muzyką i kolorem - wystawa malarstwa MUZYKA W OBRAZACH

24 października 2019 , mdk


Wystawa „Muzyka w obrazach”, to ekspozycja jaką można obejrzeć w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Prezentowane prace malarskie stworzyli młodzi artyści z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia pod kierunkiem Anny Świcy.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

WIELKI SUKCES DZIEWCZĄT Z MDK W BIŁGORAJU W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

24 października 2019 , mdk


Lilianna Obszyńska, Klaudia Andrychiewicz i Izabela Pogorzelec - trzy młode artystki z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały wyróżnione kwalifikacją do wystawy w XX Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „ Zawsze zielono, zawsze niebiesko” - Toruń 2019. To wielki sukces, gdyż na konkurs nadesłano aż 11 409 prac z 48 państw.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

NASI NAUCZYCIELE NAGRODZENI !

17 października 2019 , mdk


Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej Starosta Biłgorajski uhonorował nagrodami nauczycieli pracujących w szkołach i placówkach podlegających pod Powiat Biłgorajski. Uroczystość odbyła się w piątkowe przedpołudnie 11 października w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Sukces dzieci z MDK w ogólnopolskim konkursie w Katowicach

15 października 2019 , mdk


Po raz kolejny Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju może poszczycić się wspaniałymi wynikami artystycznej rywalizacji. Adaś Szubiak i Staś Pindor zostali laureatami I. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Paleta Wyobraźni”, zorganizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Obaj chłopcy uczęszczają na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia, której opiekunem artystycznym jest Anna Świca.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Sukcesy młodych artystów w konkursie RADOŚĆ

10 października 2019 , mdk


W czwartek, 3 października 2019 roku, w Centrum Kultury w Łęcznej odbyło się podsumowanie XII Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem. Organizatorem imprezy jest Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. Tematem tegorocznej edycji była RADOŚĆ. Wśród laureatów znalazło się czworo wychowanków pracowni plastycznych działających w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

Wystawa poplenerowa – „Józefów w obrazkach” oraz „Spod Olimpu”.

8 października 2019 , mdk


W czwartkowy wieczór, 3 października, w Galerii Drugie Piętro w MDK odbył się wernisaż wystawy poplenerowej – „Józefów w obrazkach” oraz „Spod Olimpu”. Prezentowane prace to efekt artystycznych działań wychowanków Pracowni Plastycznej „Tęczowa Malarnia” oraz grup „3D” i „Fantazja”. Młodzież wraz z nauczycielkami uczestniczyła w majowym plenerze malarskim w Józefowie oraz w wyjeździe na międzynarodowy festiwal w Grecji.

czytaj więcej Fotorelacja


mdk-odwołane zajecia

UWAGA - ODWOŁANE ZAJĘCIA

8 października 2019 , mdk

W dniach 8-10.X.2019 r. zajęcia plastyczne, które prowadzi pani Irena Oręziak-Kupczak nie odbędą się.


wydarzenia

"Moje Słoneczne chwile". Wystawa jubileuszowa Anny Małgorzaty Świcy

26 września 2019 , mdk


We wtorek, 24 września 2019 r., w Galerii „Pierwsze Piętro” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odbył się wernisaż wystawy „Moje słoneczne chwile”. Na ekspozycji zorganizowanej z okazji Jubileuszu 35-lecia pracy twórczej pokazano 36 prac malarskich autorstwa Anny Małgorzaty Świcy.

czytaj więcej


wydarzenia

Zapraszamy na fotorelację z wyjazdu naszych wychowanków do Sobrance na Słowacji.

23 września 2019 , mdk

wydarzenia

Zespół Wokalno-Instrumentalny "Zawierucha"

19 września 2019 , mdk


Informujemy, że odbędzie się nabór uzupełniający do wokalnej grupy Zawierucha. Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku 12-17 lat na przesłuchania 26.09.2019 r. w godzinach 15-18.


Zajęcia prowadzi pani Kornelia Rudy.


Przyjdź, sprawdź się i dołącz do nas.


wydarzenia

Festiwal Smaków - artystyczny występ wychowanków

17 września 2019 , mdk


W niedzielę, 15 września, na placu przy Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się Festiwal Smaków. Była to już trzecia edycja tej charytatywnej imprezy, której co roku celem jest wsparcie potrzebującego dziecka z terenu naszego powiatu.
Młodzieżowy Dom Kultury zawsze chętnie angażuje się w pomoc chorym dzieciom, przygotowując artystyczny koncert wychowanków naszej placówki. W niedzielne popołudnie na scenie letniej BCK zaprezentowały się grupy taneczne Ada i ich solistki oraz duety, grupa Jump oraz zaśpiewali mali wokaliści Amelka i Filip.

Fotorelacja


wydarzenia

PRACE MŁODYCH ARTYSTÓW Z TĘCZOWEJ MALARNI MDK W BIŁGORAJU WŚRÓD NAJLEPSZYCH !

17 września 2019 , mdk


Pragniemy poinformować, że dwanaście dzieł stworzonych w pracowni Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju znalazło się wśród prac zaprezentowanych na wystawie pokonkursowej XLI Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Podobnie, jak w roku ubiegłym, podczas trwania wystawy przeprowadzany jest plebiscyt publiczności, którego celem jest wyłonienie najlepszych – zdaniem Państwa – prac.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

12 września 2019 , mdk

wydarzenia

Regulaminy imprez, które odbędą się jesienią w naszym MDKu

9 września 2019 , mdk


Zapraszamy do udziału w imprezach organizowanych przez naszą placówkę w br. szkolnym.


Regulamin

XIX Powiatowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieżowy pod patronatem Starosty Biłgorajskiego
„Historia - Pamięć - Człowiek” 2019
Temat przewodni tegorocznego konkursu: "Wielcy Polacy w portrecie"

Pobierz » DOC


Regulamin

XXIV FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I LEGIONOWEJ BIŁGORAJ 2019 r.
pod honorowym i finansowym patronatem Starosty Biłgorajskiego

Pobierz » DOC


Kart zgłoszenia

XXIV FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I LEGIONOWEJ BIŁGORAJ 2019 r.
pod honorowym i finansowym patronatem Starosty Biłgorajskiego

Pobierz » DOC


wydarzenia

Wystawy rysunku i malarstwa zatytułowana „Prezentacje”

3 września 2019 , mdk


Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, pracownia plastyczna TĘCZOWA MALARNIA zapraszają do oglądania wystawy rysunku i malarstwa zatytułowanej „Prezentacje”. Ekspozycja znajduje się na korytarzu pierwszego piętra i klatce schodowej naszej placówki.

czytaj więcej


wydarzenia

Teatr - spotkanie organizacyjne

3 września 2019 , mdk


Spotkanie organizacyjne grup teatralnych w MDK - pani Joanna Łukaszczyk

czytaj więcej


wydarzenia

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE - ZAJĘCIA PLASTYCZNE - Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

29 sierpnia 2019 , mdk


Informujemy, że w dniach 2-5 września odbędą się spotkania organizacyjne dla grup, które prowadzi pani Irena Oręziak-Kupczak.

czytaj więcej


wydarzenia

Zapisy uzupełniające na zajęcia w MDK

29 sierpnia 2019 , mdk


W środowe popołudnie, 28 sierpnia, w naszej placówce odbyły się zapisy uzupełniające na zajęcia. Jak co roku chętnych, by rozwijać swe artystyczne pasje nie brakowało.

czytaj więcej Fotorelacja


wydarzenia

PRZESŁUCHANIA NA ZAJĘCIA WOKALNE W MDK - Nauczyciel: Kornelia Rudy

29 sierpnia 2019 , mdk


Informujemy, że w najbliższy poniedziałek, tj. 2. września 2019 r. w godzinach 15-18 odbędą się przesłuchania na indywidualne i grupowe zajęcia wokalne.

czytaj więcej


wydarzenia

ZW "Zawierucha" - spotkanie organizacyjne - Nauczyciel: Kornelia Rudy

29 sierpnia 2019 , mdk


Informujemy, że spotkanie organizacyjne zespołu wokalnego "Zawierucha", działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju, odbędzie się w środę 4 września br. o godz. 17.00.

czytaj więcej


wydarzenia

Spotkanie organizacyjne dla grup pani Ingridy Sokołowskiej

23 sierpnia 2019 , mdk


W najbliższy poniedziałek 26. sierpnia 2019 r. o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla grup: "Kropeczki młodsza", "Kropeczki starsze", "Jump", "Jump młodszy", "Nowa".

czytaj więcej


wydarzenia

Rekrutacja uzupełniająca w MDK

1 lipca 2019 , mdk


Rekrutacja uzupełniająca na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odbędzie się 28 sierpnia 2019 r. od godziny 16:00 – 17:30. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. ul. Wira Bartoszewskiego 10. Zapraszamy

czytaj więcej